Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Prehrana po zdravljenju

Prehrana po zdravljenju

Ajoooooooooj

Tina ko se boš preselila v bolj kmečke kraje ti svetujem da vprašaš okolik kdo ima vsaj intergrirano, če ne že bio predelavo. V Grosuplju je tudi tržnica menda ob sobotah kjer prodajo tudi kmetice ki meni kar pred vrata pripeljejo kar naročim (sadje in zelenjava, krompir, domači jabolčni sok… ) To je res fajn na vasi če si ti odprt in nisi sovražen do domorodcev te kar sprejmejo… jaz delujem po principu “jaz sem Ok in ti si OK” Zaenkart imam res same ful pozitivne izkušnje. Sem pa imela predavanje v Grosupljem in V Ivančni in tam spoznaal ljudi ki jih zanima zdravo življenje in so me povezali s pravimi ljudmi, sam vprašat je treba.

Sicer pa sem kupovala na tržnici , čim bolj sezonsko sadje, tudi oreščke na tržnici. Sicer v glavnem večino stvari kupujem v kalčku ker vem da so res kvalitetni.

Jaz sem si delala sokove malo po breussu mal sem jih po svoje priredila: v galvnem pa osnova korenje, rdečea pesa, zelena, tudi koromač(ma veliko kalija), sam zdej tudi jaz hladno dehidrirane uporabljam ker je bolj enostavno. POzabila sem povedat da že 10 let več ali manj stalno jemljem spirulino (alge).

Kav ni priporočljiva (tukaj se včasih pregrešim) , čaji pa zmerno (mislim da se ni dobro pretirano nalivat z eno in isto vrsto časa dlje časa). Jaz imam rada himalajske čaje (te medna edini niso bii kontaminirani po černobilu). No Ašičeve ma sicer na dohvat ruke /samostan je 300 m od mojega doma/ sam jih bolj redko uporabljam.

Sokovnik imam en tak boj klasičen (nima ta dragega ) , Nikoli ne mešam sadja in zelenjave i tudi sadje jem v monoobrokih (to pomeni samo eno vrsto sadja na naenkrat , itak se v pol ure prebavi, potem gre ša drugo vrsto (to mi je še ostalo pod vtisom knjige “Proč s kuhinjskem loncem” Odakr sem prebrala to knjigo (ene 8 let nazaj) ne uživam več nobene goveje juhe (ne bom razlagala , če boš prebrala ti bo jasno)

POšiljam ti tale recept za proseno kašo (jaz ne dam smetane, in dodam javorjev sirup na koncu, namesto orehov lahko daš karkoli (jaz imam rada pecan oreh , in sladkorja ne uporabim seveda

PROSENA KAŠA Z JABOLKI
3 dl kaše, 5 dkg rozin, 1 kg jabolk, 2 dkg orehovih jedrc, 1 dl smetane(sladke), rezina limone, sladkor, cimet

Kašo operemo, skuhamo v osoljeni vodi (cca 15-20 minut). Če jo prej namočimo se hitreje skuha.

Poparimo rozine; kašo in rozine stresemo v pekač premazan z maslom, zalimo s sladko smetano, sladkamo in premešamo.

Posebej nastrgamo jabolka in orehe- Zmešamo, pokamo z limono, sladkamo in posujemo s cimetom. Z nadevom obložimo kašo. 15 minut pečemo na 200 stopinj.

Ej, zdaj ste mi pa naredile takšne lušte po čokoladi – temni z pomarančo in mandlji (jaz sem sladkoholik in to mi je največja muka ali kazen ali kakor vzameš, da bi se mogla odpovedati temu). Pa tudi tale kaša z jabolki mi prav dobro diši, tako da jo bom sigurno sprobala. In odkar je moja mami zbolela, tudi jaz dosti berem o zdravi prehrani in začenjam počasi dojemati, kakšno “svinjarijo” dobivamo v telo z našo hrano in v bistvu res sami sebe zastrupljamo. Čeprav sama itak pojem veliko sadja, nisem vedela, da ga ne smem mešati med seboj. Se pravi, če se lotiš sadja, je boljše da za en obrok ješ eno vrsto sadja in čez nekaj časa drugo vrsto. Kaj pa mislite o mlečnih izdelkih? Jaz sem uporabo mleka, jogurtov in teh stvari – razen sira, zelo omejila. Baje tudi to mleko ni tako zdravo, kot ga opevajo.
LP
Alenka

Kristina,
jaz sem si nabavila tefalov sokovnik, ki je tudi ožemalec citrosov. Sem zelo zadovoljna. Vse sadje ali zelenjavo (če se le da) prej olupim.
Lp, petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Svetujem ti da si prebereš knjigo: Porč s kuhinjskem loncem, tam je zelo dobro razloćeno zakaj se sadje je posamično in tudi zakaj ne mlečnih izdelkov. Jaz uživam samo kozje izdelke, tudi sir ni dober preveč-dela holesterol.

Kadar pa grešim takrat vzamem encime (to je dobra bergla)

Rina, a ti ne ješ ves čas encimov?

In še nekaj… na Twinlabovih straneh (www.twinlab.com) sem našla prehranski dodatek – encime!!! Osnova ista kot pri Wobe mugos: pankreas + papaja…. Daj poglej, me zanima tovje mnenje… Sem nekaj primerjala vrednosti, ki jih vsebuje Twinlabov izdelek in Wobe mugos, ampak se ne znajdem najbolj…. Če je primerljivo, bi namreč raje kupovala Twinlabovega, ker mi je bolj pri roki… cena pa je verjetno tam, tam.. ampak mi ni treba v Avstirjo.

Aja, danes sem bila pri mojih puncah v službi in sem govorila z Danielo in ji povedala tvoj plan najinega obiska pri tebi. 🙂 Ji je bil všeč… 🙂 Pravi, da se bosta dogovirili in potem se dobimo. 🙂 Juhej!

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Sem slišala za Twinlabove, vendar jih morajo menda tudi naročiti (jih ni kar tako za dobiti) pa so tudi precej dragi. Sama se pozanimaj pri Twin Labu, jaz imam samo info iz druge roke. Jaz sem naredila z encimi 2 kuri po skoraj 3 mesece, sedaj pa so bolj za “berglo” samo jih pa imam pri roki. Mislim da so pomenbni. Tud če me slučajno grlo boli pojačam dozo antioksidanta in encimov.

A te encime kupiš pri nas, v trgovini, kjer kupiš c vitamin ali jih moraš naročiti? Taja

Te encime naj bi imeli v Twinlabovi trgovini na stadionu Šiška. Bom danes klicala, če imajo na zalogi in da mi malo razložijo. Tam je en gospod (deluje mi šef), ki obvlada vitaminsko sceno. Javim na forum, ko kaj več izvem, da bodo še drugi dobili info.

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Kristina, ko boš klicala – a lahko vprašaš, če so njihovi izdelki tud za otroke?
lp, petra

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Veš, kako, šla sem tja, mapak sem prepozno videla, kaj te zanima. Svetujem ti, da sama pokličeš – telefon pa najdeš na interenetni strani podjetja Medica artis d.o.o. Zdajle nimam pri roki naslova… Če se ti ne mudi, bom vprašala nalsendji teden, ko grem spet tja po neke zadeve, ki jih danes niso imeli….

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

dej prosim vpraš, pa če mi razložiš kako sama pridem tja bom zelo vesela T

Taja, dogovarjam se za popust in katalog, ki ga bom imela s sebojna občnem zboru. Boste lahko skopirali…. Potem pa se magar skupaj odpravimo tja in nabavimo.

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Super Tina, hvala ti Taja

Kaj pa GOh-ov FHES in Kinotakara, ali so to drazje variante?

Encimi so popmebni pri presnovi ,ki je itak šibka točka pri rakovih bolnikih. Fhes je antioksidant torej zaščitnik celic, pleg tega omogoča zaradi posebne microcluster tehnologije da ve celice pride dodvolj kisika, v kisikovem okolje se rakave celice ne razvijajo. s %.2 fhes a so v laboratoriju dosegli 99,9 % zaščito celic, iz tega razloga tudi jaz jemljem 4-6 kapsul dnevno večino časa, odvisno od napora v tistem dnevu , kak dan vzamem tudi samo 2 – če je poseben antistersni dan. Tudi če vzameš vsaj 2 fhesa dnevno vnekaj narediš na področji zaščite celice, poleg tega deluje bazično na telo (vsi vemo da so rakavi bolniki zakisani kar se tiče PH).-

Kinotakara obliži pomagaja limfi pri razstrupljanju in stem se naredi kura, potem se vsake toliko pomaga telesu pri razstrupljanju. kot vem je limfom znak visoke toksisčnosti telesa in to pomeni da ima telo že itak težave pri rasztrupljanju zato mu je treba na nek način pomagat. Kinotkaar je zame super stvar in zelo efektna. Sama sem naredila prvič kuro vsaj 20 dni, dam si jih vsako polno luno(tisto noč) in potem še na vsake 2 meseca kako škatlo. Itak pa si 2 krat letno naredim 10 dnevni neagresivni post (takrat uživam dodatke prehrani in hladnodehidrirane sokove in se še bolj intenzivno razstrupljam)-ne uživam nobene kuhane hrane,

Encime jaz vzamem takrat ko začutim da jih rabim, običajno kadar grešim pri prehrani -sploh pri sladkih stvareh in glutenu , takrat vzamem vsaj zveler i zjutraj po 5 dražejev. Je pa dorbo narediti kako kompletno kuro z njimi (z 800 tabletami) vsaj 3 krat 3 dnevno.

Bistvo je da znamo telo razstrupljati in da znamo vzdrževati imunski sistem, potem pa še poskrbimo za pravo hrano -za celice. Zaenkart so to ene najboljših in efeknih stvari kar sem jih srečala v zadnjem desetleju. Seveda ni izključeno da ne obstajajo še bolje, treba je probat, če ne probaš ne moreš vedet.

Jaz priporočam prehranske dodatke GNLD. Več informacij na moj mail. V nobeni hrani ni toliko snovi kot v teh prehranskih dodatkih. So brez konzervansov, kemije in umetnih barvil in popolnoma naravna.

Smejte se in svet se bo smejal z vami METKA

Da ne bo pomote. Nikogar ne želim v nič siliti, vendar, ker ne želim tudi na veliko reklamirati, vas prosim, da tistega, ki stvar zanima mi lahko piše na mail. Posredovala mu bom tudi literaturo in linke.

Smejte se in svet se bo smejal z vami METKA

Veš kaj vsaj v osnovi razloži kaj to je in kako deluje, da bom sploh videla ali to potrebujem in ali me to zanima.Hvala Taja

Sem vam poslala mail.

Smejte se in svet se bo smejal z vami METKA

New Report

Close