Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Re: utripanje v trebuhu

Re: utripanje v trebuhu

Glede na vsebino dopisa sklepam, da ste suhi in, da čutite in morda tudi tipate utripanje zdrave, glavne arterije v trebuhu (aorte). Pravilno sklepate, da so sedanje težave posledica stresnih vplivov. Izključiti morate vnetje sečnega mehurja ali ledvic (pregled seča). Ker je izvid krvi normalen, verjetno ne gre za zaskrbljujočo bolezen. Priporočam blaga pomirjevala. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Utripanje v trebuhu cutim ze kar nekaj časa. Stara sem 16 let, visoka 172 cm in imam nekje 53kg. Jemljem kontacepcijske tablete nekje 4 mesce (yaz),ki pa sem jih sedaj zamenjala zaradi slabega pocutja, sem slabokrvna. Utripanje je zelo motece, cutim ga najbolj ko lezim na hrbtu in je zelo vidno. Kaj naj storim?

Pozdravljeni!
pozabila sem omeniti da imam tudi bolečine hrbta.
Hvala za odg.

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Stara sem 34 let, malo močnejše postave, vendar zelo aktivna-tečem.
Skoraj vsak večer se mi zgodi, da mi v želodcu (tik pod trikotnikom) močno utripne, večkrat pa temu sledijo hitri manjši utripi, ki se širijo proti srcu. Ne vem ali mi zatrepeta srce ali samo želodec. Nekako moram loviti sapo, da se konča. Temu sledi hitro bitje srca, vedno pa tudi ne (verjetno ker se ustrašim). Največkrat se to zgodi, če ležim na desnem boku. Bila sem na ekg in je bilo vse ok.
Hvala za odgovor vnaprej.

Verjetno se vam ponavljajo prezgodnji srčni utripi zaradi zraka v želodcu(?), duševnih obremenitev (?), nenavadne lege telesa(?). Ni zadržkov za jemanje blagih pomrjeval po potrebi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Stara sem sicer 13 let in imam 54 kil ampak sm dosti suhe postave , menstruaceijo pa sem dobila prejsni mesec in sicer zadnje cajte opazam utripanje na levi strani trebuha in je zelo motece
LP masa �

Ker ste suha verjetno tipate utripanje glavne žile (aorte) v trebuhu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ker ste suha, verjetno čutite ali tipate pulziranje glavne žile v trebuhu (aorte).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Stara sm 20 od mojega poroda je minilo ze 7 mesecev zanima me pa sledece.
Danes sm zacutila kot brcanje pod popkom levo ni bilo v ritmu srca ker ko sm pritisnila sm cutila ritem srca in sm videla da je to nekaj drugega. Bilo je zelo motece ker je biv obcutk kot da imam mehurje ki pokajo neznam drugace opisati kot pa ali brcanje ali pa pokanje mehurjev to je trajalo priblizno pov ure ko sm zvecer lezala na levi bok obrnena. Noseca pa vem da nisem sm imela pregled pri ginekologinji in me res skrbi kaj bi lahko to bilo? Naj samo se omenim da me je pa kasna dva dni prej zacelo pod pokom pecti notri in ko sm pristosnila je grozno zabolelo.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Glede na vsebino dopisa bi najprej pomislil na možnost, da so navedene motnje nastale v prebavilih (gastrointestinalnem traktu). Če se bodo še ponavljale bi priporočil posvet pri gastroenterologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljeni!Stara sem 36 let in zadnji mesec čutim vsak večer utripanje v trebuhu. Občutek je kot da v spodnjem delu trebuha utripa srce in ščemi. Včasih začnem čutiti utrip že čez dan,včasih pa pozno zvečer. Sem močnejše postave. Kaj bi lahko to bilo? Hvala za odgovor. Lp

Verjetno čutite prezgodnje utripe, ki so včasih bolj “zaznavni” kot redni utripi. Mislim, da ste lahko brez skrbi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Imam eno vprassnje, namrec pribl.3cm nad popkom cutim utripanje (kot brce otroka). Sem srednje postave.
Naj dodam, da sem 2 dni nazaj bila na UZ trebuha in RTG abdomna (pri infektologinji), zaradi velikega vnetja. Trenutno sem na antibiotikih.
Bi lahko to utripanje bilo kaj nevarnega? Priporocate predcasen obisk zdravnika?

Hvala za zaupanje. Opravičujem za zamudo pri odgovoru. Upam da ste že dobili izvid UZ in Rtg pregleda trebuha in, da je na njih točen odgovor na vaše vprašanje. Drago mi bo, če mi ga boste posredovali. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
Zanima me ali so lahko vzrok za povečanje trebušne aorte tudi zunanji dejavniki kot npr. nošenje steznika v lepotne namene ali gre za notranje spremembe v žili?

Lepo prosim za inofrmacijo.

Lp,
Nina

Mislim, da ne more zunanji steznik povzročiti spremembe (razširitev) abdominalne aorte.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni, sem ženska, stara 33 let, močnejše postave. V zadnjih nekaj dneh čutim na levi strani pod rebernim lokom nekakšno neenakomerno utripanje/pulziranje/premikanje ( 2x in nekaj časa nič pa zopet 1x in nekaj premora pa 3x…) utripanje ni boleče je pa včasih neprijetno (največkrat se pojavi ko sedim). Ker sem že enkrat rodila, lahko podobne občutke primerjam z brcanjem plodu, a vendar je to vedno na podobnem mestu v velikosti roke na levi strani za in pod spodnjim delom reber. Ni prisotno čez cel dan. Se umiri in zopet čez nekja ur itd. Malce me skrbi, da ni to kakšna aorta.

Hvala za vaš odgovor.

Spoštovana

Tudi če je aorta to še ne pomeni kaj resnega. Težko je komentirati i ugibati zakaj se gre. Lahko da gre za navadno nehotno krčenje kakšne od mišic, lahko da čutite močnejše srčne utripe (palpitacije) itd.  Predlagam da se v primeru poslabšanja stanja obrnete na izbranega zdravnika. Mogoče bo pametno, čisto preventivno narediti ultrazvok trebuha..?

LP

New Report

Close