Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak debelega črevesa in danke – simptomi?

rak debelega črevesa in danke – simptomi?

Pozdravljena!

Počakajte na gastroenterološki izvid.Ne vem koliko je stara vaša vaša mati.Med 50. in 69.letom starosti so ljudje že nekaj let vključeni v program Svit.Tam laboratorijsko pregledujejo blato na prikrito krvavitev iz črevesa.Mlajši in starejši ljudje pa to preiskavo opravijo na predlog osebnega zdravnika.Kaj se dogaja z vašo mamo seveda ne vem,sigurno pa bosta z osebnim zdravnikom in še kakšno primerno preiskavo našla vzrok za njene težave.

Lp Meta

Živjo!
Star sem 14 let in sem pred priblično 14 dni nazaj sem na wc papirju opazil kri (1x1mm)
Pri izločanju me boli, ampak zelo malo. Drugih simptommov ni bilo, razen, da mi je danes že cel dan slabo. 2x sem že bruhal. A bi lahko bil rak?

Pozdravljeni!

To sigurno ni rak, lahko pa imate hemeroide.Če bi se ta mala krvavitev ponovila,pa le obiščite osebnega zdravnka.On bo opravil pregled danke in vam dal ustrezna navodila.

Lp MetaB

Živjo še enkrat.
2 dni nazaj sem pri anusu opazil majhno bunkico. Krvavitev ni bilo več.
Je pa res da sem izgubil približno 1,5kg pa do včeraj me je malo bolel trebuh (vsake toliko časa) danes pa skoraj nič več.
A je možno da sem shujšal ker v zadnjem času ne pijem več sladkih pijač? A bi loh blo kej resnejšega?
Hvala za odgovor še enkrat.

Zivjo
Mene zanima ali se lahko rak na debelem crevesju in danki pojavi tudi pri 13 letih. Prosim cimprej odgovorite

Pozdravljeni !

Za RDČD obolevajo v 90 %ljudje po 60 letu starosti.Zbolijo tudi mlajši. Tisti,ki so dedno obremenjeni,
morajo opraviti kolonoskopski preventivni pregled .O tem se pogovorijo s svojim osebnim zdravnikom.
Otroci praviloma ne zbolijo za tem rakom. Seveda pa je ,če imate kakršne koli težave,obiskati osebnega
zdravnika .
Lp Meta

Pozdravljeni danes sem v blatu opazil nekaj rdecega na treh mestih in zanima me ali bi lahko bil to znak vendar sem vceraj jedel pico ki ima ketchap in paradiznikovo mezgo.

Lp.jakob paradzik

In se nekaj najbolj me skrbi ker se pri danki spotim in me potem zagrabi panika da bi bil lahko rak in me zacne se malo boleti.
Lp.jakob paradzik
Cim prej odgovorite.hvala

Pozdravljeni !
Zakaj pa ne obiščete svojega osebnega zdravnika ?Zaupajte mu svoje strahove,tako se boste najhitreje prepričali ,da je z vami vse v redu.On vam lahko odredi preiskavo blata na krvavitev Raka na debelem črevesu pa sigurno nimate.
Lp Meta

Pozdravljeni,
zadnje dvakrat ko sem sla na potrebo za blato sem nato na toaletnem papirju opazila malo krvi. Vendar samo na papirju. Tudi utrujena sem zadnje case zelo. Mogoce veste za kaj bi slo?
Najlepsa hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Morda imate hemeroide.Če bi se ponovno pokazala kri na papirju ali svetla kri ob blatu, obiščite os. zdravnika, da
vam predpiše, če bo potrebno ustrezna zdravila.
Lep pozdrav Meta B

Pri nas še vedno zdravijo raka na črevesju in tudi druge oblike raka tako, da ljudje umirajo, če ne danes špa čez 1-2 leti.
Kdo ima od tega načina zdravljenja korist se seveda ve-FARMACIJA.
Za primerjavo vam navedem državo IZRAEL, kjer od skoraj 8 milijonov prebivalcev vsako leto umre samo 170 ljudi, torej 04 človeka na dan.
Pri nas umre -bolje da ne napišem koliko ljudi na dan od samo 2 milijona prebivalcev.
Zakj je temu tako?
Pri nas zdravijo takoj s kemoterapijo,obsevanjem (kar je za človeka smrt) in operacijo.
V Izraelu ljudi najprej psihološko-psihično obdelajo, jih pripravijo-sprostijo, potem njihovo telo razstrupijo, kar je ponavadi že dovolj, da se telo samo pozdravi.
Pri nas ti takoj po pregledu in ugotovitvi da imaš raka povejo, JA GOSPA RAKA IMATE, TO NI NIČ DOBREGA…..
človek zaradi takšnega načina obravnave pade v šok-UMRL BOM-STRAH…….STRAH…….STRAH……nihče s tem človekom ne dela na čustvih in psihi, ampak takoj AGRESIVNA ZDRAVILA V TELO !
Ljudej, naj vas ne bo strah raka, rak je tako kot prehlad, ali gripa, pride in mine, telo samo poskrbi za vse bolezeni, samo strah nas ne sme biti.
In dejstvo, da prej ko otkrijemo raka, boljše je…..je popolnoma zlagano, ker prej ko ga odkrijejo, prej vam dajo vse te strupe v telo.
Če ga ne odkrijejo, se telo samo pozdravi, ker človek pač ni obremenjen s tem dejstvom.
Vsak človek pri 50 letu je imel lahko že nekj vrst raka, pa ni vedel za to, ker se je telo samo pozdravilo.
Verjetno sem se zastonj mučil, ker mi tega pisma itak ne bodo objavili, ampak to bom sporočil na drugih forumih.

V Sloveniji vsako leto umre za rakom cca. 6000 ljudi, kot sem že napisal zgoraj, v Izraelu samo 174.
Zamislite se nad tem podatkom!!!!

Lep pozdrav v upanju na pomoč vsm pišem….

Star sem 30 let in imam prebavne tezave.ze dobre pol leta imam mehko blato ki je vcasih zelo neprijetnega vonja. Hodil sem na veliko potrebo pa 3 krat na dan po navadi po vsakem obroku izmenjevala se mi je driska in mehko blato. Sedaj uzivam probiotike in medicinsko oglje.blato je pistalo malo gostejse ampak opazam v blatu koscke hrane, naprimer jabolka,mesa oz kakih semen. Pri zdravniku je bilo blato testirano ns parazite negativno, kri urin vse vredu razen malo zmanjsana funkcija jeter, se pravi zanascena. Vcasih imam po veliki potrebi obcutek neizpranjenosti in rahlo pekoc zadnjik. Hujsam ne, apetit imam, bruhanja in slabosti ni. Vcasih samo utrujenost.

Ze v naprej se vam zahvaljujem za odgovor. Lep dan

Pozdravljeni,

že nekaj časa imam motnje pri prebavi. Zadnje leto se pojavljajo vetrovi, bistveno pogosteje menjajo obdobja driske in kompaktnega blata. Blato je zadnje leto zelo tanko in velikokrat nekompaktno. Zadnja leta opažam tudi napihnjenost ne glede na majhno količino zaužite hrane. Bolečin nimam nobenih ter ponavadi odvajam blato 1x ali 2x dnevno. V blatu nikoli nisem opazil krvi.Apetit imam ves čas normalen. V zadnjem letu nisem izgubil nič telesne teže (kvečemu pridobil kakšen kg). Ali je to lahko sum na kaj resnega? Že vnaprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni !
Saj veste,da na tako vprašanje težko odgovorim.Tudi vam lahko samo svetujem , da greste na pregled , oz. na posvet k osebnemu zdravniku.Jaz o vas ne vem nič drugega kot to ,kar ste napisali.Mislim, da kaj hudega ne more biti,ne vem pa tudi ne, zakaj po tolikem času vaših težav že niste odpravili.
LpMeta

Pozdravljeni!

Na vas se obračam, ker sem trenutno v tujini, kjer ne morem ravno reči, da zaupam v zdravstvo. Ker se še nekaj mesecev ne bom vrnila v Slovenijo, bi se rada nekako pomirila, saj se mi zdi da boste glede na izkušnje znali podati vsaj približen odgovor.
Stara sem 29 let in že kar nekaj časa imam probleme z napihnjenostjo, kar sem pripisovala kajenju, že eno leto ne kadim. pred mesecem dni sem se zastrupila s hrano (tako je rekel tukajšnji zdravnik, ko me je pregledal). Dobila sem antibiotike, ki so pomagali, vendar imam sedaj že mesec dni probleme z zelo hudio napihnjenostjo (zjutraj in zvečer), občasnimi bolečinami v spodnjem delu trebuha, kar tako me obide slabost, ki hitro mine… Na blato grem 1-2x dnevno, vendar že mesec dni opažam veliko sluzi na blatu, vsak dan. Blato je v obliki bobkov in se ne spreminja že mesec dni (prej nisem imela nobenih težav z odvajanjem). V zadnjem tednu sem opazila temno rdečo kri primešano blatu. Pijem ogromno vode (2-3l dnevno), ne jem veliko mesa, jem veliko sadja in zelenjave… Zanima me, ali mislite da je to vse zaradi okužbe ali gre lahko za kaj resnejšega? Naj omenim še, da imamo v družini raka na črevesju, vendar zaradi moje starosti o tej možnosti ne razmišljam. Najlepša hvala za odgovor vnaprej. LP

Pozdravljeni!
Glede na opis vaših težav vam vsekakor predlagam, da obiščete zdravnika .Vsako krvavitev iz črevesa je potrebno
raziskati.Kolonoskopija je tista preiskava,ki bo pokazala,kaj se z vami dogaja.Ne glede na vaša leta in zato,ker ste dedno obremenjena.Ne vem, v kateri starosti in kdo od vaših sorodnikov je imel raka na debelem črevesu.Če je za to boleznijo zbolel kdo v družini pred 60.letom starosti, je treba prvo kolonoskopijo narediti pri sorodnikih prvega reda 10 let pred starostjo,ko je družinski član zbolel.Ne ustrašite se tega mojega zapisa,pomirila se boste šele takrat, ko boste vedela, kaj se z vami dogaja.Na črevesu imate lahko polipe, ki se med preiskavo odstranijo,lahko imate divertikle,ki vam povzročajo napetost itd. lp Meta

Pozdravljeni,

pišem glede moje mame, stare 52 let. Pred dnevi je po zaprju vzela svečke za odvajanje po katerih je odvajala a v blatu opazila svežo kri, ki je je bilo sicer malo. Vse to je predpisala zaprtju in hemeroidom, ki jih ima že 33 let. Po nekaj dnevih je svežo kri na blatu še vedno opažala in imela tudi bolečine v spodnjem delu trebuha. Zdravnica jo je poslala na nadalen pregled v bolnišnico, kjer so ji vzeli kri, opravili CT. Na kontroli so ji povedali, da je CT pokazal neko spremembo na desni strani črevesja in sedaj jo čaka se kolonoskopija, ki bo pokazala kaj sprememba dejansko je.

Skrbi me, da bi šlo za kaj hujšega. Pred časom je že opravila preventivni pregled blata na programu Svit (2 leti nazaj), ki je bil OK. Je možno, da se v tem času kaj razvije ali ne?
Naj povem, da ima odkar pomnem težave s odvajanjem.

Zanima me, kašne sploh spremembe gre za pričakovati, kaj vse lahko odkrijejo v črevesju – nevarnega in nenevarnega.

S pozdravi,

Pozdravljeni!
Morda žal malo zamujam z odgovorom in je gospa kolonoskopijo že opravila.Res je, da je ta preiskava ključna za določitev bolezenskega stanja v debelem črevesu in danki.Bolezenski znaki so neznačilni.Nekateri ljudje nimajo nobenih težav,drugi pa lahko tožijo zaradi bolečin v trebuhu,napenjanja,vetrov,minimalnih sprememb v odvajanju blata,krvi na blatu,slabosti. V črevesu so lahko prisotni polipi,kronično vnetne črevesne bolezni,divertikli…Med kolonoskopijo lahko zdravnik odstrani polipe. Če med preiskavo opazi tumor,naredi biopsijo tumorja(odvzame delček tega),ki ga pregleda patolog,ki izda patohistološki izvid.
Lp MetaB

New Report

Close