Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija rast zobkov

rast zobkov

Ne vem, kako to izgleda. Ali lahko poslikate in pošljete?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Mene zanima kako je pri izrascanju zobkov pri nedonosencku? Kronolosko je star 4 mesece, koragirano 2 mesca. Ali je mozno, da mojega sinka ze “matrajo” prvi zobki?
Simptomi so: razdrazljivost, spi slabse kot ponavadi, na dlesnih kjer naj bi bile enke so se pojavile malo vecje bele pike?
Zelo vam bom hvalezna za odgovor.
lp, Tina

Izraščanje zob pri nedonošenčkih je takšno, kot pri ostalih dojenčkih. Tudi ob roku rojen dojenček ima lahko zob pri 2 mesecih, drug pa šele pri enem letu.
Bela pika na dlesni ni znak izraščanja (razen, če je zob že predrl dlesen in vidimo konico zobka), pred tem je dlesen otečena, blago pordela. Bele pike običajno kažejo na zaprta izvodila žlez, ki izločajo slino in se razrešijo same.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.
Imam hčerko staro 4,5 mesecov. Pokukal je prvi zobek (cca. 2 mm) in to kotnik, 4 ali 5. Ali je to normalno?
Kdaj začnem s čiščenjem, že sedaj ali ko bo cel zunaj?

Lp, N.

To bi bilo izjemno. Najpogosteje na tem mestu vidimo zastojne ciste, vidne kot belo pikico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lep pozdrav mene pa zanima moja hcerka je stara eno leto. Se se dojima ampak tud ze je ma zobke edino zadnje case noce kaj dosti jest vecino casa bi se dojila pa pred dvema dnevoma je mela vrocino pa prehlajena je res pa je da ko sem pogledala v usta ma dlesni otecene ma pa ze sprednje zobke spodaj in zgoraj je mozno da ji rastejo koncniki in je zato bolj sitna pa da hoce vecinoma se dojit.

Lep pozdrav

Najpogostejša je rast zobkov: spodnje enke, zgornje enke, zgornje dvojke, spodnje dvojke in tako naprej. Pri nekaterih pa je rast zobkov lahko tudi po drugačnem vrstnem redu. Če vidite na dlesni oteklino/rdečino, potem gre lahko tudi za izraščanje zob.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spostovani,

Nas sincek (4 mesece) je dva dni zelo jokav, pocne vse kar je znacilno za rast zobkov, se slini daje v ustka rokice, vrocina sicer ni nekaj 37,4, ko zaspi se to ko ga nosimo se takoj nazaj zbudi slabe volje jokav, mazemo tudi dlesni z geli, vendar pa so mu pred tem izrastla ze dva spodnja zobka, pa ni bil tako jokav kot zdaj, samo malo je dajal rokice v usta.pa me zanima je mozno da mu ze naslednji rastejo takoj in mu te lahko bolj nagajajo? Ker mi ni jasno da ga zdaj matra ko pa sta zobka ze zunaj. Sprasujem ker sem prvic mamica in nevem. Lp hvala za odgovor.

Izraščanje zob se nadljuje, saj prvim sledijo drugi in tako naprej. V tej starosti je sicer dajanje rokic v usta in slinjenje del normalnega razvoja tudi pri otrocvih, ki jim ne izraščajo zobje.

 

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close