Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prepis na srednjo šolo

Prepis na srednjo šolo

Dober dan! Mene pa zanima, kako je sploh s prepisom med šolskim letom? Sedaj, pred drugim letnikom sem že zamudil…Hodim na eno gimnazijo v Ljubljani, zaključil sem 1. letnik. Ni težka in mi ne dela kakšnih problemov, vendar pa, na njej se ne počutim dobro! Ne učitelji ne sošolci in ostali učenci, nekako se ne ujamem…1. letnik sem še zdelal brez problemov, vendar pa mislim da še 3 leta nebom zdržal tam!! Čedaljebolj imam v mislih prepis, ali na kako drugo gimnazijo ali pa srednjo šolo…starši pa za prepis niso…zanima me, kako je s prepisom med šolskim letom in, kaj storiti? Hvala 🙂

Načeloma DA.

PLP NAtaša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

prosim za čimprejšnji odgovor!

Pozdravljeni!
Obiskujem 1. letnik gimnazije, ki mi sicer zaenkrat ne povzroča nobenih problemov, ampak sem na žalost malce prepozno ugotovila, s čim bi se v živjenju rada ukvarjala. Po končani srednji šoli bi se rada vpisala na študij delovne terapije ali kozmetologije. Zanima me, kaj mi priporočate, da nadaljujem gimnazijo ali da se drugo leto prepišem na srednjo zdravstveno šolo in opravim nekaj diferencialnih izpitov?

najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni! Sem dijakinja 1. letnika na umetniski gimnaziji v Lj. pa se mi vedno bolj zdi, da ta sola ni zame, nekako se ne vidim vec tukaj. V os sem bila odlicna, navajena sem delati in se uciti, tu pa se mi zdi da je la olj malo. Splosni predmeti niso prevec dobri, jaz pa bi rada pridobila tudi znanje iz matematike, fizike, itd. Zato razmisljam, da bi se prepisala na bezigrajsko ali vic, lahko tudi poljane. Zanima me kako je s prepisi? Ali se je se mozno prepisati? Sicer pa si zelo zelim na kaksno gimnazijo na primorskem, zato me zanima tudi ali je mozno dobiti prostor v dijaskem domu tudi med solskim letim?
Hvala za odgovore! 🙂

Težko ti posredujem kakšne konkretne relevantne odgovore na tvoja vprašanja. Svetujem, da se odpraviš kar tja kamor meniš, da bi se prepisala. Od šole do šole je odvisno, če imajo še kakšno prosto mesto se zdi… najboljke direktno na posamezni šoli.

Pa dobro razmisli, posvetuj se s starši, ne odločaj se pre/hitro.

PA srečno!

Nataša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Trenutno obiskujem Srednjo šolo za oblikovanje Maribor (1. letnik). In nekako mam občutek, da je to bila najslabša odločitev v mojem življenju. Iskreno povedano, sploh nisem srečna. Ko pridem domov ponavadi rečem, da se grem učit, v bistvu pa se v svoji sobi jočem in razmišlam o tem, kaj naj naredim. Namreč na to šolo sem se vpisala, ker sem hotela nekam daleč iz domačega kraja. Ravnala sem prav neodraslo. Zdaj se vsak dan vozim iz Ljutomera v Maribor, vstajam zgodaj in pozno popoldne pridem domov. Sploh niam veliko časa za domače naloge in za učenje. Rada bi se prepisala na gimnazijo v Ljutomer. Ampak nisem prepričana, če se lahko iz poklicne šole prepišem na splošno izobraževalni program. Poleg tega pa tega nikakor ne morem povedati staršem. Niti jim nikoli nisem omenila, da se počutim nesrečno. Občutek mam, da bi jih spet razočarala.

MIslim, da se verjetno sedaj težko prepišete – ali pa tudi ne… Lepo vas prosim odkrito se pogovorite s starši, natančno tako kot ste napisali meni povejte njim. Prepričana sem, da Vas bodo razumeli in Vam pomagali.

Pa srečno!

Nataša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Zdravo!
Imam vprašanje. Hodim v 2. letnik splošne gimnazije rada bi se prepisala v ekonomsko gimnazjio, saj mi fizika povzroča težave. Drugače pa imam ocene, ki se vrtijo okoli 3, razen fizike, torej nekako povprečno.

Ali je možno, da se prepišem v ekonomski oddelek že sedaj na koncu 1. polletja?

Tukaj pa je še ena težava. Za drug tuji jezik imam francoščino, ker pa je v ekonomskem oddelku možna samo nemščina, predvidevam, da bi morala narediti diferencialni izpit iz nemščine-to je prvi letnik nemščine? (zraven diferencialnega izpita za ekonomijo..)

Hvala za odgovor 🙂

ojla… jaz pa obiskujem 1. letnik gimnazije šk loka in bi se rada prepisala na fotografskega tehnika na sšof. zanima me če moram sprejemne izpite še enkrat opravljati če sem jih že opravila lani. pa zanima me tudi koliko diferencialnih bom morala narediti če bi šla rada v drug letnik?

že naprej hvala za odgovor 🙂

ojla… jaz pa obiskujem 1. letnik gimnazije šk loka in bi se rada prepisala na fotografskega tehnika na sšof. zanima me če moram sprejemne izpite še enkrat opravljati če sem jih že opravila lani. pa zanima me tudi koliko diferencialnih bom morala narediti če bi šla rada v drug letnik?

že naprej hvala za odgovor 🙂

Pozdravljeni
Sem mama sina ,ki že drugič hodi v 1 letnik. Imamo težave z učiteljem in to zelo velike že drugo leto. Fant si je z veseljem izbral to šolo ,vendar jo je kaj kmalu zasovražil.Prvi kontakt z učiteljem je bil katastrofalni ,saj je ta po svoji presoji začel poimenovati učence z žaljivimi imeni.Žaljivke so bile tudi nacijonalističnega pomena.Neposredno žali tudi starše.Ocene pri njemu so pri vseh učencih najslabše.Najbolj ne razumljivo pa mi je ,da se to dogaja že več let.Očitno se ga bojijo starši in učitelji ,saj je res pravi…
Sin je lansko leto pogrnil na celi črti. Žal mi je samo to ,da smo prepozno ukrepali pri ravnatelju.Saj veste,ko si cvekar si cvekar povsod ne glede na vzrok.
Po nekakšnem dogovoru in tudi sinovi odločitvi smo se odločili za ponavljanje razreda. Lani ga je imel ta učitelj 2 strokovna predmeta .Ravnatelj je obljubil ,da ga letos nebo učil ,vendar ni bilo tako. To leto ga ima 3 glavne predmete .Seveda ima vse predmete spet ena,saj je medsebojno sovraštvo že zelo veliko.Učitelj je užaljen zaradi lanske pritožbe ,zato to sinu kar naprej očita. Povedal mu je ,da bo imel enko in ,da popravca ne bo naredil.Pri ravnatelju smo zopet prosili ,da poskuša ukrepati.
Res ne vem kaj naj storim? Ali naj ukrepam pri višji instanci ali naj ga prepišem na drugo šolo,kar pomeni ,da bo šel že tretjič v 1 letnik?

Vaš sin je RAZVAJENČEK, saj vi pišete namesto, da bi on napisal svoj problem. Naučiti se mora ODGOVORNOSTI. Res, da je stara tema ampak ne razumem kako lahko starši pišejo probleme namesto, da bi oni pisali in spraševali.

Današnji otroci pa resnično imajo vse na pladnju ni čudno, da so potem takšni – večina.

prvo kot prvo nisem vedel da je moja mama to napisala .
drugo kot drugo ne veste mojih problemov zato ne morete reci da sm RAZVAJENČEK !!!
in kot zadnje pri tem učitelju vsi najebemo !!
in če imate svoje otroke in imate podobne probleme jih probajte sami resiti !!!

lep pozdrav in mami nism kriu xD

prvo kot prvo nisem vedel da je moja mama to napisala .
drugo kot drugo ne veste mojih problemov zato ne morete reci da sm RAZVAJENČEK !!!
in kot zadnje pri tem učitelju vsi najebemo !!
in če imate svoje otroke

lep pozdrav in mami nism kriu xD

imam veliko tezavo zdaj hodim v 1 letnik sredne sole tehniskih strok. Jaz pa si ful zelim iti na gostinsko ali mi lahko kdo pove kaksen je postopek ker mislim narest 1 letnik in se potem prepisati ?????
Hvala
lp andraz 😀

Potem je najbolje, da pokličeš svetovalno delavko na gostinsko šolo in ti bo natančno povedala, ker je od šole do šole različno.
Pa srečno in pametno v tvojih odločitvah.

NAtaša D

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Živjo,mene pa zanima ali se mi je sploh vredno trudit da bi v tem mesecu popravila 4 nms-je? Hodim pa sicer na ekonomsko gimnazijo in sploh nimam veselja se ucit..se ucitelji so taki da joj..pa tudi nisem tip da bi sedela samo za knjigam. Večkrat ko sem se pogovarjala z mami sem ji rekla,da bi rajs sla magar wc-je čistit kot pa da moram sedeti za knjigam. Tako da kaj vi svetujete? Drugače gruntam,da bi se preepisala na drugo poklicno solo ampak v 1.letnik saj mi letos pomojm nebo uspelo usega narediti? 🙂 hvala za vas odg.

Predlagam ti, da se vsedeš dol in se začneš učit, ne pa da iščeš razloge zakaj ne…. vsekakor se boš enkrat morala, ker ne vem, če bi bila ravno rada čistilka? Z opravljenim letnikom se bošš lažje odločala.

Pa srečno!

Nataša D

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Pozdravljeni,
hčerka je v 2. letniku gimnazije in trenutno ima 6 negativnih ocen. Lani je imela 3, vendar je 1 popravila, tako, da je na koncu imela 2 popravna izpita. Letos ji nekako nikakor ne gre, pravi, da bo ocene popravila ter da bi se najrajše prepisala v srednjo ekonomsko ker je matematika lažja. Poskusim se veliko pogovarajt z njo, veliko mi pove (tudi o alkoholu in ostalih stvareh na šoli), vendar ne ve kaj bi rada (glede šole). Nima neke vizije kaj bi bila, non stop spreminja mnenje, na zadnje je hotela za psihologinjo ali DIF, vendar s takšnimi ocenami se ne bo mogla vpisat na faks. Na ekonomsko srednjo se hoče prepisati ker je slišala, da je lažja, vendar sploh ne pozna predmetnika in ne ve kaj ekonomski tehnik sploh dela in kje lahko dobi službo. Ne vem ali naj vztrajam, da ostane na gimnaziji ali pa ji dovolim prepis. Bojim se, da tudi če se prepiše in če še vedno ne bo imela učnih navad tudi to šolo ne bo izdelala. Rada bi ji pomagala vendar ne vem kako, plačevala sem inštrukcije, vendar so še vedno bile negativne ocene, poskusila s kaznovanjem (ven itak ne gre, vzela pa sem ji računalnik), z razgovori, na lep in manj lep način pa nič ne pomaga. Ne vem kaj se dogaja v tej njeni glavi in kaj je potrebno, da se bo začela učit. Berem ta vaš forum pa eni pravijo, da so otroci dejansko zaživeli, ko so se prepisali, enim je zopet šlo na slabše, z druge strani 2. letnik gimnazije pa naj bi bil najtežji.
lp

New Report

Close