Najdi forum

Papiga nimfa

Papiga je bila sama 4 dni in zanjo so skrbeli prijatelji/sorodniki ampak oni niso naredili nič narobe, ker sem jih vprašal in so rekli, da ni bilo nič posebnega..
Kaj pa bi se papigi lahko zgodilo, da bi bila pod takšnim stresom?
Drugače pa ji dodajam vitamine ki sem jih kupil v vodo a zaenkrat ni videti razlike, vseeno pa mislim da bo treba do veterinarja.
Lepe pozdrave in prosim še za kakšen nasvet.

Stres papiga doživi ob spremenbi okolja, menjavi lastnikov, če je preveč osamljena in še kaj bi se našlo. Lahko si začne puliti perje. Najbolje, da se posvetuješ z veterinarjem, v nekaj dneh pa razlike ne moreš opaziti. Posebno če je res izgubila ful perja.

No saj toliko perja spet ni izgubila, ampak ga je pa nekaj..Malo po malo nastane VELIKO in zanima me ali bo papiga pirje hitreje izgubljala ali ga pridobivala?

Lp,
hvala za nasvete zavnaprej!

Papiga izgublja perje celo leto. Za pridobivanje perja je važno, da ima vitamine, kakovostno hrano… Mogoče bo to malo pomagalo. Če je izgubila precej perja, bo rabila več časa da se obraste. Vsekakor izključite stres ali bolezen-

Aha hvala.
Zanima me pa le še kako bi lahko nimfo navadil da bi prišla na roko ali imaš tudi zato kakšen nasvet ali se na to ne spoznaš?
Če se le da, potem te prosim, da mi poizkusiš pomagat, če pa ne bo šlo pa vseeno hvala za prejšnje nasvete!

Lep dan še vnaprej!

Aja pa še nekaj…
Zakaj se papiga trese in se praska?
Je možnost kakšnih zajedalcev ali česa podobnega?
Pa tudi to..Zakaj se sploh noče igrati na igračah?
Misliš, da ji je igrača dolgočasna, jo je česa strah?

Lep dan še vnaprej in hvala za nasvete!

Praska se tudi zato, da se znebi odmrlega perja. Svetujem ti, da jo preventivno posprejaš s sprejem proti zajedalcem. Za igro, bi ji jaz mogoče ogledalce postavila v kletko, pa kakšen zvonček

Aha, ogledalo ima že veliko časa v kletki in kamorkoli gre ogledalo gre tudi on.
Za zvonček pa še nisem poizkusil ..
Ali ji naj zvonček obesim ali dam na tla?

Ker če ga dam na tla se potem hitro umaže ker se on “pokaka” nanj..
Drugače pa hvala, vprašal bi le še, če pomaga tudi da jo pošpricam z kakšno vročo vodo in ali mora biti voda vroča ali je lahko tudi hladna?
Pa še kje bi lahko kupil to sprej proti zajedalcem?
Zootic, ali na kakšni drugi lokaciji?

Hvala za odgovore vnaprej!

Zvonček obesi v kletko. Vodo bi ji jaz dala mlačno in sicer v plotvo posodico ( podstavek od cvetličnega lončka9, da se v njen okopa. Potem ji umakneš. Sprej dobiš v vsaki specializirani trgovini ali agro marketu.

Hvala. Ali bi se lahko s papigo kako igral, da ji nebi bilo dolgčas?

Pa papiga je začela kljuvati ko se ji približam imam roko nekaj časa na miru a že takoj ko jo dam v kletko (roko) mi jo želi kljunit, in to ko se približam in jo na daleč zagleda me že želi kljunit.
Ko pa jo želim pobožat ali se igrat z njo pa to NE dovoli in me kljune v prst do krvi.
Prej to ni bilo tako sedaj pa nevem kaj se dogaja?!

Pa tudi nasplošno nevem malce se mi zdi da se je kar odmaknila od ljudi.
Nevem tudi ali to zato ker je tako osamljena? Samo se mi to zdi nemogoče ker ima notri igračo, ogledalo, zvonček in zunaj je lahko vedno?

Res nevem kaj naj še poizkusim da se bo obnašala kot normalna nimfa!?

Lp,

nimfa142!

Prosim za kakšen nasvet (odgovor).

Ali ni nikogar na forumu??

Joj, na žalost sem pa pri tej stvari mrzla. Izgleda, da je nimfica doživela kakšen stres. Posvetuj se s kakim veterinarjem

Lep pozdrav mene pa zanima če bi mi vi znal povedati ali je to samec ali samička??
Star/stara je okli 5 let (mislim da) in me zdaj tudi zanima če bi se lahko prail/parila kupil bi samičko ali pa samčka..ampak me je strah da se bosta stepla?? Kaj vi mislite??
link:
http://www.mojalbum.com/zajcerejc/koki/foto/18560409

Zdi se mi, da bi lahko bil samček. Koliko pa se ti kaj oglaša? Ima kakšne žvižge?Pri nimfah je določanje spola malo bolj komplicirano in bi ti svetovala, da dobiš kakega rejca, da ptico vidi in ti pove katerega spola je. Jaz imam skupaj 4 nimfe in se dobro razumejo. Mogoče je malo problematičen prihod v novo okolje, potem pa stvari stečejo.

Aha hvala ti ja žvižga včasih kot kakšen človek včasih se pa prov dere ga bom malo posnel pa boš videla…

Jah potem je res verjetno samček.

aha a pa poznate kakšnega rejca da bi jaz kupil samičko??
In pa če mi zna povedati kako potem z malidčki a jih lahko pustim pri staršem kakšna temperatura mora biti praktično vse??

Glede rejcev poišči malo po društvih za rejo in vzgojo ptic. Papige so malo zahtevnejše za parjenje in bi ti svetovala, da si o tem prebereš v kaki knjigi. Papige naj ne bi bile v pretoplem prostoru, zaščitene morajo biti pred prepihom in sončno pripeko. Mladičke lahko pustiš pri starših, lahko pa jih ločiš takrat, ko jedo samostojno. Tudi temperature prostora ti zaradi mladičkov ni treba spreminjati. Več pa si res preberi

New Report

Close