Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ponoči moj otrok skoraj ne spi.

Ponoči moj otrok skoraj ne spi.

Tudi pri nas se je po prvem cepljenju vse spremenilo, prej je spal že po 8 ur, zdaj si tega luksuza sploh ne moremo več predstavljat. Ni se več želel dojiti pri meni, po treh urah spanja se obvezno zbudi, nekaj malega poje ali popije in potem žurka..zaspi in kričanje na vsakih 15min nekje do 7ih zjutri, ko zaspi še za uro in pol…

Odsvetujem dojenje ponoči. Preden gre spat naj poje močen obrok, ne le mleko, in boste videli. Poznam kar nekaj staršev, ki so uspeli na tak način.

Tudi najin 4.5m star sinek je spal prvih par mesecev skoraj cele noči, s tem da čez dan po par dremežev po pol ure in nič več. Če otrok ne spi ponoči, je čez dan mogoče preveč spal?

Najin je po cepljenju dva dni razdražen in neješč. Ga niti ne silim z dojenjem, saj bi s tem samo stopnjevala razdraženost. Ponudim mu večkrat na dan da se vsaj odžeja. Sicer pa ponavadi pokaže kdaj hoče jesti.
Se je pa zadnji mesec zelo zbujal, tudi na dve uri – kljub temu da njegove dnevne dremeže še vedno vzdržuje na minimum. Največji problem je bil, da je bil zelo hitro spet lačen po zadnjem podoju pred spanjem. Sedaj mu dajem uro pred spanjem hippovo kašico za lahko noč, ki se meša z vodo. Potem se še malo podojiva in se sprehodiva, da podre kupčke, ga dam v posteljico na bok, božam po trebuščku da se čisto umiri in zaspi sam. Sem pa potrebovala cele eksperimente preden sem dojela kje je težava. Še najbolje pa je otroka opazovati, saj sam pove zelo veliko kaj potrebuje.

Upam da bom kateri mami pomagala z informacijami.

Tako kot pravi Kitty..

Če ga doji na vsake dve uri…pomeni,da ni dovolj hranljivo mleko…in je skozi lačen,čeprav ne kaže znake pogosto z jokom…
Pri nas je bilo isto pri tretjem otroku. Moja ni imela več pri treh mesecih dovolj hranljivo mleko,dobili smo tudi Novolac in tudi to ga več ni nasililo. Kaj zdaj??? Babica je rekla:dajta mu nemastno prekuhano kravje mleko (0,5% maščobe-alpsko mleko) in naj kupima keksolino…Tako,da je od treh mesecev bil skoraj samo na tem receptu,včasih sma menjavala keksolino,vanilino in griz…Danes pri 2 letih je zdrav in nič mu ne manjka…kot so nam včasih novodobne mamice pravile,da boma otroka ubila…pa nevem kaj še…hehe…Aja pa tudi spat je začel skozi vso noč od bolj nasitene hrane….

New Report

Close