Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Hei punce..

Trin122 imela sm ultrazvok, pridelala en zelo lep folikel, prijelo se pa pomojem ni nič. Sem pa hvaležna za ta uz, ker sem ugotovila, da imam O kljub špikanju in izcedkih šele na 16. oz. 17. dan cikla in ne na 13.oz.14.dan kot sem mislila , seveda ko imam urejen cikel z dabrostonom in klomidom. Vsaj vem kdaj moram v akcijo 😀😂
Uz ne bom imela več, samo ko mi tbl zmanjka bom mogka poklicat, da mi napišejo spet recepte. Jemat moran klomid in dabroston tako, kot imam predpisano. Zdej pijem še par dni dabroston in potem bo M, mislim, da ni ta nedec nič uspeha ampak nič hudga, bo pa mogoče naslednji cikel 😊

Kaj pa ti, te bo Reš spremljal z UZ ali tudi nič do umetne? Si ta cikel s klomidom že končala, O si že imela? Mogoče pa ta mesec uspe 😊

Rekla je dr. šele marca meseca naslednje leto naj računam na umetno, da pa upa glede na to, da sm že prvi mesec lepo odreagirala na klomid, da bom že prej sigurno zanosila, še letos. Upam, da se njene želje uresničijo 😀

Alica_01 tole je pa presenetljivo hitro, super! Držim pesti, da že prvi postopek uspe in boš kmalu noseča 😊😊🤗 obvešaj kako in kaj poteka 😊
Lepo, da imaš razumljivega šefa in, da je kolektiv ok, da se razumete. Jaz nisem v službi razlagala nič, če pride do postopka bom omenila, drugače pa ne.

Wow, punci, super, vidim, da se stvari odvijajo! 🙂

Alica01, to je pa res hitro, ampak to je samo dobro. Verjamem pa, da živčki delajo 🙂 Zdaj se poskušaj sprostiti do takrat, potem bomo pa pesti stiskale. 🙂 Lepo, da imaš tako razumevajočega šefa in fajn delovno okolje, da nimaš še na delovnem mestu nepotrebnih skrbi.

Melindaa, ne, mene Reš ne bo nič več spremljal, če ne bo nič v 3-4 ciklih potem naj pokličem, da se zmenimo za OBMP. Moj prvi cikel s Clomidom je bil ekstra čuden, zelo malo špikanja, nič sluzi (prej vedno), tako da mi sploh ni bilo nič jasno kaj se dogaja. Na prvem in edinem UZ pri njem je pa tudi rekel, da vidi samo v enem nekaj manjših in to je bilo to – in da sem lahko O že imela. Stvar je bila pa v tem, da sem po pregledu tisto popoldne naredila O test, ki je bil pozitiven, kar pomeni, da sem verjetno ovulirala naslednji dan – ampak me bega to, da ni nič videl, zaradi česar sumim, da verjetno noben folikel ni sploh dozorel.

Ta, drugi cikel sem pa zdaj ravno za O, no, ta cikel me je pa pošteno špikalo in tiščalo v jajčnikih že od konca M pa vse do O – me prav firbec matra kaj bi pokazal UZ, mogoče je pa bolje, da nič ne vem, bi se samo sekirala in analizirala 😀 Ta mesec nisva bila nekaj pridna, tako je žal naneslo, je pa okoli O vseeno bilo, samo verjetno premalo, tako, da tudi jaz mislim, da ne bo nič.

Zakaj pa šele marca? Boš vse do takrat na Clomidu ali imajo tako gužvo? Drugače pa ja, najboljše bi bilo, da bi ti uspelo že prej, glede na to, da ti enkrat že je, ni nobenega razloga, da ti ne bi ponovno. 🙂

Mislim, da gre za čisto normalni postopek… js sem mela isto terapijo z hormonskimi tabletami 3 mesece, sicer z femaro sam so mi razložili, da gre za podobno stvar kot klomid… bi me tudi v mb dali skozi isto terapijo če je že ne bi dala skozi v bolnici v sg… če so ovulacije in “pridelek” foliklov je itak ful dobra novica…
Trin122 pa ne skrbi prvi mesec terapije je tud pri meni bil čuden, ker telo itak rabi svoj čas, da se prilagodi in navadi na zdravila 😉 pa tudi se mi zdi je je prav, da prvo poskusijo manj invazivne in nežnejše postopke predno se odločijo za umetno
je pa tud to res, da sem šele takrat na UZ izvedela kdaj točno imam O
Mislim, pa da imajo res gužvo na vseh klinikah za neplodnost… vsaj v mb je tako, pa mislim da drugje ni drugače :S
držim pesti <3

Eh.. Sem imela že vse napisano pa mi je zbrisalo 🤔 no, bom pa zdaj na kratko 😀

Trin122 ne sekiraj se zaradi O, mogoče si prekmalu imela UZ, jaz sem ga imela na 13.dan v ciklu, možno si imela kasneje O, os klomida se ti O lahko zamakne, toliko, da veš 😊
Umetna.. Marca zato, ker pusti 6 mesecev na tej terapiji, da se lahko po možnosti že s tem zanosi, če ne posvet šele konec januarja, potem je konzilij in marca, ko dobim M se gre v postopek. Upam, da se prej že kaj prime 😀

Alica01 ti boš prva med nami, upam da bo že prvi postopek pri tebi uspešen 🤗 zdaj nisi na nkbeni terapiji? To začneš šele oktobra, če sem prov razumela?

A je katera od vaju slišala, za, neko terapijo z mokso, ko neko kadilo al nekaj takega.. Naj bi tudi za zanositev pomagalo, neka kitajska medicina.. Me kar malo mika, da vi poskusila 🙈

Ja… Postopek zacnem z naslednjo menstruacijo, mecec in pol tabletk, sledijo UZ in inekcije, vmes se krvni pregledi, punkcija in nato transfer, ki naj bi bil enkrat konec novembra.. Nakratko 😆
Nisem na nobeni terapiji trenutno, mene so ze na prvem posvetu na kliniki dali za IVF, ker sem imela ze precej preiskav za seboj in se je dr. Reljic nekak odlocil, da je brezveze cakati oziroma mi ponovno predpisati iste terapije ki sem jih ravno koncala. Ne vem ali je to hitro ali ne… Malo sem brskala po forumih glede cakalnih, pa je pri vsakem paru nekak drugac, ne vem meni se zdi kar hitro,prvi posvet v mb sem imela na zacetku maja… Sama sem sicer pricakovala konec leta oz naslednje leto.. Vem pa, da imajo starejsi pari prednost, ceprav menda tisti pri 40ih (js jih imam 36). Dala sem sicer tisti protokol cez z UZ in krvnimi, no pa z histeroskopijo, drugace pa nic.. Svetovali so mi cim vec sproscanja 👍👍💪 in nujno jemanje folne kisline, d vitamina in magnezija.
Edino neprijetne so bolecine in napihnjenost zaradi endometrioze 🥴🥴

Za taksno terapijo se sicer nisem slisala, ampak vse kar pomaga je dobrodoslo.. Js sem hodila na akopresurne masaze in tudi k bioenergeticarki… Ce ne kaj drugega sem se sprostila in po vsaki terapiji sem se fantasticno pocutila… Je pa res da ne morejo resiti vseh tezav ki jih imas… Ravno tako kot zdravniki 🤨

Punce pozdravljene,
tudi jaz se vam pridruzujem na forumu. Ze nekaj casa prebiram in iscem informacije ter spodbudne komentarje.
Tudi midva sva po 3 letih truda pristala na kliniki za neplodnost. Imela sva prvi posvet v Mb, oddala sem kri v laboratoriju, partner je opravil spermiogram in sedaj cakam se na UZ. V novembru pa imava posvet pri zdr. in bova videla kako naprej. Problem je pri meni, ker spermiogram od partnerja je ok. Moja gin.je rekla da imam policisticne jajcnike…Glede na to da ste vse ze nekaj korakov pred mano me zanima ali menite, da bom dobila kaksno terapijo z zdravili ali bom morala najprej na operacijo? Imam zelo velik strah pred posegi…
Kako ste se v sluzbi dogovorile glede odsotnisti? Jaz ne vem kako naj naredim…ne bi si zelela, da bi ze sedaj vsi vedeli…

Vsem zelim veliko poguma in optimizma ter da cimprej zagledate plus. 🤗

Pozdravljena 🙂
Sama sicer nimam izkušenj kar se tiče policističnih jajčnikov, malo več jih ima Melindaa.
Strah pred posegi pa je čisto človeški in normalen. Ni to ravno obisk pri zobozdravniku 🙂
Naj te potolažim, tudi sama sem v MB in zdravniki in sestre so izjemno človeški in prijazni (moja osebna izkušnja, lahko da ima katera drugačno). Zase vem, da imam nizek prag bolečine in ene milijon strahov, tako da sem potrebovala precej časa, da sem stvari “poštimala” v glavi, čeprav imam s tem še precej dela 😀 Mogoče mi je malo lažje, ker sem dala že nekaj posegov čez ampak še vedno me je strah… kako bo kaj bo… bo bolelo… je pa drugače, ker približno vem kako in kaj naprej in mogoče se za odtenek malo manj s tem ukvarjam kot sem se pa na začetku… zato te približno razumem kaj doživljaš, vsaka punca to doživlja drugače, ene so bolj senzibilne, druge pa gredo skozi postopke čisto umirjene.. meni zelo pomaga, da se lahko o tem s kom pogovorim, tudi tukaj na forumu. Tudi ogromno sem prebrala, da vem kako in kaj. Potem pa naprej, pa verjemi vedno manj te bo strah 🙂
V službi sem povedala šefu, tajnici in sodelavki s katero si delim pisarno… čeprav gre za osebno zadevo, se mi zdi prav da sem povedala kaj se dogaja. S tem sem tudi zaustavila govorice 😀 😀 Odsotna bom nekaj časa, poleg tega čutim odgovornost do svojega dela, ki ga imam res rada. Sem se pa pripravljala, da povem cel mesec… :O čeprav je odločitev ali poveš ali ne čisto tvoja… meni se zdi prav, da dotiče osebe vedo..

Živjo,

da se še jaz (na žalost) pridružim tej skupini. Sem pa vesela, da si lahko pomagamo z nasveti in podporo 🙂 V postopkih sem še relativno nova, v septembru sta z možem imela prvi pregled zaradi neplodnosti v Leonišču. Že ob prvem obisku so mi bolj ali manj obljubili IVF oziroma kak drug postopek (ne ločim še popolnoma), ker ima mož zelo slab spermiogram. Hkrati sem tisti dan dala tudi kri zaradi hormonskih preiskav. Sedaj v oktobru imava oba pri andrologu posvet, jaz imam konec meseca tudi laporoskopijo zaradi odstranitve pregrade.

V leonišču mi je bilo naročeno, da naj se po posegu ponovno naročim k njim na pregled. Zanima me, ali je smiselno, da tja pokličem že prej in dobim datum čim prej, ali počakam in se naročim po operaciji. Ne vem, kako je kaj s čakalnimi dobami, ko si enkrat v sistemu, se mi pa zdi da meseci kar letijo in se ves postopek vleče.

Hej punce!

Jaz sem že v 3. rundi Clomida, kar hitro gre 🙂 Nekih velikih upov ne polagam na to, da bi iz tega kaj bilo, tako, da že počasi razmišljam in malo berem o IVF, glede na to, da naj bi bil to naslednji korak.

Melindaa, za mokso sem jaz že slišala, samo nič ne vem kako kaj učinkuje, ali je res kaj na tem, niti, da bi se posebej za neplodnost priporočala … vidim pa, da se ‘priporoča’ en kup zadev, od dopolnil, masaž, terapij itd., po mojem mnenju kar malo preveč vsega skupaj. Jaz sem trenutno v fazi, ko razmišljam, da če bo bo, če ne bo, pač ne bo. Ne da se mi pa ukvarjat preveč s temi ekstra zadevami, ker sem tudi jaz jedla že ogromno najboljših dopolnil, gibam se, jem zdravo pa kljub temu ni nič. 🙂
Omenila si konzilij? A to v Dravljah tudi obstaja? Sem mislila, da tega tam sploh ni, da je to samo v LJ-kliniki in MB?

Katjaaagirl, sicer nisem noben strokovnjak, ampak predvidevam, da ti bodo najprej dali Clomid tabletke, da najprej poskusita sama za nekaj mesecev in če ne bo nič, gresta verjetno na kakšne nadaljne preiskave ali pa kar na OBMP.

Katjagirl jaz imam sindrom PCO in sem tudi v ambulanti za neplodnost obravnavana, partner je zdrav. Trudiva se že 4 leta, vmes 1 spontani splav. Mene je zdravnica v neplodnostni dala na terapijo za 6 medecev, jemljem clomid za spodbujanje ovulacije, pri pco ali pcos je problem, da ni ovulacij, te tbl ti jo sprožijo, da se omogoči zanositev, ni pa nujno ds s tabletami uspe. Predvidevam, da te bodo dali prvo na terapijo kot mene potem pa, če v roku 3 mesecev do max. 6 mesecev ne uspe, dajo potem v postopek umetne oploditve. Boš vse videla kaj ti bodo naprej rekli. Glede službe jaz nobenemu nisem razlagala, da sva z mojim v ambulanti za neplodnost, ko bo do postopka ivf prišlo bom povedala prej pa ne. Kdaj pa imaš UZ? Verjetno si napisala, pa sem pozabila 😀

Trin122 jaz sem pa zdaj v 2.krogu s clomidom, še jutri pijem po 1/2 tbl potem pa bom vidla ali bo ta mesec kej več sreče 🙂 se pa prav nič ne sekiram in obremenjujem, ne štejem keri dan je in tako kot sem prej skoraj vsak mesec. Sem se kr prepustila pa kar bo pač bo 😀
Ja sej, pila sm vse sorte že vitaminov in prehranskih dopolnil in ni da ni kaj vse sm probala,pa nič. Za mokso sem brala, da je nekaterim pomagalo ampak, kaj pa vem, zaenkrat bom pustila tako kot je, mogoče pred postopkom bi poakusila kakšno bioresonanco ali akopunkturo. V Dravljah naj bi bil konzilij ampak to je tko, npr, je komzilinzdej oktobra ampak je že zmenjeno, da greš novembra, kp dpbiš M v postopek. Kao more bit uradno ampak se ne čaka isti mesec se vse go zmeniš. Takp sem jaz dr. Lomškovo razumela, ko mi je razlagala.

Alica.01 ti novembra začneš s postopkom? Se že bliža, jaz upam, da bo že prvi postopek uspešen 😀 bomo stiskale pesti zate 🤗

Ojla. Hja tisti 7.11. ko začnem z injekcijami se bliža… do te sobote je nekako šlo, ker nisem preveč razmišljala o tem… potem pa…malo me skrbi kako bo… in kaj bo iz tega… to so tisti dnevi, ko človek enostavno ne more biti skoz pozitiven, sem pa ful hvaležna, da sem ta teden sama, ker je mož službeno odsoten 😀 😀 malo mira in časa zase se prileže… mogoče zato ker se mož ful veseli, mene pa kot ponavadi skrbi 😀 tako da… vsak dan posebej…pa gre..
sem pa opazila da imam več energije odkar jemljem folno kislino in magnezij (po naročilu zdravnika) pa ful veliko hodim (no kolker mi čas dopušča). drugače pa nič kaj novega 🙂
kako ste pa kaj ve?

Ojla. Hja tisti 7.11. ko začnem z injekcijami se bliža… do te sobote je nekako šlo, ker nisem preveč razmišljala o tem… potem pa…malo me skrbi kako bo… in kaj bo iz tega… to so tisti dnevi, ko človek enostavno ne more biti skoz pozitiven, sem pa ful hvaležna, da sem ta teden sama, ker je mož službeno odsoten 😀 😀 malo mira in časa zase se prileže… mogoče zato ker se mož ful veseli, mene pa kot ponavadi skrbi 😀 tako da… vsak dan posebej…pa gre..
sem pa opazila da imam več energije odkar jemljem folno kislino in magnezij (po naročilu zdravnika) pa ful veliko hodim (no kolker mi čas dopušča). drugače pa nič kaj novega 🙂
kako ste pa kaj ve?

Alica, pri kateri bioenergeticarki si bila in kaksen je princip dela? Je “priucena” ali ji je naravni dano? Koliko je cena? Lahko mi tudi sporočili pošlješ. Ima še katera izkušnje z bioenergetiki, da je komu dejansko pomagalo?
Je tukaj katera, ki ima pco, urejene hormone, redne m in o, a vseeno ne uspe spontano?

Hvala

Zdravo. Js sem hodila na akopresuro kar k prijateljičini mami. Grem obcasno se enem bioterapevtu, ko pride v okolico koroske. Pomaga? Defenitivno se po terapiji odlicno pocutim, samo nikoli nisem in ne pricakujem čudeža. Meni je samo pomagalo sprejeti to situacijo, pa da sem se umirila in sprostila. Lahko ti posljem oziroma sporocim kdaj pride peter (bioenergetik) v slo, ce zelis. Ne racuna veliko 30 evrov. Ce sta pa “naravna” ali priucena pa ne vem.. 😊

Zdravo punce! Kako ste? Kaj novega pri kateri? Trin122 kako kaže pri tebi :)? Alica_01 še malo pa začneš s špikanjem, bomo držale pesti 🙂
Jaz šibam v 3.krog z clomidom, zopet ni bilo sreče, sem se kr malo vdala v usodo, da bo potreben IVF postopek očitno.. :/

Veter234 jaz imam sindrom pco ampak nimam rednih O in M, skoraj nobena pri tem nima rednih ciklov, si sigurna da imaš pco? Drugače sem slišala, da bioenergetiki nekako pripomorejo k ravnovesju energij v telesu in s tem tudi do uspešne zanositve, bila pa še nisem, tako da ne vem koliko dejansko pomaga 🙂

Melindaa, tudi pri meni kaže bolj slabo. 🙁 Pred dnevi sem zaključila 3. cikel s Clomidom in vstopam v zadnjega – pri meni je bilo rečeno pri 1. ciklu in tistem edinu pregledu, še 3 mesece, tako da jih imam pravzaprav skupaj 4. Kar se Clomida tiče sem že obupala in bom ena izmed tistih, kateri z njim pač ne bo uspelo. Dejansko me je ta konec tedna z menstruacijo vse skupaj kar malo potrlo, sem celo razmišljala, da ga zadnji mesec kar ne bi jemala … samo nočem pa, da se mi cikel kaj poruši, pa tudi zdravnika verjetno ni dobro kar ne upoštevat in delat po svoje.
Imava že datum za naslednji posvet naslednji mesec, bomo videli kaj bo doktor rekel, ali se bo šlo kar takoj v OBMP ali kako drugače …
Jaz mislim, da imaš ti ful več možnosti za uspeh s Clomidom – kolikor vem se ga pri PCO prav zares predpisuje in ima dejansko smisel, plus enkrat si že zanosila tako … jaz bi bila na tvojem mestu optimistična 🙂 Vem pa iz lastnih izkušenj kako te vsak neuspeli cikel potre. Sva zgleda kar podobnih občutkov te dni.

Ojla…
Vceraj sem bila v MB in domov prišla z polno vrečko inekcij 🙊 zacnem danes… Koncam 17ega in UZ potem pa bodo videli kako in kaj… Ali sledi punkcija ali nadaljevanje terapije. Vmes imam se 2 UZja da vidijo kako se odzivam na zdravila oziroma ce jih je potrebno zamenjat..
Uff te kr prizemlji… Ko sem prisla domov sem sla direkt na kavč mal počit 🤣🤣🤣
Živčki svoje naredijo 🙉🙈🙊
Zdej pa vsak dan posebej… Pa bo…
Kako ste pa kaj druge?

Punce kako ste?? Alica kako kaže, si imela potem punkcijo? Že kaj kaže na 🤰:)? Držim pesti, da bo uspešen postopek 😀

Trin122 kako pri tebi kaže? Kaj novega, je že plusek ali greš zdaj decembra že v postopek?

Jaz sem konec 3 cikla z klomidom in dabrostonom in M nimam že 5 dni, po zadnji tbl dabrostona vedno pride po 2 dneh, zdaj pa nič. Samo prsa me bolijo od O dalje in nek povečan izcedek imam. Ah se ne upam nič veseliti, počakam še par dni, če M ne bo, naredim test.
Lepo bodite in javite se kaj z lepimi novičkami 😀🤗🍀

Živjo,

mene pa zanima, če je katera že dobila vabilo za konzilij v decembru na kliniki v Lj? Kako dolgo ste čakale, preden ste dobile vabilo? Sem že malo nestrpna, da se končno vse začne 🙂

New Report

Close