Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Melindaa! 😊

Točno na rok sem rodila najlepšega fantka, v katerega sva oba čisto zaljubljena! 💙

Nosečnost je bila vseskozi dokaj normalna, čeprav sem bila stalno malce na trnih, če bo vse OK, potem ta posebna Covid situacija … v glavnem prišli smo do konca in res je to nekaj najlepšega kar se ti lahko zgodi. ❤️

Kdaj sta vidva mislila v postopek? Držim pesti, da boš kmalu držala svoj zakladek! 🥰

Trin čestitke za fantka! 😀🤗💙 Super, da je bila nosečnost lepa kljub situaciji v kateri smo trenutno. Uživaj najlepše trenutke s svojim sinčkom, ni lepšega občutka 😊

Naju se očitno neka smola drži, ko sva prvič hotla v postopek sva oba močno zbolela, potem je prišla covid situacija in potem dopusti… Pride jesen in midva želiva v postopek in se jaz poškodujem 😔
Hvala bogu sem zdaj že dobro ampak smola, spet so vse zaprli zaradi covida 😪
Vmes sva poskušala tudi naravno, pijem vitamine in vse možne stvari ampak iskreno sem kar malo obupala nad vsem skupaj. Se mi včasih zdi, kot da nama ni namenjeno, ker vedno ko se nekaj premakne na bolje spet pride neka slaba stvar. Ampak upam, da bo po novem letu bolje in se vse uredi. Trenutno živim življenje tako kot je in sem se počasi nehala obremenjevat s tem na kar vpliva nimam.
Zelo sem vesela zate, uživaj v materinstvu, si zaslužiš 😊🤗🤗💕
Jaz pa upam, da tudi enkrat doživim to srečo 😀🌺💕

Pozdravljene.

Se vam še jaz pridružujem.
Imela sem že en posvet v Leoniscu. Narejen uz, dala mi je napotnico za kri. Partner mora oddati spermo.
Naslednji datum imam decembra.
Mi lahko katera malo napiše, kaj sledi? Decembra bo spet samo uz, ali kaj? Na prvem pregledu mi je dr rekla, da bomo glede na mojo endometriozo takoj šli v ivf. To pomeni, da ne bodo preverjali prehodnosti jajčnikov, kakih pregrad…?
Mam 1000 vprašanj.
Se lahko punkciji foliklov naredi pod narkozo? Sprašujem za lj.

Veliko uspeha nam želim 😀😀

V Lj imaš pri punkciji lahko lokalno anestezijo, analgosedacijo ali splošno anestezijo.
Jaz sem vzela 2. in se nič ne spomnim, sem kar zaspala. Sicer je mišljeno, da si napol prisebna, manj čutiš vse, itd.

Pa pri analgosedaciji res nič ne boli? Jaz mam endometriozo, pa maternico v eno stran …

Kako dolgo pa traja, da začneš sploh z injekcijami? Od pregleda, ko imaš izvide krvi in sperme?

Lep pozdrav, zaradi moje starosti me zanima kako je z napotnicami, imam jo redno ali bi bila upravicena do hitrejse?
Kako dolgo se čaka?

Trin, Melinda… se še spomnita kako smo se pogovarjale v tej temi in bodrile ena drugo.

Verjetno nobene več ni tukaj pa vseeno…če slučajno kaj bereta. Kako sta? Trin, ti verjetno uživaš s svojim fantkom. Melinda sta šla v postopek?

No, kot se spomnita sem se tudi jaz poslužila ivf postopka ker naravno za drugega otroka ni ratalo. Postopek ni uspel, odločila sem se da v ponovni postopek ne grem in se počasi sprijaznevala da bomo trije, od forumov in od vsega tega sem se namenoma odstranila, saj je bilo tisto obdobje kar žalostno.

In glej ga zlomka, sem zanosila naravno, nosečnost potekala brez težav čeprav je bil prisoten nek strah in malo cez rok rodila še eno lepo punčko, ki je danes stara pol leta.

Kako se v življenju lahko vse obrne!

Upam da sta vidve ok.

Pozdravljene,

mi lahko poveste, koliko časa preteče od zadnjega posveta, na katerem par dajo naprej na konzilij, pa do dejanskega začetka postopka? V februarju imam posvet, in če do takrat ne zanosim spontano, naju bo zdravnica dala v postopek. Ali lahko računava na prvega že pred poletjem?

Hvala, lp.

Zdravo,

 

s partnerjem se trudiva že 3 leta. Pijeva vitaminčke in vse kar je potrebno. Lani novembra sem zanosila, a se plod ni razvijal. Od tega je sedaj že 9m. Od takrat se mi je mentruacija na polno spremenila- barva, moč, potek. 5m sem vsak mesec opravila test ovulacije (vedno +).

Sedaj vas pa prosim za mnenje/pomoč. Dobila sem ponovno napotnico za pregled neplodnosti. 1x sem že bila v Dravljah, sedaj iščem druge opcije. Koga priporočate?
Lahko grem tud k zasebnemu brez napotnice, samo se ne vem kam obrnit?

 

hvala za vso pomoč

Teena

@Vprašanje619 katera klinika? V Lj se načeloma lahko takoj po odobritvi konzilija prijaviš v postopek, v MB pa te oni pokličejo ko si na vrsti (mislim da so punce pisale da se čaka nekje 3-6 mesecev).

Zdravo punce,

jaz in moj partner imava v kratkem prvi pregled . Mene samo zanima kako to poteka tam in koliko casa traja prvi posvet ter ce se opravljajo kaksni pregledi takoj?
hvala ze vnaprej ❤️

Živjo punce;

se pridružujem temi; sama imam prvi posvet v Leonišču jutri. Sicer imam ravno menstruacijo, ampak mi je medicinska sestra rekla, da kljub temu pridem.

Upam, da bom lahko že jutri oddala kri, da se pregleda hormone 🙂 UZ pa bo moral še malo počakati…

Partner je imel spermiogram v petek. Upam da bodo jutri že rezultati v sistemu. Verjetno sem malo preveč optimistična 🙂

@Biba582 si že imela pregled? Kako je bilo?

Pozdravljene punce!

Se trudiva ze vec kot leto. Bila sem ze v ambulanti za neplodnost…dvakrat odvzem krvi-test na hormone. Na UZ so mi ugotovili endometriom na jajcniku, polip in miom. Fant je bil na spermiogramu vendar je dobil ponovno povabilo za marec. Ta teden imava posvet pri ginekologinji in obdelavo vseh rezultatov. Stara sem 32 in glede na UZ mi je koncno jasno zakaj taksne bolecine ob menstruaciji in ovulaciji-endometrioza. Poskusam biti cim bolj sproscena in mirna. Brala sem clanek o endometriozi in od takrat jemjem tablete kurkimina, NOC-a in Omega 3-bolecine so za odtenek manjse. Ob menstruaciji in zelo hudih bolecinah ostanem doma, pokrita z odejo, saj sem mnenja da je zdravje samo eno, sluzba pa bo ze pocakala. Zelo mi pomaga akupresna blazina saj imam zraven vsega se bolecine v hrbtenici in za mano je fizioterapija.

Sem pa se nekamo ze sprijaznila z vsakomesecno menstruacijo in se prepuscam cudezu in zdravstvu. 😜

Bibaa582,

ob prven pregledu dobis kup napotnic in te narocijo na preglede.

Vse ob dolocenem dnevu v ciklu.

2-5 dan menstrauacije odvzem krvi, vmes UZ, nato pa se ob ovulaciji se enkrat odvzem krvi.

Partner pride na vrsto cez kaksen mesec in pol na spermiogram. Nekje dva nesca od odvzema krvi pa ponovni posvet pri ginekologinji. Sele na to nadaljne obravnave…se pa zelo vlece…in je treba biti kar potrpezljiv

 

lp

Pozdravljene punce,

mene zanima kako vse poteka v MB. Po terapiji s klomifenom, bova šla v Mb. Ali lahko kakšne preiskave že prej opraviva, koliko časa traja da se začne postopek, sva pa že čez 40.

Hvala.

Vsem želim + čimprej in mirno nosečnost

New Report

Close