Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost PO DAROVANO JAJČECE NA ČEŠKO

PO DAROVANO JAJČECE NA ČEŠKO

Jaz imam eno vprašanje: vem, da v Pragi predpisujejo medrol oz prednisole.. Mi lahko poveste koliko mg ste jemale in kako dolgo? Ko ste zanosile – ste popolnoma prenehale ali postopkoma in kako?

hvala.

Meni so predpisali 2,5 mg Prednisona, zato nisem hotela jemati medrola, ker mi gramaža ni šla skupaj, ko mi ga je zmanjkalo. Tako da sem potem Prednison našla v Italiji, jemati pa sem ga morala do 12 tedna. Če pa rabiš imam še eno celo škatlico viška.

Mene pa zanima,kje se lahko dobi Medrol ali pa prednison? Ali se ga lahko kar tako kupi ali je potreben recept – od osebnega zdravnika ali ginekologa? Sem na gklj in bi poskusila jemat, če bi kaj pomagalo, se pa bojim, da mi ga ginekolog na gklj ne bi hotel predpisat. Hvala

Zdravilo se dobi samo na recept, vseeno od koga. Prednisona pa pri nas drugače ni, jaz sem ga našla v Italiji. Lahko najdeš tudi kako tujo kliniko, v SLO ne priznavajo njegovega delovanja. Jaz ga imam viška za 20 dni, če je bi ti z njim uspelo, pa nekje dobiš recept za nadaljnih 7 tednov.

Hvala. Ja saj to ne vem, kje bi ga potem dobila za naprej.ali je drugače boljši medrol ali prednison-kateri ima manj stranskih učinkov-tega me je najbolj strah-da bi nekaj jemala po svoje in da bi se kaj zakompliciralo oz da bi bilo potem z otrokom kaj narobe…

EvaMI,

prednison in medrol je eno in isto. Včasih farmacevtske firme ko poteče zdravilu patent, uporabijo razne trike, da ustvarijo popolnoma “novo” zdravilo beri dodajo neko novo pomožno snov, samo da obdržijo ceno zdravila in ohranijo svoj promet. 2,5 mg Prednisona je primerljivo s 2 mg Medrola. Razlika v mg je zaradi različne molekulske mase, aktivne učinkovine pa je verjetno v obeh isto.

Sigurno drži, ker sem tudi jaz, ko mi je pošla škatlica prednisona kupljenega na Češkem menjala za Medrol. Na urgenci so rekli, da vzamem 2 mg namesto 2,5 mg prednisona.

Lp

Ali je kateri ostala ena injekcija Decapeptyla 0,1 ali Dipherelima 0,1, ki bi mi jo lahko poslala. Kupim.

kako “odsotnost” piše da prednisone (oz. če je to medrol) v SLO ne priznavajo naši zdravniki, drugi pišete pa da ste dobile podatke o medrolu.

samo vprašam da slučajno ne pridem h terapevtu in naletim na nodobravanje.

Zivijo,

Tudi midva se odpravljava v Prago v kliniko pfc po darovano jajcno celico. Avgusta prideva na vrsto sedaj pa sem v fazi zbiranja izvidov. Zataknilo se je pri brisu za klamidijo, mykoplazmo in ureaplasmo. Moja ginekologinja dela samo za klamidijo in je tudi preverila in v Celju na mikrobioloskem nimajo ustreznih palck za odvzem oz. teh preiskav ne delajo.
Prosila bi, ce mi katera pove pri katerem ginekologu ste opravile te teste?

Napiši PFC-ju in vprašaj, če so te preiskave nujne.

Pozdravljene,

nekaj me zanima in sicer, kam in kdaj ste šla na prvi ultrazvok, ki naj bi bil v 4. tednu nosečnosti po umetni oploditvi.

Hvala, lp

New Report

Close