Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prepis na srednjo šolo

Prepis na srednjo šolo

Zdravo! trenutno obiskujem 2.letnik gostinske šole v celju. Čezdalje bolj pa ugotavljam,da sem se pri izbiri srednje šole krepko zmotila. že ko sem začela obiskovati prvi letnik sem proti koncu letnika počasi izgubljala voljo do učenja in PREDVSEM VOLJO DO POKLICA. čeprav sem prvi letnik izdelala z prav dobrim uspehom sama z tem nisem nikor zadovoljna. že kot mali otrok sem velikokrat govorila da bom nekoč imela svojo zelo uspešno gostilno,ampak niti najmanj si nisem mislila da bo pot do tja tako težka. skratka v šoli sem vedno bolj nesrečna in brez volje… odnosi v razredu in profesorji se vsak dan slabšajo. Mogoče je že malo pozno saj se sedaj nahajam v 2. letniku in sama si izredno želim prepisati na drugo šolo… razlogov za to je veliko… starši vedo za moje probleme,ampak mi vedno pravijo,da pač takšno je življenje in da se moram sedaj soočiti s svojimi problemi.. pri sebi vem,da sem sama dovolj zrela za pomenbne odoločitve v mojem življenju in da se vsekakor znam spoprijeti z težavami. odkar obiskujem to šolo sem velikokrat bolana,dogajajo pa se mi tudi hude bolečine v želodcu.. tega prej nisem poznala.. veliko sem premišljevala,kaj nak storim z svojim poklicem in nadaljno poklicno kariero,ker vsekakor vem da v gostinstvu ne bom srečna. Prišla sem do zaključka,da bi bilo najbolje da se prepišem v program okoljevarstevni tehnik in sicer v 3. letnik.. sedaj se je šolsko leto že pričelo in po mojem mnenju bi bilo najbolje da dokončam letnik na tej šoli in nato naredim potrebne izpite za vpis v tretji letnik. zavedam se da mi to prinaša tudi veliko učenja… kaj pa mi vi svetujete in predlagate? zanima me tudi koliko denarja stanejo diferencialni izpiti?

hey…hodim v 1.letnik biotehniške šole (4letni program) in mi strokovni predmeti delajo težave :// zaj sem na tej šoli 3 mesece…os septembra dalje…in bi se rada prepisla na frizersko pa me zanima ali se je še možno prepisati? PROSIM ODGOVORITE

lp.sarah

Menim, da je najbolje, da pokličete direkt na frizersko šolo.pa srečno! Nataša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

zvedla sem namreč da se ne gre več prepisat…lahko se samo nasljedno leto…razen če se bo kdo izpiso…te mogoče lahk grem na frizersko…zanima me kr pač že imam od rojstva težave z hrbtenico..namreč nekakšno bolezen na ledvenem delu…nevem točno…in mi starši pravijo da se nemorem vpisat na frizersko zaradi hrbtenice…mogoče veste kako stem itd…?

ali vedno gredo na gimnazijo samo odličlnjaki ali lahko gre tudi kdo drug

Pozdravljeni. Hodim v 1. letnik na Gimnazijo Celje- Center- likovna smer, vprašala, bi če je še vedno možen prepis na drugo šolo ali ne? Tukaj imam res slabe ocene in res ne bi rada, da zamočim eno leto na gimnaziji, ker že v osnovni se nisem najbolj potrudila vendar sem mislila, da mi bo v srednji šlo nekako lažje.. pa sem se očitno motila. Že v naprej hvala za Vaš odgovor!

pozdravljeni, obiskujem prvi letnik ekonomske gimnazije in sicer se bi rad prepisal na splošno gimnazijo, vendar me je pa strah fizike, ker je mi na ekonomski gimnaziji nimamo. ali mi lahko kdo kaj pove o fiziki? nekateri pa pravijo da je ekonomska gimnazija lažje od splošne gimnazije, ali to drži? ter ali mi lahko kdo pove, če je na večini faksov fizika kot izpiz? hvala, če pa gledam na ocene pa bi zdej končal z 4, tko da imam večino 4 ter kje kaka 5ka(:

Jaz imam čisto isti problem. Obiskujem ekonomsko gimazijo in bi se rada prepisala na splošno gimnazijo,… ali se lahko prepišeš sredi druge konference, ali se sploh splača…ali raje dokončam letnik in se prepišem na začetku 2.letnika?? ….pa še za diferencialne izpite za fiziko…kako to sploh poteka?

pozdrav! Mene zanima ali se lahko prepišeš iz srednje poklicne šole na splošno gimnazijo? Glede na to, da imam zdaj na poklicni samo en tuji jezik, na splošni pa sta dva? nujno rabim čim prej informacijo! hvala

resno sovražim šolo! od prvega do zadnjega predmeta, vključno s športno vzgojo!!!!!!!! profesorji danes iščete neznanje namesto znanja, šibkosti namesto prednosti itd. Najraje bi vas vse nekam poslala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zelo lepo bi analizirala svoje norenje pa se mi niti več ne da, ker sem že tolikokrat ponorela zaradi tega. prasci in prasice ste, od prvega do zadnjega (ja ja so tut izjeme). ampak ne mislt da si to ti ker nisi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! največja prasica je pa fizkarca! resno! smiljo se mi njeni otroci da majo to svinjo doma.. pa jo gledat ceu dan. nj gre nekam. pa če to bereš,prasica ena: iz principa grem na pedagoško in se bom izobrazla sam zato da bom enkrat prfoksa in bom iz čistga užitka jebala js tvoje vnuke u glavo, brez razloga, prsežm! sam da vidš kako je blo men! pr tabli ponižujš folk k da si jebena kraljica ceuga sveta, ma kaj ti ni jasn??????? enkrat ti bo tok tok tok zlo žou, sam ležala boš na tleh pa me prosila js ti bom pa plunla u obrz. 🙂
isto loh rečm tut za koga druzga in ja, isto loh rečm kokr sm že za fizko povedala. j___ se!
pa sm pridna pa sm vzjudna pa sm dost brihtna da bi nardila gimnazijo če vi nebi bli taki kurci da bi si hotl svoj enoličn vsakdanjik popestrit s tem, da ene dobesednoo drkate u glavo. oja,vrnil se bo-pa ne enkrat.

že bolš vole 🙂 nč bat, js bom gimnazijo že nardila, pa maturo isto, in to ne s trojko alpa manj. AMPAK še isti moment k ne bom več dijakinja (te) šole vm bom pa usem po vrst pršla na vrata povedat kaj si mislm o vs. res, brez heca.

Pozdravljeni!

Jaz bi se prepisal iz 1.letnika gimnazije kjer imam vse predmete pozitivno razen italijanščine,tudi slovenščina mi malo niha med pozitivnim in negativnim :P. Ugotovil sem da se mi ne da več obiskovati gimnazije in bi se rajši prepisal na Naravovarstveno ali je kakšna možnost da mi ne bo treba ponovno hoditi v prvi letnik da odidem kar v drugi letnik naravovarstvene? Če je to mogoče ali bom mogel imeti italijanščino pozitivno če se bom hotel prepisati.

Hvala.

pojdi do poklicne usmeritve na vaši gimnaziji in se pozanimaj, ja predmeti morajo biti vsi pozitivni oz. vsaj popravljeni na popravcu (kolikor je znano meni)

Pozdravljeni!

Sem skoraj dijakinja prvega letnika (jutri izvemo rezultate prvga izbirnega kroga) gimnazije Vič in bi se rada prepisala na gimnazijo Bežigrad. Najprej mi je bila gimnazija Vič zelooo všeč, že na začetku so mi pa tudi povedali, da je treba na tej šoli delat (se veliko učiti). Sprva se nisem kaj preveč s tem ubadala, a sedaj me je pa ža kar zelo strah. Nevem ali bom to zmogla. Kar nekaj ljudi sem vprašala kakšna je gimnazija Vič in večina jih je rekla da moraš res velikooo delati. Nekdo je celo rekel, da če bi se še enkrat vpisal na gimnazijo, bi se, namesto na Vič, raje na Bežigrad. Nočem, da mi ocene padejo.
Prosim za vaša mnenja in nasvete, zanima pa me tudi ali se sedaj sploh lahko še prepišem ali se mogoče lahko septembra ali moram začeti in končati 1. letnik na gimnaziji Vič???
Res lepo prosim za odgovore čim prej, da ne bo prepozno za prepis.

Že v naprej hvala!

Zdravo,

Lansko leto sem imel 3 popravne izpite v prvem letniku splošne gimnazije, katerih nisem naredil in sem padel letnik, sepravi sem bil letos spet 1 letnik. Ponovno mi ni šlo, in sem letos avtomatsko padel. Ostal mi je samo vpis v srednjo šolo. Ali je možno, da je vpišem v drugi letnik srednje ekonomske šole kjer bi naredil diferencialne izpite, ter popravil tri popravne izpite iz prvega leta prvega letnika. S tem, da je bil en od popravnih izpitov fizika, ki pa je na srednji ekonomski nimajo, tako da je to verjetno en izpit manj. Zanima me, ali je sploh možnost da se vpišem v drugi letnik ali bom moral spet v prvega?

Hvala in lp,
Miha

Lep pozdrav vsem!
Vpisala sm se na SŠGT (srednjo gostinsko in turistično šolo v lj), namreč na tehniško. V prvi polovici šol. Leta mi je šlo super. Vse predmete sem imela pozitivno. Potem pa je šlo na slabše,prfoxi so ns dejansko začel drkat u glavo in jebat s raznimi brezveznimi stvarmi k jih nikol nebomo rabl… V enmu tednu smo pisal 9 testov!!! In pol se uč tok stvri n enkrt…pa pol za povrh tega še poslušamo kake lenobe,gnoji in budale smo od prfoxov…in pol nj mamo mi do teh ljudi respekt!?
Amm no pač zdaj ko smo zaključl sm js padla zaradi 4popravnih. Razmišljala sem da bi se prepisala na 3-letno,ki je lažja… A je to možno zdaj na koncu leta. V začetku junija sem dobla vpisnico,na katero sem napisala da se vpisujem v 2 letnik. Nisem bla prepričana da bom padla. Z mami sva se pogovorili in ugotovili da bo bolje zame če grem na 3 letno in potem naredim še +2. Zdaj me le zanima če to lahko storim zdaj ko je vpisov že konec. Naj še dodam da imam odločbo (dodatno strokovno pomoč)
L.p.

Naj se otrok prepiše če mu bo to lažje. Vsekakor ga morate podpirati, če si tega res želi. In bi res radi gledali otroka ki se muči za knjigami in mu je v šoli težko?

ma folk … kva je z vami? vsak bi se rad nekam prepisal, pa to in ono … ko se na koncu 9. razreda
odločaš, kam boš šel, na katero šolo – a ni cilj narediti šolo brez večjih težav?

za vsak cilj se je treba potrudit, sploh pa za uspeh v šoli in zato, da imate lepe poletne počitnice … opažam, da se noben ne bi učil, dobre ocene pa kar pričakujete … učitelji se namesto vas ne morejo učiti … učitelji vam samo PODAJAJO snov na takšen ali drugačen način, vi učenci (dijaki) pa hodite v šolo zato, da se boste kaj naučili … na vas pa je, da se snov pri določenem predmetu naučite in jo razumete, ter to še pokažete na preizkusih znanja …

ker sem sam hodil v gimnazijo, pa lahko iz lastnih izkušenj povem, da je NAJTEŽJI ravno 2. letnik gimnazije …

ne vem, zakaj se vpisujete kar nekam, potem pa ugotovite, da šola ni za vas … a ni vaš cilj, da boste uspešni v šoli? ampak, če hočeš biti uspešen v šoli, se moraš zato POTRUDITI in predvsem veliko delati za šolo, torej se učiti … učitelji se ne bodo učili namesto vas, oni vam le podajajo učno snov, ampak VI DIJAKI ste tisti, ki morate potem snov pri vsakem predmetu predelat in znat ter razumet … to pa seveda zahteva čas …

mene pa zanima če v osnovni šoli recimo dvakrat padeš razred in si recimo v 7.razredu star že 14let to pomen da moraš takrat iti ven iz šole pa tud če še nisi dokončal je??

Pozdravljeni!
To šolsko leto bom vstopila v 3. letnik, trenutno obiskujem srednjo zdravstveno šolo v Celju (program zdravstvena nega,torej 4 letni program). Zanima me, če bi bil možen prepis na drugo srednjo šolo in sicer za program farmacevtski tehnik? Ocene pri meni niso problem,saj sem bila v obeh letnikih do sedaj odlična vendar sem po nekaj delovnih izkušnjah ugotovila, da to ni poklic zame.
Verjetno bi bili potrebni diferencialni izpiti ampak bi bilo možno,da bi po opravljenih izpitih na tej drugi šoli nadaljevala s 3. letnikom?
Hvala za odgovor, lep pozdrav!:)

New Report

Close