Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Se res plača kaditi travo?

Se res plača kaditi travo?

V osnovi bedarija, me pa mal boli uvo, kr sm nazadnje kadil itak pred več kot 12 tedni. In verjetno ne bom več, kr se mi je zdelo brezveze.
Je pa res, da se moramo mal zamislit nad narkomanijo, ki sicer občasno kajenje ni, se pa vsaka , ki to je, začne v bistvu s kajenjem. Mene pač mal stisne, ko visdim dilerje, kak prodajajo pred srednjimi šolami, bojda že tudi pred osnovnimi, pa nekoga, ki se sredi mesta v zgodnjem večeru pika… Pa stisne me, ko slišim, da otroke v OŠ učijo, da naj ne vzamejo bonbončkov, če jim jih kdo ponudi, kr nikol ne vejo kaj so…
Ej, kam nas pelje ta svet???

Moje mišljenje (ki je seveda lahko tudi zmotno) je takšno: če se v letih eksperimentiranja … to mislim na čas šolanja in časa, ko si še brez večjih obveznosti in čas za se zdivjat … ni problem … Takrat tudi po navadi človek še ne išče resne službe in veliko tudi ne razmišlja o prihodnosti … Službe so le začasne, ker se ta oseba še išče … in takrat … ga piješ, kadiš kar ti pride pod roko … pol so razne tabletke, prahci … si pač v tistem obdobju ko moraš doživet vse … … in to je pravzaprav tudi zelo v redu ..

Vendar ko začneš o svojem življenju razmišljati resno … ko delaš na tem da se ustališ … si poiščeš resno službo, ki jo boš obdržal do konca … si ustvariš družino, poiščeš strahco nad glavo in podobne zadeve … takrat človek ne rabi skadit tistega jointka niti enkrat na leto … oz. sploh ne več … in spije kozarček vina ali pivo s prijatelji ob klepetu … a se ga ne napiva več na mrtvo … … …

Jaz verjamem, od čistilk, kelnerc, komunalnih delavcev in raznih takih delavcev, ki nimajo velike odgovornosti, ne bodo zahtevali, da gredo na takšen preizkus … Vendar za odgovorna dela, pri katerih ena majhna napaka lahko pomeni veliiiko škodo … od teh delavcev se ponavadi zahteva resnost … in resnost človeka se kaže tudi po temu, kaj počne izven delovnega časa …

Pa imejte to za poseganje v človeško intimo ali karkoli … vendar meni se zdi to prav … … …

Lp, Bgv

Imam prijatelja na Nizozemskem. V njegovem podjetju ne zaposlujejo kadilcev tobaka.
Mislim, da je to v redu, saj kaže na skrb za zdravje zaposlenih in kulturo ljudi.
Pozdrav.

Pa kaj jih briga! V sklužbi itak ne bom kadil, je pa velik tistih k bojo v službi nažgani od alkota pa jih na testu ne bo nihče najdu, ane?

Ne zivim v oblakih.

To je tezave vseh ljudi, ki mislijo, da ko bodo diplomirali se bo pa kaj spremenilo. Vprasanje je tudi kaj je solidna placa? 200k, 300k, 500k…?

Tocno to blondy.

Daj nehi no! Kaj pa je resno delovno mesto? Edino, ki se ga sedaj spomnim je zdravnik. Vecina poslovnih manegerjev in raznih visoko stojecih ljudi ga pije in vlece lajne, ampak vecina jih je tudi nadpovprecno sposobnih, zato ne vidim neke hude relacije med “obnasanjem odraslo” in produktivnostjo ljudi v firmah.

Za “smrdljive junkieje” ne rabis thc testa, ker po enem mesecu vidis, da od njega ne bo nic in ga brcnes v rit, ampak ne zato, ker je junkie, ampak zaradi neproduktivnosti, zato bi lahko verjetno 50% ljudi v firmah na cesto postavil, ampak pustimo to:).

Dej mi samo nekaj povej … Ti si že zaposlen ali si še vedno študent? Živiš sam ali pri starših? Imaš resno punco?

Namreč … tako sem tudi jaz razmišljala, ko še nisem imela odgovornosti … Ko sem še študirala in so me vzdrževali starši, ko sem živela pri njih oz. v študentu … ko nisem imela ene odgovornosti v življenju in ko me ni brigalo za nič razen za žurat … Takrat razmišljaš tako … o vseh tvojih pravicah in to in ono … samo da dosežeš, da lahko delaš kar se ti zljubi …

Pol pa vidiš, da življenje ni samo to …

In kot praviš od teh managerjev in to, ki se ga ulivajo in stalno pijani, zadeti … Imam to srečo, da poznam veliko ljudi … veliko privatnikov … in visokih funkcionarjev … in vem, da tisti, ki svojega dela ne jemljejo resno jim ni ravno z rožicami postlano … oz. niso zadovoljni s tem kar imajo … In veliko jih je tudi že zajebalo lepe posle prav zaradi njihove neodgovornosti …

Ma ja … no … Sej je vseeno … :)))) Kdo sem jaz, da bi ti polnila glavo … Vsak ima svoje mišljenje … :)))))))))))))))))))))))))))) ;)))))

Cmoka … :-**********

Lp, Bgv

ha ha ha ….. probal enkrat v mladosti….. 12 tednov nazaj nisi bil več rosno mlad, veš! 🙂

Meni je čist vseeno, ker ne kadim trave.

"Srce se ne prodaja, ne kupuje...se daruje!"

dobro preberi, kar sem napisal: … itak pred VEČ kot 12 tedni. Pač nisem poudaril da bistveno več.
Sploh pa ni bilo enkrat, bilo je večkrat, ampak res daleč daleč nazaj. In na koncu koncev nisem videl nekega smisla v vsem skupaj. Danes me ne moti, če kadijo okrog mene, pridružim se pa jim ne. Ker mi ni.

Zakaj pa pred VEČ kot 12 tedni? Če pa je od takrat minilo kao že več kot 10 let? Kje je smisel?

Mislim, da je catch v temu, da vsak vlece v svoj ekstrem. Jaz seveda ne mislim ljudi, ki se zjutraj zbudijo in si joint prizgejo ipd. Govorim o tem, da ce jaz cel teden delam ucinkovito in prinas profit firmi oz. skrbim za boljse financno stanje, zakaj potem cez vikend ne smem prizgat enga jointa, ce mi to pase in nima nobenih posledic (pustimo malenkosti). To je moj point in zato je testiranje THC drezanje v posameznikovo privatnost in s tem se ne strinjam, ker kriterij za vse zaposlene (tudi z direktorjem) je se vedno to, da koliko doprinesejo firmi in ne kaj delajo v svojem privatnem casu.

Sem pa se vedno student in upam, da bom lahko vlekel status kolikor se bo dalo (kljub ponudbam za stalno sluzbo), ker uzivam delati po projektih in si vzeti kdaj tudi kaksen mesec dva prosto za potovanja pa se stroske imajo firme manjse z mano, kar pomeni, da si lahko izborim se visjo urno postavko. Delam pa ze stiri leta (od 20 leta) in prej sem placeval doma stroske, ker starsa nimate nekih vredu plac, zdej pa grem na svoje, zato o odgovornisti ipd zadevah brez skrbi vem kar nekaj, ampak imam pac misljenje, da se da vse zdruziti (odgovornost, zuranje, studij, rekreacijo itn.).

lp

No … Grega … saj pravim … Vsak ima svoje mišljenje … In imaš po eni strani tudi prav, ja … Ma … zdej se mi ne da niti več razglabljat predolgo.

Kakorkoli … cmoka … :)))) :-***

lp, Bgv

Več kot 10 let? To sem kdaj napisal, rekel? Mogoče zelo na pamet. Nazadnje je bilo po mojem leta 94 ali 95 za prvi november. Tega se spomnim, verjetno je bilo to tudi zadnjikrat. Mal manj kot 10 let, ne?

NIsi mi odgovoril, kaj tako dobro obvladaš, da boš lahko na razgovoru za službo (kamor danes povabijo redke) lahko kogarkoli pošiljal kamorkoli. Sicer pa je na trgu delovne sile veliko večje povpraševanje od ponudbe.

A ni to fajn 😉 da se eni sploh ne rabimo obremenjevati z dol. stvarmi 😉

___________________________________________________ http://www.mobisux.com/tabla/download.php?Number=2170983

Nobenemu se ni treba obremenjevat…razn če sami tak hočejo. Nam je lepo, ker se nočemo obremenjevat. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close