Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pes izpuščen v naravi

Pes izpuščen v naravi

Kd Domžale niso ograjene, oz so ograjene samo iz dveh smeri. Poleg tega je v neposredni bližini avtocesta!

Jap, linch, takrat se uči psa, in zopet krivim inštruktorja v kinološkem društvu, da nam ni tako svetoval. Aja, pa sebe, da nisem pravočasno našla tega foruma.

Jap, krivi pa so dogodki iz preteklosti, ko je pes, ki ni ubogal na klice-je bil neposlusen-pritekel do mojega mladica in ga napadel.
Mene motijo taki psi, ker nikoli ne vem, kako tocno bo pa zdaj reagiral in ker nocem, da psi brez mojega dovoljenja silijo v mojega psa.m Ce vem, da ne bo nic, to lastniku tudi povem-da naj pac svojega pusti. Tako ve tudi za drugic, da psa ni potrebno poklicati in privezati, ce slucajno na polju zagleda mene. Ker oba veva, da ne bo nic. Moj se tako psa navadi in neha bluziti, oni pa se tudi navadi, da neha siliti. Ampak takih je malo.
Jaz sem se 4 leta z njim poskusala tako sprehajati, bolj ali manj uspesno. Pred 4 leti je pa prislo do nekaterih dogodkov, ki so pac nek vzrok, da se naceloma ne izogibam vec, ampak od ljudi zahtevam, da imajo svoje pse na striku, ko me srecajo. Ja, deluje, pocasi sicer…pa menda imam doma dolgodlakega pitbulla, kateremu se zatakne celjust, jaz pa tudi nisem nevemkakoprijazno dete… ampak se vsaj lahko v miru in brez strahu sprehajam s psom prakticno kjerkoli hocem.

Pa bi morala biti, hehe. Vzgoja mladica kot prvo in najpomembnejse. Imeti psa je privilegij, ne pravica. Nihce nima pravice vsiljevati svojih zivali komu drugemu. Ce gre nekomu na zivce, da psi silijo vanj, tak naj npr. ne hodi na razstave. Hkrati pa mi od njega ne moremo pricakovati, da bo z odpritmi rokami pozdravil vsakega cucka, ki se bo spomnil priti do njega.
Andi, kaj pa zatezna; nastimas za usesa pa cuknes? ;-)))))))))))

Po moje se je boljse izogniti, zakaj bi zavestno svojega psa spuscala v nevarnost? Ker ce tvoj pes zalaja na drugega prvi, se bo drugi pes lahko odzval nazaj. Nekatere pa v napadu tudi lastnik, ki ima takega psa na povodcu, ne bo zadrzal-npr. ker je pes tako mocan oz. tezek. Nastrada lahko tudi tvoj pes! A ni skoda izzivati, ce ni potrebe?

Ne Nuki, cukniti iz enega metra je drugače kot cukniti psa iz desetih metrov in to v polnem šprintu dobermana.
Na kakšna ograjena zemljišča pa hodiš? Se priporočam, ker ga iščem že cel čas. Nažalost me na fuzbalsko igrišče v Radomljah ne spustijo, čeprav bi jim zastonj kosila travo celo leto ;)))

Ker se nimas kam izogniti. Kot sem rekla, je pred 4 leti prislo do nekaterih stvari, ki so pac vzrok, zakaj tega naceloma ne pocnem vec.
Prosim pa, da me ne obtozujes, da izzivam.
Seveda je ze prislo do napadov. Ker pa so tile cucki tu naokrog ene navadne mone, so dali rep med noge. Obcasno pac tudi jaz dobim popizditis.

Ja, Nanook!

Na 10 m striku zacnemo ze v pasji soli … oziroma sam … ce zadevo obvladas!
Moje psice ni nihce nikoli drzal na koncu (nenapetega!!!) strika, ker je bila zelo ubogljiva! Je pa res, da so tiste lumpke, ki so samo cakali na priloznost pobega drzali! Ja, tako smo z ucenjem zaceli! Pocasi … ko je pes kolikor toliko naucen, pa ko vidis, pa ni nikogar zraven, je 10m strik edina moznost, da do psa sploh prides, ce te slucajno j*** v glavo (se oproscam izrazu) … tok hiter pisem, da je bolj tako tako napisano!

Sicer pa:
>Vsekakor ga spuščaš šele, ko ga pes dojema, se pravi, da ga najprej na štriku obvladaš.

Ni moznosti za pobeg?!

Zato pa je 10 m strik, da ce slucajno pobegne! :-)))

Ampak zakaj bi morala biti vclanjena v KD?! Ne rabim poligona za 1 x na teden, ko je frej, grem raje na polje … ja, imam psa, ki mi NE pobegneta, tako da si to lahko privoscim!

Lp, U.

Ja, a ga vodis na 10m povodcu?
Jaz ne hodim na ograjena zemljišča.

Oprosti, mislila sem na izzivanje usode. Te ne obtuzujem. Brez zamere. Pac ima vsak svoj nacin. Lep dan ti zelim.

Linch, a mislis Yo? Ker se mi zdi, da je ona napisala tisto?
Moj je se vedno tako na strikcu, 10m, ki ga obcasno vlece za sabo. Zelo redko se oddalji vec kot pa je dolzina strika (ce seveda ima to moznost). Prav tako pride na klic, ce slucajno srecava kaksno “divjad” (s tem mislim vrane, soje, vrabce,…), za katero prakticno ze zasprinta (beri-zbira pogum),…ampak vseeno ne bo nikoli spuscen.

Ja, Yo mislim, ce mislis na citat!

Lp, U.

Govorila sem na splosno o izzivanju in ne, da ti izzivas. Oprosti ce ni bilo jasno napisano. Pa pa

linchaich, odgovorila sem ti na vprašanje, zakaj lahko člani uporabljamo poligon ostali pa ne.

Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Jp. Saj za solo sem tudi jaz ze napisala, se mi zdi.

Yo napisala:
>linchaich, odgovorila sem ti na vprašanje, zakaj lahko člani uporabljamo poligon ostali pa ne.

To vem, to vem, normalno, samo zakaj bi se sploh vclanila! V glavnem hotela sem povedat, da se ne bi vclanila v nobenega … imamo dost polja okrog!

Lp, U.

Dalija, psa daj na 10 m povodec, ker vsakič, ko odpoklica na “sem” ne naredi, ga samo učiš, da mu ni potrebno priti. Povodec naj vleče za sabo in prosto dirja, ko pa delaš odpoklic se mu približaj toliko, da dosežeš povodec in lahko ukrepaš v primeru, da te ne upošteva.

Kako pa se v šoli učite odpoklic? Kakšen podroben opis bi bil super.

Nanook, imam 2 psa, ki sta na sprehodih lahko večinoma spuščena, ker ubogata (vedno bolj, na moje veselje :-)) ). Hodim pa na sprehod tako ovešena, da se mi večina ljudi smeji: žogica, kong, cufa, priboljški… Cel sprehod se špilamo, včasih si kje “sposodimo” še kakšen koruzni ali smrekov storž, palčke… Igra je tista s katero smo mi za psa bolj zanimivi od ostalega okolja in ki precej povečuje uspešnost odpoklica, saj ni psu z nami nikoli dolgčas. Ko gremo ven ju pustim, da kakih 100-200 m bereta časopis, se polulata…, potem se pa špilamo, pa malo delamo poslušnost (kakšen odpoklic, sedi, prostor, poleg…), naredimo kakšno sled, pa se spet špilamo, potem pa jima vržem en predmet, eden od njiju je prvi pri njem in potem norita naokrog z njim, se lovita, delata kroge, zavoje, se zdivjata do konca. Imam pa srečo, da so pri nas kmetje precej tolerantni in ne težijo, če se igraš na njihovem travniku.

In ne Nanook, jaz svojih dveh pod nobenim pogojem ne morem zletati na 10 m povodcu, ne glede na to, koliko kilometrov naredim jaz zraven in koliko se igram z njima. Ker na povodcu nikoli ne moreta teči “na polno”.

Citiram:

“Primer: imam psa, ki ima ful energije in rabi dnevno toliko in toliko km za
prelaufat, pa hkrati ni poslusen (beri-se ne odzove na klic, ko zagleda drugega psa/srno/zajca oz. divjad nasploh,…). Grem do kakega ograjenega zemljisca (jih je dovolj) in ga tam spustim, zlaufam, mecem zogico.”

A za zajci laufa, za vranami pa ne?

A potem samo ob ograji hodiš, ne štekam?

Te pa vredi fredi. Jaz ne izzivam, teptati se pa tudi ne pustim. Sicer pa…ko vidis, kako nekateri pri nas sprehajajo pse…te nekam prime. Meni se vedno zgodi, da se mi opravicujejo tisti, katerih psi so normalni. Tisti, ki imajo malo prtegnjene, se pa samo smejijo.

Urska, lej, jaz sem ze na zacetku napisala:

“Ce imas psa, ki je poslusen in sigurno pritece na klic neglede na dogajanja naokrog, potem ga lahko spustis, da se zlaufa. Ce temu ni tako-10m strik in laufanje z njim. V gozdu naj bodo vsi psi na povodcu.”

Jaz se s svojim psom na sprehodih igram, sicer ne vec tako intenzivno kot vcasih, je le starejsi gospod, ampak vseeno.

Drug primer. Pes v Sentvidu. Pridejo do makadama, psa spustijo in hodijo po makadamu ca. 2-3km. Pes hodi 20m pred ali za lastnico. Una gleda v luft, s psom se ne ukvarja, on pa tudi ne kaze zanimanja. Parkrat mu vrze palico ali pa se to ne. Naredita obhod (po makadamu do asfalta, po asfaltu do proge, ob progi do doma). Brez igranja, stvarca traja 30min-1ure. Pes vseskozi spuscen. Edino igranje je-s psom naredi 100m do najblizjega travnika, mu tam mece eno palico ali mu pusti, da vlaci gumo. Ca. 30min, nato se pes se poserje in gre nazaj v blok (to je drug sprehod, ne isti). Spuscen. Je to sprehod? Je to svoboda? Je razlaufanje? Upam si trditi, da ta pes po kondiciji niti do kolen ne pride meni in mojemu pesjanu. Midva narediva na dan vsaj 2-3x toliko kot pa ta pes. Ce ne stejem igranja in laufanja v krogih. Pa je moj vseskozi na striku, njen pa skorajda vedno spuscen.

Sicer sem pa tudi napisala-ograjeni prostori.

Moje mnenje se vedno ostaja nespremenjeno.

New Report

Close