Najdi forum

Posvojitev iz Moskve

Ja, v slovenščini…evo, bom kr skopirala njihov odgovor… a sta enaka?

Spostovani!

Veseli bomo, ce vam bomo lahko pomagali pri ureditvi vsega potrebnega pri posvojitvi zeljenega otroka. Postopek bo trajal nekaj mesecev ( od 2-4, odvisno od dodeljenih uradnikov ). Potrebno bo pripotovati 2x v RF, drugic ze po otroka. Ce ste drzavljani slovenije, tezav ne bo! Spisek dokumentov ni zelo obsezen, mogoce jih je zbrati in pripraviti v kratkem casu! Potrebni bodo zaverjeni prevodi, tudi pri njih lahko pomagamo. Bo ceneje kot v sloveniji! Prav tako z organizacijo in vsem ostalim! Moznosti za posvojitev otroka so realne!
V kolikor se boste odlocili za nadaljevanje, smo vam na razpolago.

С уважением,
Герасим Осипович
[email protected]

Ko sm jim pa nazaj napisala, da mi naj pošljejo podatke o njihovi ogranizaciji (naslov, telefon…), mi pa še niso nič poslali… še čakam… bomo videli, kaj bo…

Ne glede na geografsko lego sirotišnice v ruski federaciji se o posvojitvi odloča na ministrstvu v Moskvi. Toliko v razmislek o ponudbi g. Osipoviča.
Potrebna dokumentacija za posvojitev se spreminja od primera do primera. Sicer pa posvojitve tečejo nemoteno, le ruska politika do posvojiteljev iz tujine se spreminja.

Meni so napisali takole:
Hvala lepa za zanimanje in vprasanja. Ker so dopusti je malo tezje vse skupaj povezati, zato le nekaj osnovne info, v tednu dni pa vec, ce vas bo zadeva se zanimala.
Nismo organizacija, ki se z posvojitvami ukvarja na komercijalnih pogojih, zato so tudi stroski nzji. Nudimo suport v tecenju vsega casa procesa posvojitve, se pravi do srecnega konca vsega procesa. Vse skupaj traja od 4 do 12 mes., odvisno od okoliscin, uradnikov itp..Spisek vseh potrebnih dokumentov, navodila, anketo, nasvete itp. prejmete pravocano. Sam postopek ni prevec zahteven ali tezak, vse je izvedljivo. Le volja in zelja morajo biti prisotni! Predplacil ne zahtevamo, bo pa potrebno pripotovati 2x!

Naslednjijč pa takole:
Z pari iz slovenije se nismo sodelovali, zato zal reference iz slovenije niso mogoce. Ker ne delujemo na osnovi komercije tudi nimamo web stranice ali kaksne druge reklame. Mislimo da to ne bi bilo primerno.
Vaso nezaupanje razumemo, zato tudi predlagamo postopno medsebojno poznavanje. Ko bo zadeva tako dalec prejmete tudi stevilko kontaktni telefon, st. faxsa itp.
Po informacijah s katerimi razpolagamo ( preleti, vize, prevodi, bivanje, prevozi……) in po fikxsnih stroskih tu bodo koncni strocki v visini cca 13650 euro!
Paket dokumentov ki bodo potrebni ni zelo velik. Gre za ciso navadna potrdila kot so dokazateljstvo o poroki, zdravnisko spricevalo, zaposlitvi, materijalnem stanju ali dohodku, bivalnih razmerah, neobsojenosti za tezke zlocine, prosnja, anketa, pooblastilo, izjava…..Seveda mora biti vse prevedeno, kaj tudi notarijalno zaverjeno.

Resnično ne vem kaj naj si mislim… :S :S

“srecka”, ravno danes, ob 7.44, so mi poslali odgovor, ki je do vejice enak tvojemu drugemu. Če bi bili legit, jim ne bi bilo problem napisati naslova in telefona…

Res mi ni jasno, kaj se dogaja z Rusijo… “srecka”, zasledila sem, da si dobila od ge. Jadranke info, da posvojitve tečejo nemoteno razen Moskve, po drugi strani pa je “Moskva Rusija” napisala, da vse poteka preko Moskve… kako je zdaj s tem, je kdo v procesu in kako poteka?

Zanimivo, res.. Jaz ne vem kaj naj si mislim.. sem jim poslala še par vprašanj, pa me zanima kaj bodo odgovorili. Ti si jim še kaj odgovorila?

Ne vem, mogoče je mislila, da zadeve tečejo preko Moskve, same posvojitve pa se dogajajo iz drugih krajev?!?! Ne vem, ugibam.

Firbčna, daj se mi javi na ZS.

Firbčna in srečka! Svetujem vama, da se obrneta na kakšen par, ki je že dal to izkušnjo skozi. Srečno!!!

Hvala “nasvet za naprej”.
Na forumu se je javila samo “hitreje”, pa še ta je dala samo kontakt in nič več.
Tudi gospod pravi, da slovenskih referenc nima, tako, da očitno še nihče ni posvojil z njegovo “pomočjo”..
Tudi na netu ga ne najdem.. :S

Kaj pa kakšna referenca para iz druge države, da bi vsaj kakšen kontakt dobili in se povezali oz. dobili kakšno informacijo.

Posvojitve tečejo po celi Rusiji, ne samo v Moskvi ni preko Moskve. Midva sva posvojila preko sibirije in z Moskvo nisva imela nič oz. samo s slovenskim veleposlaništvom v Moskvi.
Bi bila pa tudi jaz vesela še kakšne informacije.

Jaz trenutno razmišljam tako – oni ne zahtevajo nikakršnega predplačila.
se pravi, jaz uredim vse dokumente (v SLO, plačam sama), potujem gor in če vidim, da je vse skupaj nateg izgubim največ 3000 eur (dokumenti + letalske karte).. Kaj imajo oni od tega?? Zakaj bi me nategnili?

Svetujem veliko previdnosti pri posvajanju preko popolnoma nove in nepreverjene naveze in še posebej, če se posrednik ne želi identificirati. Pravi, da ni komercialni, ja, zakaj potem ponuja svoje storitve?? Khm… Midva sva pred časom posvojila v Moskvi, ko je še teklo in je bilo vse transparentno, jasno in predvidljivo. Zelo lepa izkušnja. Priporočam, da se obračate na Jadranko Simončič, prevajalko, ki prevaja parom, ki posvajajo po znanih in dokaj utečenih poteh – saj ni le Moskva, tudi v Permu se baje odvijajo posvojitve nemoteno in še v enem mestu pa sem pozabila ime…

“previdnost velja”, res je. S srecko sva preverili kontakt in vse kaže, da je scam. Dvakrat sem jim napisala za naslov in telefon in so se izognili… pa baje še niso sodelovali s Slovenijo in zato ne morejo dati reference, odgovarajo pa v takšni slovenščini, kot bi šlo za redno sodelovanje.. pa “hitreje”, ki je objavil ta kontakt na forumu, dela iste napake in uporablja srbščino/hrvaščino (?) “objasnili”… vidi se, kje so dobili prevajalca, sam se bo moral še mal bolj potrudit 🙂 v glavnem, če si pozoren, opaziš, da je scam… kar je škoda, ker bi tudi jaz namesto cca. 35.000€, kot zdaj stane postopek posvojitve, raje plačala natanko 13650€ (haha, od kod jim ta cifra, glede na to da že letalske karte ful varirajo)

srečno vsem pri iskanju možnosti za posvojitev…. sama bom iskala dalje… bomo pa seveda še naprej veseli uporabnih informacij 🙂

Tako je firbčna, prav imaš.

Posvojitev, čeprav se zdi morda čustveno in operativno lahek proces, to ni čisto res. Čeprav teče vse predvidljivo in jasno, je s tem povezano veliko skrbi, čustev, pričakovanja, nestrpnosti itd. Zato se poslužujte preverjenih poti, ki so na nek način zagotovilo na poti do cilja. Pa čeprav stane veliko več. Je vredno za takšen cilj.

Danes sem v časopisu Nedelo prebrala, da po forumih sodeč, letos še noben par ni pripeljal nobenega otroka iz Rusije. Naj tu napišem, da ni tako! Tudi letos so v Slovenijo prišli otroci iz Rusije.

Spremljam vaše pogovore ….. TUdi mene vse to zanima .
Torej , ali je kakšen odgovor ?

Jaz sem z g. Gerasimom še vedno “na vezi”.. Piše, da je vse ok, da lahko konec leta že spoznam otroka, da je potrebno pripotovati 2x, izjemoma bi šlo tudi 1x (daljši obisk)..
Ne vem, meni še vedno ni zaupal imena organizacije, telefonskih št… karkoli..Tako, da ne vem kaj naj si mislim. :S
Na nek način me seveda vleče, že zaradi manjših stroškov, pa tudi seznam dokumentov ni tako obsežen..

Ima mogoče še kdo kakšno izkušnjo?

Tudi meni je ogovoril tako nedefinirano :
Spostovani!

V Sloveniji se nismo delali, tam tudi ni nikakersne javne reklame ali sodelavcev. Ni potrebno, saj se tovrstne novice drugace sirijo. Tudi Vi ste nas nasli po drugacni poti, kajne? V glavnem smo in delamo tu v Rusiji in v pribaltskih drzavah. Smo na jugu rusije, blizu oljimpiskega Socija! Čeprav ste samski je posvojitev z nekaterimi nijansami mogoca. V kolikor bo slo za regularen postopek bodo stroski v visini cca 15000 eur!

Po moje ga je treba vseeno preveriti preko kakšne ruske ambasade .. Kaj pa vem !
Čudno in nedefinirano !!

Petra, a vidva razmišljata, da bi šla poskusit?

Ali pa mogoče kdo drug? Dajte se javit.

Živjo,

zanima me če je kdo v letu 2014 že posvojil otroka iz Rusije?
Hvala in lp,

Posvojitve potekajo normalno.. nekaj otrok je že prišlo, nekaj jih bo pa še kmalu. 🙂

Postopek posvojitve iz Ruske federacije trenutno poteka zelo hitro. Za vse nadaljnje informacije se lahko obrnete na e-naslov: [email protected] .

LP Jadranka

New Report

Close