Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje s-ast in s-alt

s-ast in s-alt

Spoštovani!

Zvišane vrednosti AST in gama GT pomenijo okvaro jetrnih celic. Najpogostejši vzrok so zamaščena jetra, alkohol, zdravila, okužbe, sistemske bolezni….

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

pred enim tednom sem bila na kontrolnem pregledu pri revmatologu in sem dobila izvide krvi in sicer imam povišan S-alt – 0,76 in eritrocite 5.04. Pred tremi meseci sem rodila zdravo punčko, med nosečnostjo nisem imela težav, razen tega da sem na teži pridobila 35kg (od teh jih je šla polovica že dol). Alkohola ne pijem nikoli. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok za povišanje teh jeternih testov in eritocitov. Hvala za odgovor.

Spoštovani,

gre za zelo balgo povečano vrednost AST. Najpogostejši vzrok so zamaščena jetra, alkohol, zdravila, okužbe, sistemske bolezni….Priporočam ponovno določitev čez tri do šest mesecev.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani

Imam povišan Alt in sicer 1,10. Kaj naj bi to pomenilo? Bilirubina sta oba povišana imam Gilbert sindrom. Naj pa še omenim da od leta 2016 nimam žolčnika. Malo me skrbi. Sem mlada mamica in se ne ukvarjam toliko s športom kot prej. Bi lahko šlo za zamašenost.jeter?

Lp in hvala

Iris

Spoštovani,

zamaščenost jeter je lahko vzrok za zvišano vrednost ALT. Priporočam opraviti UZ trebuha.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.

Imam diagnozo ulcerozni proktitis. Dobil sem izvide od gastroenterologa, kjer pise da imam tudi blago sideropenicno anemijo zelezo je 3.0,feritin 16.0,S-TIBC : 47.6,P-Albumin 32.9.
Povisan je P-Ast 1.18. Zanima je, ce je to lahko zaradi moje bolezni UK in sideropenicne anemije ali to nima povezave s tem? Naj se omenim, da uporabljam salofalk svecke 1x dnevno.

Hvala za odgovore in lp

Spoštovani,

menim, da blago zvišana vrednost AST ni v direktni povezavi z ulceroznim proktitisom. Vsekakor priporočam vprašati za mnenje gastroenterologa.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close