Najdi forum

Nope. Resnica je ena sama, ljudje jo le vidijo z različnih zornih kotov. Tistih kotov, ki jim bolj ustrezajo. Prevara je prevara, laž je laž in nespoštljiv odnos je poden od podna.

Nope. Resnica je ena sama, ljudje jo le vidijo z različnih zornih kotov. Tistih kotov, ki jim bolj ustrezajo. Prevara je prevara, laž je laž in nespoštljiv odnos je poden od podna.
[/quote]
Ja, res je, ampak nihče ne more trditi, da je njegov zorni kot pravi, saj vsak vidi samo svojo stran. Vem pa, da najbolj boli, ko odpusti še in spet odpreš srce, na koncu pa nisi junak ampak budala, ker drugi tebe (in otrok) sploh ne vidi, ampak samo sebe.


Ja, res je, ampak nihče ne more trditi, da je njegov zorni kot pravi, saj vsak vidi samo svojo stran. Vem pa, da najbolj boli, ko odpusti še in spet odpreš srce, na koncu pa nisi junak ampak budala, ker drugi tebe (in otrok) sploh ne vidi, ampak samo sebe.
[/quote]

Zato pa je potrebno iti lepo korak po korak in reči razčistiti in drug drugemu odstreti poglede.

Jaaa bdtd, treba je eden drugemu odstreti poglede- ampak ko se locis je konec ….
Najlepse je rasti eden ob drugem in ne znova ter znova s tujci si odstirat poglede:)
S tvojo zeno sta si bila namenjena – z materjo tvojih otrok! Z njo bi moral skupaj rasti in se plemenititi !
Ko se enkrat locis – ni vec popravnih izpitov!
Pokazi mi enega, ki je po locitvi postal bolj srecen?!


“Usodno” razmišljanje, kot da nam nek dogodek prekolne celotno “usodo” življenja?

A zato, ker smo enkrat padli s kolesom, to pomeni, da se nikoli več ne bomo “srečno” vozili z njim?
A zato, ker sem se enkrat opekel s prevročo juho, sedaj ne bom več nikoli mogel jesti dobre juhe in biti “srečen”?

Verjetnost sreče je ravno obratna: po ločitvi je veliko večja. Če namreč vstrajaš v zakonu, kjer nimaš nič skupnega in te še zakonec ne spoštuje, dnevno gazi vrednote.. razen seveda v priemru, da si kliničen Mazohist, ker potem pa, ja.. ostanite v takšnem razmerju in v sladki sreči sado-mazohizma. Kliničnega.

De omnibus disputandum..

Res je. Ampak čez ene probleme se da splezati, čez druge pač ne, še posebej če drugi tega ne zmore. Pot okoli predstavlja ločitev. 😉

Tole o sreči sem pa spregledal…. in zdaj dodajam:
Jaz sem neizmerno srečen, da sem se je otresel. 🙂

Vsak ima svojo resnico sem mislila v kontekstu osebnih razlogov, zakaj kdo ostane skupaj/se razide. Za enega je to lahko ljubezen do partnerja, za drugega pa notranji kompas ostati skupaj ne glede na lastna custva (kot trdi zgoraj brezimna zenska/moski).

Ne strinjam se s tem da je vredbosta ostati skupaj ne glede na vse. Brezpogojna vdanost je imela moznost udejanjiti se samo v otrostvu med otrokom in materjo, pa se to le dolocen cas. Vse ostalo so priblizki brezpogojnosti in pricakovat od partnerja, da ti bo brezpogojno zvest/vdan in bo pozrl vse napake drugega, je milo receno naivno in neclovesko. Zakaj pa varalica ni imel v glavi tega “v dobrem in slabem” in se je zatekel v cebelnjak po med, namesto da bi popravljal odnos z obstojecim partnerjem? Ni tako izi, kanede.

Pozdravljeni,

Zelo dobro vprašanje in še lepša debata se je razvila.

Predvsem mi je bilo interesantno brati ENAJST in sladki greh, kot tudi ostale.

Mislim, da je v teh situacijah prvo potrebna hladna glava, potem pa človek vidi kako in kaj naprej ločitev/ostati skupaj. Veliko je tudi odvisno od spleta okoliščin in kakšna oseba ste, eni imajo radi, da vejo vse, drugi malo manj, tretji pa da ne vedo čisto nič glede varanja. Če gremo naprej, se mi zdi zelo pomembno to kar vas je velika večina omenila, da se o tem okoli ni veliko razlagalo okoli in je ostalo v intimnem krogu. In kot zadnje, pripravljenost na delo mora biti na obeh straneh, sicer je možnost razočaranja za prvim ovinkom velika.

Plastično povedano je vse odvisno od sestavin in procesa. Neke unikatne rešitve ali napovedi pri teh situacijah nikoli ni bilo, saj ljudje že v osnovi nismo enaki, se s situacijami ne soočamo na enak način, sebe in svojo okolico dojemamo zelo različno. So neke osnove, ki so enake pri vseh, vendar to predstavlja le malenkost v takšnih situacijah. Če bi vsi tako naredili kot sta opisala ENAJST in sladkigreh nikjer še ne piše, da bi lahko bil rezultat enak.

Osebno iz vsega tega lahko zaključim le hladna glava, pripravljenost obeh na delo in pa kanček sreče. Vse ostalo je lahko samo še večja kolobocija iz katere običajno ni izhoda.

Srečno!

Še tole sem pozabil.

To, da naj bi v zvezi oba delala 100%, to je zalo relativno. Lahko delata oba 100%, vendar efektivno eden dela samo 20%, drugi pa 180%, kar je čisto ok, seveda če to obema ustreza.

Današnja enakovrednost moškega in ženskega je izredno pretirano poudarjena, tako takrat, ko o tem govorijo moški, kot tudi takrat, ko o tem govorijo ženske. Dejstvo je le, da poskušamo dati vse kar je dobrega v nas od sebe vse ostalo pa kar lepo pustiti na miru.


barbaras7……. tudi mene!!!!!

Dejansko tudi, ko ostaneš skupaj se še potem vedno sprašuješ, kako bi bilo, če bi takrat vse zapustil. Ne vem kaj je boljše, zagotovo ni nič lažje iti ali pa ostati skupaj. Vedno je v ozadju tisti, kaj bi bilo, če…
V bistvu pa, ko izveš za prevaro, samo bejž po papirje, ker razne terapije in vse je brezveze.

New Report

Close