Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja preživnina oz deljenje vseh stroškov

preživnina oz deljenje vseh stroškov

aine,

določi preživnino (tudi, če jo boš dobila samo 100€ kot jaz)

glej, zdaj ti bo nekaj mesecev kril polovico stroškov,
potem pa prvič, ko ne bo stik čisto po njegovem, ali pa kar tak brez razloga – enostavno nehal. In boš spet bila boj od začetka.

Reši že v osnovi. Čisti računi – dobri prijatelji.

Koliko je pa minimalna preživnina?

Kako se vam zdi ta seznam? Sem kje pretiravala? Kaj pozabila?

Stroški že deljeni na dva in razdeljeni na mesece… torej samo od sina:

elektrika 60€
drva 15€
voda 15€
telefon 12€
televizija 20€
oblačila obutev 50€
igrače barvice ipd 20€
vrtec 250€
frizer 10€
osebna higiena 25€
prehrana 150€
praški 15€

642€ na mesec deljeno 2 je 321€ na mesec
Če dam 20 dni (recimo, da odbijem tiste dni, ko je pri njemu) pride 214€ preživnine.
Je to realno glede na njegovo plačo?

Manjka ti še recimo – 1x letno morje če hodite), pa veliki nakupi kot so kolo, računalnik, ipd…

Sej ni važn kaj je z njegovo plačo – važn kako je blo do sedaj in kolikšni so dejanski stroški…

A dopust gre tudi not?
Kolo bo res letos rabil, računalnika pa še ne…vsaj to 🙂

No jaz sem stroške znižala. Do sedaj smo več porabili, ker je pač zneslo.

elektrika 60€
drva 15€
voda 15€
telefon 12€
televizija 20€
oblačila obutev 50€
igrače barvice ipd 20€
vrtec 250€
frizer 10€
osebna higiena 25€
prehrana 150€
praški 15€
kolo 10€
dopust 250€

902€ na mesec deljeno 2 je 451€ na mesec
20 dni 300€ preživnine.

vrtec si že delila na dva? je potem zanj cena 500 eur/mesec?
prehrane je mal velik za enega mulčka.

koliko je star mali? sem iskala, pa ne najdem podatka.

Ja gor so stroški pol seštevek sem pa delila na dva.

Star je 20 mesecev.

Še ena, ki bo otroka dala na meni, med glavne jedi. Ga spravila v pravni spor z očetom… In trdila da je sam angel na zemlji.

🙂

aha, no ko bo šel v osnovno šolo boš najbrž tožila za višjo preživnino, če pa en boš takrat, boš pa sigurno, ko bo najstnik (13+ let), pa potem še v srednji šoli, ker stroški tam koncem osnovne šole začete srednje nenormalno narasejo.tolk da veš, da to ne bo zadnja tožba.

tadej ravno obratno. Rada bi določila pošteno preživnino zato tukaj pišem.

oče pravi, da mi ne da nič. To je pa pošteno kajne?
Pa ne samo, da ne da nič. Tudi vse pufe mi je pustil. Živi 3 minute stran in je v dveh mesecih prišel po sina 2x. Če bi želel bi ga videl čisto vsak dan.
Na začetku sem mu ponudila naj pripelje drva in nafto (dobi zastonj). Meni je čisto isto v kakšni obliki dobim nekaj povrnjeno. Ugani, če je to naredil.

Ne obsojaj brez razloga.

Jaz še vedno upam, da bo šlo brez tožbe :))))
Ma res ful narastejo? Jaz sem pa mislila, da ko ne bo več vrtca za plačevat, da bo lažje. očitno sem naivna 🙂

tadej sicer mi pa ti kot moški povej kaj bi bilo pošteno?
Tu sem ravno zato, ker zbiram mnenja preden naredim prvi korak.

Kje sem te obsodil?

tadej to ni obdojanje? Kaj pa je?

Aha, no, ti bi rada pošteno ločitev? Je ni. Ne bit krivična do otrok, da preko njih rešuješ probleme z možem. Njih se ne tiče kako jih bosta vidva hranila.

tadej to ni obdojanje? Kaj pa je?[/quote]

Seveda, mimozi je obsojena že če jo pogledaš.

…in potem očka reče, da ne zasluži dovolj, da bi plačeval preživnino…in je privartnik in podatke očitno priredi….
za motor in potapljanje pa ima…..

saj ne spada zdaj sem,
samo malo me jezi.

Samo nekaj. Elektrike je 60 evrov na položnici? Ta znesek moraš pri otrokovih stroških upoštevati samo polovično, se pravi 30 evrov, in pol od tega naj bi poravnal oče. Enako pri drugih stvareh (voda, TV, prašek).

Ima otrok kake popoldanske dejavnosti? Bo šel z vrtcem v šolo v naravi ali na kak drug tabor? Potem so tu recimo darila za roj. dneve, na katere je povabljen – tudi to kar znese. Bencin, če ga voziš na pop. dejavnosti, k zdravniku, v vrtec…

Je pa tako, če vprašaš mene. Glede na to, da ga sumiš, da bodo problemi, bi jaz raje nastavila nižjo preživnino, pa da je sigurna oziroma da ti ne bo ta znesek stalno zniževal otr. dodatka in zviševal vrtca, videla ga pa sploh ne boš nikoli.

tadej in kje si prebral, da to počnem? Ali posplošuješ?

Ti ponovim kar sem gor napisala.

Sina lahko vidi kadar si želi. Vsak dan.

Namesto preživnine sem mu ponudila, da mi pripelje drva in nafto, ki jih dobi zastonj.

Rezultat:
Ne pride ga pogledat, nič ni pripeljal in preživnine pravi, da mi ne da.

V tem času je šel lepo na dopust in si kupil nov pregrešno drag motor.

Sem jaz krivična?

Moji starši so ločeni in jaz do danes nisem tega občutila. Oče je bil vedno prisoten. Enako bi si želela za najinega sina. Pa ga lahko prisilim. Vzel ga je 2x v dveh mesecih, ko sem jaz zaropotala.

Če si pa apriori negativno uperjen proti vsaki, ki se ločuje pa to ni moj problem.

Elektrike je 120€ na položnici. Ker imam v hiši samo drva se delno ogrevamo na elektriko. Ravno tako je bojler za vodo na elektriko.
Enako ostalo. Napisala sem dejansko porabo in jo spodaj delila z dva.

Jaz sem razmišljala o 200€. 34 dobim še otroškega dodatka. Bi bil to realen znesek?

Če bo pa držal slučajno besedo in mu recimo kupil kolo, oblačila, obutev kar je bila sprva njegova želja pa tisti mesec pač nakaže toliko manj.

Kolikor z glave poznam situacijo nas tu na forumu, je 200 evrov zelo lepa preživnina. Vsekakor bolje, da se uradno zmenita za tak znesek in potem ti raje “znižaš”, če mu kaj kupi, kot da bi se zanašala na njegove besede, ki so očitno vredne manj kot dim.

New Report

Close