Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? pilonidalni sinus-vraščanje dlak

pilonidalni sinus-vraščanje dlak

Zdravo, tudi meni se je zdaj že tretjič naredila bula na trtici. Prvič sem šla urgentno pod nož na polikliniko. Rano so pustili odprto. Zapirala se je 2 meseca in pol. Potem 5 let nisem imela težav. Nato sem takoj, ko se je pojavila bulica odšla do zdravnika in sem dobila antibiotike in je zadeva izginila. Nato čez 1 leto isto, takoj k zdravniku in po antibiotikih zadeva izginila. Pri meni nikoli ni bilo luknjice. Zdaj po 2 letih spet, ampak nisem šla k zdravniku. Čakala sem 10 dni in se je tako povečala, da me je začelo ovirati, ponoči nisem mogla spati na hrbtu. Zato sem se namazala s to kremo https://www.ichthyol.de/produkte/ichtholan-spezial/ (ki sem jo po drugem pojavu bulice kupila na amazonu) in naslednji dan je kar naenkrat pritisk popustil in je gnoj začel iztekat iz luknjice, ki se je pojavila. Zdaj bom šla k zdravniku, da pove kako naprej.

Pri nas to poznamo saj imata to težavo z. je nimata več tako akutne dva člana. Ena oseba je bila operirana trikrat, in tretjič je bil poseg kar precejšen, vse so sćistili in sedaj ni več težav. Pri drugi osebi (moški) pa mu vsake toliko časa ko ga začne malo boleti, s pinceto potegnem iz luknjice dlake, ki so kar dolge in na koncu se vidi že gnoj. Potem je pa spet ok in preneha bolet. Sčistiti je treba dlake, ki se v notranjosti razkrajajo in povzročijo gnojno vnetje itd.

Hey 🙂

Sem imel tale pilodialni sinus. Veliko ljudi se boji operacije, ker je specifična zaradi po domače povedano odprte rane, katere se ne šiva. Po slikah, ki sem jih videl na internetu kar se tiče klasičnega posega, sem se odločil, da grem na operacijo v Zagreb, v polikliniko Marija, kjer so mi naredili laserski operacijski poseg. Operacija je bila izvedena v lokalni anesteziji, ves staff izjemno prijazen, pač je samoplačniška storitev, ampak bolniška je posledično zaradi dokaj male rane kar fejst krajša pa nimaš pol riti razrezane, tko da sem bil zelo zadovoljen. V Sloveniji laserske operacije še nimamo, čeprav jo Iatros oglašuje, ko pa jih pokličeš pa pravijo da tega nimajo.

Z zagrebško kliniko sem bil zelo zadovoljen in priporočam.

Sinus 3, pozdravljen. Koliko pa je stal laserski poseg v Zagrebu?

New Report

Close