Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak trebušne slinavke

rak trebušne slinavke

Rada bi samo dodala k pisanju Asmasa. Rak je lahko tudi ozdravljiv (ali vsaj zazdravljiv), to govorim iz lastnih izkušenj, saj sem sama zbolela za rakom, ko so ga odkrili je bil že v napredovani fazi (III.), pa sem po toliko letih še vedno tukaj. Verjamam, da bom tudi še naprej.

nivsecrno
vsekakor ti želim dolgo življenje in sem prepričan da ga boš živela zdravo in srečno
morda sem preveč pesimističen,ker mi je ta bolezen “pobrala” kar nekaj mojih bljižnih
oče- rak debelega črevesa 41 let
tašča-rak dojke 48 let
tast- rak na pljučih 44 let
brat -kostni rak 59 let
ženina teta-želodec 70 let
sosed-rakav tumor v glavi 43 let
sosedova punčka -levkemija 9 let
sin prijatelja- levkemija 12 let
mama je tik pred tem da se za vedno poslovi
vem da je rak na prostati in rak materničnega vratu ozdravljiv
zelo me boli ko pomislim na vse te ljudi,ki sem jih izgubil še preden so začeli živeti
lep pozdrav slavko

pozdravljeni,

raka na trebušni slinavki so očetu diagnosticirali novembra 2011. operacija ni možna. zdaj je zaključil 7. ciklus kemoteracije, ravno so mu opravili ct in ultrazvok. tumor je enak kot prej (cca 40 mm), na žalost se ni zmanjšal. onkolog je na začetku terapije povedal, da je opcija, da se zmanjša in se ga da potem operirati. pozna mogoče kdo primer, ko se je tumor zmanjšal in je bila potem operacija možna? mi smo imeli veliko upanja, ampak na žalost se tumor ni zmanjšal in nas zdaj skrbi, da če se zdaj ni, se tudi potem ne bo (onkolog mu je namreč predpisal še dva ciklusa kemoterapije). hvala za odgovor!

nina

Nina, nekaj takih primerov najdeš na strani http://www.pancan.org/, meni je ta stran in te zgodbe dajala upanje. Na žalost se je tumor mojemu možu po kemoterapijah zmanjšal na eno tretjino prvotnega, a pojavilo se je kup novih težav vključno z veliko izgubo teže in pravzaprav ne vem, ali je umrl zaradi tumorja ali zaradi vsesplošne oslabelosti. Vsekakor pa mi je žal, da je šel na zadnjo kemoterapijo, saj ga je dokončno uničila. Včasih se je mogoče bolje ustaviti in preživeti zadnji teden, mesec bolj humano.
Želim vam vse najboljše!

moje sožalje

d10, hvala za odgovor. moje sožalje za vašega moža.

tudi z mojim očetom je tako, da je vse slabši – vedno bolj hujša, začele so se bolečine. zato me zanima, če je tu kdo, ki bi znal priporočiti dobrega bioenergetika (ali kaj podobnega), pa ne za to, da bi tumor odstranil, ampak da bi mu vsaj malo lajšal bolečine. če je le možno, v ljubljani. hvala stokrat!

nina

Draga Nina2011,
prebiram tole stran in berem različne izkušnje, ki so se na žalost skoraj vse končale na isti način. Tudi jaz preživljam težke čase, ker je tudi zbolel moj oče ( tumor trebušne slinavke, povečane bezgavke na dvanajstniku itd.) in vem kako se počutiš, ko si nenehno v skrbeh, rada bi mu pomagala, pa mu ne morem. Vedno bolj hujša, sploh mu ne upam rečt, da naj se stehta, ker vem kaj bo pokazalo, vedno manj je, pa vedno bolj ga boli. Najhujše je, ko se mu zapre blato in začne bruhat, potem mu v bol.Petra Držaja sčistijo želodec preko sonde in je spet za kakšen teden dobro. Ne vemo, koliko časa se bo to vleklo, jaz sem pa tudi že kar izgubila upanje in me je neznansko strah trenutka, ko se bo poslovil za večno. Težko mi je to gledat, ker bi mu neznansko rada pomagala, pa mu ne morem, razen, da ga bodrim. Za konec bi samo to rada še napisala, da bodimo močni in seveda upajmo na najboljše.

Lep pozdrav še iz moje strani,

pred tremi meseci so teti, ki mi je bila kot mama, postavili diagnozo: rak trebušne slinavke. Vse skupaj se je začelo nekaj časa nazaj, ko je pogosto bruhala bo zaužitev obroku. Ni ji pasalo tudi mešanje okusov (sladko,slano,…) Nato jo je vedno bolj bolel trebuh. Končno se je odločila za pregled. Skozi je dala kemoterapije v Ljubljani, ki ji na žalost niso pomagale. Operacija seveda ni bila mogoča, ker je rak bil verjetno prevelik. Ker ni nič pomagalo, je začela z najhujšo obliko kemoterapije prav tako v Ljubljani. Nekaj dni po tej novi močnejši terapiji je pristala v bolnici, ker se ji je začela nabirat voda, ki je prodirala do pljuč. Izčrpali so ji 2litra vode, ostala je cel teden v bolnici. Morala bi nadaljevati v LJ s kemoterapijo, vendar je bila še vedno v bolnici zaradi nabiranja vode. Oboje hkrati pa žal ne gre. In tako je po tednu dni umrla. Vse skupaj je res šlo zelo hitro. Komaj dojemamo da nas je danes zjutraj zapustila. Močno je shujšala, umrla je z odprtimi usti, pogosto je lovila sapo, rak se ji je tudi razširil na pljuča… Skratka nobenemu ne privoščim raka trebušne slinavke… zgubila je tudi vse svoje lase. 🙁 Rekla bi samo vsaka čast tistemu, ki preživi raka trebušne slinavke. Teta se je borila, vendar ji ni uspelo čeprav je bila stara komaj 49 . Naj počiva v miru.

Dragi borci,
nisem vedela če naj vam to povem ali ne, ampak moji mami je pomagalo.
Desetletja se bori in vsake toliko pride na tako slabo stanje, da mislimo da je konec.
In potem čudež. Ona verjame, da vsakič “oživi” zato ker moli (je zelo verna).
Res je tudi, da se ko je stisne situacija, se začne držati enih (za moje pojme dosedaj nerazumljivih) diet. Vseskozi sem mislila da je VSE to lari-fari, babske priče rekla kazala. Seveda je probala vse, bioenergetike, prehrane, predvsem pa molitev. A nekaj le ni.Nekaj bo res držalo.

Včeraj sem našla knjigo dr.T.Collin Campbell v knjižnici “kitajska študija”. Ravnokar jo berem, in vidim, da je moja mama imela prav, ko mi je govorila, da je govedina za izogibat se, kot tudi mleko v odrasli dobi, pa beli sladkor. Kar nekaj znanja je pridobila v teh letih, da ve, kaj NJEJ pomaga. Pa zeleni čaj je res tisti ki ji pomaga, nesladkan če se da. Šokirana sem bila, ko sem našla to tako razumljivo napisano knjigo, koliko in katera hrana vpliva na določene rake. Avtor te knjige je sodeloval v pravi “kitajski študiji”, katero sem brala pred leti, ko sem jo zbrskala na internetu, v iskanju čudežnega zdravila (po raznih medicinskih, biotehničkih, veterinarskih itd fakultetah).

Šokirana sem bila ker sem mislila da je ta študija skrita od očeh javnosti. Ta študija je bila znanstveno podprta, in končno, je bila taka da so se medicinci strinjali (ko sem brala medicinske izraze originalne študije, nisem vsega razumela, pomembno sem si podčrtala, sedaj pa vidim da so pomembna dognanja povzeta v tej lahko razumljivi knjigi). Mislim da kdor želi probat vse babske variante, naj proba prej z tem, kar so napisali ljudi iz medicinske stroke, ne pa raznorazne vaške diete po katerih sestradaš in toliko oslabiš da se ne moreš opomoči in obnovit organizem.Čeprav bi na vašem mestu tudi jaz vse probala, ampak vzemite iz izkušnje drugih, moja mati je tolikokrat se tako izgladnela in tako oslabela da je že bila vsa na cevkah in pripomočkih. Sedaj ve, da je preveč slabotna ko ne nadomesti manjko nečesa z čem drugim, npr. ko ne je skuto (beljakovine) da bo morala oreščke ali fižol, lečo itd. Probajte vsaj nekaj dobrega pobrati iz te knjige. Ne rečem da vas bo to pozdravelo, ampak njej je pomagalo večkrat ko je bila v krizi.
(z druge strani Breus sok in aloe vera po pravem receptu sem ji naredila, ji ni pomagalo, samo bruhala je, pa ti vedi kaj – za vsakega je drugače).

Žal je rak trebušne slinavke zelo zahrbten in danes je kljub neskončnim finančnim zmožnostmi in vsej današnji tehnologiji in medicini Steve Jobs ustanovitelj podjetja Apple izgubil boj z njim. Če kdo je imel na voljo vse možnosti tega sveta, vendar življenje je tako …. izmuzljivo …. danes si jutri te ni. Če bi se vsi tega zavedali bi bilo vsaj pol manj gorja na tem svetu, pol manj krivic ….

Sožalje vsem, ki ste tu na tem forumu izgubili svojce in izpovedali svojo izgubo …. Tudi sam sem izgubil mamo pri njenih rosnih 49 letih za posledicami raka debelega črevesa, ki se je razširil na jetra. Operacija debelega črevesa je bila uspešna, le razsevki ne … borila se je kljub napovedi 12 mesecev 3 leta, a vendar nam je zamnjkalo na koncu časa za neizrečene besede in misli.
V tolažbo nam je le, da je umrla doma v našem objemu – dobesedno, izdihnila je v našem objemu in to slovo je bilo nekaj res lepega …. zelo podobno kot rojstvo otroka …. le druga stran iste medalje Življenja.

Tako je to, da noben denar ne pomaga, če se zaupa napačnim ljudem.
Denar na banki pa tudi ne, storitve je treba plačati.
On pa vse vidi in vse ve ;o)

Pri mami bi Vam pa jaz lahko vnaprej povedala, da se bo tako zgodilo.
Vendar je takrat težko dopovedati ljudem, da po onkološskem zdravljenju niso zdravi.
lp

Priporocam:

. da se izobrazite o prehrani in odnosu do zivljenjamisljenja):

http://www.kushiinstitute.org/

da pogledate morda se tole: Run from the cure

http://www.youtube.com/watch?v=0psJhQHk_GI&feature=related

in pa na Bledu v hoteli Lovec dela z rokami Zdenko Domancic. Videla na lastne oci, kako se izboljsa zivljenje mnogim. Terapije se lahko naucijo tudi svojci obolelih in jim lajsajo zdravljenje. Neprecenljivo.

http://www.youtube.com/watch?v=cyrIUNFxm88

Vse dobro, Mateja

gospa Mateja,
ne zavajajte bolnike. Nikjer Vas ne bo, ko bodo ti bolniki postali žrtev vaših priporočil. Ne vem, kako lahko mirno spite, da jim vzamete še tisto možnost ozdravljanja, ki bi jo imeli, če ne bi Vi tule smetili s šarlatanarijo. Povejte, koliko rakavih bolnikov ste že ozdravili, da se postavite proti svetovnim izkušnjam in znanju.
WHO in vsak pameten zdravnik, in vsak normalen človek že ve, da je raznolikost v prehrani nujno pomembna. Pri vsih 5 obrokih naj bo sadje in zelenjava.
Drug link je za Nemčijo že zaprt (tudi to mora imeti vzroke).
Nikoli pa tudi ni Domančičeva roka ozdravila kateregakoli rakavega bolnika. Že sam poskus je kazniv. Saj rak ni nahod. Dodatna energija tudi ne more nadomestiti napačnega mišljenja, pomeni torej zaletavanje v steno. Kdor sam spozna, kaj ga obremenjuje in to razreši, bo imel dovolj redne svoje energije. Pri Domančicu tega ne bo spoznal.
Se pravi, da preden Vi Mateja nekomu rečete, da se naj izobrazi, se morate Vi preobraziti; ker to, za kar Vi tule delate reklamo, ni zdravljenje, je bolj fanatizem.
Lep pozdrav!

Moj oči je pred šestimi leti umrl za rakom trebušne slinavke. postal je rumen. Pred tem ni imel težav, ni shujšal, malo ga bolelo okrog ledvic. Postavili so diagnozo, živel je še 1 mesec. zdravniki so postavili točen dan, kdaj bo umrl. Zelo je kruto, ker naprej ne verjameš da bo to res.
Vse bi naredil, a so nam rekli da nima pomena, da se je že razširil. Vsem, ki to doživljate, držite se, bodite mu v oporo, ga spodbujajte.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni,

mami so leta 2008 odkrili cisto na trebušni slinavki, ki je do današnjega dne zrasla. Takrat so ji opravili pregled z nekakšnim kontrastom in so rekli, da ne bi bilo videti, da bi šlo za rakavo tvorbo (ni izrastkov ali pa kakršnega koli širjenja v ostale organe). Sedaj ji bodo z nekakšno iglo odvzeli vzorec in me zanima, če obstaja možnost, da ne gre za rakavo tvorbo, ker se enostavno ne morem s tem sprijaznit in se tut do sedaj nisem, a sem se odločo, da je čast, da se s tem soočim in tudi povprašam za mnanje ljudi, ki imajo s tem izkušnje. Vem sicer, da je imela nekajkrat bolečine, ki naj bi bili eni izmed simptomov raka, ampak po zdravi logiki sklepam, da bilokakšna tvorba, ki tam ne bi smela biti eventualno povzroča bolečine….

Zdaj sem prebrala vsako temo posebej in sem zgrozena…. ubogi bolniki, ubogi njihovi svojci, kje mi zivimo, ugotavljam, da ni bilo niti pri enem operacije….. kliknite Whipple operacija, si preberite, jaz pa se vam javim ko se umirim…..

kako lepo, oče mi je umrl za rakom, tako da je lepo, da so zamenjal izvide, pa še tako mlad

Pozdravljeni J182,
Meni je mož umrl za rakom trebušne slinavke pred tremi meseci in pol. Ob postavitvi diagnoze konec lanskega aprila so mu na OI napovedali še mesec do dva življenja. Potem smo odločili in odšli na zdravljenje v tujino in se tako borili, vendar več kot toliko – slabo leto po postavitvi diagnoze – ni šlo.
Po vsem tem, kar smo se o tovrstnem raku – rak trebušne slinavke oz. raku na pankreasu (medicinski izraz) informirali, z gotovostjo lahko trdim, da tvorba, ki je bila pri vaši mami odkrita v letu 2008, torej pred štirimi leti, ni rakava.
Namreč z rakavo tvorbo na pankreasu, brez operativnega posega, bolniki umrejo v parih mesecih po diagnozi, večina pa že v mesecu do dveh.
Lep pozdrav

Vprašajte zdravnico za Naltroxen in niacin kombinacijo

http://www.lowdosenaltrexone.org/

To ni čiračara je zdravilo!

Pozdravljeni!
Februarja so mi postavili diagnozo NET tumor pankreasa. Operirali so me in odstranili rep pankreasa in vranico. Histološka preiskava je pokazala, da imam raka; označili so ga:
(T2N1(8/10)M0 stadij 2b)R1. Kaj pomeni ta oznaka? Naročili so me na kontrolo v začetku septembra.
Lep pozdrav!

New Report

Close