Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje s-ast in s-alt

s-ast in s-alt

Spoštovani “Božo”!

Glede na navedene izvide gre za bago okvaro jeter, kot ste navedli verjetno 7aradi etanola. V vsakem primerju je prvi ukrep prenehati uživati etanol.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Na laboratorijskem izvidu imam 4 kratnik mejnih vrednosti S-ALT in S-AST.
Resnično ne uživam alkohola, jem pa sladkarije, verjetno preveč. Imam tudi povišano telesno težo in kar je najpomebneje zaradi stresnega dela uživam Cymbalto. Že kako leto in pol. Zanima me je ali je lahko tu razlog za slabe izvide.
hv in lp
b

Pozdravljeni.

Imam povišan gama gt, vrednost je 1.20. Glede na to, da sem v preteklosti spil veliko piva in jedel mastno hrano me zanima, kolikšna bi lahko bila ocena časa, ki ga ob abstinenci piva in mesa potrebujem, da bi rezultat testov znižal pod dovoljenih 0,92?

Glede alkohola je pivo edina pijača ki jo uživam, hrano pa rad nasplošno jem mastno oziroma vse vrste mesa. Občasno jem tudi kapsule pegastega badlja.

Spoštovani,

dobil sem izvide biokemijskih preiskav, kjer je vse v redu razen s-alt 1,23 in s-gama gt, ki je 2,00.
pred kratkim sem jemal amoksiklav zato me zanima ali je možno, da so povišane vrednosti posledica zdravil ?

lp

–vztrajno povišana telesna temperatura
Pozdravljeni, zanima me kaj se dogaja z možem. Že 14 dni ima povišano telesno temperaturo do 38.5 z vztrajno mrzlico zvečer, ponoči se zelo spoti. Kljub 2 antibiotikom pa nič boljše. Izvidi krvi: povišani levkociti z visokimi limfociti in eozinofilci, povišan CRP(31) ter Sedimentacija(12). Povišane ima tudi jetrne teste (AST, ALT), GGT normalna. Na otip ima nekoliko povečana jetra. Ob prvem odvzemu so bili jetrni testi normalni, zadnji odvzem pa patološki. Odvzeli so še serologijo na EBV in CMV. RTG v redu. Kaj bi lahko bilo? Svetovali so tudi pregled pri infektologu, zato se obracam na vas.
Hvala za odgovor
Lep pozdrav

Pozdravljeni.
Naredil sem danes preizjavo:
S-AST 0,65
S-ALT 0,51
S-gama GT 0,34
S-holesterol 5,5
S-trigliceridi 0,65

Nad mejo je samo S-AST. Kaj to pomeni? Info:Bil sem dva dni nazaj na maratonu 10km.
Cez 2dni imam sluzben pregled, bom zaradi tega imel tezavo? Ga prestavim in koliko casa in na kaj pazit da pade pod mejo?
Hvala za odgovor. Lp

Na sistematskem sem dobil vrednosti s-ast 0,71 (do 0,58) in s-alt 0,76 (do 0,74). Je to lahko posledica večjih telesnih naporov – pretečenih maratonov 3 dni in 30 dni pred odvzemom?

Spoštovani “PeterMB”!

Ob ustrezni dieti in alkoholni abstinenci je pričakovati normalnizacijo vrednosti jetrnih testov v približno dveh mesecih.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Vzroki za okvaro jetrnih celic so zelo različni.Med druginm tudi zdravila. Sicer je zelo malo verjetno, da bi Amoksiklav okvaril delovanje jeter je pa to vsekakor možno.Priporočam kontrolo jetrnih testov čez tri do štiri tedne.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “naslovka “!

Glede na navedeno je pri vašem možu potrebno izključiti hepatitis (vnetje jeter).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “Spitzpark”!

Zvišane vrednosti AST in ALT niso posledica fizične obremenitve (maraton) ampak drugih dejavnikov (pri nas na prvem mestu alkohol, prehransi dodatki, zdravila……

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Zdravo mene zanima mnenje glede tega izvida. 

biokemijske preiskave : 
S-AST- 0.94
S-ALT-2.50
S- Gama Gt-80
Drugo je v mejah normale.
Hvala za odgovor

Spoštovani!

Glede na navedeno gre za okvaro jeter. Priporočam opraviti UZ trebuha in dodatne laboratoriske preiskave.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor
Zanima pa me še :
Zdravnica pravi , da to ni nič takega, da lahko normalno hodim v službo, ko bodo pa testi za hepatitis prišli nazaj se bomo pa naprej pogovarjali. Ali je to vredu ?
Hvala za odgovor

Spoštovani!

Glede na navedene lab. rezultate bolniški stalež ni potreben. Vsekakor pa je odločitev o tem v rokah vašega izbranega zdravnika.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravileni, mene zanima mnenje glede tega izvida.

biokemijske preiskave :
S-AST- 1,21
S-ALT-3,43
S- Gama Gt-2,02

Drugo je v mejah normale.

UZ Trebuha, jeter, žolčnika = normalen

Alkohola ne pijem. Sem že dalj časa zelo utrujen in brez energije.

Zanima me, katere preiskave priporočate? Kako hitro (nujno) je potrebno ukrepat v mojem primeru? A so to zelo alarmantni rezultati?

Hvala in lep pozdrav.

Rob

Hvala za odgovor

a tukaj kdo odgovarja?

Spoštovani!

Glede na navedeno gre za okvaro jeter (hepatopatijo). Vzrok je potrebno opredeliti. Lahko gre za virusno okužbo, vpliv strupov ali zdravil, avtoimunskih ali sisitemskih bolezni….Potreben je pregled pri gastroenterologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

na sistematskem pregledu za službo so mi na izvidu biokemijskih raziskav ugotovili naslednje znižane vrednosti:
S-železo 4,1
S-AST 0,22
S-ALT 0,28
Prav tako je bila znižana vrednost K-MCV 78,7 na izvidu hematoloških preiskav.
Vse ostalo je bilo v mejah normale.

Kaj bi bil lahko vzrok znižanih vrednosti in ali moram zato obiskati svojega zdravnika?
Za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Teja

Spoštovani!

Glede na navedeno gre pri vas za pomanjkanje železa. Verjetno bo potrebno jemnje preparata železa. Priporočam obisk pri izbranem zdravniku družinske medicine.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close