Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Hej punce!

Jaz se javljam z dobro novico! 😀 Prvi postopek se je izkazal za uspešnega, saj sem prvič v življenju zagledala plus na testu. 🙂
Melindaa, ja, sva bila že ta mesec v postopku. Na zdravila bi rekla, da nisem kaj pretirano uspešno odreagirala, saj sem pridelala zgolj 1 samo celico, ampak očitno je bila prava.

Dejansko si nisem mislila, da bom kdaj kaj takega pisala. Sicer je pa vse še zelo sveže, bo treba kar še malo počakat, da vidimo, če bo vse OK.

Kako sta vidve, Melindaa kako si ti, se že kaj dogaja? Alica kako je bilo pri tebi v 1. postopku?

Vsem želim čim lepše in mirne praznike, pa javita se kaj! 🙂

Čestitkeee!!! Super, končno neke lepe novice 🤗😀 zdaj pa čuvaj pikico, sem vesela zate 😀
Dej mi povej kako to poteka, ker me zanima, mene ivf čaka v marcu, zdej po praznikih se naročim za posvet, a se dolgo potem čaka, meni so rekli feb, marca da je potem umetna, jaz že komaj čakam, to naravno očitno ne bo nič.

Melindaa, hvala!! ❤️🤗
Meni se je zdelo, da gre ful hitro. Že takrat, ko nama je predpisal klomid, je rekel, da če v teh mesecih ne bo nič, naj se naročim naslednjič 1 teden do 10 dni pred pričetkom M. In sem se res – takrat ti najprej naredi UZ, da preveri, če je vse OK, potem ti pa predpiše protokol oz. terapijo. Jaz sem dobila za začetek najnižjo dozo, verjetno je to kar praksa. Torej, to se vse zmenite, vse se lepo napiše na list, potem pa s tem prideš 2. dan M in prevzameš injekcije 😃, tudi pokaže, kako jih uporabljaš – nič kaj takega ni. 8. dan imaš naročen UZ, da pregledajo koliko foliklov je kaj zraslo. Kot sem rekla, sem jaz dokaj slabo odreagirala in sem imela zelo malo foliklov, dejansko sem bila precej razočarana, tudi doktor je rekel, da nisem kaj dobro odreagirala, a da je pomembno, da je vsaj ena dobra. Potem sem imela čez 2 dni še en UZ in isti dan zvečer sem si že dala stop injekcijo. Čez 36 ur oziroma 2. dan zjutraj sem imela punkcijo. No, to me je pa kar precej bolelo, kar mi je še toliko bolj nenavadno, ker sem imela malo foliklov. Sploh me ni bolelo tista aspiracija (samo tak nenavaden občutek je), ampak vse pred tem, ni mi jasno točno, kaj se je delalo. Po tem me je še kake pol ure precej zvijalo in bolelo, skoraj nisem mogla stat normalno. Poseg pa je opravljala tvoja zdravnica. 😉 Po neke pol ure pa zgleda prime injekcija, ki ti jo dajo pred posegom in potem je čez dan kar šlo nekako. Je pa vse skupaj razboleno še nekje 2 dni. Nato sledi 2. ali 3. dan transfer in to je to. Sem bila pa jaz zaradi tiste 1 celice precej napsihirana in sem pomislila tudi na to, da lahko transferja sploh ne bo, kar ni bila majhna možnost. Ko sem videla, da se je ta ena oplodila, mi je bila že to neka mala zmaga. ☺️
Tako, da ti se kar čimprej naroči za termin, po tem bo šlo pa vse precej hitro boš videla – jaz sploh ne vem kam je šel ta mesec. Močno stiskam pesti zate! 🤗

Ah, sem že vse napisala pa me je zbrisalo, joj😒
No na kratko, hvala ti za razlago😀
Zanima me samo ali mora biti partner vedno prisoten? Pri punkciji itak mora biti, ostalo pa nevem? To sprašujem zato, ker moj dela v tujini, ampak tisti mesec bo itak poskusil, da bo cel mesec tu.
Takoj po praznikih kličem, da se naročim za posvet,tako sva bili z zdravnico zmenjeni. Upam da bom imela potem že feb pregled in že po februaraki M, da šibamo v postopek.
Sem pa kr slutila, da se ti nekaj lepga dogaja 😀imam kr neki filing, da bo punčka, itak je oa važno, da bo vse ok🤗
Zase imam pa že od nekdaj filing, da bom imela sina, no samo da uspe, pa mi je itak vseeno kaj bo, sam da bo uspelo. Komaj že čakam, da minejo prazniki, da viidm kdaj me vse to čaka, sem že kr neučakana postala 😊

Ja verjamem, da si bila malo razočarana ampak pravijo, da je potrebna samo ena zdrava celica, da se oplodi 😊
Tko, da zdej pa božat trebušček 🤗💕

Joj, Melindaa, a veš, da gre punčka tudi meni po glavi, pa mi je sicer za spol vseeno, samo da bo dete zdravo. 😀

Midva sva šla skupaj na tisti posvet pred M in pa potem po injekcije (to bi šla verjetno lahko tudi sama, ker tvoj dejansko nima kaj tam počet, razen, če to bo on špikal 😀), na UZ sem hodila sama sredi noči 😂, potem pa na punkciji (itak 😉) skupaj, na transferju pa tudi baje po zakonu morata biti prisotna oba.

Daj javljaj prosim, kako se bo razvijalo, seveda držim pesti in mislim nate. In, da te v novem letu čimprej razveseli plusek in 💙! Mene zdaj že skrbi nuhalna itd.

Itak, da bom javljala kaj se dogaja 😀
No bidiš potem pa mogoče nekaj je na teh občutkih, je pa res važno samo to, da bo otrok zdrav ❤️😀

Še nekaj me zanima, kje se moraš špikati z inekcijami? Vem, kam vse se da špikati ampak v tem primeru ali je prov določeno v trebuh, ali lahko tudi v stegno..

Jaz samo še fantke sanjam, enkrat imam enega fantka, drugič dvojčka, tretjič so kr trije.. Se mi že meša počasi 😂🙈

Tudi ti se javljaj, da vidim kako je s tabo. Kam boš šla pa na nuhalno? Koliko tednov si zdaj že 🤰? 😀

Melindaa, meni so pokazali spikanje samo v trebuh, nobenih drugih moznosti ni bilo omenjenih. V levi del spiknes eno, v desni pa drugo (sta razlicni).
Internet kalkulator mi pravi, da sem 🤰🏻 4 tedne. Melindaa ali te lahko vprasam v katerem tednu si ti dozivela spontani splav? O vsem te dni razmisljam, tako o dobrem kot o slabem …
Za nuhalno se pa nagibam, da bi sla kar v Dravlje k Pusenjaku, ti morda kaj ves o trm kam se splaca it?
Ti kar lepo sanjaj fantke 😊, sem prepricana, da ne bo dolgo, ko ga bos imela v trebuscku. 💙

Ti o lepih stvareh razmišljaj, nič o slabih. Splav sem imela v 7.tednu,se pravi polnih 6 tednov in nekaj dni. Drugače sem pa pred kratkim šla k neki gospe, ki baje zelo zadane iz kave vse, sem malo firbec in sem šla. Ženska je sama ugotovila, da bom z umetno oploditvojo zanosila, da naravno ne gre, ker je pri meni nek problem. Rekla mi je, da mi že kaže nosečnost kmalu po novem letu, da pa se bom mogla zelo zelo pazit, ker mi bo ves čas grozil splav.. Je rekla tusi, da kadarkoli bi zanosila, tudi, če bi pri 20 letih, bi mi grozil splav. Neki mi je razlagala, da imam nizko maternico ali je mislila, da bom imela placento previjo, da bom zelo nizko nosila, nevem in da bom kr mal prej rodila, da do konca ne bom zdržala ampak da bo vse ok. Je pa rekla, da mi kaže ene 4 otrok ( toliko si jih s partnerjem tudi želiva) in da so mi fantki namenjeni, da možno da bom imela eno punčko ampak težko, sem rekla da mi je itak vseeno za spol, sam da bo😀 je pa zadela partnerja karakter, težave, misli, vse kar ima.. V nulo! Ma vse glede naju, glede tega kar je bilo, starši… Vse, vse. Mene je ubistvu za nosečnost zanimalo ampak nisem spraševala, sem pustila, da kr ona lepo govori 😀

Tko, da upam, da drži to kar je rekla 😀 sej sm si rekla, da itak pri meni ni nobena stvar nikoli enostavna, tudi zanositev traja, in tusi nosečnost očitno bo malo komplikaxij ampak sem optimost in upam na najbolje 😀

Glede nuhalne, nevem vse hočejo k pušenjaku, jaz bi bila kr pri moji dr. Lomškovi, če dela nuhalno ( kej veš mogoče)
Drugače nekaterw hodijo tusi k dr. Strahovi v Domžale, ampak jaz k njej ne bi šla, sem slišala, da zna biti zelo nesramna do nosečnic, ki so 30+,tko da nevem…

Aha v trebuh se potem špikaš, no sej saml, da vem, itak ni panike, če druge ljusi vsak dan špikam z inekcijamo bom pa tuei sebe lahko 😂😂

Imaš potem avgusta rok? Joj jaz sem si vedno želela avgusta ali decembra, ker sva s partnerjem tako, jaz avgusta on decembra, očitno bo bolj december 🙈😂mah itak je pa vseeno 😀

Aja, kar 4 boš imela? 😀 Dobra si, bravo! Jaz bom zelo vesela za 1, si pa res najbolj od vsega želim, da je zdrav. Mene še malo bolj skrbi, ker sem že v 2. polovici 30-ih in zdaj precej berem o nuhalni, nifty testu in/ali amniocintezi. Joj, zakaj mora vse imeti pluse in minuse? 🙂

Ja, izračun mi kaže rok konec avgusta – a reees, ti bi imela avgust? 🙂 Meni se zdi, da je pa ravno to obdobje najbolj zoprno (prej sploh nisem o tem razmišljala, haha), torej, da si v največji poletni vročini visoko noseč, ne moreš niti normalno na morje, vsaj po moje zadnja 2 meseca ni ravno za tvegat, sploh v vsakodnevnih norih gužvah ti tudi bližina Ljubljane po moje kaj dosti ne pomaga.

A veš, da nisem nikjer zasledila, da bi Lomškova delala amniocintezo. Jaz mislim, da ti naši OBMP zdravniki bolj ostajajo na zdravljenju neplodnosti, vse kar je nadalje od spočetja so pa že drugi.

Ja, tudi jaz sem za Strahovo prebrala isto in me je čisto odbilo od nje (edina pozitivna stvar, ki sem jo prebrala je ta, da ima najboljše UZ), tako da zelo dvomim, da bi šla tja.

Tudi meni je na prvem mestu, da je vsaj en otrok in naj bo zdrav, želje pa so vseeno želje, če še kakšen uspe, umetno ali naravno, bom zelo vesela, če ne pa tudi ok 😊
Kaj pa tvoja ginekologinja? Nekatere osebne ginekologinje tudi delajo nuhalno. A je nujno potem iti na oboje, nuhalna in amniocinteza, ali samo izbereš eno od teh opcij? Koliko pa si stara, če ni skrivnost 🙂 ? Po 35.letu je nuhalna zastonj, če se ne motim??

Možno, da so ti zdravniki samo bolj za postopke, ostalo pa niti ne.

Da ne boš potem ravno na moj rd rodila 😀😂 meni je avgust lep, poleti imeti rd, je meni super, morje, oblekce, poletne žurke pikniki… Super je😀 ne maram preveč te zime, sem bolj zmrznjen človek 🙈😂
Ah za leta se pa ne sekiraj, sej smo vse tu nekje😀

Melindaa, joj, vidim, da sem ti napisala amniocinteza namesto nuhalna – verjetno sem ravno takrat prav vneto o tem brala 😀 Ja, mislim, da sem enkrat prebrala to, da so ti zdravniki do potrditve nosečnosti, potem pa se vse preseli k osebnemu ginekologu. A veš, da nimam pojma ali moja ginekologinja dela nuhalno ali to dela kdo poseben – tudi čudno mi je to, da povsod piše, da je plačljivo – kar seveda ni panike, samo nenavadno mi je. Potem si res raje izberem strokovnjaka, kot pa da grem kar nekam.

Jaz imam 37, kmalu bom 38, tako da mi pripada brezplačna amniocinteza. Sicer ne vem kaj je najbolj pametno naredit – verjetno je precej odvisno od rezultatov nuhalne. Če bi bili ti super, bi šla jaz po moje vseeno narediti vsaj Nifty, če pa bi bili srednji ali slabi pa verjetno 100% na amniocintezo.

Sicer vem kaj boš rekla (da naj ne razmišljam o slabih stvareh), ampak mene je najbolj strah to, da bi morala prekiniti nosečnost, če bi bilo kaj narobe takrat, ko se že smatra za porod. Dejansko poznam kar nekaj takih primerov iz moje okolice in me je verjetno me je zaradi tega bolj strah (pa seveda plus leta, ko naj bi bila možnost za to večja).

Ja, to se pa strinjam, da je poleti krasno praznovat rojstne dneve 🙂 Joj, si predstavljaš to naključje, da bi rodila na tvoj rojstni dan? 😀

Pomojem, je najbolje, da počakaš na prvi uradni pregled pri svojem ginekologu in se z njo zmeniš kaj je pametno prvo opravit. Ponavadi opravijo prvo nuhalno, če je vse ok nekatere zdaj opravijo še nifty test, za amnio se jih ne odloči veliko se mi zdi, zaradi morebitnega tveganja za splav, če se ne motim. Pozanimaj se pri ginekologinji kaj je pametno narest.

Ja bi bilo res fajn ravno na moj rd 😂🙈

Pusti leta, verjamem, da te skrbi, ampak niso samo negativne zgodbe, so tudi pozitivne. Za tri pare vem, ko je ženska zanosila in rodila v poznih 30( 38,39),ena je celo pri 40 zanosila, pri 41 rodila zdravega sina, danes uživajo, športajo vsi, sin jih je tako pomladil, da ne moreš verjet in sta tudi priznala, da ju ohranja vitalna, ker vedno nekam grejo in se imajo fajn, pa leta gor ali dol 😀 vsi so se zdravi rodili, poznam pa dva primera, ko sta ženski zelo mladi rodili (22-23 let), obe rodili otroka z cerebralno paralizo. Danes imata še 2 otroka obe, in te otroci so zdravi. Tako, da ni pravila. Pusti internet, raje glej kakšne oblekice, pajacke, vozičke, pejt malo merit mere za posteljico, na sprehod pojdi, pusti statistike in slabe izkušnje drugih ljudi, to ti tako nič ne bo pomagalo 😊 upamo itak na najboljše 😀💪

Trin122 kako si? Upam, da je vse ok :)!

Alica01 kako si ti? Kaj novega pri tebi, nič se ne javiš.

Midva sva dobila datum za posvet pred ivf (28.1.),tako, da bom vidla kaj bo zdravnica rekla, a gremo februarja ali marca v postopek. Mi kr malo živčki delajo 🙂

Melindaa hej!

Sva bila na UZ in videla utrip in vse je zaenkrat kot mora biti. 😊

Se pa ze kak teden spopadam s slabostmi in utrujenostjo, vcasih se prav tezko prebijem skozi dan – upam, da tole kaj mine…

O, super, joj drzim pesti, da gresta cimprej v postopek in da se zacne dogajati. 😀 Zivcki pa verjamem, da delajo, ja. Javi, kako se boste zmenili, ti bos verjetno glede na pcos tudi drugacno kombinacijo zdravil mogoce dobila … si kaj brala o tem? Baje, da znate s pcos pridelati zelo veliko celic?

Trin122 ja sem brala da pco-jevke znamo dosti celic pridelati ampak, da hitro lahko pride tudi do hiperstimulacije in postopek tisti mesec lahko odpade 🙄🤔
Uhh.. Nimam pojma kakšno terapijo bom dobila, 28 januarja najbrž vse izvem 😀
Dej mi povej, a sta vidva mogla še kakšne preiskave narest potem ali ste, ko si M dobila samo šibali v postopek? Je mogel dat tvoj še 1x spermiogram ali samo takrat, ko si ti imela punkcijo? Malo me zanima, ker tudi mojega zanima kaj ga še čaka 😀

Verjamem, da so slabosti kar neprijetne ampak tako vsaj veš, da je vse ok! Upam pa da minejo čim prej in začneš uživati v nosečnosti 😊🤗 super za uz in srčka 💪👋❤️ si se potem že prijavila na nuhalno ali čakaš prvi uradni pregled pri osebni ginekologinji?

Bom javila, ko bo kaj novega, želim si it že februarja v postopek ampak, bom vidla kako bo zdravnica odločila 😀

Ja, če pride do hiperstimulacije baje transfer odpade, greš pa nato naslednji cikel z zamrznjenčki. 😊 Nisem pa sigurna …

Pred postopkom (to ti bodo verjetno zdaj 28. povedali) morata oba opraviti še test spolno prenosljivih bolezni. To lahko kar tam isti dan storita, izvide pa tako potem laboratorij pošlje direktno njim nazaj in jih bo imela zdravnica že v kartoteki, ko boš prišla po injekcije 2. dan po M. Kličejo nič za rezultate (razen verjetno, če kaj ne bi bilo OK). Je pa samoplačniško.

Upam, da boš dobila kratek protokol, to pomeni, da boš že nekje 10. dan po M imela punkcijo. 💪😀

Za spermiogram ti bodo lahko rekli, da ga tisti dan še enkrat opravi, če je imel slučajno kakšne mejne vrednosti ali pa slab izvid. Če je vse OK, ga načeloma ni potrebno še enkrat delat, nama ni bilo treba.

Hvala ti, jaz tudi upam, da čimprej minejo – prav čuden občutek je, kot da nisi ti. Pomaga pa, če kaj poješ, tudi, če samo malo kruha, je takoj bolje. Zjutraj se kar na silo potrudim dat par kosov v usta, drugega mi ne paše, pa se precej pozna.

Zdaj sem še malo naštudirala tele nuhalne ipd. 😀 Tako je, najprej bom šla na DHT (dvojni hormonski test), tega je baje najbolj opraviti prej (nekje po 9. tednu že), ker daje prej boljše rezultate, mislim, da stane v Dravljah 40 eur. Po tem, okrog 11. ali 12. tedna pa se bom prijavila še na nuhalno (izvide DHT bom pa nesla s seboj). Z rezultati DHT ti na nuhalni potem prikaže še bolj natančne rezultate. Jaz kolikor se poznam in tudi glede na leta bom po moje v vsakem primeru šla še na NIPT test oziroma, če bi na nuhalni bil rezultat res slab, verjetno mimo NIPT direktno na amniocintezo.

Ti kar zdravnico lepo prosi, da bi vidva šla čimprej. 😊

Hvala za razlago 😀 nisem pa razumela, kaj točno je samoplačniško? Test na sp. prenosljive bolezni ali inekcije? Koliko pa stane?

Ja bom ji rekla, me je strah da bom ravno na 28 dobila M, že 4 mesece dobivam na isti dan v mesecu M s temi dabroston tbl. Rada bi, da me še malo pregleda pred postopkom, če bom imela ravno takrat M me bo bolj težko verjetno 😂 spermiogram je imel moj b. p., tako da upam, da ne bo potrebno ponoviti izvida pred postopkom 😊

Aha boš kar vse opravila, no sej, edino pravilno. Slišala sem da proti slabosti pomaga imgverjev čaj alo bonboni od ingverja, pa slani krekerji. Upam, da te slabosti minejo, ponavadi ko je konec prvega trimesečja se potem tudi slabosti umirijo 😊

Samoplačniški je test na sp. prenosljive bolezni. Mislim, da pride cca. 45 eur na osebo.

Vsa zdravila (injekcije) imaš na napotnico in nič ne plačaš.

Joj, naj te M počaka do po pregledu. 😃 Ker ti bo sigurno naredila UZ, da pregleda, če je vse v redu z jajčniki, maternico itd. Kaj pa če bi prestavila termin za par dni po M, da si zihr?

Aha, uhh sem se ustrašila, da ni dražje 😀🙈 na njihovi spletni strani je tko vse meni nerazumljivo napisano. Sem gledala cenik storitev in je nekaj bilo okoli 200-300€ pa mi ni bilo jasno, če je to to, kako je lahko tok drago, ko pa hormoni niso bili. Si me pomirila, hvala ti 😀

Ne bom nič prestavljala datuma, bom raje dabroston kasneje začela jemat ( še ta cikel ga jemljem), upam da bom tako M malo prestavila, da me lahko isti tisti dan pregleda 😀

Super mi je, da te lahko vse vprašam, ker si to že dala skozi, da nekako vsaj vem kaj naju čaka. Sem perfekcionist in imam rada red in organiziranost in me pomirja, če vem kaj me čaka, tako da hvala ti 😂😀🙈 upam, da nisem nadležna z vsemi temi vprašanji, joj 🙈

Kako pa tvoj partner/mož vse to doživlja zdej, ko sta vidla srčka in je vse lepo resnično? 😊

Ti kar vprašaj vse kar te zanima, z veseljem pomagam, če le vem. 😃 Jaz sem tudi takšna, vse bo rada razumela in predvidela še preden se bo zgodilo … ☺️

Me pa zelo zanima kakšna bo tvoja izkušnja s protokolom, punkcijo …. če te bo tu še kaj zanimalo seveda javi. 😊

Pa iskreno, mislim, da sva oba še malo v šoku, ker je uspelo hitro in se še prilagajava na vse spremembe, predvsem pa to za sabo potegne še en kup drugih skrbi.
Predvsem sva pa oba zelo previdna, ker sem še na začetku in se lahko še marsikaj zgodi, tako da bi se kaj veliko pogovarjala in načrtovala zaenkrat niti ne.

New Report

Close