Najdi forum

Papiga nimfa

[quote=”>>> anNcka

velika razlika je ali papiga pride v nov dom že vajena roke, torej od skrbnega vzreditelja ali pa je npr. kupljena v trgovini.
Vsak skrben vzreditelj bo tudi na voljo za vprašanja o ”njegovih” mladičih, tako da bi se lahko v takšnem primeru obrnila tudi nanj.

kaj pa si že probala, če ni skrivnost?

lp

Ptobala sem že naprimer sem se dala semena na roko i roko v kletko, s bribolški, da bi šla na palčko ali svinčnik in še marsikaj.

Aja kupila sem jo pa od rejca.

Živijo!
Mene nekaj zanima.
Danes sem dobila 2 papigi nimfi. Pa jih mam v preletovalnici ker jih bom gojila.
No pa bi rada da se me nimfi navadita ker jih hočem pobožat pa greta stran in letata ko nore.Strah pa me je da bi mi ušle ven ker ima preletovalnica velika vrata in bi potem letale po prostoru in jih nebi mogla dobit.
Kako jih naj navadim na človeško roko in bližino. Sem tudi prebrala da pač nebosta hodili na mojo roko ker pač sta 2 ampak jaz bi jih rada vsaj pobožala,in jih malo cerkljala.
Plisss hellp!

Dvomim da bosta dve ptici dovolj za gojenje oziroma zato, da boste prišli do mladičev. Papige so izbirčne glede partnerjev, imeti je treba več parov, več gnezd kot je parov ( za dva para vsaj 3 gnezda). V zaprtem prostoru je ptico dokaj lahko ujeti, problem je če ti uidejo ven. V kolikor imaš par, ju boš težje crkljala, ne rečem da ni mogoče, pri teh stvareh je treba veliko potrpežljivosti in časa.

Živjo!
Imam papigo nimfo,pa me zanima,vsake toliko časa mu odpada perje,zakaj? Na enem krilu mu manjkajo tri peresa,ki zdaj zelo težko leti,je to zaradi tega ali je kaj drugega? Pa zanima me še,ali mu bojo zrasle nova peresa,in koliko časa traja? Star je pa 9 mesecev.
Prosim za odgovor,hvala.

Peresa je lahko izgubil med intenzivnim premikanjem po kletki. Nova mu bodo zrastla, samo v kolikem času pa res ne vem.

Lep pozdrav. Tudi jst sm mel nimfo, vendar mi je po 10 letih življena nenadoma poginla, brez vsakih znakov bolezni :(. Ker so mi te ptice zelo všeč, si bom kupil drugo.

Lejdy kot vidim iz prejšnih postov si rejka… aabi se dalo dogovorit, za kakega samčka nimfe.
Kontaktiraš me lahko na [email protected].

Lep pozdrav

Andraž pozdravljen! Glede na to, da nisem učlanjena v nobeno društvo za vzgojo in varstvo ptic, ne morem reči da sem rejka. Imam pa veliko iskušenj z vzgojo in vzrejo, samo zame je rejec tisti, ki je registriran. Jaz sem zgolj ljubitelj, in ptic ne gojim za prodajo. Imam 3 nimfe, vendar mladičev še nisem imela. Vse te tri nimfe so moja velika ljubezen in veselje… Svetujem ti, da se obrneš na najbližje društvo, za vzgojo ptiic, kjer boš dobil podatek o rejcih in si nabaviš nimfico.

Lp

Pred kratkim sem kupil samičko nimfo kot družico starejšemu samcu pa me zanima če bi kdo vedel kako bi ju spoprijatelil da bi se parila

hvala za odgovore

Se bosta morala kar sama zmenit.Pri skobčevkah moraš imeti več parov in celo več samic kot samcev. Na silo ne gre nič. Par se mora razumeti. Tudi če ju ne boš sparil imaš dve krasni ptici.

Priporočam, da jih imaš v isti kletki, da se navadita eden na druzga pol pa bo….Jst sem imela nimfo ki je bila zelo boječa in prinesla sem ji samca., en čas sta se gledala pol pa jih nis mogu ločt, tak sta se navezala en na druzga….Moja samička je poginila, ker se ji je zagozozdil jajček…Zato bodi pozorn, če ni še nikol kotila jajčkov….

živjo!
Doma imam samičko nimfo ki je stara približno leto in pol. Da ne bi bila sama razmišljam za nakup še ene papige ki bi bila pasme penant, vebdar nevem kako bi se razumeli ti dve papigi. Prosim za nasvete in se že v naprej zahvaljujem.

Penant in nimfa?Penant je bistveno močnejši in tudi karakterno bolj živahen,ponavadi dominantnejši,kar bi znalo povzročati probleme pri soobivanju teh 2 vrst.
Na začetku obvezno vsako v svoji kletki, skupaj samo pri izpustih-pod nadzorom; mogoče čez čas (v mesecih) da bi ena drugo sprejeli.
Definitivno pa priporočam,da dobi papiga družbo; morda bi bilo bolje isto vrsto-vendar v vsakem primeru postopno združevanje.
LP Maja

Penanto moraš imeti obvezno v svoji kletki, saj potrebuje drugačno hrano, poleg tega pa napada ostale papige

Lahko uprašam s kje ste ?

Mislil sem MAJO sam sem jsz v enakem obdobju izgubil papigo sice sm iz okolice Kranja

heiii

jst imam nimfo sedaj komaj dva dni in skoz “puha ” če se ji približaš. Kaj to pomeni .

In prosim vas še če mi še poveste malo o njei oskrbi.

hvala že vnaprej.

lep pozdrav!

Živjo!

Mam nimfo (Vinkota) in je prve dni tudi pihal.. s tem ni nič narobe.. samo privadit se mora na tvoj glas, to pomeni da se moraš z njim veliko pogovarjati.. kakšen teden se z njim lepo pogovarjaj, potem pa daj roko v kletko. nič je ne premikat.. samo da se navadi na tvojo roko. če bo takoj ko boš dala roko v kletko začel puhat, daj roko raje ven, saj te lahko kljune (iz samoobrambe).
če se bo hitro navadil tvoje roke, se mu počasi približaj če bo zletel stran, pomeni da se te boji zato daj raje roko ven in se z njim raje pogovarjaj… vsak dan se z njim pogovarjaj in počasi se te bo navadil in čez čaz se ti bo pustil pobožati.. potem ti gre lahko tudi je iz roke, ko bosta pa že toliko napredovala, pa ti gre lahko tudi na prst.
Občasno ga spuščaj.. ampak pazi, da bodo vsa ogledala in okna zagrjena, saj se zelo hitro zaleti, ker na začetku nima tako dobrega občutka za prostor… vrjetno se bo zaletaval tudi v stene (moj vinko se je) je tudi obležal, ampak si je opomogel in zdaj se ne zaletava več.. spuščaš ga pa lahko komot vsak dan, ko je bolj udomačen pa je lahko skos spuščen… potem bo bil skos na tvoji rami in bo povsod hotel iti s tabo… 🙂 je pa velika razlika, če si kupila nimfo pri rejcu ali pa v trgovini… tiste v trgovini so večinoma uvožene in so zelo prestrašene in je za njih potrebno porabiti zelo veliko časa da sploh nehajo puhat… tiste ki pa jih kupiš pri rejcu pa so že navajene ljudi in jih je veliko lažje in veliko hitreje vzgojiti… moj vinko je že od rojstva ročno hranjen in se je zelo hitro udomačil….

Nimfe lahko jedo sadje in zelenjavo.. samo mora biti dobro oprano in obrisano, po možnosti posušeno.. kakšen avokado res ni primeren, drugo pa vse. svež kruh tudi ni priporočljivo dajat, saj napenja.. suh kruh pa lahko. vinko ma tudi zelo rad makarone – bi jih pojedel kolikor bi mogel, ampak mu dam samo enega in še to mrzlega, saj ni dobro da jedo hrano, ki ni naravno da jo jedo… drugače pa lahko eksperimentiraš z hrano, ampak pazi da nebo soljeno…
Zrna lahko kupiš v trgovini, (hrano za srednje ptice) lahko pa mu daš oves, proso….
svežo vodo mora pa imeti vedno na razpolago.

Upam da sem ti kaj pomagala z nasveti:)
Napiši, če te še kaj zanima in kako napredujeta:):)

New Report

Close