Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prepis na srednjo šolo

Prepis na srednjo šolo

Pozdravljeni,
Sem dijak srednje sole za gostinstvo in turizem 1. Letnik, a ga zal nisem naredil, za to sm se moral v roku parih dni premislit na katero solo bi sel in sem se odlocil za srednjo zdravstveno solo na kateri sem bil sprejet. Opazil sem ces cas da sem naredil napako in da bi raje ostal na srednji soli za gostintsvo in turizem in ponavljal prvi letnik, mislite da bi lahko to bilo mozno?

Pozdravljen,
možno je, vendar si upravičen do omejenega števila “brezplačnih” vpisov/prepisov, nadaljnje si moraš plačati. Konkretnejše informacije lahko dobiš v šolski svetovalni službi ali v CIPS-u na Zavodu za zaposlovanje.
Srečno,

Tina Milharčič, univ. dipl. psih. [email protected] Inštitut C. A. R., d.o.o. www.institutcar.si

pozdravljeni, narediu sem 1.letnik srednje tehnicne sole ( avtoserviser) zdej med poletjem sem premisljevau in odlociu sem se da hocem iti na srednjo gostinsko in turisticno solo a je prepozno da se prepisem ker je ze 10.7. ? in ce bi se prepisau bi sou nazaj v prvi letnik ali v drugi ?

pozdravljeni, narediu sem 1.letnik srednje tehnicne sole ( avtoserviser) zdej med poletjem sem premisljevau in odlociu sem se da hocem iti na srednjo gostinsko in turisticno solo a je prepozno da se prepisem ker je ze 10.8. ? in ce bi se prepisau bi sou nazaj v prvi letnik ali v drugi ?

Pozdravljen,
če se prepišeš, potem moraš opraviti diferencialne izpite in če jih opraviš, greš v 2. letnik. Priporočam ti, da se pozanimaš pri šolski svetovalni službi na šoli, kamor bi se rad vpisal. Tam ti bodo lahko povedali več glede prepisa, pa tudi, ali imajo sploh še prosta mesta.
Srečno,

Tina Milharčič, univ. dipl. psih. [email protected] Inštitut C. A. R., d.o.o. www.institutcar.si

Pozdrav!
Sem dijak 3. letnika tehniške šole smer računalnikar (SPI) in me zanima če se lahko po končanem letniku vpišem na +2 ekonomski tehnik (PTI). In ali bom moral narediti diferencialne izpite?
Lep Pozdrav!

Oglasi se pri svetovalni delavki na tvoji šoli.

PLP Nataša D

Pozdravljeni!
Sem dijakinja 2.letnika slaščičarstva in me ta poklic ne veseli vč in bi se rada prepisala na avtomehnakarsko šolo celje in me zanima ce se to lah tudi zdj ze prepišeš.
Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Sem dijakinja 1. letnika srednje zdravstvene šole in na to šolo sem se vpisala predvsem zaradi vpliva okolice pa tudi mislila sem da me to veseli kot sem že povedala predvsem zaradi vpliva okolice, sem si pa vedno potiho želela na gimnazijo nevem zakaj to je bila moja želja že od zmeraj in zdaj se ta želja z vsakim dnevom v šoli povečuje. Ko me kdo vpraša kako mi je všeč šola se zmera zlažem in rečem da mi je vredu čeprav se počutim tako brezveze. V osnovni šoli me je sicer nekaj dajalo in se res nisem nikoli učila na koncu sem res skoraj brez učenja izdelala z prav dobrim uspehom ampak zdaj je vse drugače že med počitnicami sem se zavzela zase in si rekla da se bom res učila za sproti in do zdaj v teh dveh mesecih mi je to nekako uspelo res drugače gledam na šolo in tudi zato si tako zelo bolj želim v gimnazijo. Vglavnem zanima me ali se lahko prepišem in kako je s tem res si želim na gimnazijo in samo upam da še ni prepozno…

Sin bi se rad prepisal iz ene poklicne na drugo. Ima dva popravna- dva strokovna predmeta. Ali lahko gre v 2. letnik ne da bi naredil teh dveh strokovnih predmetov- popravnih, ker tam teh predmetov itak ni???

Pozdrav! Sem dijakinja gimnazije v Celju – 1.letnik. Res, da sta od zacetka sole minila samo 2 dni ampak sem se že prvi dan pocutila tako glupo tam in skor nic mi ni blo vseč… No, najvecja tezava pri vsem tem pa je, ker potrebujem do te sole 1uro in 15 min voznje v eno smer… Skratka, zelo rada bi se prepisala na gimnazijo v domacem kraju in to bi naredila že kar ta taden… Vsi mi govorijo naj pocakam ampak jst vem, da ni to to. Hvala za pomoc in odgovore. Zanima me sicer, če je res zelo zapleteno se prepisat, ker se mi zdi da nebo ravno tezav glede na to da je zacetek solskega leta in se ni ocen in tega… Res Hvala Vam😀

Mene samo zanima ali se je v 2.letniku možno prepisati iz triletnega programa na štiriletnega z difecialnimi izpiti.


Mislim če je možno iz 2.letnika triletnega programa v 2.letnik štiriletnega programa na isti šoli iz iste stroke.

Iskreno vam svetujem da res dobro razmislite o srednji šoli že v osnovni šoli.. jaz sem bil skoraj gotov vendar sedaj nisem več.. 3x sem se že prepisal.. delanje diferenciarnih izpitov je grozno.. pri meni se zaradi vseh teh naglih sprememb že kažejo znaki depresije.. ne mislite da boste v depresijo padli tudi vi.. vendar če pride do prevelikega stresa se to lahko hitro zgodi.. vendar vztrajam.. Bog me je poslal da delam neumnosti :D.. vsaka šola nekaj stane 🙂

Zivjo! Stara sem 15 in hodim v Ljubljano na sredno veterinarsko 1. letnik, sem v dijaskem domu in pred mesecom se mi je zgodila nesreca z konjem zdaj sem spet v soli ampak imam nekaj negativnih in sem sla ze popravlat ampak nism popravla in zdaj moja mama ne vidi vec resitve in me zeli prepisati na drugo solo jaz tega ne zelim ker se ne vidim nikjer drugje in vem da je to financni zalogaj ampak si res zelim ostat in popravit te 3 negativne ker je zdaj pouletje so to ratale graje in zdaj mama misli da mi nikakor ne bo uspelo popravit zato je rekla sa bo pocakala do ponedeljka in nato bo videla ali me prpise ali ne jaz ze zdaj vem da nisem vsega popravila zato ne vem kaj naredit. po poskodbi si tezko zapomnem stvari sedim za knjigo 3 ure in se res ucim potem pa ko me kdo kaj vprasa ne vem vec nic ampak jaz si res zelim ostat in probat se enkrat. Kako naj mamo prepricam da me ne prepise in mi da se malo casa da probam spet popravit?
Hvala za pomoc

ime mi je jan hodim v sredno solo Velenje kot tehnik računalnštva.
že celo leto imam občutek da sem se vpisal na napačno šolo.
sedaj bi se rad prepisal na isti program ampak v celje.
zdaj je tako konec leta in me zanima kako to gre.
ali naj to še povem in storim med solo ali naj počakam na počitnice in med počitnicim to opravim.
zanima me kdaj je najbolši čas za to.
hvala
lp Jan

Pozdravljeni
obiskujem 2.letnik srednje sole, zdele smo ze pri koncu, drgac pa mam enga popravca iz 1.letnika. Ali je mozno ce bi se ZDAJ izpisala iz 2.letnika, ker ne verjamem ce bom uspela koncat ta letnik, torej vpisala bi 2.letnik na drugo solo. Ali je to mozno ceprau ze imam narediti izredni izpit za 1.letnik?

Zdravo!

Trikrat si se že prepisal? Pa to gre?

Sprašujem namreč, ker je sin pustil 1. letnik gimnazije in pač počakal na vpis v drugo srednjo. Zdaj ima pomisleke, če se je prav odločil. Ali se lahko še prepiše?

 

LP

Živijo!

Zanima me naslednje –  sin je pustil 1. letnik gimnazije, ker se tam ni našel in pač počakal na vpis v drugo srednjo, kjer je bil sprejet. Zdaj ima pomisleke, če se je prav odločil. Ali se lahko še prepiše? Sprašujem, ker sem nekje zasledila, da se lahko le 2 x vpišeš v prvi letnik, nikjer pa ne najdem kolikokrat se lahko prepišeš.

 

Hvala in lp.

 

New Report

Close