Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Jaime, test za SPB lahko naredita kar v Dravljah, če se boste zmenili za postopek takoj, najbolje, da to naredita že ta teden. To oni potem vse uredijo in papir bo doktor imel, ko bosta prišla po injekcije že v vajini kartoteki. Kličejo pa nič za razultate, verjetno samo, če kaj ni v redu.

Uff, meni zaenkrat ni nič kaj lepo v nosečnosti, že ko se zbudim je prisotna ta zoprna slabost in šibkost, ki mogoče čez dan rahlo izzveni, potem se pa popoldne/zvečer spet začne. Samo spala bi. Da bi šla konkretno kam za par ur ne upam sploh pomislit. Resnično upam, da tole kaj mine in da ne bo trajalo do konca.

Evo posvet je mimo 🙂

Stvar je taka.. Kri za SPB bova dala verjetni naslednji teden, moj partner mora opraviti zopet spermiogram, ker je tisti izvid že malo zastaral 😂 sem mislila, da se bom vsaj en mesec oddahnila or hormonov pa ne bom, bom še februarja na dabrostonu 🙈😂 skratka papirje sva dobila, vse morava izpolnit, vse je razložila, mene je pregledala z UZ, povedala kako bo potekal postopek, vidla sem, da bom imela puregon, za drugi hormon mi bojo povedali tisti dan, ko pridem po inekcije. V postopek pa šibamo že konec februarja oz. začetek marca ( odvisno kdaj se bo moja M spomnila pridet 🙂 ). Tako, da sem zelo vesela, da bova že čez 1 mesec v postopku 😀 upam, da bo uspešen ☺️

Sploh ne morem dojet, da se že tako hitro odvija, sem kr tisto…. Uauuu 😂😂

Trin122 ojoj te slabosti in utrujenost, upam da čimprej minejo in se začnejo tisti pravi užitki nosečnosti ☺️🤗

Jaime tudi ti poročaj kako bo v četrtek, mislim, da bova šle midve skoraj istočasno v postopek 😀💪

Melindaa supeeer, to bo hitro 👌Kje pa bosta dala kri za SPB?

Ali boš imela kratek postopek verjetno? Te bo vseskozi vodila dr. Lomškova?

Ali boš imela ivf ali icsi?

Če bo tudi pri meni vse po sreči, bova res skoraj istočasno v postopku. Jaz naslednjo menstruacijo pričakujem okoli 15. februarja in upam, da bomo takrat že začeli.

Ali katera ve, kako je če menstruacijo dobiš čez vikend, ali greš lahko po injekcije tudi v soboto/nedeljo?

Vsekakor tudi jaz poročam kako bo na posvetu, imava ga pa v popoldanskem času.

Še to me zanima, ali se v zc Dravlje dolgo čaka ali prideš naprej ob uri, katero imaš določeno? Koliko časa si na prvem posvetu?

Melindaa, sem danes prav mislila nate. 🙂 Ja, super novice, čez 1 mesec se bo že dogajalo! Sem ful vesela zate. Jaz sem tudi imela Puregon. 😉 Ti kaj piše koliko mg? Jaz sem imela mislim, da 100.

Jaime, če dobiš menstruacijo čez vikend (jaz sem jo ;)) nič ne skrbi, dr. Reš je tam vse dni v tednu, tudi sobota in nedelja – je pa res, da ob 6h zjutraj. Pri Melindi glede na to, da je pri drugi zdravnici pa nisem čist sigurna kako je … samo za Reša vem, da je stalno tam, pa tudi, ko smo bili tam z drugimi pari, smo vsi samo v njegovo ambulanto hodili ob tej zgodnji uri.

Glede čakanja … ja, midva sva se vsakič kar orng načakala. Ko boš hodila zjutraj (se pravi najprej po injekcije, potem pa na UZ) je pa odvisno kdaj boš tam, če boš ob 6:00 ali že malo prej boš verjetno takoj, ene 6:15 so ponavadi že ene 3 pari čakali pred mano, potem pa pač hodite notri en za drugim, kot ste/boste prišli.

Prvi posvet pa je pri nama trajal po moje okrog pol ure. Jaime, zdaj pa zate držimo pesti. 🙂 Glede na to, da praviš, da pričakuješ M že čez cca. 14 dni ti predlagam, da že zdaj data kri, da bosta imela rezultate sigurno že tam, ko jo boš dobila in ko boš prišla po injekcije.

Jaime kri za SPB daš v Dravljah, sestra ti vzame kri, dobit moraš termin, moj mora po napotnico, da ne bo toliko plačeval za brez veze in bova se zmenila za naslednji teden, da oba istočasno dava kri, tako nama je naročila dr. Lomškova.

Glede ivf ali icsi je rekla, da icsi ponavadi uporabljajo, če je slabše seme ali pa če je ivf že 2x neuspešen potem probajo icsi. Mislim, da bom imela kratek protokol, glede na to, da začnem s špikanjem 2.dan M, povedala je, da se prvi dan M šteje do 16 ure, po 16 uri se šele naslednji dan šteje za prvi dan M. Dobiš na listu tel.št. in sporočiš po sms, ko dobiš M. Povedala je, da tudi če M pride v soboto ali nedeljo, oni so vedno tam, tako da glede tega se ne rabiš nič bati 😀

Glede čakanja v čakalnici, pomojen je odvisno od gužve, orvič sva čakala malo več kot 1 uro, danes sva čakala samo 15min.

Rekla je, da je možno, da bo takrat, ko bom prišla po injekcije dr. Reš, ker ne more vedet ali bo ona takrat tu ali ne. Povedala je, da punkcija žal zna kar boleti, da če je dosti foliklov se oplodilo lahko vstavijo največ po 2 zarodka na enkrat, ostale zamrznejo. Tudi, če prvi postopek ne uspe, če imaš zamrznjenčke in dokler teh ne porabiš, se to šteje kot prvi postopek.

Upam, da nisem še na kaj pozabila odgovoriti 😀

Joj komaj čakam, da poveš novičke v četrtek, upam, da bova res istočasno nekako v postopku ☺️

Trin122 zgleda sva istočasno poslali objavo, da sem sregledala kaj si napisala 🙈
Puregon imam 2×50 mi piše na tistem listu, to se potem špikaš zj in zv verjetno. Sej bom takrat še 1x vprašala 😂 pri meni je isto, če dobim M čez vikend je čist ok, je rekla Lomškova, če nje ne bo takrat tam bo pa dr. Reš, tako da bom kmalu tudi njega spoznala ☺️

Kmalu se bo začelo dogajati, bo še zanimivo 🙈😂
Jaime zdaj zate držimo pesti, komaj čakam novičke v četrtek 😀

Melindaa, jaz sem se špikala samo 1x na dan, zjutraj. Mogoče bo pri tebi kaj drugače, no, saj boš tako vse zvedela pravočasno. 🙂

A na UZ ti je Lomškova kaj rekla kdaj boš hodila ali še nič? Sem videla, da si napisala, da moraš poslati sms ali poklicati, ko dobiš M. Pri Rešu tega nič ne rabiš, že takoj ti pove, da prideš ob 6:00 ne glede na dan in to je to 😀 Isto potem za vse UZ.

Trin122 UZ imam 7.dan,takrat si ne smem dati injekcije, oni mi potem tam dajo, oz. si jo dam sama tam tako kot bodo oni določili. Piše mi na tej razpredelnici puregon 2×50 tako, da mi boro takrat vse razložili. Mogoče, ker imam pcos je malo drugače, nimam pojma 🙄

Ja, dr. Lomškovi pošljem sms prvi dan, ko dobim M in mi bo povedala kdaj moram priti, tak ima ona očitno sistem, mene nič ne moti, bom prvič v življenju zdravnici sms poslala 🙈😂😂

Trin, kolikokrat pa v bistvu sploh moraš pridet? Prvi posvet, potem greš po injekcije, potem čez ene 8 dni uz in nato punkcija in transfer? Torej ene 5x?

Malo moram planirati kako bom sploh vse to izvedla, ker imava otroka v vrtcu in že sedaj v četrtek bom živčna, če bom predolgo čakala, ker bo treba ujeti še vrtec. Ne morem pa nikomur rečti za varstvo, pol so pa vprašanja kam pa gresta, ….

A na te jutranje uz morata oba pridet? Ker to tudi ne vem kako bom pol, ker vrtec še ni odprt, z otrokom pa tudi ne morem tja. Varstva pa tudi ne morem dobiti, ker nisva nikomur povedala in bi blo malo čudno, če bi rekla da mi kdo pride otroka ob 5h zjutraj čuvat in ga peljati v vrtec. 😄

Trin še nekaj sem te hotela vprašati. Tam piše v navodilih, da moraš prinesti spalno srajco s sabo na punkcijo, ti si kupila spalno srajco, da si jo imela tam, ker jaz je nimam. Ali je to potrebno samo pri punkciji imeti ali tudi ko hodiš na UZ?

Jaime UZ je ene 2-3x pred punkcijo, odvisno kako hitro ti folikli rastejo, tako je bilo meni razloženo. Sej pomojem, če ne moreš ravno zelo zgodaj na UZ se lahko tudi drugače zmeniš, vse dr. Reša vprašaj jutri.
Te kaj živčki dajejo za jutri 😀? Joj, komaj čakam, da javiš novičke ☺️

Jaz sem danes ponoči sanjala, da sem bila visoko noseča, me res že mede vse skupaj 🙈

Jaime, tako je. Prvi posvet skupaj, nato ko dobiš M (tisti 2. dan) sva sicer midva šla skupaj, ampak mislim, da greš lahko sama, ker partner tam praktično nima kaj počet. Na UZ sem jaz hodila sama, itak samo pogleda in je vsega skupaj konec v 5 min.
Prvi UZ boš imela 8. dan po M, naslednjega pa sem jaz imela mislim, da čez 3 dni in ta je bil tudi zadnji. Na tem zadnjem boš dobila navodila za stop injekcijo, ki si jo boš dala isti dan pozno zvečer, čez 2 dni boš pa imela punkcijo. Punkcija (in transfer) so že ob bolj normalni uri, po 8. uri naročajo. Tu pa potem morata zopet biti oba.
Popolnoma razumem, da nočeta razlagat, mislim, da ne bosta rabila varstva, ker boš te jutranje lahko “oddelala sama”. 🙂

Haha, Melindaa, midva sva pa res usklajeni 😀

Glede spalne srajce sem se tudi jaz sekirala :D, seveda je nimam, tako da sem vseeno za vsak slučaj za na punkcijo vzela s sabo eno navadno, malce daljšo srajco.

V glavnem, nič ni bilo treba. Greš na punkcijo tako, kot boš prišla oblečena in to je to 🙂

Obema hvala za vse info👍🙃

Ja saj za punkcijo in transfer bom pa kar dopust dala ali bolniško, tako da potem ne bo tak problem.

A po punkciji takoj vstaneš in greš ali moraš še kaj tam čakati?

Ali je možno, da folikli počijo še pred punkcijo?

Zakaj pa res naj bi rabila spalno srajco🤔
Trin, a punkcija res ful boli? Koliko časa traja? Imaš potem kakšne izcedke?

Za jutri pa sploh ne vem kaj naj pričakujem in kako bo. Jaz sem si v glavi sicer naredila plan in cel scenarij ampak lahko da bo pa vse čisto drugače🤷‍♀️😀 mogoče naju pa sploh ne bo dal še v postopek februarja.
Malo me je strah tegale Reša, ker punce pišejo vse sorte, da je nesramen, žaljiv…kaj pa vem…🤔
A je res tako neprijazen?

Zdravo punce. Vabljene, da se pridružite temi IVF/ICSI/IUI 2020, da podelimo izkušnje in se spodbujamo v postopkih, ki nas čakajo 😉

Lep dan vsem.

Jaime, od punkcije mislim, da ti v vsakem primeru pripada 1 teden bolniške. Jaz sem jo imela.

Mene je punkcija žal res bolela, sem že enkrat prej opisala … sploh mi ni bilo tako grozno tisto, ko predre folikel in ga posrka, ampak pred tem. Itak ležiš in nič ne vidiš, na začetku ti notri vstavi še nekaj (ali je bil UZ, kak drug instrument, ne vem …) in vse to je mene že ful bolelo. Lahko so bili tudi malo jajčniki razboleni/povečani in zato bolj čutiš, res ne vem. Jaz sem še malo zakrvavela vmes, ker se je neka žilica zadela in po punkciji sem se morala uležt v sobo, ki jo imajo zraven. Po nekje 15-30 min pa je zgleda prijela protibolečinska injekcija, ki to jo dajo pred samo punkcijo in je bolečina skoraj popolnoma izzvenela. Po tem sem šla domov. Hm, koliko časa traja punkcija – meni se je zdelo vse skupaj tam nekje 20 minut.

Po punkciji te boli in špika vse skupaj tam spodaj in okrog trebuha še vsaj 2-3 dni, tako da je prav, da si na bolniški. Kolikor sem jaz brala nekatere punkcije sploh ni bolela, tako da je zgleda različno. Me zanima kakšno izkušnjo bosta imeli vidve. Me kar malo skrbi, da sem jaz tako občutljiva, ker potem na porod ne upam niti pomisliti …

Po moje, da ni možno, da folikli počijo pred punkcijo za kar poskrbi stop injekcija. Je pa res, da tudi piše, da je potem punkcija v max. 36 urah za tem oz. nekaj takega.

Spalna srajca piše v navodilih, ki jih boš dobila 😀 Ampak kot rečeno, ne rabiš nič.

Naj te ne bo strah Reša, pri nama je bil povsem korekten. Je pa res direkten in ravno ujčka z besedami ne, to sprejmeš in to je to. Veš zakaj si tam in to je edino pomembno.

Jutri držimo pesti zate in pričakujemo polno poročilo. 🙂 Sem prepričana, da bo šlo vse ok in da boš zelooo hitro v postopku.

Trin a to si ležala potem v tisti sobi, ki piše počitek? Tam zraven je pa kot operacijska soba, kajne? Tja se gre na punkcijo? Kje se pa UZ opravlja, v istih ambulantah kot ko prideš tja na posvet oz. pregled?

Kaj ti možnico razpre najbrž s tistim železnim kljunom kot pri G 😂? Jao, tisto kr meni tudi grozno, ko sem imela hsg preiskavo, mi je bilo to zelo neprijetno ampak začuda me nič ni bolelo, upam da me punkcija tudi ne bo toliko. Verjetno boli ko vstavlja to cev not, potem pa več ne, ko posrka folikle, kajne? Joj, preveč sprašujem 🤣🤣 ti potem takoj pove, koliko foliklov si pridelal ali je to pred punkcijo?

Aha potem ne rabim spalne srajce, samo neko daljšo majico si bom takrat oblekla ali pa tuniko in bo čist ok verjetno ☺️

Jaime, stiskam pesti, da je bilo danes vse ok na posvetu, komaj čakam, da javiš novičke 💪☺️

Melindaa, železni kljun 🤣🤣🤪

Sicer pa imaš po moje prav, verjetno je res to to, potem pa začne še folikle iskat z nečim drugim in vse skupaj verjetno poveča pritisk in bolj boli. Meni se zdi, da se je ‘sprehajala levo in desno’, in to me je najbolj bolelo. Potem je pa samo še tista sekunda pri vsakem foliklu ko ga predre in posrka, to malo boli, a ni take panike, bolj je občutek neprijeten, jaz sem se mi zdi pri vsakem kar malo poskočila. 😂

Ja, takoj ti pove koliko celic ste uspeli pridobiti. Potem pa še na listu dobiš napisano preden greš domov.

Ja, tam v sobi za počitek počivaš. 😃 na isti strani je operacijska in tam se dela punkcije. Tiste redne UZ se pa dela v redni ambulanti, tisti, ki jo že poznaš 😉 na drugi strani.

Tunika ali malo daljša srajca bo super, jaz sem se tudi tako oblekla.

Nič, zdaj pa čakamo še na Jaime in njeno poročilo. 😊

Zdravo!

Evo, da še jaz poročam. Skratka sploh nič še ne vem!!

Midva sva hotela samoplačniško v postopek ali dva (z vednostjo če bo bo, sicer pa se ne mislim matrat s temi zdravili in samo s to mislijo kdaj bo ampak se bom sprijaznila, da pač ni namenjeno, ker zadnje čase se mi življenje vrti samo okoli teh misli in včasih sem res žalostna in s tem zamudim vse lepo kar se mi dogaja) ampak dr.Reš za to ni hotel slišati, češ da je brezveze da bi plačevala, in naj prinesem napotnico😕

Sem rekla, da bi jaz želela že februarja v postopek pa je rekel, da najprej napotnica in da bomo pol že naprej vidli.
Čez en teden ima moj pri njemu spermiogram in upam da bom dobila napotnico do takrat. Ampak potem bo pa samo dober teden do moje menstruacije in ne vem ali bo šlo tako hitro🤷‍♀️ Ali bojo že rezultati za SPB?

Sicer ni nič komentiral, pogledal me je in videl da imam en lep folikel zdaj, ki naj bi zdaj zdaj počil, zato smo se zmenili da bo danes, jutri akcija😉 in potem cez en teden spermiogram. Za naprej pa nič ne vem niti ni nič povedal. Izvidi spermiograma ga niso preveč zanimali, mojih hormonov ni komentiral. Se mi je zdelo, kot da se njemu zdi da se nič tako grozno ne mudi. A meni se!! Sem si nekako zadala, da nekje pol leta še poskušam vse kar lahko potem bom pa zaključila s to zgodbo,čeprav je želja velika.

Je pa pohvalil maternico, debelino sluznice, velikost folikla in ovulacijsko sluz.(Sem ravno med ovulacijo)😀 ampak bolj sem mu hotela dopovedati, da je verjetno problem nezanositve v spermiogramu, bolj ga ni zanimalo in je govoril samo o napotnici in da ne bom plačevala. Saj lepo in korektno od njega ampak jaz bi res čimprej, ker nočem zgubljati časa.🤷‍♀️

Sicer pa je bil dr. uredu, meni se je zdel prav faca,glede na to kaj vse sem prebrala, sem pozitivno presenečena.

Zdaj pa vprašanje. Ali bom sploh dobila napotnico od svoje ginekologinje. Ginekologinjo imam v Leonišču, tam je tudi bil opravljen spermiogram. Moj je dobil vabilo za ponovni spermiogram čez tri mesece. Rezultati prvega spermiograma so malo pod normalnimi vrednostmi. Ali lahko ginekologinja, da napotnico ali bo potrebno še čez vse preiskave ( še en spermiogram, morda še kakšen hsg,…)?🤔 ker to bo potem trajalo še sto let.

Jaime ne tako črnogledo, ima dr. Reš prav ☺️ verjetno želi spermiogram sam prvo videti nov rezultat predno se odloči kaj bo naslednji korak pri vama, ker ni nujno, da je prvi izvid spermiograma tisti pravi.

Tam ginekologinji povej, da rabiš napotnico za neplodnostno ambulanto, tok in tok časa se trudita in ne gre, glede na leta greš v neplodnostno že po 6 mesecih neuspeha tako da ne bi smela komplicirati glede napotnice. In ne sekiraj se, če februarja ne bo nič, tu je marec in pomlad, pomlad je vedno plodna ☺️
Vem, da si si zadala scenarij v glavi kako in kaj ampak poslušaj zdravnika, daj vama in otročku možnost, leta pa obesi tam na en klinc, klinc pa ta leta, saj smo mlade 😀💪!

Vidva prvo uredita napotnice in vse to, pa bo že hitro se odvijalo naprej, boš videla 😊 samo pozitivno naprej 🤗

Trin jaa, tisti kljun je meni takoooo neprijeten 🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣
No, nekako si že bolje predstavljam punkcijo, nekako kot hsg preiskavo samo mogoče bolj neprijetno ali tudi bolečo. Bom že nekako preživela 🤣🤣
Aha potem dobiš napisano tam koliko foliklov pridelaš. Kaj pa potem za prenos, tw pokličejo isti dan.. Pridite na transfer ali kako.. Moraš biti kr v pripravljenosti ves čas verjetno?

Kako se ti počutiš? Slabosti kej minile spet ali se še vedno ne dajo 😂😀

Melindaa, saj vem da ima prav ampak jaz sem si res naredila nek scenarij, ker nočem izgubljati več časa, meni se tako mudi🙃 če v letu in pol ni bilo uspeha in glede na slabši spermiogram, ni upati da zdaj bo pa uspelo in bi zato rada čimprej prešla h konkretnim dejanjem😊

Bom probala dobiti napotnico do četrtka. Kako je pa s partnerjem? Ali on tudi rabi kakšno napotnico in kje jo on dobi?

V četrtek bom pa dr. Reša probala prepričati, da gremo čimprej🙃

New Report

Close