Najdi forum

pozdravljeni!!!!

pred kratkim so v naši hiši izvršili rubež.odnesli so sliko,ki sva jo z možem dobila za poroko.poleg tega so odnesli še radio,prav tako poročno darilo.v zakonu je baje zapisano,da daril ne smejo rubiti.zanima me,kako lahko ukrepam v tem primeru????

marija

Pokliči odvetnika Milan vajda, Lj. Povprašaj za nasvet.

Marija, meni je čist logično da ti lahko rubežniki zarubijo kar se jim zazdi. Saj TI njim dolguješ njihov denar, ki jim ga nisi vrnila v določenem roku.

Meni je to čist logično.

LP

pozdravljeni!!!

po zakonu je tako,da tistih stvari ki so dobljene(gostija) ne smejo zarubiti.uradni list.tako je in ne po tvoje!!!!!!

marija

Edino kar ti ne smejo zarubit je poročni prstan, stvari za osebno uporabo (obleka, minimalna kuhinjska posoda, hrana za 3 mesece…)
Kar se pa daril tiče kot sta slika in radio pa lahko in to ne glede na to kako sta jo dobila. Poglej si Zakon o izvršbi in zavarovanju.

Imajo pa rubežniki sami pravico izbati premičnino in zato izberejo tisto kar gre najbolje v promet. Sicer pa ti v sodni odločbi verjetno piše kaj bodo rubili…in ce vam kaj ni pasalo ste imeli vso moznost na sodiscu ugovarjati.

točno, a! izberejo tist kar je nabolj “vredn”

New Report

Close