Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak debelega črevesa in danke – simptomi?

rak debelega črevesa in danke – simptomi?

Lepo pozdravljeni!

Ali lahko trda bula na debelem črevesu ki jo zatipam skozi zadnjično odprtino pomeni rak?

Pozdravljeni

Na zadnjični odprtini imam manjso bulico katero se zatipa z prosto roko.
Nimam manjsega apetita ali izgube teze. Ali mehkega blata ali opazene krvi Prav tako ni bruhanja je pa obcasna slabost. Tudi menstrualni cikel
Imam povsem normalno . Stara sem 13 let in me zanima ali je to lahko rak?

Lp

Pozdravljeni!
Verjetno ste v času, ko ste čakali na odgovor, že povprašali za mnenje svojega osebnega zdravnika.Zagotovo pa
ta bulica po mojem mnenju nima zveze z rakom.
Lp Meta

Pregled črevesja sploh ni tako hudo,le občutek ni najboljši,odvisno od človeka. Tudi jaz sem ga imela preko svita in vrjemit mi, prav je da gre napregled.
Ni nujno,da ima raka. Želim vam na ugoden zdravstveni razplet. lp.

Pozdravljeni,

Jaz pa pišem, da bo še kaj novih podatkov. Vsak, ki zazna kri na blatu bi moral takoj na kolonoskopijo. Mene niso poslali, ker je zdravnica predvidevala, da so notranji hemaroidi. Kasneje ko je kri vstajala me je poslala na abdominalni pregled. Tam so me pregledali s prstom in rekli, da sem mlada da ni nič resnega, da pač učasih malo krvavimi nekateri pri odvajanju. Sluznica zdrava in ni polipov. No po treh letih se je spremenila še struktura blata in kri je bila ves čas prisotna. Končno kolonoskopija in diagnoza rak v 4.stadiju. Nobenih bolečin, slabega počutja, hujšanja nič. Tako, da jemljite zadeve resno. Jaz sem preveč zaupala in se pustila potolažiti za predolgo. Raka so takoj odstranili iz črevesja v celoti. Sicer pa se zdravim 1no leto zaradi zasevkov na pljučih in jetrih, ki so trenutno v remisiji. Zdravila  kemoterapijo in biološka zdravila. Počutim se dobro zdravo in optimistično.

New Report

Close