Najdi forum

škofijska gimnazija


Na škofijski gimnaziji v Mariboru je bil mesečni prispevek v šol. letu 2008/09 50 EUR.
Ne vem pa , če imajo na vseh škofijskih enako ( Šentvid, Vipava, Želimlje).
Najbrž pa je podoben znesek, če že ne enak.

Hei,

pri nas je prispevek za nadstandard mesečno 75 €. V to ceno pa so vštete vse ekskurzije, športni dnevi, …

V Ljubljani je torej obvezno plačevat 75€?

Kaj pomeni veliko se učit za solidne ocene? Kolk ur na dan? pa je učenje bolj sprotno al bolj kampanjsko? Do tja iz mesta vozi 1-ka ane?

Hvala za odgovore! =)

Js tut razmmišljam o vpisu na škg v Ljubljani. Zanima me, glede na to da je klasična, kolk je tm poudarka na teh družboslovnih predmetih? Kr js sn mogoče mal bol naravoslovni tip pa se pač bojim da tam ni zadost naravoslovja, če bi šla kj takega študirat? Tja bi pa šla, ker baje ful fajn nardiš maturo… no hvala za odgovor.

Hei!

Jaz sem letos maturantka na ŠKG. Poudarek je na vseh predmetih enak, od družbosovnih do naravoslovnih. Veliko škofijcev gre naprej študirat medicino ali kaj podobnega. Razlika je samo v tem, da imamo obvezno tudi latinščino, ki pa številnim povzroča nemalo preglavic. Verjetno bi se velika večina strinjala, da je prav to najtežji predmet na naši šoli.

Lahko pa prideš v soboto, 31.1.2010 na dan odprtih vrat, pa boš vidla kako zgleda 🙂

Hvala…

Zdaj pa tako… prebral sem veliko zanimivih in po večini smešnih komentarjev od ljudi, ki imajo nadvse tipične predsodke in totalno zgrešene informacije, ki se pogosto širijo med ljudmi. Sam sem obiskoval Škofijsko gimnazijo v Mariboru in lahko povem, da doma nismo pretirano verni in da je vsaj tretjina mojih sošolcev ateistov! Rad bi povedal, da ni nobenih obveznih molitev ne pred in ne po pouku, da ni prepovedi lakov za nohte, lakov za lase in piercingov ali tatujev. To vse skupaj je en lari fari!!! Profesorji so korektni nekateri zahtevajo več, nekateri spet manj, pa ali ni tako na vsaki gimnaziji?? Med sošolci je bila odlična povezanost in sodelovanje, čeprav smo bili bolj “žleht” razred nismo nikoli doživeli nobenih rigoroznih ukrepov kot bi si človek lahko predstavljal iz zgornjih komentarjev. Kar bi rad povedal je še to, da je bilo samo v moji generaciji kar nekaj dijakov, ki so bili zelo samosvoji (JANIS), z mano vred, in to ni tako ali drugače vplivalo na nas. Saj konec konecv kakšna pa je razlika če se nekdo obnaša svojeglavo na škofijski in kateri drugi gimnaziji? Pa še to … nekdo je omenil, da se je njegova sestrična dala krstiti… po tem komentarju lahko predvidevam da je tvoja sestrična precej labilna oseba!! 🙂
Pa lp in brez neumestnih stereotipnih komentarjev! HVALA

Ti si pa definitivno učitelj na tej šoli!
Zanimivo, na njihovi spletni strani lepo piše, da je prva ura daljša 5 minut, ker imajo OBVEZNO molitev :-)))))))))))

Ti si pa definitivno učitelj na tej šoli!
Zanimivo, na njihovi spletni strani lepo piše, da je prva ura daljša 5 minut, ker imajo OBVEZNO molitev :-)))))))))))[/quote]

Uf hvala za kompliment ampak nevem kdo bi pri 21 lahko že učil v srednji šoli?! 😉 Drugače pa 5 minut pred poukum je jutranja misel, ki je lahko šala, vic verz za lepši dan. V 4 letih, ko sem obiskoval to šolo ni bilo niti ene same molitve pred začetkom pouka!

Vsem lep pozdrav

Ne govorim iz prve roke, ampak bolj iz druge,

ŠKG obiskuje moj sin, hči pa ne, tako da lahko malo primerjam dve gimnaziji v LJ.. Obvezna je latinščina, čeprav bi jo dijaki z lahkoto pogrešali :)),

Absolutno so boljši pogoji, kot na drugih gimnazijah v Ljubljani: velika telovadnica, lastna kuhinja, večji prostori za razrede, velika dvorana za nastopanje in proslave, lep atrij za druženje v toplejših mesecih na prostem, urejeni laboratorij za naravoslovne predmete, nikoli ne odpade nobena ura, v kolikor dijaka ni v šolo ( in razrednik ni obveščen) dobijo starši isti dan popoldne SMS, da dijaka ni bilo pri pouku, izhode med poukom podpisuje razrednik,…..
Učitelji pa tako, kot povsod, eni zateženi v nulo, nekateri mlačna voda, eni pa 5x+, ravno tako imajo zelo različne dijake :))

Meni na ŠKG marsikaj ni všeč, pa dijak vztraja, ima dovoljenje od doma, da kadarkolilahko zamenja šolo, ampak pravi, da ob zamenjavi ne bo prišel na bistveno drugačno gimnazijo, ker so altrenativen ŠKG-ju zelo podobne.
Jezik ima zelo zelo dolg in se je tu razvil še dalješega,a se s svojim karakterjem zna postaviti zase, včasih doma sicer piha od jeze, ker se mu kar dogajajo krivice, a pravi da ne bo popustil in si je svoj prostor pod soncem na svojem področju že zagotovil..:)).Šolo si je sam izbral in on pridobil zaključno spričevalo. Ker je šola njegovo delo ima dovoljenje za izbiro, doker zadosti minimalnim pogojem in izdela letnik.

Prva in zadnja ura sta daljši za minuto, ker imajo duhovni uvod in duhovni zaključek dneva ( praviloma ni molitev).

Koga se pa forsira, koga pa malo odriva, pa tu nebi. Če si močna osebnost gotovo postaneš močnejša, ker so preizkušnje težke, zelo veliko delajo, kdor seveda hoče in izkoristi dane možnosti se bo res nagaral ,a bo hkrati tudi užival, lenobce pa pač ne delajo in si mislijo; naj kar drugi delajo zame:)).

Imajo toliko odličnih popoldanskih aktivnosti, da imajo vsestranski dijaki težave z izbiro, ker ima dan le 24 ur. ( šport, glasbena vzgoja, zborovsko petje, plezanje, nogomet, odbojka, rokomet, skratka ves šport. šolska tekmovanja, pevski festival dramski festival, razno razni krožki, udeleževanje na vseh srednješolskih tekomovanjih,….( če se jih želijo udeležiti seveda). Za otroke, ki želijo imeti zelo veliko različnih dejavnosti kar v šoli je izbira idelana, resda so doma redno po 17 uri v kolikor so iz Lj., ima tudi dijaški dom.

Na šolo hodijo večinoma dijaki katoliškega kroga, vendar je razumevanje med vsemi odlično, neglede na nazorsko usmeritev in je lastna opredelitev dijaka skoraj manj izključujoča, kot je to na drugih gimnazijah v Lj, predvsem zato, ker se o tem tudi veliko več pogovarjajo in je strpnost in tolerantnost med vsemi prvi pogoj za vpis v šolo.

V kolikor pa koga spreobrnejo je to zmaga za šolo, ker se jih času 4 letnega šolanja verjetno več spreobrne v kakšno drugo smer, oziroma je kritičnost do družbe zelo velika, tudi zaradi široke splošne razgledanosti.

ŠKG je po eni strani šola za pridne fantke in punčke, po drugi strani pa je odlična šola za tiste, ki iščejo nekaj več, ki hodijo po robu, …… Malo mačehovski so resda do vrhunskih športnikov, posebno v primerjavi s Šentvidom, Šišensko g. ali Ledino.

Za konec:
Srednjo šolo naj si otroci zberejo sami.

Tudi moj otrok je hodil na to šolo(lani) pa se nebi več vpisal na njo. V njo je prišel z odličnim uspeho z zlatimi v fiziki matematiki, biologijo kemijo in …že ne vem več kje. Videl je pol sveta ker je hodil na svetovna tekmovanja iz mat/fiz in v ZDA dobil skupaj s soborci najvišjo priznanje iz logike. Imel je cilje postati zravnik pa ni uspel ker je za vpis potreben tudi uspeh. Prav ta pa je na tej šoli PORAZEN- za vpis ti ne pomaga samo dober razultat mature ampak tudi uspeh iz 3 in 4 letnika. V to šolo pridejo sami super (odličnih v vseh letnikih) osnovnošolci se pravi vrh slovenskih učencev. Iz nje; pa glede na uspehu; pod povprečjem Slovenije. Če starši niso zdravniki ali politiki Nove Slovenije, tudi v svetu staršev ni slabo bit, potem je otrok odrinjen na rob te šole dobesedno povedano. Na šoli uči ang g. KOŠ.. katastrofa od katastrofe smo kazali teste ostalim profesorjem so se križali. Da ne govorim o zgodovini. Nek Jerne…. se prav izživlja nad njimi sploh na štajerce/ke-poniža jih v njihovi osebnosti sramota za to šolo so se učenci hoteli pritožiti pa je bilo še slabše, DEBEV.. tam pa vsi prespijo zgodovino Ne vem kaj delajo šolski inšpektorji ministersva za šolstvo, ker se večina učiteljev te šole sploh ne držijo šolskih programov, ki je obvezen tudi za to šolo. V glavnem za medicino mu je zmankalo točk bivši sošolc iz osnovne šole pa se je lahko, ker je izbrav lažjo gimnazijo prav zaradi tega ker ni dosegel dovolj točk za škofijsko. Moj otrok pa je vložil res ogromno truda v to šolo- pustil je skoraj vse interesne dejavnosti-samoiniciativno(košarko, flavto) samo zato , da bi imel boljše šolske ocene. Včasih je že men šlo na jok, ker je vložil ogromno truda, uspeha pa ni bilo. Skupaj z ženo sva se na trenutke že bala za njegovo zdravje. Ponosen pa sem na njega ker ima železno voljo pa čeprav ni mogel svojo željo iz otroštva uresničiti. Zato previdno pri vpisu v to šolo uspeh je zelo nizek napram slovenskega povprečja in imajo po večini vsi učenci v 4 letniku probleme za vpis na fakultete. Pa še nekaj učenci se lahko prepišejo na drugo šolo šele v 3 razredu zato, ker imajo na tej šoli (ravno zaradi tega in ne zaradi boljše razumevanje matematike kot nam razlagajo) začetek fizike šele v 2 letniku, drugače bi mi otroka prepisali že prej ko smo od ostalih staršev dobili uradne podatke o učnem uspehu te šole(na šoli jih skrivajo) in probleme z vpisi na fakultete.

1. na Š. gm mi je ušeč predvsem to, da so lepo opremjene in urejene ter da je poudarek na vrednotah.Nekatere od Š. gm imajo v programu tudi razne izlete in potovanja v tuje države.Pouk je bolje organiziran in ne odpada toliko kot v javnih.
2. Na Š. gm se pa nisem upisala, ker je obvezno učenje latinščine, za katero mislim, da mi v življenju ne bo kaj dosti koristila.So zasebne in je treba plačati šolnino(odvisno od programa).Večina upisanih je krščanov in se ostali nevtralni ali pa druge vere počutijo malce neprijetno ob molitvah pri katerih morajo biti prisotni tudi če ne molijo.Večina učencev je tja vpisana zaradi staršev, ki jim želijo nuditi”boljšo”izobrazbo.(Večina mojih prijateljev se je vpisalo v javno) :))

To je moje mnenje! 🙂

K*

Na škofijski sicer sprejemajo vse, ampak če nisi ravno ortodoksno verna, ti zna biti precej neprijetno, ker večina ljudi je. Tu so še obiski maš za razne praznike, razredne maše in predmet vera in kultura, ki precej spominja na verouk. Jaz obiskujem škofijsko in lahko povem, da vzdušje sicer ni klerikalno, je pa ogromen poudarek na vzgoji in držati se moraš apriori avtoritete. Če imaš slučajno drugačno mnenje te gledajo, kot da si iz Marsa. Jaz obiskujem škofijsko, ampak če bi se odločala še enkrat, bi bila to zadnja šola, na katero bi se vpisala, tudi zaradi nepravičnega obravnavanja učecev (statusniki, bogatejši in odličnjaki so višja “kasta” ki ji vsi profesorji lezejo v rit, nihče pa se ne zmeni za slabše, do njih ni nobene solidarnosti.) Naj te ne zavede samo informativni dan, saj je škofijska tam prikazana v najboljši luči, zna se ti pa tudi zgoditi, da boš po prvem mescu zelo razočarana nad šolo. Naj te opozorim, da je treba ogromno delati in če nimaš kakšnega statusa, odpiši interesne dejavnosti. Pozanimaj se pri ljudeh, ki šolo obiskujejo, da dobiš informacije iz prve roke, močno pa ti odsvetujem branje teh forumov in informacij iz tretje roke staršev, tet, babic…ki sami sebe skušajo prepričati, kako prav so imeli, da so dali otroka na to šolo.

Heii tudi jaz razmišljam o šg v lj, če bi šla bi bila v dijaškem domu ( jegličevem) pa me zanima če je kdo v njemu koliko plačuje na mesec in kako se vam zdi :)) PROOOSIM ZA ODGOVOR 😀

Moja hči obiskuje ŠKG. In v prvem letniku je povedala da ne veruje, da ni usmerjena v vero, niti nima opravljenih zakramentov. Je pa sprejela moralne vrednote šole, ki pač niso slabe. Vsi spoštujejo njen pogled na stvari, Vera in kultura je njen priljubljen predmet, saj gre za širša pojmovanja. Imela je več težav z učenjem nekaterih stvari ob tem predmetu, saj so ostali sošolci stvari poznali od verouka. Tako da je mirno priznala da nima pojma o kateri od stvari. Je pa v vsako nato vnesla svoj pogled. In širino ji dopuščajo. V šoli ima odličen uspeh in to, da smo ateisti ne vpliva na njen razvoj in učni uspeh v šoli. Sama sem z njihovim pristopom zelo zadovoljna. Je pa res, da je šolnina v višini 85 e mesečno, res je da imajo kar veliko aktivnosti ki so organizirane in potem zanje ni potrebno plačevati. Velik plus pa se mi zdi orgniziranost pouka od 7.45 do 14.10. Včasih se prav sprašujem kako lahko ŠKG spelje ves šolski program v tem času, če so marsikje na šolah otroci do 15.00 ali 16.00 ure. So pa zelo dobro organizirani.
Lahko pa rečem, da se eotroci in staši ki gredo na informativni dan na ŠKG ali pa Waldorfsko šolo razlikujejo. Sama sem šla na oba konca, ker me je zaniml pristop. Waldorfska šola moji hčeri ni bila všeč in se je odločila za ŠKG. Meni osebno je bila sicer znaimiva, se mi je pa zdelo na info dnevu na waldorfski šoli, da zahtevajo toliko angažiranja s strani stršev, da pri več otrocih kot starš težko zmoreš, pa še lokacija je nugodna, vsaj zame.
O ŠKG lahko rečem le pohvale.

Da se moli pred poukom in po pouku je totalna izmišljotina. Sem obiskovala Škofijsko gimnazijo v Mariboru, končala lani, torej se kaj dosti ni spremenilo.
Pred poukom je samo tako imenovana duhovna misel, ki pa nima veze z vero in molitvijo. Reditelj pove kakšno lepo misel in se o tej misli še potem nekaj časa pogovarja. Pač, dobra motivacija v dan, da se malce prebudiš in lažje nadaljuješ z delom.
Imam pa eno pripombo kar se tiče priprav na maturo. Pri nekaterih predmetih so bile priprave na maturo res porazne in smo morali na koncu vse narediti sami. Ampak to je seveda odvisno od profesorja in ne same šole.
Nimam niti ene slabe besede drugače, ker sem se super počutila, odnosi profesor – dijak so bili v glavnem korektni in dobri, pustimo tistih nekaj posameznikov, najdejo se vsepovsod.

Škofijska klasična gimnazija=Kraj kjer potomci domobrancev svinjsko perejo možgane nedolžne mladine. Prijatelj je obiskoval ŠKG samo pol leta. Imel je dobre ocene razen pri zgodovini(poleg tega je bil odličen pri kemiji(zlate preglove plakete…) . Pravil je, da je na šoli nek profesor(mislim, da je nekaj na J., nevem točno) poveličeval domobrance in grdo opsoval mohameda in komuniste. GROZOTA. Pravil mi je, da enkrat ko so skoraj vsi pisali test negativno, da so morali tečt 11 krat okoli šole, vključno z paraliziranim invalidom ! ! ! ! ! ! Banda naci-klerofašistična !

Smrt Fašizmu/Svoboda Narodu !

STALIN/LENIN

Vse, ki vas ŠKG moti jo pustie pri miru.
Ker to kar piše moj predhodnik je 100x laž. Ima pa šola svoje fore, tako pozitivne kot negative in gotovo ni med najlažjimi.

Sama nebi nikoli šla na ŠKG, sin je pa večinoma užival in je imel “skoraj ” za negativne reči opravičilo. ŠKG pa mu je dala toliko dobrega, ….vsi ki vas moti pa se predvsem ukarjajte več sami s seboj in poiščite svoj trenutek ko boste pokazali svojo odličnost.

mama škofijca

New Report

Close