Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Progesteron registriran v Sloveniji

Progesteron registriran v Sloveniji

Pozdravljeni Rim!
Vse kar ste navedli so bioidentični hormoni.
Upam, da bosta z zdravnico vendarle našli skupni jezik, saj hormonov ne morete jemati kar na lastno pest. Potrebno je izbrati pravo terapijo in spremljati učinke.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovana!

Stara sem 30 let in bi rada zanosila. Zadnja 2 meseca dobim rjav izcedek pred menstruacijo. Prejšnji mesec mi je rjav izcedek trajal do menstruacije. Zadnjo menstruacijo sem imela 11.7.2015. Rjav izcedek se je začel 2.8. do 4.8., nato 5.8. sem začela močno krvavet. 13.8. pa imam oz. bi morala dobiti normalno menstruacijo. Cikle imam od 30-33 dneva. Kateri dan naj štejem za 1. dan cikla? To mi je pomembno, da vem kdaj začnem jemat komiflene.
Mislite, da rjav izcedek pomeni popuščanje rumenega telesca? Kaj bi mi vi predlagala, mogoče progesteron? To dobim na recept ali lahko sama kupim?

Spostovana!
Imam vprasanje glede jemanja progesterona.V februarju sem imela spontani splav,ker si zelim ponovno zanositi mi je ginekologinja omenila,da mi bo predpisala to zdravilo.Ali mi lahko napisete ali se zdravilo jemlje takoj po menstruaciji,ovulaciji,oz.kdaj in kako,da bo zascita ss in bi nosecnost potekala brez zapletov.Najlepse se vam zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni Bimba81!
Prvi dan menstruacije se šteje dan močnejše, prave krvavitve iz nožnice. Rjavega predhodnega izcedka ne štejemo za menstruacijo. Kaže, da ste pri osebni ginekologinji dobili Klomifen, ki stimulira ovulacijo. Upoštevajte navodila zdravnika in se izogibajte dodajanju hormonov brez zdravniške kontrole. Želim vas srečo in izpolnitev želje po zdravem otroku.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdrav!
Stara sem 52 let, menstruacija zadnjih 6 mesecev izostaja, je neredna, zadnja redna je bila v decembru 2015, a zelo šibka, kot že nekaj ciklusov poprej. Moj problem je izrazito odebljena sluznica maternice, zato je bila v januarju izvedena abrazija. Po 4 tednih (nekaj dni nazaj) je na UZ kontroli spet stanje enako- 17 mm debela sluznica. Predpisan mi je Orgametril (Primolut ne prenašam- slabosti). Zelo rada bi zadevo rešila na čimbolj naraven način. Težav sicer nimam nobenih, da bi jih čutila ( vročinski navali oz. karkoli), res pa živim izjemno stresno, tu planiram spremembo glede službe. Menite da se lahko zadeva reši tudi pri meni? Se lahko naročim pri vas? Kaj predlagate?

Bom zelo hvaležna za odgovor!

Pozdravljeni Rim!
Progesteron se predpisuje za podporo rumenemu telesu po ovulaciji, nikakor ne prej. Če je vzrok neuspešni nosečnosti pomanjkanje progesterona, bo zdravilo zagotovo pomagalo.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni Patricija1!
Za rešitev vaše težave bi morala videti histološki izvid od abrazije. Vsakršen nasvet brez celotnih podatkov bi bil nestrokoven.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Hvala za odgovor, ki sem ga opazila šele danes. Žal izvida nimam oz. je pri gin. v kartonu. Izvid abrazije je v redu, ni patoloških sprememb, kaj več pa si nisem zapomnila oz. me niti ni zanimalo, da bi zadržala svoj izvod izvida. Je pa priporočeno hormonsko zdravljenje zaradi pretirane debelitve sluznice. Načeloma me zanima zgolj to, če je rešitev tovrstnih problemov možna na naravnejši način oz. ali je vsaka debelitev res potencialno tveganje za rak maternice? Ali ni možno preprosto sprejeti dejstva, da imamo nekatere pač debelejšo sluznico, kar imam jaz že nekaj let – še iz časov redne mentruacije. Torej sprašujem bolj načelno. Hvala lepa.

Spoštovani!

Zanima me, če so lahko vzrok placentarni insuficienci tudi hormonske motnje? (npr. pomanjkanje progesterona). Vem, da ga tvori posteljica, ampak da vseeno zaradi pomanjkanja le tega v prvem tromesečju pride do slabše funkcije posteljice?
Opravljene imam vse krvne preiskave v zvezi s tem, ampak so izvidi bp. Tudi ginekološko vse ok.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni Neron, imam iste težave kot vi zato me zanima kako ste v tem letu rešili težavo,hvala vnaprej Lp, skyhigh

Pozdravljeni

Kakšna je razlika med ESTIMO in DOBROSTONOM.

Hvala lp

Spoštovani!

Že nekaj časa spremljam forum in z njim povezane vaše nasvete, ki se mi zdijo zelo koristni!
Tudi mene (stara sem 40 let) pestijo težave hormonskega neravnovesja, kar se kaže kot neredne pogoste krvavitve. Ginekologinja mi je za premagovanje omenjenih težav predpisala Dabroston, 10 mg, 2x na dan od 11. do 25. dne ciklusa.
Povprašala sem jo o možnosti uporabe naravnega progesterona… pa sva ostali pri dabrostonu. Sama poznam Prometrium, ki bi naj bil naraven prog. Prosila bi za nasvet, kako uporabljati Prometrium v primeru, da ga kupim sama? Zasledila pa sem tudi, da ste na forumu omenili, da je v Sloveniji od lanskega leta na voljo naravni progesteron? zanima me kako se imenuje.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Spoštovani!

Se zahvaljujem za koristne informacije! Zanima pa me kako se imenuje zdravilo, ki je na novo registrirano v Sloveniji in bi naj vsebovalo naravni progesteron?

A vas lahko mogoče kontaktiram na ZS meil, ker bi vas rada povprašala nekaj več o teh BI hormonih in o vaših izkušnjah glede testiranja hormonov.
Hvala vam že vnaprej.

New Report

Close