Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami PV kaj izbrati MED-EL ali COCHLEAR

PV kaj izbrati MED-EL ali COCHLEAR

Pozdravljeni!

Z g. Gorazdom sva si izmenjala ZS, da sva videla, za katerega Cochlearjevega otroka gre. Fant ni bil reimplantiran, res pa je tudi, da je 3 operacije imel. V vseh treh je šlo za vnetje v okolici implanta, verjetno reakcija na tujek, ki pa je sedaj sanirana.Potrjeno po pogovoru z mamicoo.Torej implant je še vedno isti (sedaj že 9 let). Še naprej torej govorim o zanesljivosti Cochlearjevih implantov.

Lep dan vsem!

Mirko

Pozdravljeni.
Mene pa zanima kakšni so stroški po operativnem posegu implanta. Poseg in implant krije ZZZS. Predvidevam da je to osnova. Potem pa nastopijo ostali prikriti stroški. Baterije, servisi, menjave česa, kak dodatek? O kakšnem mesečnem strošku lahko razmišljamo. Ker žal, mi je tudi to pomembno.

Težko ti povem, ker še nismo imeli operacije. Vendar pomoje lahko računaš cca 400€/leto za baterije. Zavarovanje procesorja mislim, da je 150€/leto, če se pač odločiš, kaj drugega pa ne vem. Vsekakor pomoje prideš skozi z dodatkom za nego, ki ga dobiš na csd. Znaša okoli 100€/mesec. Če še niste dali vloge, potem kar hitro na CSD.

Lp

Miha

Pozdravljeni doroteja664,

kot vam je odgovoril tudi g. Miha, stroški z baterijami so cca. 300-400€ na leto, poleg tega računajte tudi na priključno vrvico (kabel) med govornim procesorjem in tuljavo, ZZZS vam krije eno vsakih 6 mesecev, pri nas pa je sploh od začetka zaradi aktivnosti hčerke (in občasnega grobega ravnanja s PV) večkrat pričela izgubljati stik prej kot v 6 mesecih in smo jih morali vmes nekaj tudi kupiti, stane pa 58€ (ja vem, oderuška cena…). Poleg tega še vsak mesec ali dva kakšna sušilna tableta za dehidracijo, ampak to je poceni, nekaj €. Do sedaj smo imeli dva servisa in oba sta bila brezplačna, zavarovali pa procesorja nismo, tako da so zgoraj navedeni stroški edini, ki smo jih imeli v prvih treh letih uporabe PV.
LP

Sam nimam nikakršnih stroškov, ker uporabljam baterije, ki jih polnim. Velikost AA, imam pa jihv žepu, in povezava je 1m dolg kabel, ki stane 150 do 170 E. Ti kabli so po kvaliteti in trajnosti poden od podna in sramota za proizvajalca. Neustrezna in enotna dolžina, občutljivost na upogibanje…Škart.Baje povrne zavarovalnica, vendar sem si plačal sam *(zelo nujno sem rabil kabel, in narocilnice se ne da prinest naknadno!).Zdravstvene zavarovalnice so poden. komplicirajo da je joj.. Ne bi pisal o tem.
Skratka, s polnjenjem prihranim in varujem okolje. Baterij, praznih, se nabere na kilograme, in so nevarne za okolje.
Tablete za sušenje se reciklira s sušenjem v pečici za 40 min pri 80 stopoinj C.
Kratke žičke že par let nisem menjal, treba jih je pametno rabit – ne sme biti upognjena.

Ob ti priliki izrekam medelu globoko kritiko zaradi nekvalitetne krhkega lomljivega ohišja!!!!! Že dva aparata sta se zlomila. Halo!!! Kvaliteta pa taka.

Mi pa še kar čakamo in čakamo operacijo. Sin je dopolnil 1 leto, datuma še nikjer. Najprej, da ne bo letos pa, da imamo časa do 3 leta, da kao nič ne zamudimo HALO. Mali lahko že 2 leti sliši in govori kako potem nič ne zamudimo. Pa da nismo prvi na listi itd. Po nekaj klicih in sitnobi smo čudežno prvi na listi in predvideni za konec oktobra ampak datuma še ni, zato je to vse pod vprašajem. Zgleda pri nas lahko kaj dosežeš samo z sitnarjenjem in vezami.

Po drugi strani pa poznam primer fantka, ki je letos bil operiran pri 10 mescih.

Lp

Miha

Evo mal poročanja. Sin je imel prejšnji teden operacijo in dobro okreva. ( če lahko rečeš temu okrevanje glede na to, da je že naslednji dan skakal okol 🙂 ). Odločili smo se za MED ELa sedaj pa čakamo še na procesor in vklop.

Lp

Miha

Gospa Sandra Legenič mi lahko prosim kaj več poveste o Baha? Imam sina,ki bo potreboval ta slušni pripomoček. Se zahvaljujem za odgovor.

Na FB se je formirala skupina oseb s Polzevim vsadkom. Če koga zanima, informacije implantiranih uporabnikov skupino najdete na Polžev vsadek – izkušnje in zaprosite za vključitev. Skupina je zaprta, kar pomeni, da berejo pogovore lahko le člani skupine. Mislim da je to dobra ideja.

Pozdravljeni,

veseli me, da ste se našli na facebooku! Podelite idejo naprej!

Verjetno ste seznanjeni, da bo v oktobru potekal posvet o polžkovem vsadku. Osebno pa se še srečujem s posamezniki, ki so pod pritiskom okolja, družine in strahu, da gredo na operacijo. Potrebno je resno razmisliti o spoštljivem odnosu do gluhih, ki so pod takšnim pritiskom, tudi zaradi višjih interesov, da lahko družina izjavi, da je naredila vse zanj. Nihče pa ne pomisli na čustva, identiteto, potrebe.

mag. Petra Rezar

Popolnoma se strinjam s teboj, Petra. 🙂 Tudi sam sem pred operacijo, posebno pa po operaciji, doživel veliko pritiskov.

New Report

Close