Najdi forum

Posvojitev iz Moskve

Postopek posvojitve iz Ruske federacije trenutno poteka zelo hitro. Za vse nadaljnje informacije se lahko obrnete na e-naslov: [email protected] .

LP Jadranka

lep pozdrav. zanima me kako se postopki posvojitve v rusiji začnejo kaj jepotrebno storiti in cena da končnoprideš do tako zelo zaželjenega otroka. za odgovor najlepša hvala

Postopek začneš na svojem CSD, ko imaš pozitivno mnenje začneš zbirati tudi vse dokumente potrebne za Rusijo. Iz same Moskve posvojitve več ne potekajo, potekajo pa iz Sibirije, perma in petersburga.
Potuje se 3x ali 4x (tole nisem 100%ker se spreminja), cena celotne po ojitve pa se giblje nad 30.000 eur.

Glede na info iz nekaterih medijev me zanima – je iz Rusije res še mogoče posvojiti? Baje Rusija ne daje otrok v posvojitev državam, kjer so uzakonjene istospolne poroke, je to res, kako se to odraža v praksi?
Zanima me tudi glede stroškov – nekje navajajo stroške nad 20.000, nekje nad 30.000 – zakaj takšna razlika?
In še glede zdravstvene dokumentacije posvojenega otroka – so posvojitelji z zdravstvenim stanjem seznanjeni v naprej, je to transparentno?
Najlepša hvala za odgovore.

Koliko sem seznanjena, bodo verjetno res zaprli ko bo zakon stopil v veljavo. So pa zaprli tudi Franciji in Španiji, ko so sprejeli ta zakon, pa so potem spet dovolili posvojitve v eno državo..

Stroški – okoli 20.000 je bilo takoj na začetku.. Sedaj je samo cena odvetnika od 15-18.000 eur, potem so tu še prevodi, letalske karte, hotel….. nanese kar okoli 35.000 po mojih informacijah.

Zdravje – diagnoze imajo dokaj hude, ampak to zato, ker morajo biti postavljene diagnoze, da gredo lahko v mednarodno posvojitev. V Sibiriji izveš diagnoze že v mailu, v Permu in Petersburgu pa mislim, da ko prideš na urad (nisem 100%).

Škoda, da se ne javi nobeden od posvojiteljev, bi lažje odgovoril na vsa vprašanja.

Rusija naj bi bila “odprta” do l.2017, ko naj bi razširili sistem rejništev in ustavili posvojitve. Tako da kdor razmišlja – čim prej v akcijo 😉

New Report

Close