Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? pilonidalni sinus-vraščanje dlak

pilonidalni sinus-vraščanje dlak

Vesna,
če vam bo moj nasvet kaj pomagal:
kombinirano sem se zdravila pri kirurgu in dermatologu. Oba sta prišla do sklepa, da je vraščenih dlak manj, če se ne brijete, oziroma sta meni to odsvetovala.
In opažam, da imam poleti (ko je britje nujno) veliko več težav s tem.

Predlagam, da poskusite oziromo britje omejite na minimum (žal vem, da se v celoti temu ne da odpovedati).

Lep pozdrav vsem. jaz sem bil prejšnji meseec celoten na bolniški, ker sprva misem moral sedet in na wc nisem šel dober teden in pol-dolga poterba. nato se mi je stvar predrla in je iz nje steklo kaka 2 decilitra gnoja, ki je smrdel katastrofalno. nato sem šel do zdravnika oz. kirurga, da je oteklino vrezal gor, da je lahko odtekal gnoj. mesec in pol po tem sem naročen na operacijo, da sčistijo ceotno območje, čez dva dni grem in zdravnik me je opozoril na dolgotrajno rehabilitacijo, celo par dni ležanja v bolnici.

jaz tudi sem mel ta problem. prvo vidim ko sem šou na wc da mam krvav papir… potem rečem mami naj pogleda pa je rekla da imam luknico za velikost buckine glavce.in sma midva to čistila z alkoholom in nekim prahom pa biološko raztopino pa nič bolše bolelo me ni nič ker je gnoj skoz tekel ven ni notri ostajal.potem sem šou šele po enem letu k zdravniku pa me je nadru ko prasca ka sm čako, pa sem reko da sm mislo da je kaki tur al pa kej pa jew reko da to nujno pod nož operiran sem bil 17.9.09 kjer sem bil dva dni v bolnici. rano se mi zašili in po 4 dnevih ven uzeli žive. potem sem šou domov in zdaj mi ven teče gnoj 2x na dan menjam gazo gnoj pa ful smrdi

Pozdravljeni.
Meni se je sinus pojavil že lani, vendar se mi je do pregleda stvar že umirila, vsaj bolelo ni več, zato sva se z zdravnikom odločila, da počakava, da se bolečina spet pojavi. In seveda se je. Čeprav pri meni ni opaziti luknjice, tako da se mi tudi ne cedi gnoj. Samo boli pač. Ker sem fizično precej aktiven me zanima, če je po operaciji predpisano dolgotrajno mirovanje. Dranaža je pač potrebna, kako pa je z fizično aktivnostjo pa tem, ko se rana že zaceli?
Hvala

jah morem rečist da sem biu na operaciji 17 september pa do danes se mi ni zacelilo če je odprtina. 1 mesec sem mogu striktno ležat bolel ko praa… in še zdaj boli zdravnik mi je reko da še 5 do 6 tednov celjenja tisto drenažo ko ti notr devajo vsak dan v bolnici ful boli ko ti ven vlečejo pa tko msn mam [email protected] če kerga zanima mu povem pač iz izkušn

Mene je isto to matralo pred dvema tednoma, sprva se je pojavila bolečina v bližini trtice, potem oteklina in ta oteklina se je iz dneva v dan večala, čez par dni je bila že dokaj velika bunka, bolelo pa tudi zelo, nisem mogel normalno ležati, kaj še sedeti. Kakorkoli, bral sem malo tu po forumu in nisem vedel ali bi šel k zdravniku, saj jih ne maram kaj preveč, sploh pa mi ni dišala operacija. Odločil sem se, da bom sprva poskusil z obladki in čez par ur se je to predrlo. Kri in gnoj, pa še smrdelo je zelo. Gor sem dal gazo in zalepil, parkrat na dan sem to previjal, ta gnoj je odtekal ven še kak teden potem pa se je vse pozdravilo. Skratka, kar želim povedati, če ni smrtno nevarno ne rinite za vsako stvar k zdravniku, če lahko po lažji poti rešite, kako pa mislite, da so včasih te težave reševali?

Jaz imam z tem probleme pol leta-mogoče malo dlje. Najprej sem opazil na toalet papirju kri-grem do zdravnika in moja smešna zdravnica reče mogoče imaš hemeroide in ji povem ma kake hemeroide me pregleda in nič ne opazi. Je pa bila cist mala razpokica med ritnicam pri trtici…po kakem mesecu se mi je na ritnici naredila se ena luknjica malo vecja in zdaj mi ze iz dveh luknjic tece gnoj…in vsak dan si po 3x povijem, da mi ne predre skozi hlače gnoj…TAKO, DA NE PAMETOVAT-ČE SE NE GRE NA OPERACIJO SE TO SAMO ŠIRI!!!pA OČITNO JE TAK, DA DLJE ČASA SE ČAKA VEČ LUKNJIC SE NAREDI, KER GNOJ PRITISKA IZPOD KOŽE NORMALNO…komaj čakam,da se rešim tega sranja-,ker to me dobesedno jebe u ziv mozek-kljub temu, da si dam gor gazo in zalepim si vedno pogledam vsakih 15min,da ni ki gnoj sel preko-pa se psihično jebe u ziv mozek ta pilonidalni sinus… Čakal sem do danes in danes sem se naročil tako, da grem 5.11 na operacijo.

Jaz sem na začetku mislila da je mozolj in sem ga velikokrat stiskala ampak tako bolečega občutka še nism občutila.Gnoj mi je tekel iz ene velike luknje,pod to pa imam še več kot 10 malih ki mi je teklo iz njih. Čez čas se je začelo večati in bolj boleti,zato sem obiskala zdravnika.
On me je takoj naročil za operacijo v splošni anestaziji. ko so mi prerezali se mi je čez 3 tedne zacelilo in ponovno zagnojilo, tako so mi prerezali še enkrat. zdaj mam antibiotike in se mi ponovno gnoji..čakam pa na operacijo ki jo imam šele čez 2 meseca, kjer mi bodo prerezali 10cm,da bodo vse spravili ven,saj je hudo vneto. Upam da bo kmalu konec vsega saj je hudo nadležno, ker ne morem spati na hrbtu in se nasloniti na noben stol. Lp. 🙂

Tudi js sm mela pilonidalni sinus .. sprva nism vedela zakaj se gre mislila sem da je samo mozol .. nato ko je začela ta bula rasti in rasti nisem mogla več ležati stati hoditi na to sem odšla do svojega zdravnika na kar mi je odgovoril da imam raka… dal mi je napotnico za v bolnico jesenice.. nato sem odšla na jesenice najprej je bil pregled kirurg mi je povedal da imam pilonidalni sinus in da je tukaj potrebna kirurška pomoč. Naslednji dan se prišla nazaj v bolnico čakala sem na operacijo 5 ur v čakalnici .. nato mi je počla velika bula .. ko so videli da mi je počla bula so takoj ukrepali .. operirali so me lokalno čeprav brez enekcije ampak naživo in morm vam priznati da sem se predrla .. ker ko ti nekaj na živo delajo je zelo boleče .. šivali mi niso nič .. ker danes se to več ne šiva ampak se pusti da se izcedi … kolikor se le more. Nato sem dobila antibijotike amoksiklav in naročena sem bila čez 2 dni kontrola .. če je vse vredu .. čez kake pou leta se jee začelo pojavlati nazaj .. in je samo od sebe počlo odšla sm v bolnico kjer naj bi se dogovarjali za nowo operacijo … in na vsake tolk cajta se mi pojavla zdej nazadnje se mi je pojavil sinus ampak nism mela bule ampak bolečine res za umret .. bomo videli kaj bo upam na najbolše

Tudi js sm mela pilonidalni sinus .. sprva nism vedela zakaj se gre mislila sem da je samo mozol .. nato ko je začela ta bula rasti in rasti nisem mogla več ležati stati hoditi na to sem odšla do svojega zdravnika na kar mi je odgovoril da imam raka… dal mi je napotnico za v bolnico jesenice.. nato sem odšla na jesenice najprej je bil pregled kirurg mi je povedal da imam pilonidalni sinus in da je tukaj potrebna kirurška pomoč. Naslednji dan se prišla nazaj v bolnico čakala sem na operacijo 5 ur v čakalnici .. nato mi je počla velika bula .. ko so videli da mi je počla bula so takoj ukrepali .. operirali so me lokalno čeprav brez enekcije ampak naživo in morm vam priznati da sem se predrla .. ker ko ti nekaj na živo delajo je zelo boleče .. šivali mi niso nič .. ker danes se to več ne šiva ampak se pusti da se izcedi … kolikor se le more. Nato sem dobila antibijotike amoksiklav in naročena sem bila čez 2 dni kontrola .. če je vse vredu .. čez kake pou leta se jee začelo pojavlati nazaj .. in je samo od sebe počlo odšla sm v bolnico kjer naj bi se dogovarjali za nowo operacijo … in na vsake tolk cajta se mi pojavla zdej nazadnje se mi je pojavil sinus ampak nism mela bule ampak bolečine res za umret .. bomo videli kaj bo upam na najbolše

Sem eden od tistih ki imamo probleme s tem sinusom. Torej moja zgodba je taka, sinus semi mel že približno leto ne da bi sploh vedel. imel se bulico, ki pa me ni bolela in tudi ni nič teklo ven. Zadnje leto pa mi je teklo in sem šel parkrat k zdravniku. Šele pred kratkim sem se odločil za operacijo ki sem jo prestal 13.12.2011. Bil sem potem še eno noč v bolnici, sedaj sem že doma.napotki iz bolnice so bili samo redno tuširanje v rano in nošenje vložka če ne želim imeti umazanih gat 🙂 Danes sem bil tudi pri svoji zdravnici in mi je dala fiziološko raztopino s katero naj si rano umijem 2x dnevno. Upam da se mi čimprej zaceli in nikoli več ne ponovi, ker je bedno. Mogoče kako je z športom in to zadevo po operaciji. Kirurg mi je reku, da lahko že čez par dni športam, splošna zdravnica pa mi govori, da ni govora o športu preden se ne zaceli. Torej kakšne imate izkušnje s tem?

Pred kratkim sem operiral to zadevo in se mi rana celi že 1 mesec in pol. Še vedno mi občasno priteče malo gnoja oz. krvi. Ugl. res ni druge kot to operirat. 1 dan bolnice…2 meseca bolniške

Torej imel operacijo 13.12.2011 danes smo 14.2.2012, rana je še vedno odprta, gnoj še vedno malo teče, ni več bolečin tako da vsaj lahko normalno funkcioniram in športam. Zgleda se bo celilo še kak mesec 🙂

Pozdravljeni,

pri meni pa se je boleča oteklina pojavila med trtico in onusom, oz. bližje slednjemu. Gre za odebeljeno kožo, ki pa je normalne barve. Boli edino če jo potipaš. Vem, da bo slišati neumno in neodgovorno, ampak enostavno me je strah iti k zdravniku, saj sem aktivni kolesar in nebi rad zamudil pol sezone.

lp

Zdravo svima, slabo govorim slovenski (ali trenutno zivim na Bledu) pa cu ipak ovako pisat, nadam se da razumijete. Naime imam istih problema s pilonidalnim sinusom, u Decembru 2011 sam bio u hitnoj na Bledu odakle su me za 2 dana uputili na pregled na Jesenice, za 2 dana se sve smirilo i kad sam bio u bolnici na Jesenicama rekli su mi da se ne moram operisat, jer se to smirilo. Posle toga u Martu 2012 se to opet upalilo, nisam isao doktoru i povuklo se za 5 dana. Sada evo opet imam problema, osjecam da pocinje da natice opet, i pocinje da me boli! Jos necu da idem na hitnu jer mozda se i smiri, ukratko, koliko se ceka na operaciju? I jel se to radi pod anestezijom ili bez, na Jesenicama su mi rekli da se to radi sa anestezijom, ali citajuci vase postove vidim da su nekim to radili i bez anestezije, na sta ja nikako ne bih pristao? Hvala na razumijevanju, nadam se brzom odgovoru, Pozdrav svima, Igor

Zdravo svima.Igore druge ti nema nego na operaciju.Ja sam je odgadao 5 do 6 god. i opet zavrsio na stolu.To je takva bolest da je uvijek prisutna ali nekad boli vise a nekad manje.Znam da ti se neda i bojis se itd ali to je mus koji moras napraviti i sto prije odes to bolje za tebe.Ja sam operiran 13 7 2012 na parmovi 51b.Operacija ne boli nista a osoblje je prijazno tako da ne cekaj nista i idi.Senid..

Tale post si obvezno prebrati če imate problem s pilonidalnim sinusom, posebej če traja dlje časa…

Na polikliniki vam zadevo samo začasno rešijo (dejansko “prva pomoč”) , kar nekaterim pomaga, nekaterim pa ne, zato če ste med tistimi ki se jim sinus ponovi-ne čakajte na ponovno vnetje ampak redno opazujte oz. prosite koga da vam pogleda to mesto. Če opazite luknjice, pojdite k osebni zdravnici, prosite za napotnico k proktologu, pojdite na Parmovo ulico v Ljubljani (kirurški center Iatros), naročite se na pregled pa vas bojo poštimal. V mojem primeru so opravili radikalno ekscizijo celotne fistule/fistul 9.1, danes so pa na pregledu postrgali dno rane, kar se bo delalo na približno 14 dni in to je zagotovo daleč najbolj učinkovita metoda! Sam sem tudi zaposlen v zdravstvu in sem seznanjen z zadevami, tako da to je resnično super zadeva. Na operacijo pa sem čakal nekje dobra 2 meseca.

Danes sem bil na polikliniki, pilodinalni sinus, kirurški poseg pod splošno anastezijo. Povedati moram da smo pred enim letom vnetje na istem mestu pozdravili z antibiotiki, a se je zadeva pred nekaj dnevi kar naenkrat razbohotila, tako da je poleg sedenja tudi hoja postala nevzdržna. zadeva se je naredila le nekaj cm nad anusom.
trenutno se počutim kar v redu, kake hude bolečine ni, preventivno pa sem vzel lekadol.
kako se bo zadeva zdravila oziroma celila pa vas bom sproti obveščal.
l.p.
Sašo

evo gremo naprej s poročanje. danes je šesti dan po opreraciji, kakih večjih bolečin ni, vendar je luknja zelo velika, najtežje je sedeti. Žena je slikala lukno in mi pokazala sliko in povem vam da je res velika luknja. Ker se je spet začelo gnojiti, imam danes že drugi dan v luknji Alginat, ki očitno pomaga. Vsaj tako je bilo rečeno danes na previjanju. Jemljem antibiotike. Na polikliniki so zapisali, da predlagajo pregled pri proktologu, saj sumijo na fistulo. to naj bi bila nekakšna povezava med zagnojenim sinusom in črevesom če sem prav razumel. bomo videli kako bo naprej.
sašo

sasho eno vprašanje… kako velika je luknja po operaciji? in kaksna je bila tvoja pred operacijo?

New Report

Close