Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Ruska bolnica v Beogradu odvajanje

Ruska bolnica v Beogradu odvajanje

Pozdravljeni !
Evo odhajamo spet tja ,da jih vidimo .
Kako se cela družina spopada s tem .Ta moj sorodnik pravi ,da se še vedno počuti dobro in ne čuti potrebe po teh substacah.Ampak to deluje to neko zdravilo .
Srčno upam ,da se bo mali izvlekel iz tega .Stojijo mu ob strani vsi .
Kaj več bom poročala ko pridem nazaj .
L.P.

Trenutno se ni česa bati, dokler deluje blokator droga ne deluje. Kar ne razumem je zakaj je blokator sploh potreben, če ta terapija “zbriše vse spomine in željo po drogi”. Zelo me tudi zanima kaj so mu dali, da sploh ne more z besedami opisati kaj se mu je dogajalo, škoda da so tako skrivnostni.

pri tej terapiji gre dejansko gotovo za ketamin, izjemno zanimivo substanco z velikim potencialom za zdravljenje alkoholizma in kemičnih odvisnosti. Rusi so nekako ušli radarju mainstream stroke za zdravljenje odvisnosti, vendar so bile njihove študije, ki dokazujejo uspešnost KPT-ja objavljene v vodilnih publikacijah in ketamin rehab-i se že pojavljajo po svetu.

Prilagam raziskavo objavljeno v Journal of Substance Abuse Treatment. Zasluži si pozornost vsakogar, ki ga zanima znanstveni vidik bolezni odvisnosti.

http://www.eleusis.us/resource-center/references/ketamine-psychotherapy-heroin.pdf

Problem, ki ga vidim je le v tem, da se ketaminska terapija po protokolu izvaja kot klasična psihoterapija podprta s specifično psihadelično farmakologijo ketamina. Skoraj 10-urna psihoterapija se za maksimalen rezultat ponovi vsaj še enkrat.

Kar delajo te klinike, Vorobiev et al, pa se zdi ketaminska terapija brez ključnega elementa, namreč intenzivne psihoterapije (pred, med in po ketaminski epizodi).

Namesto tega se zdi, da le izkoristijo potencial ketamina za rapidno detoksikacijo, pacient je prepuščen sam sebi, da se sooči s halucinacijami, dodajo averzivno epizodo in za dobro mero vržejo noter še implant, ki bo blokiral efekt opiata v primeru recidiva.

Če se motim, če je bila pri vašem sinu del zdravljenja tudi psihoterapija med, pred in po ketaminu, me prosim popravite, mnenje sem si ustvaril na podlagi posnetkov terapije objavljenih na straneh kameradov Zubina in Vorobieva in tam vse skupaj traja kako uro ali še manj, vsekakor pa ni vidna ali omenjena kakršnakoli psihoterapija.

Še nekaj o ketaminu samem:
Ketamin causes a flood release of the body’s own opioids, the beta endorphins, and there is other evidence of direct and indirect effects on opioid receptors. Despite giving rise to a rapid tolerance itself, ketamine can block the development of tolerance to, and physical dependence upon, many other drugs including heroin, alcohol, barbiturates and benzodiazepines… Ketamine can also suppres withdrawal (cold turkey) in heroin addicts. Oral ketamine given with morphine prevents the development of morphine tolerance, so this combination is sometimes used by chronic pain clinics.
Ketamine, Dreams and Realities, Karl L.R. Jansen, 2004

Na kratko, ketamin sproži poplavo beta endorfinov in s tem ublaži, če ne povsem odstrani, abstinenčno krizo. Zaradi tega je možna rapidna detoksikacija.

Sicer pa lahko blokira razvoj tolerance na in fizične odvisnosti od heroina, alkohola, benzodiazepionov itd. Vsled tega ga nekatere klinike za kronične bolečine oralno dodajajo morfiju.

Sila zanimivo in obetavno.

Mimogrede, psihadelična epizoda, ki jo sproži ustrezna doza ketamina, je po naravi in efektu podobna izkušnjam odvisnikov z ibogainom.

Pozdravljeni !
Smo že nazaj .Smo se videli in ogromno pogovarjali na to temo .
Ja bo spremenil okolje ko bo čas za to .
Trenutno še ima ta implant pod kožo .Naj bi ga imel 2 meseca in pol zamenjat .
Vendar on ne želi spet tega posega in bi raje mesečno hodil po inekcijo .Učinek naj bi bil isti samo ,da se prej razgradi in zato je potrebno mesečno drugače bi bilo na 2 meseca.
Upam ,da mu bo uspel ta boj .
Da povem ,da se je zredil in da nima čiste kože kot prej .Zdravniki so rekli ,da je to normalna reakcija in da se jim poveča apetit ter koža na določenih mestih dobi takšne pike ki jih jaz sedaj nemorem opisat oziroma neznam .
Bo pa spremenil okolje .Še malo mora počakati so rekli na kliniki.

On pravi ,da vidi in opazi vsakega ki je na nekih drogah .Da se prepoznajo …..čist verjamem čeprav nimam teh izkušenj .Npr.ko si noseč takrat vidiš ogromno nosečnic .Prej pa skoraj nič.
Bode pol to v oči .Pravi ,da bi šel nekam kjer ni neke civilizacije ,neokrnjeno ……
Upam ,da se ne zapira vase .Razumem pa ,da je mogoče v neki fazi .

Hvala !

jkli zdravo !

Redno spremljam vaša sporočila . Zelo rada bi spoznala nekoga , ki je to dal skoz, ne vem, recimo pol ali eno leto nazaj. Jaz bi dala vse na svetu, da se meni ljubljena oseba vrne nazaj v normalno življenje. Zato prosim vsakogar , ki ima to izkušnjo , naj mi malo svetuje oz. opiše kako je s tem. Vas pokličem, če mi sporočite kam,kontakt na mail: [email protected].

Hvala že vnaprej komurkoli za dodatne informacije !
L.P.

O Menči !Hud je ta boj .
Ima redno psihoterapijo .tud starši sodelujejo .
Pripravljajo ga na nadaljno pot brez teh substanc.Trenutno jemlje po dve tabletki.Eno zjutraj in eno zvečer.Implant pa ima v spodnjem delu trebuha .
Tablete so ,da mu pomagajo npr.zvečer ,da lažje zaspi ,da ni nihanj .
Pohvalijo se ,da je uspešno je pa seveda odvisno od vsakega posameznika posebej.

Nekaj jih je ko pridejo na neboleč detoks in pol naravnost v komuno ..Tist je tud ceneje in manj časa traja .
Tako ,da res vsi upamo na najbolje .
L.P.

Po mesecu dni se spet javljam tu .
Na vezi smo zkos s mojim sorodnikom .Ko bodo zdravniki rekli ,da sedaj pa lahko gre malo naokol za dlje časa bo prišel.
Ja pa tud vreme je tako čudno ,vetrovno in še vedno smo bolj not kot zunaj razen ko so sončne izjeme.
No mene to zanima npr.ko bi on prišel a bi lahko šel do kakšnega društva ali se s kom pogovorjal na to temo.Kam in kako me zanima ?
Hvala za odgovore !

Pozdravljeni !
Po dolgem času se spet oglašam !
ko bo prišel sem v Lj. ali lahko gremo obiskat kakšno društvo ,kjer bi se še več on in drugi seznanjali in govorili o teh PREKLETIH drogah .?Čeprav ni državljan r.Slo..
Upam ,da ja ,saj droga očitno ne pozna meja !

Odmerek teh zdravil mu zmanjšujejo in on ratuje bolj razdražljiv “nervozen”.
Zdravnica je rekla,da je to normalna reakcija .
Da pa se malo ji upira in ne sodeluje ravno najbolj zavzeto .Kaj to pomeni ???
A mogoče on misli,da je že čist vse vredu ?A je tolk siguren vase ?Nevem res ne !
Dva dni nazaj sem se pogovarjala z njim in pravi da mu je dolgčas in da so starši skoz z njim in da nikamor nesme sam….in pol raje čepi doma .
Pravim mu ,da je to za njegovo dobro ,da je skoz kdo prisoten .Vendar se on ob tem grozno počuti .Tudi mene bi bilo strah ga samega pustit okol.
Pravi,da se nimajo česa bat saj ima ta blokator .
Težko je pol kaj rečt ali svetovat .Dajte mi vi kaj povedat !

Zgleda da nobeden nič .
A mora se sedaj čist distancirat od okolja in ljudi ?(tiste družbe) ?
A je dovolj močan ?

Dokler ima blokator in slednji deluje je dejansko vseeno. Itak ne bi bilo efekta, in ker to verjetno ve, najbrž ne bi šel po drogo.

Vprašanje, ki se ves čas postavlja je kaj točno ti Rusi naredijo in kaj je pravzaprav efekt te terapije.

Če je res kar trdijo, da njihova terapija človeku izbriše vsako željo po drogi, zakaj je potem blokator sploh potreben?

Vsekakor se mora vsak odvisnik v postopku zdravljenja od vseh drog distancirati od ljudi in prostorov, ki so povezana z drogo ali ga asociirajo nanjo. Človek si mora dobesedno na novo zgraditi življenje, začenši z lastno identiteto, prenehati mora sam sebe dojemati kot odvisnika.

Potrebuje družbo in službo. Dolgčas in brezdelje sta recept za neuspeh.

Zdravo jkli!

Spet je minilo nekaj časa, pa me zanima kako kaj vaš sorodnik napreduje? Upam , da mu gre dobro. Če bi bil v SLO bi mu verjetno koristil Projek človek, vsaj dnevni program, tako mislim jaz, no ne vem ko pa nisem pri teh stvareh dost pametna.

l.p. menči

Hvala obema za nasvete !
Ja Leiito tako se tud men zdi ,čimbolj zaposlit na nek način.
doma imajo firmo in on občasno pomaga ni pa to neka obveza ali nuja kar se mi zdi škoda .
Ko bo prišel bomo poklicali v to društvo Projekt Človek in videli kako pa kaj .

Menči gor je tvoj e-mail a ne ?

Ja je to moj mail.

Ja je to moj mail.

Vidim da sve interesuje lecenje na ruski nacin. Ja sam se lecio uz pomoc www.refindyourway.com i tamo je lecenje bolje, a jeftinije od Vorobjeva (moj drugar se lecio kod njega). Implanti su jeftiniji, npr. na 3 meseca je 400eura, a kod Vorobjeva 500 eura, na 6 meseci je refindyourway 1000eura, a Vorobjev 1800eura i na godinu 2000eura, a kod drugogo 2500eura, a isti proizvodjac.

Zdravo Vojican, mene zelo zanima to. Ali mi lahko poveš , kje je to, koliko časa si že ok, ali je to res v redu, ali ti to iz lastnih izkušenj priporočaš. Prosim daj napiši kaj okrog tega , ali pa če sporočiš mail, kam te lahko kontaktiramo .

Najlepša hvala!

Bravo, čestitke k uspehu in da, ta “ruska metoda” ljudi dejansko zanima, vendar razen cenikov še nismo uspeli izvedeti kaj dosti, kako točno terapija poteka npr., predvsem
a) kako se izvaja to čemur pravijo averzivna terapija, ki naj bi odvisniku izbrisala vsakršno željo po drogi?
b) če averzivna terapija izbriše vsakršno željo po drogi, zakaj je potem sploh potreben implant blokator? (sploh glede na to, da je naltrexone v tako visokih dozah agresiven do jeter)

Hvaležni bi bili za ustrezna pojasnila.

Informacija o bezbolno odvajanje:

http://www.refindyourway.com/lang/sr/cat/65/id/75/Le%C4%8Denje-narkomanije.html


Informacija o bezbolno odvajanje:

http://www.refindyourway.com/lang/sr/cat/65/id/75/Le%C4%8Denje-narkomanije.html%5B/quote%5D

Hvala, torej “terapija INFO-ŠOK omogućava potpunu zamenu podsvesne potrebe za narkotikom ili alkoholom na odvratnost, odbijanje, oslobađanje od omrznute prošlosti.”

Še manj razumem zakaj je potem potreben implant blokator, če je INFOŠOK zamenjal potrebo po narkotikih v gnus ob njih?

Zanimivo bi bilo vedeti tudi s katerimi farmakološkimi sredstvi se izvaja Infošok. Po vsem sodeč gre za ketamin + ???.

New Report

Close