Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Ruska bolnica v Beogradu odvajanje

Ruska bolnica v Beogradu odvajanje

No po dolgem času spet tukaj.
Tist moj sorodnik se še drži zdravnikovih navodil in je zelo zadovoljen.Se drži !Nima implanta ,ker ga ni ravno želel tako ,da so mu ga samo 1x zamenjali .Pol je(še ) hodil po inekcije in redne kontrole.Inekcije imajo enak učinek kot ta implant oziroma vsadek vendar je moral inekcijo dobivat mesečno .
Sedaj ima dekle in novega psička ki mu je v veliko veselje .Upam,da bo prišel kaj sem !
Lep pozdrav vsem . držite ter vstrajajte v boju !!!

Evo ga jaz sem bil na začetku avgusta 2010 v Beogradu pri temu doktorju na konzultacjah. Človek (sicer ne Dr. Vorobiev, ampak en drug doktor tudi Rus), mi je vse lepo razložil, njihove metode itd. in mi, glede moje preteklosti uživanja heroina in metadona (15 let), določil trajanje terapije in znesek, ki ga bo potrebno poravnati. Glede, da sem sedaj le na Metadonu naj bi celotna terapija trajala 21 dni, cena pa je 7000 €. Za heroin je nekoliko cenejše (cca. 5000 €). Ker mi v teh 15 letih niti komune, niti detoxi niso pomagali, sem se odločil še za to varijanto in hvala bogu, da si jo lahko privoščim. Sodeč po slišanem, je kar obetavno, predvsem, ker se veliko osredotočajo na zdravljenje psihe.
LP!

@DarthVader, javite se prosim, ko boste zaključili z rusko šolo in poskusite izvedeti ali pri temu kar imenujejo averzivna terapija uporabljajo ketamin. Kako točno se izvaja in kako deluje ta del, ki naj bi očistil spomin (da ni več Pavlovske navezave na pretekle izkušnje) in odpravil vsakršno željo, gotovo zanima številne ljudi.

Cene so za naše razmere astronomske, €7.000 je že v rangu kontroverzne NTR terapije, kjer intravenozno 10-14 dni dovajajo aminokisline, kar naj bi zamenjalo okvarjene neurotransmiterje z novimi.

Morda pa je cena del terapije. Kdor vloži €7.000 v svoje zdravljenje, ima precejšnjo emocionalno investicijo v projekt in tudi s tega stališča verjetno večjo motivacijo.

Ja sam bio na jeftinijem lecenju ruskom metodom dra Subajeva i jeftinije je a rezultati su za mene bili superfantasticni! 7000eur je stvarno nenormalno mnogo para!

Ja, seveda nisem omenila,da ni ista tarifa za vse .Saj tudi za v komuno ni za vse enaka cena.
Ja različne cene so .Niso ravno nizke .
Na misel mi ni padlo,da bi kerega zamikalo to zdravljenje.
Ta moj sorodnik je še vedno ” čist “.Trudi se in vstraja s pomočjo vseh.

A mi lahko kdo razloži ,kaki so pogoji , ali ostaneš v bolnici ali greš ven
Kako naj bi to potekalo ,če si iz slovenije…kokrat bi pol moral tja… če pa bi ostal v bolnici, k0oliko stane..mal premalo je inf. pa se sem, pa ke , ker najde,da je bil tam,pove pa nič

Ja tam si 2do 3 tedne in potem imaš redne preglede (mesečne ali po potrebi) 1 leto .
Eni uporabijo samo par dni za detoks in potem gredo v komuno.Tako ,da se probaj pozanimat direkt na kliniki.Malo poguuglaj in se bodo našli vsi podatki (naslov,tel..)

V glavne z mojim sorodnikom je še vedno vse OK.Upamo na najboljše in da bo tako ostalo.Zaposlen je za polni del.čas ki ga tud opravlja pa še izpite dela ,da doseže cilj ki je bil že prej v planu.Skratka ŽIVI in se trudi kot vsi mi.

sem bivši pacient bolnice Dr. Vorobjev. pred enim letom sem končal z 21 dnevnim zdravljenjem in zelo sem zadovoljen z rezultatom. trenutno se počutim odlično in nisem imel nobenih težav ne s psiho ne fizičnih. Redno sem hodil na kontrole in to je bilo to. cena pa ni bila 7000e ampak je odvisna od primera do primera, načina zdravljenja in dogovora z zdravnikom. zelo ga priporočam. Jaz sem ga najdu na internetu na http://www.v-clinic.eu in ta video sem gledal http://www.youtube.com/watch?v=lrZ6ZT3wr9A&feature=player_embedded

Lp Maži

Niste imeli nobenih fizičnih ne psihičnih težav takoj od detoxa pa do enega leta po njem? Vsaj nekdo.

Lahko morda vi opišete z besedami kako poteka tisti del zdravljenja, ki mu pravijo averzivna terapija, ki naj bi zbrisala vsak spomin in vsakršno željo po opiatih?

po besedat tega fanta sklepam da je to res ketamin,ker pri ketaminu je najbol znana izventelesna iskusnja in tudi najbol pogosta v primerjavi z ostalimi halicugeni. Zanima me pa kaj so tista druga zdravila ki jim jih dajejo,ker jast nazalostnepoznam zdravila ki ni narkotik in bi totalno iznicil krizo…

No pa je nekaj dni nazaj sorodnik nardil diplomo .Drži se dogovora in sedaj je imel tudi zadnjo kontrolo na tej kliniki je na dobri poti .
Upam,da je rešen za vse življenje in da se ne bo ponovilo.
Psičke ima še vedno in se z njimi ukvarja zraven pa še dela tako,da nima dosti prostega časa .
Pa srečno v letu 2011 !

Pozdravljeni !
No, ta moj sorodnik je zgleda se izvlekel iz tega primeža drog.
vse kontrole je dal skoz in je bilo vredu čeprav je imel na začetku majhen težav z sodelovanjem saj je bil prepričan,da jih ne rabi več.(preglede…)

Bil je za silvestrovo z družbo za teden dni odsoten od svojih bližnjih ostali pa “niso vedeli”kako je z njim.Dobro je prestal to svojo preizkušnjo .
Bravo in držim pesti,da bo tako ostalo še naprej.(dela in se ukvarja s svojim psom kar ga očitno izpoljnjuje ).Tudi po pogovorih z njim vem ,da je sedaj drugač kot pa prej.
V tem peklu je bil skoraj 4 leta ,na zdravljenje pa je šel predlani za silvestra ,ko je staršem povedal “peljite me tja ……”no sedaj je pa minilo leto dni od tega .

Vse, je na nas samih in ,če si res ne želimo ozdravive je pol zelo težko.
Hvala vam za vaša razmišljanja in izkušnje .

Po zelo dolgem času sporočam,da je še vedno čist !
Še naprej mu stojimo vsi ob strani in fant živi normalno življenje .Tudi z družbo je šel na počitnice ,v službi je priden in vesten .Ja ,družbo pa je postopoma tudi zamenjal.
Njegovi domači so veseli pa vendar je nad njimi še vedno nekaj kar jim ne da,da bi se sprostili.
POmoje to traja ,da se bodo čist osvobodili tega.
ena gospa mi je enkrat razlagala,da je trajalo skoraj 10 let ,da ni skoz bila sumničava in v strahu za svojim otrokom.Torej je zaupanje problem,kar pa je razumljivo.
Vso srečo ostalim ,ki se trudijo ozdravit te zasvojenosti !!

Pozdravljeni!

Ja, na DTO-ju imajo res par bolanih pravil,ki nimajo veze z uspešnostjo odvajanja,ampak oni temu pravijo pač “prilagajanje” oz.učenje prilagajanja družbenim pravilom! 🙂 Da ne omenjam prepovedi čepenja v kadilnici-štos stoletja res,kako dramo delajo iz teh malenkosti.
Tudi meni je bilo to čist mimo, ampak je bil ta cigaretni urnik v bistvu še najmanj moteč. Mene osebno je najbolj motilo,ker so bile v tistem času,ko sem bil sam notri, njihove terapevtke oz.psihologinje bolj primerne za modno-manekensko indrustrijo,kot pa za zdravljenje odvisnikov,saj ne le od zunaj,tudi v glavi in po izkušnjah,niso bile niti malo primerne za tovrstno delo. Predvideval sem,da si je s temi šik-lepotičkami pač dr.Kastelic želel malo popestriti ambient klinike,sicer pa druge vloge, kot za okras, zares niso imele. Kako je sedaj,ne vem,upam pa,da precej bolj gledajo na izkušenost in ustreznost terapevtov,saj so le-ti temeljnega pomena za njihove paciente!

Glede klinike DR.VOROBIJEV-a pa vam moram povedat,da nisem slišal prav nič dobrega oz.prav grozljive stvari.. Svojih izkušenj nimam,zato vam bom samo napisal,kar sem izvedel od drugih..
– Kot prvo se tele ruski bratje prav nič ne zanimajo z iskreno željo pomagat odvisnikom,ampak zgolj na njih služit,da ne rečem jih zlorabljat!
– IMPLANTANT,ki ga za velike pare vstavljajo in ki ravno iz finančnih interesov ne deluje večno,ima baje grozljivo škodljiv in kancerogen vpliv na telo in zdravje njihovih obupanih in žal naivnih pacientov..
– Kot drugo-to je pa potrjeno-so prvi pacienti v Nemčiji zaradi poskusa zlorabe drog po vsaditvi implantanta,padli v t.i. šok zaradi katerega jih ne malo umrlo.Ja,umrlo! Te članke so zelo hitro umaknili z neta,da bi jim ne pokvarili biznisa..Tudi to je kapitalizem..Krutost od njega!
– Zelo zloglasna teza je tudi ta,da gre za rusko-ameriški interes nadzorovanja “izločkov družbe”,saj naj bi implantant,kar je seveda tajno,deloval tudi kot preprost čip za nadzor gibanja in delovanja teh ljudi,predvsem pa gre samo še za eno farmacevtsko družbo,ki dela poskuse na (za njih) manjvrednih ljudeh,pač v interes težkih denarcev!

VAM MAR RES NI NIČ SUMLJIVO,DA JE TA KLINIKA TAKO NA DEBELO OVITA V SVOJE SKRIVNOSTI?!

No,jaz pač nisem človek,ki bi kaj takega tvegal!! Predvsem pa preziram svetovne predsodke,da smo narkomani (prav tako bivši) neka ničvredna bitja,saj sem sam ravno med njimi spoznal NAJBOLJŠE PRIJATELJE,NAJBOLJ INTELIGENTNE IN NAJBOLJ DUHOVNE TER ČUTEČE LJUDI,zato jih bom vedno zagovarjal in Bog naj mi da priložnost,da bom še naprej lahko v tem smislu delal v dobrobit vsem tistim,ki se želijo rešit objema odvisnosti! Ljudje bi lahko že z opustitvijo predsodkov marsikaj pripomogli za boljši jutri teh že tako obupanih in osamljenih dušic..

SLAB ČLOVEK NI TISTI,KI UBIJA SEBE IZ OBUPA,AMPAK TISTI,KI UBIJA DRUGE IZ LASTNE KORISTI IN SADIZMA!!!! Razmislite. LP

GREENMAN,
ali ste pripravljeni s svojimi izkušnjami tudi komu pomagati? V živo? Ko niti Dto ni pomagal, niti komuna, skratka nič…Hvala za vaš cenjen odgovor.

Vorobiev, Shubajev in kar je še teh prodajalcev bizarnih ruskih metod izvirajo iz sovjetske vojske, morda od tam nagnjenost k konspirativnosti. Če bi bil cilj res nadzorovanje gibanja odvisnikov ali celo njihova terminacija, se zdijo na voljo bolj preproste metode, predvsem pa je astronomska cena nekako v kontradikciji s takimi nameni.

Poleg tega so dovolili TV ekipam, da snemajo postopek. Kar skrivajo (kot poslovno skrivnost) je predvsem kakšne medikamente točno uporabljajo pri averzivni terapiji, zdi se ketamin + v čem je fora tistih katod na glavi. V najboljšem primeru je vse skupaj videti zastarelo in dubiozno.

Implant je naltrexone, uporabljajo ga tudi pri bolj konvencionalnih metodah detoksikacije kot npr. klinika Lorijen v Beogradu, in ker ponujajo tudi opcijo rednih injekcij namesto implanta, bi nekako verjel, da gre za nlx. Ne vem, če je dokazano kancerogen, vsekakor velja, da v tako velikih dozah ni prijazen do jeter.

Po drugi strani pa ima ta isti naltrexone v nizkih dozah (LDN) in še posebej ultra nizkih dozah (ULDN) dokazljivo pozitivne učinke in to ne le pri pospeševanju proizvodnje endorfinov, ampak se kažejo izboljšave pri npr. HIV/Aids-u in multipli sklerozi.
http://www.lowdosenaltrexone.org/ldn_trials.htm

Da je jasno še manj, v ultra nizkih dozah, manj od mikro grama, naltrexone, ki je antagonist opiatov, slednje ne le potencira, marveč spreminja njihovo naravo in prihaja nova generacija opiatov, ki naj ne bi povzročali fizične odvisnosti in tolerance preprosto s tem, da je v opiatu mcg nlax.ja. Go figure.

Sicer pa delim vašo skepso do ruske šole detoxa in vaše pozitivno mnenje o nekaterih odvisnikih. Stereotip odvisnika torbičarja je zelo škodljiv. Ko bo ljudem jasno, da nekateri odvisniki postanejo kriminalci in lažnivci, zato ker so opiati nelegalni in dragi, ne zato ker bi bilo kaj takega v opiatih samih, bomo velik korak bližje leglizaciji in za nazaj se bo vojna proti drogam zdela enako iracionalna in absurdna kot ameriški eksperiment s prohibicijo alkohola.

Po res dolgem času se spet javljam tu !
Tale moj sorodnik je OK še vedno .Ni padel nazaj v labirint drog.Tudi sam se izogiba bivši družbi.
Bil je pri meni v LJ.2x po dobra dva meseca .Tako ,da spremeni ,vidi,spozna tudi druge ljudi ,okolico,….
Sem prav vesela,da je na dobri poti in da se mu življenje normalizira.
Tukaj mu je bilo všeč .Spoznal je celo zloglasni kraj Metelkovo 🙂 !
Sam je rekel,da se je namenoma izognil kraju oziroma kotičku kjer bi se naj zbirali uživalci prepovedanih drog .Sklepam,da se boji ali pa ni siguren vase.
Dobro j,da je izbral način in se izognil.Imamo možnost,ki si jo samo izberemo.

Leito imam občutek,da obsojaš in si zelo skeptičen glede rezultatov.
Veš nekateri so veseli,da se lahko izkopljejo iz tega sveta drog .Pa mogoče se nam kdaj zdi,da je nekje neka zarota.Žal ni treba bit tolk prestrašen ali pač.
A ste vsakič sigurni,da dobite v roke tapravo drogo ali greste na zaupanje dilerja ?
Torej dilema in dvomi ostajajo .

No za sedaj toliko.Mogoče pa lahko naslednjič ,ko pride (nekje po Novem letu)lahko kaj več o svoji izkušnji pove v živo komu.Nikoli se ne ve kdaj komu pomagaš .

Srečno vsem !

Kdo so to odvisniki torbičarji ?
A so to žalitve ?
Nisem narkomanka ampak mislim,da smo vsi ljudje še posebej pa zasvojenci ,ki so že tako stigmatizirani!
Držim pesti za vse,ki se borite proti zasvojenosti !

kako je danes s tem fantom? kakšne nove izkušnje?

kako je sedaj s tem zdravljenjem, mu je uspelo?

New Report

Close