Najdi forum

Pač lej rabiš dva za tango…
Tako da kot je ona nardila to, tako si si ti tudi sam to priklical na en način. Ampak pazi, ona je stabo ostala, tako da od dveh je tebe izbrala… A sem dost razumljivo to povedal??
In res lepo od nje da ti je povedala ko si jo konfrontiral z dejstvi.

Ne se trudti pozabiti in se zamotiti z drugimi stvarmi, ampak sprejmi dejstvo kako je dejansko bilo ker si vrjetno tudi sam kriv za to, pazi ona je 10 let mlajša od tebe njene fizične in čustvene potrebe so drugačne kot tvoje zavedaj se tega. Bodi pozoren do nje in upoštevaj njene potrebe ampak ne biti papučar, ampak moški glede tega. Mora pač biti en fairplay…
Sicer kar upam stavti da je tvoja žena bolj romantične narave, kar pomeni da ji je un tip verjetno znal pihati na dušo ko je bila v labilnem stanju, se pravi verjetno v obdobju v katerem ni bilo vse kul med vama in je prišlo do tega… Sej veš, kot je Konfucij rekel: “Kjer se dva kregata tretji profitira”


… In potem ga ne bo mučila samo ženina prevara, ampak še njegova slaba vest…
Preden naredi kaj takšnega, je boljše če spakira in gre, bo manj škode.

----------------------------------------------------------- [i]Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.[/i]


Kaj je to zdaj – vrtec?

Nee,ni vrtec- le debata na drugacen nacin kot ste ga stari macki na tem forumu vsilili?:)


“Prevarala te je? Dej jo nazaj!”

Ful izvirno.

Jaz bi na tvojem mestu zbral pogum in se odselil za nekaj časa stran in razmislil o vsem skupaj. To so najbolj gnili izgovori, “češ nisi bil pozoren do mene pa sem se zatekla k drugemu”. Žal mi je edino vajinih otročkov, ampak osebno menim, da v sebi ne boš imel miru nikoli. Žal mi te je, ker to so težki trenutki.


Zelo dobro napisano. Se popolnoma strinjam s tabo. Potemtakem bi vsak, ki obcuti pomanjkanje pozornosti v zakonu (in so kdaj taki trenutki, v vsakem zakonu) imel “dovoljenje” za varanje…

----------------------------------------------------------- [i]Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.[/i]

dafna 1 jaz mislim, da je zelo odvisno varanje od tega KOLIKO pozornosti manjka v vsakem zakonu, v ČEM manjka ta pozornost od zakonca in pa KOLIKO časa ?

ker pa smo si različni, pa imamo tudi prag vzdržljivosti glede na pomanjkanje pozornosti različen in pa pri vsakem se spreminjajo te potrebe po različnih pozornostih tudi glede na njegova življenska obdobja ?

če bi bilo vse tako enostavno kot je tebi -nebi bilo toliko varanja, ne toliko ločitev in ne zmerom več dogovorjenih odprtih zakonov

Veš tisto, koliko pa v čem… bi lahko debatirale…. Pa mimogrede, izviren nickname…
Daj se postavi v situacijo: mož/partner pride domov in ti prizna da te je prevaral in kot razlog navede pomanjkanje pozornosti… kaki bi bili tvoji občutki? mislim da bi ga prav tako vprašala zakaj z to težavo ni najprej prišel k tebi, al se motim?
Ne vem če sem res tako staromodna ker zastopam mnenje da se je treba najprej pogovorit z partnerjem ki ga imaš doma, kot pa iskat tolažbo v objemu drugega. Oz. si polnit svoj ego in dokazovat da si še zaželjen – mislim kje je je potem samopodoba in ljubezen do partnerja? Ali pa misliš da je ljubezen pa je v resnici samo iluzija.
Na to karto ”imam pomanjkanje doma” bi lahko potem vsi igrali, kot izgovor zakaj je prišlo do prevare.

Hvala za tvoj komentar da je meni vse enostavno 🙂 … komu pa v življenju je? sedaj mi mogoče je, vsaj zakon, z tem možem, ki ga imam.
Če si brala vse moje komentarje, sem imela z bivšim iste težave, in poznam ta notranji konflikt in bitko z samim seboj, ko te nekdo tako prizadane. Zato se znam postavit v kožo tega gospoda, ki to preživlja, se znaš ti? Upam da ne, ker tega nikomur ne privoščim.

----------------------------------------------------------- [i]Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.[/i]

dafna 1
nickname zame ni pomemben – in zakaj bi naj pa bil zmerom isti, tega pa res ne razumem ? saj gre le za virtualne debate, razmišljanja različni ljudi, ki kdo ve kaj in kako pa v realnosti v resnici živijo ?

sicer te razumem, ker je tudi mene moj mož varal – ampak jaz sem doživljala njegovo varanje drugače kot ti, pustila sem času, da je dozorel vsa moja čustva in zavestno se nisem ločila in zato iz svojih iskušenj ne svetujem prevaranemu , ki sprašuje za nasvet, da bi se ločil 🙂

zakaj ne? ker vsak sodi sam po sebi – jaz sem še zmerom po nekaj desetletjih poroke in istim moškim v zakonu zadovoljna in srečna 🙂 – kar pa sigurno nebi bila več, če bi se ločila 🙂
zase vem, da sem naredila prav 🙂

ko se ozrem nekaj destletij nazaj se nasmehnem in si rečem : OJOJ, KAJ VSEGA JE BILO 🙂

celo življenje sem preživela z njim , doživela marsikaj V SLABEM IN V DOBREM 🙂

in to je to 🙂

lahko bi se marsikdaj po poti odločila za drugo smer, tudi on bi se lahko – pa se nisva:)

sedaj preživljava lepo skupno zadnjo življensko obdobje – ko posediva zunaj in zreva v ocean pred sabo si rečeva LEPO JE BILO, VSEGA JE BILO IN MIDVA SVA ŠE TUKAJ, PRIJATELJA, SREČNA EDEN Z DRUGIM, SREČNA TUDI , KADAR SVA NARAZEN…

Bila sva midva, v slabem in dobrem……destletja ustvarjanja, bila je sreča, bila je ljubezen, bile so bolezni….da, bile so ljubice in tudi ljubimci 🙂 , ampak midva sva ostala skupaj in nama je skupaj še zmerom lepo 🙂 ( če bi kateri od naju želel si drugačnega življenja, če bi si želel se vezat v drugem zakonu – si midva nebi delala eden drugemu problemov 🙂 niti sedaj na stara leta ne )

otroci so zrastli in zaživeli vsak po svoje kar so čutili in kar se njim zdi prav…
radi naju obiskujejo skupaj z vnuki…

res, KAJ VSEGA JE BILO 🙂 – ŽIVLJENJE JE LEPO:)

pa ni le pocukrana zgodba kot bo kdo trdil – je zgodba mogoče le malček drugačna kot od večine vas ? ker različni smo si in vsak pač živi kot le zmore in zna…

lp


Saj sem pa napisala izviren nickname (: Kaj te sedaj muči?

Tvojega zakona ne bom komentirala, saj do tega nimam pravice… Vem zase, da nisem oseba, ki bi bila zmožna preboleti prevaro, ker je zame to najhujša oblika izdaje… Tako kot si napisala, ljudje smo si različni.
Gpspodu sem svetovala terapevta, ki bo znal tukaj najbolje pomagat, nisem pa vključevala nekih lastnih prepročanj, ker ni nujno, da tisto, kar odgovarja meni odgovarja tudi drugim…

----------------------------------------------------------- [i]Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.[/i]

New Report

Close