Najdi forum

Prevarana, otroci si tudi želijo, da babica ne bi umrla in da sonce zvečer ne bi zašlo …

st.uriel!

V odgovor si preberite v “Starševstvo in medsebojni odnosi” prispevek “Sin ne sprejema partnerja”. Tam je vsa znanost današnjega 21. stoletja.

Prevarana, vi si pa preberite morda posledice ki jih je na otrocih pustila ponižna mama in tiranski foter, ki gre po principu “lahko delam kar mi paše ker sem dec, žena mora pa vse potrpeti”.
No daj si. Pa še preberi si kakšno zgodbo kjer otroci pišejo da komaj čakajo da se ločita. 🙂
Ne nalagajte vse na otroke ok, to je prelaganje odgovornosti, prenašanje bremena, oh ker so pa otroci bom pa tukaj. Veš kaj … tudi če ne bi bilo otrok, bi bila. gospa Tessa pa lahko ima nevem koliko izkušenj z varanjem in ljubimkarstvom in jih deli tukaj- samo čemu če ti ohranjaš zakon, potem varaš sam?

Alo, alo, dajte malo umiriti pink ponk žogico.

Vsi vemo, da ne obstaja samo črno in belo, ampak še paleta odtenkov in tudi naši partnerski odnosi in z njimi povezani problemi in rešitve so različni ravno toliko, kolikor je naših odnosov. Saj veste, vsak oz. vsaka drugače miga (malo za šalo).

Pred parimi meseci sem izvedela, da me mož vara z družinsko prijateljico, s katero smo kolegi še iz študentskih let. Tudi ona ima moža. Tukaj so še štirje majhni otroci. Skratka kaos in gravžarija.

Zato iščem, berem, se soočam, trudim …

In v zmedi mojih čustev, mi je v pomoč tako razmišljanje Tesse, Prevarane in vseh ostalih.

Če povem po pravici, mi je trenutno, ker sem jezna in besna ljubše pisanje Prevarane (tudi jaz sem mu spakirala plastične vreče perila in mu jih postavila pred vrata).

Ko pa preberem Tessino izkušnjo, pa čutim in sem vesela, da obstaja upanje, da nam bo skupaj v družini, ki je vrednota še lepo in varno. Saj ga ljubim in imam z njim dva najlepša otroka. Upam, da bom zmogla, čeprav boli, boli, boliiii za popiz…

Odločitev, kako in kaj bo, pa je izključno moja in zaradi mene.

Želim napisati, da je vsaka vaša izkušnja nam prizadetim dobrodošla, pa prosim brez nestrpnosti do drugače mislečih.

Lep dan, Žalostna2

Slišimo tisto kar si želimo in po čem hrepenimo. Da omilimo bolečino resnice. Tako tudi ti.
Resnici pogledat v oči in si jo priznati res prekleto boli.
Boličine pa ne maramo. Zato bežimo, se zatekamo v laži in sanjarjenja da bi doživeli to po čem hrepenimo. Se jih oklepamo ko vtapljajoči slamice, ki jo tok vode prinese v bližino. Taki so Tessini nasveti, iz prve roke. Slamice, ki se jih prevarane tako rade oklepate, upanje da morda pa le….ampak to upanje mora priti iz ust in izpod pisala roke ki vas je prevarala. Tu je vaše upanje. Če ga tam ne čutite, ODIDITE.
Sigurno pa je, da ni lepšega kot po varanju priti domov. Dve muhi na en mah. Družbeno odobravajoče celo. Nekoč so take na oslih po vasi peljali, še pred tem so jih kamnali, danes se jim poje hvalospeve, zmagovalna slo popevka 2x, popačeni svet total.

Tudi meni Tessin primer daje upanje! Od nekoga žena, sama moraš vedeti kaj in kako čutiš… Ne naredi nekaj kar bi naj bilo prav – ne oprostiti, ker si boš kasneje morda očitala – zakaj nisem poskusila. Če pa si predstavljaš življenje brez njega, pojdi naprej…

Prepričana sem, da se dandanes dogaja veliko prevar in v službi kjer delam večinoma s fanti, se mi smejijo, ko rečem, da sem prepričana, da mene mož še ni prevaral…

Ljudje smo in slej kot prej nas lahko kaj premami, zavede… Tudi jaz sem v trenutno težkem obdobju. Ničesar nisem storila ali naredila, sem pa izigrala zaupanje, ker sem si 2x v pol leta izmenjavala stavke z enim moškim – 3min chat, kjer se nisem ničesar dogovarjala da bi z njim kam šla ali z njim kaj počela… Ko se pogovarjam s prijateljicami so mi priznale, da so tudi same kdaj s kom klepetale in se hecale, pa ni bilo nobenega namena ali dejanj. Poslušam pa tukaj, da mi ni več za zaupat, da nisem vredna, da mi mož oprosti in da bom naslednjič isto naredila… Ljudje smo različni in če je 1x to naredil, ne pomeni da spet! Mislim, da bi mu morala dati še eno priložnost, če ni v ozadju še kaj drugega… da ga več ne ljubiš oz. si ga naveličana, imaš odpor… To veš ti!

Kakšno razmišljanje. Tip te prevara, torej te ne ljubi, ne spoštuje in ker mu tega ne oprostiš in mu ne daš priložnosti si pa ti problem. Halo!
Ko te enkrat nekdo …. te bo sigurno še drugič in še dalje, dokler to dovoljuješ, oproščaš in prenašaš, ene celo do smrti. Mat..kako silna ljubezen… mislim bolezen
Kaj ti pa pomaga da ti njega ljubiš, če on tebe ne. Zato ker ga ti ljubiš ti ni treba prenašati in požreti vsega! V imenu ljubezni!
Ljubezen v ozračju prevare umre! Je ni več, ODŠLA JE DRUGAM. Pojdi za njo, ker tam kjer ni ljubezni, ni življenja.

Da se tip po prevari lahko brez problemov vrne domov, mu je to samo podpora in pomoč za naslednje podvige, in zagotovo se nobenemu več ne bo odrekel. Saj ona doma je slepa in gluha in glupa ko..in se seveda temu primerno obnaša do nje. Pa četudi je še tako sladkorečiv. Hinavščina na kubik. Pa kaj bi to.
Da si le ne bi enkrat očitala…Glupost velika tako razmišljanje. Zato pa je tako kot je.

Objava čaka odobritev

Upam da ga ne kritiziraš vpričo otrok!

New Report

Close