Najdi forum

Pes v bloku

Če sem ista oseba, potem itak velja zame, a ne? 🙂

Sicer pa je sumničenje o tem odveč, ker nisem.

Priznam pa, da sem bila pri nekaterih tvojih postih malo zmedena, komu so namenjeni. 2x si se sicer navezala na moje poste, tako da sem smatrala da je tudi ta post, ki jima je sledil, namenjen meni. Če sem se motila, da opravičujem. Si pa tudi sama takoj za svojim postom napisala “Točno tako….”, tako da je bilo nemogoče ugotoviti komu pritrjuješ – sama sebi ali komu drugemu?! Smiselno je vsaj takrat, ko komu pritrjuješ, ali pa mu rečeš, da govori neumosti, jasno povedati komu je to namenjeno. Če sem narobe ocenila, se ti še 1x opravičujem.

Seveda pa to ne spremeni mojega stališča, da mi tak nivo debate (in izrazoslovja kot npr.: “govoriš neumnosti”, “za bruhat”, “tečne stare babice”…) ni všeč.[/quote]

Nikjer nisem sama sebi pritrjevala. Če uporabljaš nitkanje, se točni vidi, komu odgovarjam. Zato ni razloga za tvojo zmedo, ker je vse popolnoma jasno. 🙂

Glede nivoja debate ti pa celo dajem prav. Na razumno napisana sporočila običajno tudi odgovarjam razumno. In če se prav spomnim, so bila tvoja v tej temu razumna, kar pa seveda ne pomeni, da se strinjam s tabo. Na poste v napadalnem tonu in na neargumentirane trditve pa pač odgovarjam drugače, pri čemer priznam, da včasih zavestno prekršim kakšno pravilo lepega vedenja. Skratka, nekako tako, kot presodim, da si sogovornik zasluži. 🙂

“Tečne stare babnice” se pa ni nanašalo na nikogar konkretno iz tele razprave, ampak sem hotela le opozoriti, da bi potemtakem lahko skupina, ki bi predstavljala večino, sprejela tak hišni red, da bi prepovedala kar koli, kar pač njim ne bi bilo po volji. če bi seveda to lahko. Pa na srečo ne more.

Lahko sprejme karkoli , kar ne posega v pravice ( ustavno varovane ) drugih . Pa še to ni vedno merilo , žal !

Ozri se okoli sebe (lahko samo do Avstrije , če je drugam predaleč ; pa tudi pri nas imamo primere ) in boš videla , da večina (lahko ) postavi na oblast recimo nekoga , ki ima izrazito nacionalistične ideje in krši človekove pravice ( konvencijsko varovane pravice manjšin v tem primeru ) . Kaj je en ubogi hišni red proti temu ?

No , jaz vseeno zaupam v pamet Slovencev ( in v to , da se bo večina “pametno” odločila ). Čeprav se tudi pri nas lahko zgodi , da dobi nacionalist 20% in to odpira vprašanja , kam to lahko vodi .

Saj sem se ti opravičila za mojo napačno predpostavko, komu je kak post namenjen (nitkanja ne uporabljam, ker se mi zdi odpiranje potem prepočasno – ampak to ni izgovor, samo pojasnilo). Bom drugič bolj previdna 🙂

Za “tečne stare babnice” vem, da ni letelo na nikogar tukaj (kaj od ostalega, kar so uporabile druge, pa je). Tak nivo debate me zmoti zato, ker ga v normalnem pogovoru ne uporabljamo (a kdaj rečemo sogovorniku, da je povedal nekaj, kar je “za bruhat” ipd.?) na forumu, kjer se skrivamo za nickom, pa si to dopustimo. Zakaj?

Kdo ve, kakšne stare babnice bomo pa me (če bomo dočakale). In kakšno bodo dedci 🙂

Jaz tudi na dorumu nikoli ne napišem, da je nekaj za bruhat. Pač pa tudi v resničnem življenju povem, da nekdo govori neumnosti, če je to pač res. 🙂

Za tećno me imajo pa nekateri že zdaj, tako da to ni odvisno od starosti. 🙂

živjo!
mene pa zanima ali je to kaznivo dejanje če ga imaš v bloku, če nobenega ne moti in če je use uredu? hvala za odgovor 🙂

Seveda ne, zakaj bi bilo to kaznivo dejanje? Moraš pa imeti psa prijavljenega kot “stanovalca” v bolku, za njega tudi plačuješ stroške (del čiščenja in vodo).

Ravnanje s hišnimi živalmi, kamor pes spada, pa opredeljujeta Zakon o zaščiti živali in iz njega izhajajoč Pravilnik o zaščiti živali.

ali je to če imamo psa v bloku mučenje??? mislmi da s tem mučiš psa???

Žival je mogoče mučiti ali zanjo neprimerno skrbeti ne glede na to, kje biva. Najlaže pa se to dogaja pri psih, ki so po cele dneve nekje pripeti na verige.

Zakaj bi bilo bivanje v bloku za primerno oskrbovanega psa mučenje? Seveda je mišljeno, da ima pes redne sprehode, dovolj fizične aktivnosti, dovolj mentalne zaposlitve, primerno prehrano, veterinarsko oskrbo, da je lasntik pazljiv v primeru, če ima pes težave s hojo po stopnicah (mladiči, starejši psi, nizki, dolgi psi).

Seveda je potrebno psa naučiti sobne čistoče, da ne uničuje po stanovanju in da je lahko pes sam doma v skrbnikovi odsotnosti.

Živjo! Mene zanima kako je s psom v stanovanjski hiši, kjer imam stanovanje v najemu in pred omislijo psa sem vprašala lastnika, če to dovoli saj je tut moja soseda imela psa in je reko da s tem nima problema in da lahko. Prav tako mi v pogodbi nikjer ne prepoveduje imeti KATEROKOLI živali! V bistvu v vsej pogodbi sploh ni nič omenjeno glede hišnih ljubljenčkov. In tako sem posvojila psa. Tu pa se pojavi moj problem ker če obstaja kakšen hišni red jaz za njega ne vem in ga tut nisem videla in mislim da lastnik dovol dobro pozna hišni red glede na to da je ta stanovanjska hiša njegova.
Imam pa dva soseda, ki ga moj pes moti in sicer, ko bi jaz naj zjutraj šla v službo bi naj pes lajau, kar verjamem ampak naj bi lajau dve uri skup potem je že bila ena ura, verjetno bo počasi samo pol ure ampak to bi naj bilo samo zjutraj od pol 7 do pol 8 po zadnjih izrečenih urah laježa ampak če grem jas od doma ob 12 pa ne laja ali pa če grem ob 10 zvečer on ne laja samo to zjutraj in čeprau si vzamem čas in če stojim tam in poslušam jas psa ne čujem in ne stojim pred vrati, da bi me lahko zavohal ker če bi me bi še prej zalajau. Okoli stanovanje ves čas špijonira ve točno kdaj mam balkonske vrate odprte kdaj jem kdaj pijem vse… in mi je že to zlo čudno ker ko sem vprašale vse ostale so rekli da zalaja že ja ampak da pa ni moteče pač zalaja in je to to in utihne. Ampak mi je ta sosed sedaj tut reko da naj psa odpeljem v azil in zdaj me zanima če je možno da mi kakorkoli rečejo da morem psa odpeljat glede na to da sem se jas o vsem prepričala in zarat ene ure laježa prav tako nikogar ne moti in ne krši zakona saj pes lahko laja od 6 zjutraj do 10 zvečer in tut cela vas ima psa ampak ne uppikno se je v mene in hoče da pes gre ker on ne more spat do 10!
Prosim če mi odgovorite na vprašanje. Hvala!

Načeloma se po zakonu lahko dere od 6 do 22, ampak sorry, jaz bi tudi popizdila, pa imam sama 3 pse. Pes se nima kaj dret, Na forumu portala mojpes.net si malo preberi teme o tem problemu.
p.s. Ja, pes prekleto dobro ve, kdaj si ti nekje v bližini in je jasno da tiho.

Aja in še to. Zadevo začni reševati takoj. V najslabšem primeru lahko sosedje toliko najedajo lastniku stanovanja, da te bo prosil, da odideš. In v kolikor problema ne boš rešila, se bo isto zgodilo povsod.

no bila sem nadstropje višje kjer smo poslušali če pes laja al ne nisem bila v bližini in ne laja ves dan zalaja pet krat na dan v celem dnevu in tut dobenega drugega ne moti ker so že tut temu povedali da oni psa ne čujejo da ga samo on, tako da se opravičujem če se nisva razumeli glede vsebine ampak je tut lastnik reko ki je tukaj že ob 9 včasih da ga on čuje mogoče 1x zalajat nena pa laja non stop danes sem doma od dveh in je ves čas zunaj na balkunu niti pisno ni samo zjutraj je problem ampak ali sem se sama prepričala ali koga drugega vprašala je blo isto je zalajau kar je normalno če gre negdo mimo ni pa lajau eno uro skupaj

Sem brala dvakrat, da sem približno razumela. Se vidi, da si razburjena. Jaz bi lastniku kar takoj povedala, kateri sosed ti najeda. Ker tudi če daš psa proč, bo našel nekaj drugega, kar ga bo motilo. Tvoj pes sploh ni problem, ti si temu sosedu problem.
Če poznaš kakšnega odvetnika, pogovori se z njim, da ti natančno svetuje.

Čakaj, a ti imaš psa na balkonu?

samo ko sem jas doma drugače je noter 🙂 in res sem razburjena ko vprašaš 4 ljudi pa te vsi čudno gledajo pa je res tak malo čuden ta človek ampak usem tut tečnari če slišijo mojga psa te pa če laja al ne in mu vsi odgovorijo da ne ampak ne da mira

pa tut ko sem jas doma ima željo bit na balkoni ali noter ker ma odprt balkon ampak mu je zdaj prav pasalo bit zunaj in je lepo ležal in vsak ga lahko poboža če kdo pride v stanovanje sploh ne zalaja pa če vidi človeka prvič al pa 100x on se bi samo cartau 🙂

Psa primerjas z dojenckom, adijo pamet….

Živjo,
Čeprav ne živim v bloku, ti svetujem da se o novem štirinožnem prijatelju pogovoriš z upraviteljem stavbe. Če se strinja za psa ga vprašaj tudi če je kakšna omejitev glede pasme psa (velikost). Svetujem da povprašaš o hišnem redu za pse v bloku in na spletu preveriš izkušnje drugih. Če ti vsa predpisana pravila zadostujejo, ti želim prijetno igro s tvojim novim ljubljenčkom.

Noben hišni red ne more zahtevati prepovedi živali. Sploh pa velikost nima nič z dovoljenjem ali prepovedjo. Edini, ki lahko prepoved v stanovanju prepove, je lastnik stanovanja in to mora napisati v najemni pogodbi.

Pri nas vsako stanovanje ima po 2 psa in ni problemov jaz tudi imam 2 psa malega in velikega pa ni nic sranja zaradi tega sploh pa ce ste lastnik stanovanja vam nobeden zakon ne mora dolocati o tem kaj vi lahko imate doma ce si zelite imeti psa ga imejte .
Oseba 55 se vidi da nima pojma o zakonodaji jaz delam s policijo in edino ce se bomo mi pojavili je ce vas prijavijo za mucenje zivali drugace pa niti podrazno vi mejte psa blok ne mora dolocati hisnih redov saj zgradba je javna kjer ima zdruzenje lastnikov ce imajo pri vas drugi lastniki pse imejte vi tudi take zadeve ne grejo na sodisca ker je brez veze sodnik vam bi isto povedal kot jaz
Jaz mam trenutno 2 psa iscem se 3 pse Nemske doge ki bi jih rad imel nobeden mi nic ne more ker imam pravico imeti tisto kar si jaz zelim nobeden svet mi ne bo dolocal kaj jaz lahko imam doma in kaj ne stanovanje sem jaz kupil ne oni a razumete kaj vam hocem povedati??

New Report

Close