Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pri dihanju občasno zapeče

Pri dihanju občasno zapeče

Dober dan.

Nosni pretin imam bolj občutljiv, občasno zakrvavi, bila pri ORL 3-krat – suha sluznica. Zadnja sva dni me parkrat na dan malo zapeče, čistim zelo previdno, uporabljam gel. Je lahko kaj hudega? Hvala.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni!

Ali lahko gel uporabljam ves čas, vsak dan? Stara sem 56, imam suho sluznico, parkrat na leto krvavim, redno hodim k ORL, ki mi je svetoval gel. Hvala!

Pozdravljeni!

Ali lahko gel uporabljam ves čas? Imam suho sluznico in zato parkrat na leto krvavim, ORL mi je priporočila gel. Stara sem 56 let.

Hvala!

Dober dan. Desni nosni pretin imam malo bolj občutljiv, parkrat na leto zakrvavi, bila pri ORL že 3-krat, suha sluznica. Uporabljam gel. Zelo previdno. Zadnja 2 dni me parkrat na dan malo zapeče. Kaj bi to bilo? Kakšna krastica morda? Hvala.

Pozdravljeni,

 

opravili ste že kar 3 ORL preglede, verjetno tudi endoskopijo nosu, ugotovitev je po mojem mnenju pravilna. Svetujem namesto gela mastna negovalna mazila za sprednji del nosnega pretina (npr mazil s pantotensko kislino ali pa hladilno mazilo).

 

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni!

Uporabljam gel 2-krat dnevno, stara sem 57 let. Zadnji teden ali dva me znotraj, čisto pri vhodu, na notranjem robu, malo peče in je malenkost bolj rdeča kot leva. Kaj menite? Hvala.

Pozdravljeni ponovno,

najprej vse najboljše za vaš rojstni dan, saj ste bili aprila še stari 56, zdaj maja pa že 57!

Ta nova rdečina, ki je v prejšnjih sportočilih niste omenjali,  je lahko pomnožen biofilm bakterij spredaj na koži (vestibulumu), ki ste jih tja zanesli z umazanimi nohti ali umazanim nastavkom gela. Pri osebnem zdravniku prosite za bel recept za antibiotično mazilo, ki ga uporabljajte 2-krat dnevno 7 dni.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***
Objava čaka odobritev

New Report

Close