Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Prvi obisk v ambulanti za neplodnost

Jaz sem v Lj 😉 prvi postopek ja… 4 folikli so bili včeraj, največji 14, tako da podaljšano za 2 dni in jutri spet UZ… Ful se bojim punkcijeeee 🙈🙈

Melinda, nisem se pozanimala prav na kliniki, ampak pri znanki. Torej, ja. Če je porod bil ok lahko po 1 letu greš v postopek, se pravi prej urediš dokumentacijo. Seveda je najpomembnejše, da si ti/vidva s to odločitvijo sproščena. Oprosti, nisem brala vsega oz. sem samo preletela. Kateri postopke imaš ti pred seboj?

Živjo,

najprej, Trin, hvala ti za lepe besede, res hvala💜

Predlagam ti, da probaš čim manj brati forume, ker potem se samo zasekiraš. Uživaj v nosečnosti in poslušaj samo mnenja ginekologov.

Kdaj pa dobiš rezultate NIPT-a?

No evo, jaz sem na injekcijah od sobote. Bilo nas je kar nekaj že ob taki zgodnji uri.

Dajem si dve injekciji in sicer, v eno stran trebuha Gonapeptyl in v drugo stran Bemfolo.

Ali katera ve na podlagi česa zberejo terapijo? Zakaj imamo vse drugačne terapije, a ni cilj pri vseh enak, torej spodbuditi jajčnike🤔

Danes je tretji dan apliciranja zdravil in nimam prav nobenih stranskih učinkov, kot da ni nič…bom videla kako bo tekom tedna🤷‍♀️
V petek imam UZ, da preverimo situacijo ampak verjetno mi bo podaljšal še čez vikend, se mi zdi da je večinoma tako.

Aja, naj omenim še to, da sem imela zdaj zelo kratko menstruacijo. Ne vem ali je to posledica teh zdravil…ponavadi je tam okoli 5 dni, zdaj pa praktično dva dni, včeraj je že ni bilo več. 🤷‍♀️

Jaime, super, jaz tudi nisem imela nobenih stranskih učinkov po injekcijah. Ne vem na podlagi česa se odločijo za nabor zdravil, mogoče gledajo izvide hormonov, leta? Pa potem je morda na podlagi tega katero od zdravil bolj primerno za kakšno stanje … ne vem. Jaz sem imela namesto Bemfola Puregon.
Zdaj, ko si rekla se pa spomnim, da sem tudi jaz imela ful kratko M, tako, da je to verjetno normalno 🙂

Jaz sem tudi imela UZ v petek, potem pa spet v ponedeljek in tisto noč potem stop injekcijo, punkcija pa je padla na sredo.

NIPT naj bi bil nekje v roku 14 dni, upam, da celo kaj prej. Ja, vem, moram se zavestno držat stran od forumov. 😉

Jaime kako si? Uz si imela že? Daj mi malo povej, da vidim kaj me čaka že čez 10-14 dni 😀

Trin kako se ti počutiš, slabosti so se umirile? Si dobila še kakšne izvide, si nipt izvide še čakala?

Brb97 punkcijo si že imela? Nisem noč sosednji forum spremljala zdej pa nisem nič na tekočem 🙈 stiskam pesti, da je bila uspešna punkcija ☺️

Rožnata jaz postopka še nisem imela, zdaj začetek marca, ko M dobim grem v prvi postopek. Sem pa taka, da preveč v naprej planiram in ratmišljam kako pa kaj 🙈

Zdravo!

Danes sem imela UZ in sem močno razočarana. Pridelala sem dva folikla, od tega en neuporaben saj je premajhen, 7 mm, drugi pa je 15 mm. Torej en sam samcat folikel😒

V nedeljo imam ponovni UZ ter stop injekcijo, v torek bo punkcija. Tako malo možnosti imam, skoraj nič.
Lahko je ta folikel prazen, lahko je nekvalitetna celica notri, lahko se ta ena celica sploh ne bo oplodila…skratka slabo kaže vse skupaj in sem že čisto obupala. Po vsej verjetnosti sploh do transferja ne bom prišla.

Strah me je, da ne bo ta en folikel kar sam počil do nedelje.

Ali katera ve, če dobiš stop injekcijo, potem folikel ne poči? Ker raste mislim da, še vedno po stop injekciji.

Skratka, toliko z moje strani. Resnično ne vem, če se bom še matrala, mislim da bom dvignila roke in obupala ter sprejela tako kot mi je življenje namenilo.

Melindaa, držim pesti da bo pri tebi situacija boljša, ma ziher bo, večinoma punce kar pridelajo veliko jajčec. Še malo pa boš tudi ti na vrsti🙂

Trin, kako se vi držite? Sta povedala že domačim za lepo novico?

Jaime, razumem, da si razočarana, ker sem bila jaz na podobnem. 3 folikli in od tega 2 prazna. Sem prepričana, da se v tvojem vodilnem skriva celica. Očitno si dobila zelo nizko dozo zdravil, kot jaz, ampak mislim, da v 1. postopku vedno tako naredijo, ker ne vedo reakcije (strah hiperstimulacije). Jaz sem imela točno te strahove, kot prvo totalno razočaranje nad malim številom foliklom, nato iz tega samo 1 celica in isto sem se bala, da do transferja sploh ne bo prišlo. Stvar je v tem, da ni vedno nujno, da je veliko foliklov dobra stvar, ker vprašanje potem glede kvalitete. Saj rabiš samo 1 dobro celico. 😉 Poskusi odmislit, zdaj je kar je in nimaš kaj, sekiranje in slaba volja ne bosta nič spremenili. Še vedno imaš povsem realne možnosti, da se vse super izteče.
Po stop injekciji je tako vedno naštimano, da imaš punkcijo točno toliko in toliko ur za injekcijo in ti folikli prej ne morejo popokat, nič bat. A pa ti je doktor rekel, da je ta drugi zihr premajhen, da odpade? Ker to zna do torka še kar precej zrasti.

Melindaa, kako se ti držiš? Kmalu boš tudi ti na vrsti, dnevi kar letijo. 😀

Jaz sem zdaj vstopila v 14. teden in slabosti so se zdaj občutno zmanjšale. Definitivno pa opažam zdaj že trebušček, tudi večino hlač ne morem več zapeti, tako da bom počasi morala v 🛍 😄

Nisva še povedala nikomur, NIPT test še čakam, po tem, če bo vse ok, se bova pa verjetno res opogumila.

Tisti mali folikel je premajhen, pomojem do stop injekcije ne bo tako zrastel, ker vodilni folikel pa bo že dovolj velik. Tudi Reš je rekel, da z unim ne bo nič🤷‍♀️

Trin, koliko so bili tvoji folikli veliki? Najbolj grozno mi je, da bom čez dala punkcijo, na koncu bo pa prazen in bi bilo vse skupaj brezveze. Ne vem če ima sploh smisel nadaljevati🤔

Kdaj pa ti povejo po punkciji, če je notri celica?
Kdaj pa povejo, če se je oplodila, te potem pokličejo isti dan oziroma naslednji ali šele na transferju zveš če bo kaj?

Jaime, meni ni nič rekel koliko je vodilni velik, samo, da je en vodilni, druga pa sta manjša. Sama se ga pa takrat nisem upala vprašat.
Že med punkcijo ti povejo koliko jih je, preden odideš boš pa tudi na listu dobila napisano skupaj z datumom za transfer.
Mislim, da nič ne kličejo za transfer, jaz sem se tam prav tresla, da bodo rekli, da ne bo nič. Sem v sobi za punkcijo prav to rekla (da sem mislila, da ne bo nič), pa so mi rekli, da ne, da to bi me pa že prej ustavili, če bi bilo tako.

Jaime ne tako črnogledo, ne smeš takoj kar obupati. Sploh pa še nič ni dorečeno, boš videla kako bo pri punkciji, trin je imela tudi samo eno in ta ena se je lepo oplodila, ni vrag, da se pri tebi ne bi, malo pozitive, saj bo, jaz močno navijam zate! 😀💪🍀

Trin ja počasi boš mogla v šoping 😀 sem gledala nosečniška oblačila, so kar draga 🙄🙊 ja tudi meni se bliža dan D počasi, sem kr na trnih ☺️ danes sem ponoči sanjala, da sem imela transfer kar na hodniku, da so me vsi tam gledali in, da je uspelo in imela sem punčko 🙉☺️ zanimivo, še nikoli nisem sanjala punčke, vedno fantka, sicer pa samo, da bi uspelo, spol mi itak nikoli ni bil pomemben 😀🙃

Melindaa, hvala za lepe besede in tolažbo🤗

Bomo videli kaj bo iz tega enega folikla, upam vsaj da ni prazen in da ne bo punkcija za brezveze in da bi vsaj probali izpeljati postopek.

Trin, kam si si ti mogla dati stop injekcijo? Dobila sem ovitrelle in zvečer si jo moram dati pa nisem zasledila kam. Namreč bega me, ker po forumih pišejo v mišico, zdaj pa ne vem ali v trebuh ali v mišico v tazadnjo🤔

Jaime, jaz sem tudi imela Ovitrelle. 🙂

Daš si v trebuh, tam ko si si dajala prejšnje injekcije. Jaz nisem nobene mišice ciljala (mi tudi noben ni nič rekel), pač dala sem tja, kamor sem se prej špikala in to je to.

Držim pesti za v torek! Pa tako ti bom še rekla, sigurno po naravni poti pridelaš ponavadi 1 celico in zdaj si jo z zdravili tudi mogla, samo, da se je še 1 folikel zraven pojavil. Vsaj jaz sem si tako razlagala 😀 Lahko, da se nama to, da imava višji FSH pozna pri tem koliko celic pridelava, kar je po eni strani logično.

Melindaa, ja tvoje sanje so res nore :)) Jaz sem pa zadnjič (prvič) sanjala, da naj bi test pokazal, da bomo imeli fantka in mi je bilo to ful nenavadno, ker je bil občutek pa povsem drugačen (v sanjah in zares). Res mi je to zanimivo in me zdaj že precej firbec matra. 🙂

Jaime sej bo, tako kot je Trin rekla. Ti bom še jaz nekaj rekla.. Po naravni poti ti pridelaš vsaj 1 folikel, zdaj si ga tudi pridelala in sigurno bo ta tak kot mora biti, da se oplodi. Npr. Jaz tudi po maravni poti, s tabletami včasih ne pridem niti do 1 folikla pa sem vseeno optimistična. Sej bo, glavo gor 😊☺️💪

Trin tudi mene firbec matra kaj nosiš 😊 pravijo, da ponavadi ti že tvoj šesti čut pove spol brez da bi sploh to kaj preverjal 😀 meni šesti čut pravi, da bom /ko bom imela fantka, sicer bi mi bilo pa tako ali tako čisto vseeno ☺️ si kaj gledala nosečniška oblačila? Če najdeš kje cenejša oblačila, se priporočam za info 🙃

Melindaa, ja tudi jaz verjamem v šesti čut, bom pa zelo kmalu videla ali je pri meni pravilen ali ne. 😄 Seveda javim, ko zvemo. 😉

Malo sem gledala nosečniška oblačila po spletu, na Zarini strani, definitivno rabim hlače ali kavbojke, to mi je prvo, ker zdajle že res ne vem kaj oblečt. Ostalo oziroma zgornje dele pa sploh ne vem, če bi kupovala, ker mi bo verjetno še nekaj časa vse prav, potem se pa tako začne toplo vreme in dvomim, da bom rabila veliko zgornjih delov dokupovat, ker jih imam že zdaj precej, tudi modeli so nekateri širši, tako da kar mislim, da ne bom rabila. 😄 No, bomo videli kako bo v resnici. 🤣

Še najbolj mi je brezveze zapravljat prav za nosečniška oblačila, ker so res samo za par mesecev in konec.

Kje si pa ti kaj gledala ta oblačila?

No saj sem potem na youtubu našla, da se da v trebuh ja, ne vem zakaj nekatere pišejo v mišico.

Zdaj me blazno skrbi, da ne bo ta folikel počil še pred punkcijo😑 namreč stop injekcija na to nima vpliva ampak je samo zato da dokončno dozori jajčna celica, lahko pa poči še prej. Sem tudi jaz bila prepričana, da stopka prepreči to, da bi folikli počili, pa ni tako.

Upam, da počaka do punkcije. Že zdaj ful čutim jajčnik, kot da bo počlo vse skupaj.

Trin, jaz sem nosečniška oblačila kupovala v h&m, zari, asosu. Zgornje dele še zdaj nosim, ker so itak taki modeli, da lepo padejo. Kavbojke pa sem imela iz h&m in pozimi jih tudi še dam gor pa še toplo mi je čez telo🙂

Trin jaz sem ta oblačila gledala na ajatutaja, neka spletna trgovina za nosečnice, imaš tudi stvari za po porodu,nedrčke za dojenje ( zelo dragi). Drugače pa imajo v lidlu in hoferju dostikrat oblačila za nosečnice, samo moraš res imet srečo, da jih dobiš. Grejo baje zelo hitro tam ta oblačila pa še cenejše so. Jaz si bom takrat kavbojke kar kupila ene 3,pa ene 2-3 pajkic, mi bodo še prav prišle po porodu ☺️ ja poleti so fajn oblekice, pa tunike, tiste najdeš tudi navadne, da ti prav pridejo, se strinjam, sam hlače so problem ponavadi 😀

Dejta mi povedat, ko prideš po injekcije, ti samo da injekcije in se tam zbodeš, ti lepo vse pokažejo, uz pa ne delajo, kajne? Si ne predstavljam, da sm tam vsa krvava in mi še uz delajo 😂

Uff.. Jaz sem že kr fajn na trnih, sem še na dabrostonu, kmalu zaključim s temi tbl potem pa samo še M čakam. Me prav firbec matra kdaj bo M prišla. Takole v veselem pričakovanju za M še nisem bila 😂😂🙊

Jaime, folikli ne bodo popokali, ker mislim, da zelo dobro vedo, kdaj ti morajo dat stop injekcijo. Sicer sem se tudi jaz tega bala, tudi mene je vse tiščalo in bolelo (samo to me tako pred vsako O), ampak še nikoli nisem zasledila, da bi katera napisala, da so ji folikli prej popokali. Ti se lepo sprosti in spočij danes, jutri pa bomo zate močno stiskale pesti. Tudi hitro boš konec s punkcijo, če sta samo 2, me pa res zanima, če ti bodo tudi drugega predrli, verjetno sicer, da ja, ker kar tako ti ga ne bodo pustili.

Hvala za namig glede h&m, sem kar malo pozabila na to, na asosu sem pa tudi že nekaj gledala.

Melindaa, te naše slovenske trgovine po pravici sploh še nisem šla nič gledat, ker se mi zdi, da jih je malo morje, sem pa prepričana, da so cene navite. Saj res, kaj vse se bo še rabilo, do modrcev še prišla nisem 😀
Zdaj si pa res tudi ti že blizu, verjamem, da ti živčki delajo. 😀 Mislim, da bo en, dva tri, ko bomo pa zate stiskale pesti, imam občutek, da že zelo kmalu. 🙂

Trin itak so povsod navite cene ampak ravno poceni nikjer niso pomojem. Če nakdeš kakšno trgovino, ki ima solidne cene mi sporoči 😀 jaaaa, velik stvari boš rabila še za po porodu za tvojo nego, za dojenčka 😀 a PDP veš kdaj imaš, verjetno veš, če si nuhalno dala že skozi ☺️

Ja, jaz zdaj samo še M čakam, ki jo pričakujem tam okoli 3.3.🙉🙃 Ma kaj pa vem, sem optimistična ampak, kaj pa če ne bo nič? Zdaj je že mene začelo malo skrbeti, kako sploh bo vse skupaj potekalo😒🙄

Zdravo,

poročam o mojem stanju in sicer včeraj je bila punkcija, dobili smo eno jajčno celico iz vodilnega folikla, drugega je tudi predrl ampak je bil, kot pričakovano, prazen. No vsaj vodilni ni počil, kot sem bila prepričana da bo🙃

Transfer, če bo sploh do tega prišlo, imam jutri.

Skratka, možnosti je seveda bolj malo, bi morala imeti res veliko srečo, da bi kaj bilo🤷‍♀️ morala bi biti dobra jajčna celica pa en res dober zdrav spermij, in da se to še oplodi in potem še vgnezdi…ufff, toliko enih stvari se mora poklopiti🤦‍♂️

Trin, kako zgleda transfer oziroma kako poteka? Prideš notri in ti povejo če je bila oploditev uspešna, kakšna je celica…in potem greš na transfer? A to ti razložita Reš in embriolog? Transfer je pa verjetno tam kot je bila punkcija?

Drugače pa sem Reša vprašala,če v primeru neoploditve prej pokličejo pa je rekel da ne, da naj v vsakem primeru prideva in da potem tam se pogovorimo in izveva ali je bila oploditev oziroma kako naprej če ni bilo uspešno. Ker kolikor sem zasledila, so pa tebi rekli da bi te prej ustavili.

Melindaa in ostale, povem še svojo izkušnjo glede punkcije. Skratka mene ni nič bolelo, prav nič. Po punkciji sem čutila rahle krčke ampak nič takega, nisem rabila nobenih tablet, z mojim sva šla na eno pijačo potem sem šla pa domov in nisem več nič čutila. Reš res lepo to naredi, ma sploh nisem nič čutila razen vbod folikla ampak tudi to ni nič vse skupaj. Zraven vse lepo razloži in pokaže celo tisto dooolgo iglo, sem raje kar stran pogledala😀

Res pa je tudi, da sem jaz imela le dva folikla in verjetno zato. Pa tudi pomojem je odvisno od človeka in od tega kdo ti dela. Recimo Trin je bolelo, morda ravno zato ker ni Reš delal.

Bi rekla da je to vse odvisno od človeka kakšna je pot do foliklov, od tega kdo dela, koliko foliklov imaš…

New Report

Close