Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja preživnina oz deljenje vseh stroškov

preživnina oz deljenje vseh stroškov

Ma, ja, vidiš da te oče ni nikoli maral. Toži ga! Zdaj ko si odrasla te mama ne zastopa več.

Upam da boš videla sarkazem v tem kar pišem.
Nič ti ne manjka, pa ne vidiš da ti je oče tisti, ki bi ga tožila. To ti ni nobena ovira, ampak tvoja “dobrota”.

Jaz bi sicer temu rekla cinizem…

Ne bi pa tega opisovala (kot tudi ti nisi verjetno zaradi svojih nihalističnih teženj)… dobrota… meni se le ne da s tem ukvarjat… se raje veselim kot kregam… in nekaj denarja mi ne bo prineslo sreče… vsaj danes ne:)

Saj pravim, spet tvoja dobrota. Ne moreš ven iz tega, ženska.

Ni to noben cinizem. Ti cviliš tukaj, kako si imela v otroštvu manj kot bi lahko.

In to je vse kar si uspel spraviti skupaj?

Glede na zgoraj napisano pa prosim ti zastopi moj sarkazem…

tadej,
po tvojem pisanju sodeč,
tudi tvoji otroci dobijo minimalno.

zato pa bevskaš na vse nas, da ne bi katera terjala kaj več, kot so gospod očka pripravljeni dati (pa naj bo to čas ali denar)

… ampak pri “pod*ebavanju” se pa neha, no. Tale “vaš” Tadej je resen kandidat za psihiatra, oz. verjetno ne jemlje predpisanih mu zdravil. Čisto tako se obnaša kot tiste moje “stranke”, ki nehajo jemat zdravila, ker pač bolje vejo. Z njim ne boste prišle do konca, pomaga le popolna ignoranca.
Pa srečno!

Do konca česa? Če si tko prijazna, kakšne “stranke” imaš?
Res ti je prijaznost vrlina.

K72, ti si zamenjala kristalno kroglo z evrom ali kaj? Tolikokrat si do sedaj sama priznala svojo zlobo, zdaj pa še zame veš kaj imam za bregom.

Sploh, končujem s to temo. Veselo se zažirajte dalje.

Zanj je pač njegov otrok vreden manj kot domača žival.
Tadej se je ocenil in ocenil tudi svojega otroka.
Zato pa pol so otroci s sto let starimi cunjami in torbicami, čevlji in polni kompleksov, konfliktov…
Je pa tudi res, da vsak otrok ni enako vreden.
Kolikor je moj, jaz vem, koliko je tadejev pa ve on. Ne morem jaz njemu solit pamet, če njegov otrok nuca škornje dedovane po desetem kolenu dedovano po bližnjih in daljnih sorodnikih, znancih, rdečem križu ipd, sigurno ne rabijo kupovat novih in zato se strošek obutve izniči. In tako dalje.

Lejte, razlike med ljudmi so zdrave, morajo biti, da se lahko kapitalizem zdravo razvija. Nižji, srednji in višji razred pač.
Tadejevo dete spada v nižji, moj v višji srednji.
Meni se zdi tadejevo razmišljanje glede metanja denarja stran za otroke na sploh zelo pametno. Mati tega otroka naj tudi namesto v otroka vlaga vase, v kozmetiko itd. Tako se ustvarja priden delaven razred, ki bo hvaležen če bo nekoč zaslužil 300 euro pri 50 urnem delavniku…

no, Tadej- naštej mi mojo zlobo….

Do moških, k72, samo do moških, nasploh.

Bolje, da toži mama za svojega otroka dokler lahko, ker to stori lažje kot kasneje otrok (‘čustveno’).

Tadej – a bi blo po tvoje boljš, da bi moški vsepovprek delali otroke – živele bi jih pa potem mame, al kako? Ker ja ne morš dedca tožit, ‘reveža’…

Ti še vedno nočeš videt da toži otrok, tudi če ga mama zastopa.
In ga čustveno “razbremeni”. Ampak skozi tolikšno sovraštvo ti tega ne moreš videt.

Mama kot zastopnica toži v imenu otroka in ja, čustveno ga razbremeni.

Kot že milijonkrat – ne čutim sovraštva do bivšega – mi je pa popolnoma ravno za njega. In zakaj ne? Zakaj bi mi moglo biti mar zanj?

Zato da bi videla da je ta “razbremenitev” lažna. Da bi videla da s tem otroka pahneš v nekaj s čimer sploh nima nič in kar se ga ne tiče.
Ampak seveda, tebi je to celo dobro delo.

In da je “lakomnost” ameriških žena zato čist na mestu. Kajti obračun staršev se otrok ne tiče.

Kot že milijonkrat ti tudi tokrat ne boš hotela razumeti. Ker zate je krivica itak isto kot voda za pit.

Ah Tadej Tadej. V Ameriki, Indiji Koromandiji in vzporednih vesoljih nimajo težav s preživninami.

Kaj klinca se to otroka ne tiče! A če je lačen al sit se ga tut ne tiče?? Zakaj pa misliš, da otroci do polnoletnosti ne morejo odločat o sebi? Ker niti ne vejo kaj se jih tiče in kaj ne. Oni samo vejo al so zadovoljni al ne, siti al ne, na toplem al ne, ….

In če je preživetje otroka zate lakomnost tadej, ti morm kar direkt povedat, da si en velik idiot.

Je pri 18. letih brez problema sam tožil najnega očeta za povišanje preživnine in jo tudi dobil, in sicer je bila povišna na očetove tretjine plače!

Sevda, Xenna. Si že stokrat dokazala, da si dobrotnica.

Prej jst dobrotnica kot pa ti inteligenten…

Aja, jst drugač nisem dobrotnica, ne tako ne drugače. Sem mama in sem bivša partnerka. Za otroke bi naredila vse, za bivšega nič. In če nekaj pripada mojemu sinu, bom to tudi izterjala – kot če bi pripadalo meni. Ker dejstvo je tudi, da če ne prispeva bivši moram jaz toliko več. Torej se gre tukaj tudi za nekaj mojega…

New Report

Close