Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Tudi jaz se pridružujem tej temi. Z Melindo sva nekaj rekle že v temi, ki sem jo odprla par dni nazaj.

Trin122, ravno danes imam spet en dan, ko se mi zdi vse brezupno in potem sem prebrala to temo in tvojo izkušnjo, ki mi je zopet vlila upanje.

Če se ne motim si bila pri dr. Rešu? Kakšen he, je res tak bavbav kot berem?

Glede poroda se pa nič ne sekiraj, enkrat sem dala to čez in vsaj moja izkušnja je, da ni prav nič hudega. Na koncu sem si rekla ok, a to je to 🙂 popadki kot malo hujši menstrualni krči, res je da so na par sekund in trajajo ampak se da vse preživeti brez težav. Ni tako grozno kot nekatere pišejo ( če govorimo o normalnem poteku naravnega poroda). Predvsem pa ne beri forumov, okoli poroda se res pretirava.
Moj edini nasvet je, poslušaj babico v vsem kar ti reče in ji zaupaj.

Melindaa, res je, prvi pregled pri svoji ginekologinji imam naslednji teden. 😊
Tudi tebi se bliža tole s svetlobjo hitrostjo, zdaj pa že malo živčki delajo, a ne?

Jaime, sem se hotela oglasiti v tvojo temo zdaj zdaj, pa si me ravno prehitela. 😊

Najprej ti povem, da te povsem razumem glede razočaranj iz meseca v mesec, bitk sama s seboj … sem preživljala to še malce dlje kot ti, vsaj ene 5 let. Sva istih let zgleda, tudi jaz bom kmalu 38.
Tako je, midva sva bila pri dr. Rešu – jaz sem se pred prvim obiskom zelo bala kako bo, predvsem me je bilo strah, da bo kaj rekel čez leta, ker tu pa čisto nič ne morem in res je, da nisem več rosno mlada. Pa je bilo vse v redu, zelo korekten, pove kot je, je realen. Ni bil pa nikoli neprijazen. Meni je sprva predpisal 3 mesece Klomifena – je pa res, da sva imela spermiogram ok in tudi jaz hormone ok. Je pa takoj rekel, da če ne bo nič, da se gre takoj potem v postopek, ker na moja leta nimamo kaj čakat. Vidva bosta šla po moje takoj v postopek.

Kot rečeno jaz sem ful slabo odreagirala na zdravila, po pravici povedano mi je takrat vse dol padlo, sploh pa ko berem punce, ki pridelajo po 20 celic in več. Meni se zdi to znanstvena fantastika. Torej, pridelala sem na punkcijo eno celico in ko sva prišla čez dva dni na transfer me je bilo resno strah, da do transferja sploh prišlo ne bo, ker ta 1 celica ni nujno, da bi se seveda oplodila. No, pa se je in celo kot si prebrala, sem zanosila. Sem sicer še bolj na začetku, tako, da se še nočem pretirano veseliti, ampak meni je že to, da sem po toliko letih sploh zanosila več kot sem si predstavljala.

Svetujem ti, da zaupaš dr. Rešu, ve kaj dela, in tudi to, da je samo ena celica dovolj za uspeh. 😉 Kakšen pa imaš AMH, če lahko vprašam? Jaz sem sicer imela pred leti malce povišan FSH, kar tudi ni ravno ok in sumim, da je to razlog slabega odziva na zdravila.
Če te še kakrkoli zanima glede postopka, kar javi. 😊

Hvala ti za besede glede poroda – prav pomirile so me. 🤗

Jaime dobrodošla tudi tu 😀 evo, se bova spodbujali v postopku, če bova šle istočasno 😀💪 smem vprašati koliko si bila stara, ko si imela prvega otroka? Takrat si imela kej težav ali je ratalo hitro?

Trin122 super, evo kmalu boš videla spet svojo pikico 😊 ja živčki kr delajo, sanje skos iste, se mi že meša počasi 🤦‍♀️

Drgač pa malo za vzpodbudo, sem včeraj govorila z eno znanko, ima dvojčka že malo večja, tudi se je par let matrala in je v prvem ivf postopku uspelo, pridelala je samo 2 celici, te so ji vstavili in evo dvojčki 😀 moramo bit pozitivne, da bo pri nas tudi tako.

Jaz imam AMH povišan, sicer še v tistem okvirju ” normalne” vrednosti ampak imam PCOs in je za to značilno, da je povišana vrednost le tega, upam da zaradi tega ne bo težja zanositev. Še 8 dni, če danes ne štejem, komaj čakam že 😀

Trin122, si imela kratek ali dolg postopek? Kako pa zgleda transfer, samo noter špricne oplojeno jajčece in to je to? Ali zraven kaj spremlja na uz?

Ali si imela kaj stranskih učinkov na zdravila?

AMH imam 0,81 ug/L, FSH pa 10,4 E/L.

Melindaa, ko sem zanosila sem bila stara 34 let. Zanosila v drugem poskusu, brez problemov, ali je bil čudež ali pa sva takrat imela boljše spermije in vse kar spada zraven. Tudi nosečnost je potekala brez problemov. Ampak vse skupaj je vedno loterija, lahko prvič rata in potem v drugo nikakor ali pa obratno. Kdo bi vedel zakaj je tako.

Tudi jaz že živčno čakam posvet, sploh ne vem kaj bo in če naju sploh bo vzel v postopek.

Jaime, imela sem kratek postopek. Mislim, da imajo prvič skoraj vsi kratkega.

Ne, nobenih reakcij na zdravila. Sem imela pa baje nizko dozo, kar je tudi značilno za prvikrat, ko se ne ve, kako bo nekdo odreagiral.

Jaz sem imela pred leti FSH 11, potem pa mi je leta kasneje, ko sem šla ponovno pregledat hormone (tisti cikel zgleda) padel na 7. AMH imam jaz višji, samo tudi tvoj je še dober, tako, da mislim, da ni razloga, da ne bi bilo uspeha.

Držim pesti za obe!

Melindaa, res je, ta teden se bo pri meni spet dogajalo. Naslednji pa že vama! Sem že kar jaz nestrpna 🙂

Jaime, aja, transfer zgleda tako, da ti samo notri s tanko cevko vstavi zarodek. Vsega skupaj je konec v minuti. Mislim, da se na enkranu vidi kaj počne, ampak ti boš v takem položaju, da tega ne boš videla, bo pa lahko partner, če bo zraven.

A ima še katera pomisleke kot npr. kaj ce se zmotijo in zamenjajo oplojena jajčeca s katerimi od drugih ali pa kaj podobnega. Kakšen imajo nadzor nad vsem? Vem, ful neumno ampak vse sorte vprašanja mi grejo po glavi. Uff, znam komplicirati ja.

Trin122, kdaj imaš ta teden pregled? Bomo mislile nate, da bo vse super🙂

Ojla punce 🙂

Jaime super, da je prvič tko hitro uspelo, upajmo, da bo tudi zdaj s postopkom šlo hitro 😀 drugače pa ni neumno vprašanje, sem na to tudi jaz že pomislila, kaj če se zgodi, da zamešajo tam v laboratoriju jajčeca.. Čeprav mislim, da imajo vse pod kontrolo tam ampak ja najbrž se marsikdo tako sprašuje samo ne upa na glas vprašati 😊

Trin122 super, bomo držali pesti, da vidimo kako napreduje nosečnost 😀 nuhalna bo potem hitro tu 😊a slabosti so ti se kaj umirile? Si potem kupila ingverjev čaj ali bonbone?
Ja, jaz sem se zdej malo umirila, sem bila kr živčna malo, ampak bolj se bliža bolj sem umirjena… Zanimivo 😀

Hej punce!

Jaime, pregled imam šele konec tedna. Hvala za držanje pesti! 🙂 Jaz bom seveda držala pesti za vaju naslednji teden.

Melindaa, kupila sem si ingverjev čaj zaenkrat. Ti si malo jasnovidna se mi zdi :D, a veš, da se mi zdaj kak dan, dva pa res malo slabosti umirjajo se mi zdi … zdaj mi je bolj slabo ob misli ali vonju na kakšno hrano, ki mi ne paše, ni tiste slabosti, ki bi se kar čez cel dan vlekla. Bom videla, kako bo zdajle naslednje dni, ali bo šlo res počasi na bolje ali gre le za kak premor.

Jaz sem tudi sicer malo bolj za šalo kot zares pomislila kaj, če kdaj zamenjajo kakšen zarodek ali pa celico 😀 A sem prepričana, da tu veljajo tako strogi standardi in protokoli, da se kaj takega skoraj ne more zgoditi.

Ali katera od vaju že jemlje folno kislino?

Ja, jaz jemljem folno kislino zdaj že kar lep čas, ker vsak mesec si rečem kaj pa če. Zgleda da brezveze🤷‍♀️ No, škoduje pa tudi nič ne.

Trin, kakšne si imela kaj znake po tranferju, preden si zagledala plus?

Ali si po transferju morala jesti aspirin 100, nekaj sem zasledila, da ene jemljejo.

Ali imaš po špikanju z injekcijami res moder trebuh?

A na amniocentezo boš šla?

Mene je prav strah posveta, ali je možno da bo hotel še kakšne preiskave pred postopkom ( razen spermiograma)? Ker jaz bi čimprej šla v postopek, to mi je edini približek da sploh obstaja možnost zanositve. Po naravni poti ne bo šlo.

Meni se pa zdi da imam zelo slabe rezultate hormonov, fsh že kar precej visok, amh pa zelo nizek. Sem brala, da je tudi večja verjetnost splava če hormoni niso ok. To je pa drugi problem, ki me skrbi ampak s tem si bom potem probleme delala, najprej moram pridet vsaj do plusa. 🙂

Jamie ne obremenjuj se toliko, počakaj do posveta, da vidiš kaj vama bo dr. Reš povedal, sem prepričana da glede na leta in situacijo ne bo nič čakal in da boste šli kar kmalu lepo v postopek😊 tudi, če bo želel še kakšne krvne preiskave se to mim grede naredi, ko se gre v postopek, tam izvide dobiš zelo hitro.

Trin122 no lepo, da slabosti malo izginjajo in, da čaj pomaga 👋💪 ja tako pravijo ja, da sem malo jasnovidna 🤣🤣🙊🙊 jaz folne ne pijem že 1 leto, prej sem jo skos pila, potem pa, ko mi je moja G rekla, da naravno ne bo šlo, mi je itak vse dol padlp in se mi je zdelo brez veze potem sploh pit. S hrano pa tudi dosti vnesem folne kisline pomojem, pa niti ne vem koliko to v postopku sploh pomaga, glede na to, da se vse dogaja v laboratoriju in ne v telesu 😂🙊 enkrat, ko bom 🤰, jo bom začela piti, prej pa ne.

Kmalu bo že posvet, v torek, je šlo kr hitro, sva šla z partnerjen skozi cel postopek kaj naju čaka, sem mu jaz vse razložila, je tako nestrpen kot jaz, komaj čaka 😂😂

Evo, pri meni so slabosti in celodnevno slabo počutje spet nazaj.

Jaime, isto noč po transferju sem imela na kratko zelo močne krče, kot pred M. Tega se prav v živo spomnim. Po tem, kakšen teden po transferju pa so se začele boleče prsi, sploh na dotik, kar zame ni ravno običajen znak pred M. Sicer so nato za kak dan, dva prenehale, potem pa spet.

Ne, aspirina nisem jemala/dobila, samo progesteron v kapsulah, ki si jih vstavljaš vaginalno. Mislim, da to dobijo vse.

Po špikanju z injekcijami imaš mogoče čisto na koncu res kako manjšo modrico ampak to je komaj vidno, par mm. 🙂

Na amniocentezo bom šla, če bo po nuhalni in dvojnem hormonskem testu relativno slab rezultat. V vsakem primeru bom pa šla še na enega od NIPT testov. Si ti že kaj razmišljala o tem?

Naj te ne bo strah. Sigurno ne bo delal nobenih drugih preiskav – tega sem se jaz ful bala, ker nisem hotela še po kakih operacijah hodit in še mesece čakat. Glede na leta, ki so ista kot moja, ti bo povedal, da tega ne delajo, ker predolgo traja in nima smisla zgubljat časa, kar je edino prav. Mogoče samo, ko bosta tam, bosta že kar takoj opravila spermiogram, to bodita kar pripravljena in boste potem skupaj pogledali na ekranu kaj in kako.

Glede splava in hormonov pa kolikor sem jaz brala so to večinoma naključne kromosomske/gentske napake, je pa možno, da je teh pri slabih celicah več. Samo AMH nič ne govori o kvaliteti celic, samo o količini. Jaz sem analizirala iz teh hormonov :D, in mislim, da so tvoje vrednosti za tvoja leta v redu in da boš s stimulacijo pridelala še boljše rezultate kot jaz. Tak imam občutek. Jaz imam zgleda res ful lene jajčnike, čeprav dobro rezervo.

Melindaa, super, da sta pripravljena, tale dan kar ne more prehitro priti, kaj? V glavnem se zelo veselim tudi jaz naslednjega tedna, ko se vama začne dogajati. 🙂 Ja, glede folne, sem pa tudi jaz jo začela piti šele po punkciji, prej nisem pomislila na to.

Jaz sem šla na amniocentezo že prvič, tudi nuhalno sem opravila in kljub dobrim rezultatom se odločila še za amniocentezo. Sem precej kolebala med Nifty (nipt) testom in amniocentezo ampak ker sem bolj ziheraš sem se odločila za amniocentezo. Nifty je še zmeraj neka statistika, amniocenteza pa je 100% in to je pri meni odtehtalo. Če mi bo uspelo ponovno zanositi se bom verjetno še enkrat tako odločila.

Kateri hormon pa kaže kvaliteto jajčec? Ali je to fsh? Ker tega imam pomojem tudi že kar visokega, 10,4😕

Zakaj je pa potrebno progesteron jemati potem?
Nazadnje na ginekološkem pregledu mi je ginekologinja omenila da imam endometrij 13 mm, kar naj bi bilo dobro za vgnezditev. Ne vem kaj je točno mislila s tem.

Koliko moraš to injekcijo zapičiti v trebuh, sem namreč velik komplikator in se že zdaj ubadam s takimi stvarmi🙃

Špikati se začneš drugi dan menstruacije ampak kaj to zdaj pomeni? Kaj če zvecer dobiš menstruacijo, kdaj potem začneš? Ali pa recimo da je prvi dan menstruacija taka, da je bolj kot ne le nek izcedek, skoraj nič. No saj upam, da Reš razloži vse te zadeve.

Trin, ali si ti imela ivf ali icsi?

Katera ve kako je pa s spontanimi postopki, če imaš svoje ovulacije. Baje da ni nič zdravil le problem je če folikel prej poči. A v primeru icsi lahko folikel pred punkcijo poči?

Uf toliko vprašanj se mi mota po glavi.

Trin, jutri imaš pregled? Boš slišala srčka, kako lep dogodek bo to. Uživaj v vsaki sekundi. Pa dobila boš kakšno slikico. Javi se potem, me bomo pa držale pesti zate.

Melindaa, še malo in boš imela posvet. A se tebi tudi vlečejo dnevi?

Jaz upam, da bi februarja že začeli, ravno zdaj imam menstruacijo in bi, če bo vse po sreči, lahko začela že z naslednjo menstruacijo februarja, nekje okoli 15 februarja bi lahko že začeli. Melindaa, misliš da bova istočasno imeli to zabavo?😉

Trin122 ojoj, a spet slabosti 🙄🤕! Ja upam, da ne bojo več dolgo, verjamem, da ni prijetno. Naj čim prej mine, en objemček za boljše počutje ti pošiljam 🤗❤️

To tudi mene zanima kako je z M, dobro vprašanje Jaime 😀 jaz imam tudi ponavadi prvi dan samo izcedek, pa še to je dostikrat šele proti večeru, potem pa se tekom naslednjega dne vlije M. Bom dr. vprašala v torek, ne smem pozabiti, najbolje, da kar z listom papirja pridem in z kupom vprašanj 😂😂

Ja Jaime hitro je šlo zdej, v torek že posvet, komaj čakam že 😀 zna se zgoditi, da bova res istočasno šle v postopek, bi bilo fajn, obema rata takoj in potem bomo čvekale o pikicah, joj, ko bi res bilo tako enostavno.. ☺️🙉
Jaz bom zdej dobila konec meseca M, upam da ne ravno v torek, ampak tam do 31 januarja bi mogla pridet. Se pravi, da potem dobim šele konec februarja ali pa res v začetku marca, kar bi bilo fino. Če reče, da bo marca ivf in npr. dobim M 3,4,5.. Marec je to itak hitro, čez cca
1 mesec 😀☺️
Jaime vidva imata pa v četrtek posvet, kajne? Joj hitro bo, me prav zanima kaj nama bodo rekli ☺️

Melindaa, ko bi res bilo tako enostavno in bi nama uspelo že v prven poskusu. Čeprav imam jaz zase bolj slab občutek.

V torek se pa javi, da poveš kako ste se zmenili. V četrtek bom pa jaz na vrsti, ta teden bo jasno kako bo šlo naprej.

Živjo obema! 😊

Torej, najprej sledi poročilo s pregleda. 😉 Vse je bilo OK, videla sem pikico, utrip, dobila slikco, mat. knjižico in en kup papirjev za laboratorij. Ginekologinja me je malce izprašala, povedala o opcijah amnio itd., nič kaj posebnega, tudi dosti hitro sem končala.
Hvala za držanje pesti obema. ❤️

Melindaa, hvala za objemček, ti pošiljam nazaj, predvsem za pogum naslednji teden. 🤗

Da vama razložim glede M. 😉 Če dobiš 1. dan M po 17. uri se šteje kot, da je prvi dan šele naslednji dan (v postopku), torej greš po injekcije 3. dan M. Isto velja, če je prvi dan ekstremno šibka, da je samo malo izcedka in da se šele naslednji dan pokaže prava krvavitev. Jaz sem bila ful v dilemi, dobila sem jo okrog 12h in vse skupaj tam nekje do 18h skoraj ni bilo nič, potem se je pa proti večeru šele malo ulilo, ampak se je. Sem prav študirala ali naj greva en dan kasneje ali kar upoštevam kot je. Sem upoštevala kot je bilo in naslednje jutro sva bila že tam. 😀 Sem vesela, da sem naredila kot sem, ker sem zgleda tisti ciklus imela precej šibko M in je bila 3. dan že precej švoh.

Jaime, pa si šla potem takrat samoplačniško na amnio? Kam si pa šla? Ali je poseg zelo neprijeten, boleč? Ja, amnio je res 100%, kar ima definitivno prednost. Jaz bom počakala do nuhalne, da dobim nek okvir stanja, potem se bom pa naprej odločila.

Baje noben hormon ne kaže kvalitete jajčec – kaj o tem lahko pove recimo dogajanje po punkciji v času do oploditve, če je veliko celic in se nobena ne oplodi oz. propade je to lahko indikator za slabe celice. FSH hormon pa nakazuje koliko se telo trudi, da pride do ovulacije, višji FSH kaže, da se že malo bolj matra. Sicer 10 ni prav neka velika številka in predvsem ta hormon niha od cikla do cikla. Saj sem ti napisala, da sem jaz pred leti dala hormone in sem ga imela že 11, nekaj let kasneje pa manj (sicer se baje šteje najvišji).

Progesteron je kao podpora nosečnosti, če kaj hormonsko ne štima preprečuje prezgodnji splav. Tudi v navodilih poše, da se ga predpisuje po IVF postopkih.

Endometrij je po moje sluznica? Pretanka ne sme bit, ker se zarodek ne more ugnezdit, tako da je verjetno to mislila, da je lepo zadebeljena – to bo tudi Reš gledal.

Injekcije – ne vem kakšno kombinacijo bosta dobili, lahko imaš navadno inzulinko in/ali pisalo. Ta zadnji ima ful kratko iglico in je simpl. Za inzulinko pa verjetno vesta kako dolga je igla – ta je bila meni zoprna, predvsem, ker jo moraš zarinit celo notri. Ampak saj gre, ni hudo. 😊 Lahko ti tudi partner daje, če ti bi bilo lažje.

Sem pa jaz imela icsi.

Trin, ali si ti imela ivf ali icsi?

Spontani postopek pa mislim, da je samo takrat, če imaš zamrznjene zarodke in počakaš ovulacijo – ne rabiš stimulacije. Da bi šla prav v ivf/icsi postopek brez stimulacije še nisem slišala, ker je cili dobiti čim večji izkupiček celic (ne eno, kot v normalni O). To bo vse pisalo tudi v navodilih, ki jih bosta prejeli.

Uf, sem se razpisala. 😃 Aha, kaj sem vama še hotela rečt pred naslednjim tednom – jaz bi na vajinem mestu malo pojamrala, da želita čim hitreje v postopek, tam se res načeloma nič ne čaka in če še pacient izrazi željo pa po moje sploh.

Jaime moraš verjet in zaupati vase, da bo tudi tebi uspelo ☺️ samo pozitiva in bo, mora bit! 💪😀 V torek poročam novičke, ti pa v četrtek, me prav zanima kaj nama bodo rekli in kdaj začnemo s postopkom. Zna se zgoditi, da se bova istočasno spodbujali ☺️

Trin122 hvala za razlago o M, bom itak še 1x G rekla, da mi razloži, sem bolj ziherač😂 aja, kako pa to, da se je Reš odločil za icsi in ne ivf? Vidva sta oba ubistvu zdrava, kajne? Je nepojasnena neplodnost, če se ne motim? Me prav zanima kaj mene čaka ivf ali icsi 🙄

Ja to itak, da bom rekla, da bi šli čimprej, zaradi mene gremo lahko že zdej konec januarja, ko M dobim 🤣🤣 sluznico sem imela jaz zelo stanjšano, ko sem prvič prišla na posvet in se mi je z dabrostonom že po 1 ciklusu jemanja lepo zadebelila, koliko je debelina pa mi Lomškova ni nič rekla, jaz pa tudi nisem spraševala.
Trin super za uspešen pregled 😀👋🐞 koliko tednov je zdaj že? Ti je približen pdp že povedala ali čaka, ko bo nuhalna? Joj, zdej boš kmalu gledala že posteljice, pa vozičke, oblekice… Tok lepo ☺️ jaz to komaj čakam, pomoje bom vse trgovine spraznila 😂😂😂

Melindaa, a veš da nisem vprašala zakaj icsi, ker sem ti videla šele po transferju doma na papirju. Ampak ja, res je, da se icsi dela ponavadi pri moški neplodnosti, samo pri mojem je bilo vse ok. Sem šla potem nekaj brat in sem videla, da naredijo icsi tudi takrat, ko je ful malo celic – lahko, da je bilo to pri meni in je mogoče pri isci več možnosti za uspeh. Če pa je celic več pa čakajo na oploditev same (prek navadnega ivf) in se verjetno najboljše oplodijo in razvijejo … tako si jaz razlagam. 😀

Ja, pdp je kar isti zaenkrat ostal, bo pa verjetno na nuhalni res kaj bolj sigurno. Zdaj sem 9t in par dni, hitro gre … uff, po trgovinah bova pa midva po moje začela hodit šele čez kake 2-3 mesece, ful mi je nenavadno, da bi že zdaj kupovala kaj, sem pa opazila, da jih dejansko to veliko počne že ful prej.

Da bi šla že kar ta mesec v postopek bi bilo sanjsko, ti reci, da si pripravljena 💪😃 Samo glede na to, da boš M dobila par dni za pregledom verjetno še ne bo rezultayov za tiste spolne prenosljive bolezni, to je la mislim, da pred postopkom obvezno. sicer pa, februar je tako ali tako pred vrati. 😉 Bom stiskala pesti naslednji teden za vaju! ❤️

Trin, super da si videla in slišala pikico, a ni to lep občutek. Uživaj v nosečnosti, to je bilo moje najlepše obdobje v življenju. In potem ko rodiš, dejansko pogrešaš trebuh in brce🙂

Jaz sem takrat šla samoplačniško na amniocentezo in sicer v Medgen, kjer mi je amnio opravil dr. Pušenjak. Poseg ni boleč,čez trebuh ti gre z injekcijo in vzame plodovnico. Potem sem tam še kakšno urco ležala in nato šla domov. Sem pa počivala potem še ene pet dni in pazila, da nisem imela kakšnih naporov. Rezultate sem dobila čez dva tedna. Mislim, da boš ti imela zdaj to zastojn in sicer v kliničnem centru, tam pa rezultate čakaš nekje tri tedne do enega meseca.

Hvala za razlago glede hormonov, tega res nisem vedela. Se mi zdi kot da sem brala, da če je fsh visok, da naj bi to lahko bil razlig za splav oz. je večja verjetnost.

Baje pa da obstajajo tudi spontani postopki, torej ob tvoji ovulaciji ti punktirajo tvoje jajčece in ga potem oplodijo v ivf ali icsi postopku. Se pa zna zgoditi, da folikel prej poči, še pred punkcijo. Se mi zdi, da te postopke redko delajo. Greš pa lahko to vsak mesec, ker itak ni zdravil.

Jaz bom vsekakor pojamrala oziroma izrazila željo, da gremo v postopek že februarja z naslednjo menstruacijo. Upam, da bo dr. Reš tudi za in da ne bo kaj kompliciral.

Trin, pred postopkom bo treba dati še kri za SPB. Ali to opraviš kar tam ali greš to delati kam drugam? Koliko časa pa se čaka na izvide?

Melindaa, v torek se pa javi. Bom držala pesti, da se boš dobro zmenila👍

New Report

Close