Najdi forum

Papiga nimfa

Se bosta, samo ti svetujem eno besedo hkrati ali največ dve. Npr. dober dan in jima samo to predvajaš dokler ne osvojita. Ti pa svetujem da si malo prebereš v knjigi o skobčevkah ( imajo v knjižnici). Sicer pa lahko karkoli vprašaš, bom z veseljem pomagala.

ok hvala

ja koliko časa na dan pa mu naj pustim radio da ne bo preveč??

ali gdo ve zakaj moja nimfa je svoj lastni drekec? :/

Lejdy sporoča:
Za začetek mu pusti radio kakih 10 min, raje ponovi večkrat na dan. Zakaj je svoje kakce pa ne vem, mogoče mu manjka kakšen vitamin.

ok hvala

Prosila bi za kakršnokoli informacijo za to kaj se dogaja z mojo nimfo.. Namreč danes zjutraj sem opazila v njenih iztrebkih kri.. 🙁 Res da je star že 22 let, pa vseeno me je prestrasilo.. drgače se čisto normalno obnaša in mislim da ga nič ne boli.. bošček moj.. im kdo podobno izkušnjo, kaj bi to lahko bilo?

Lepo pozdravljeni!Zanimam se za nakup paige nimfe in sicer pri rejcu belehar.Zanima me, kakšne so cene ročno hranjenih nimf, ter ali so na volju vse leto(mladiči).Želim tudi izvedeti. če so nimfe zamerljiveda rade kljuvajo in včasih tudi napadajo).Poleg tega pa bi rada tudi izvedela ali gre ročno hranjena nimfa bistveno hitreje na roko, kot nimfa, kot navadna nimfa.

Prosim vas, da mi odgovorite.Hvala

Mina rejec mora papige obročkati in bo točno vedel koliko so stare. Načeloma pa so lahko mladiči skozi celo leto, ponavadi rejci naredijo predah čez zimo in začno s paritvijo nekje marca. Koliko je cena ročno hranjenih nimf ti ne bi znala povedati. V Italiji so jih prodajali po 100 evrov. So pa take papige navajene človeške družbe in se ne bojijo. Vsaka žival se brani, ko se počuti ogročena, paziti moraš da je ne na silo loviš ipd. Upam, da sem ti odgovorila na vsa uprašanja, če ne pa se oglasi

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup nimfe pri rejcu Belehar.Nimfo naj bi dobila nekje maja.Zanimam se za ročno hranjeno in imam glede tega nekaj vprašanj..
1.Ali gre ročno hranjena nimfa že takoj na roko(1. dan ko je doma)
2.Ali se ročno hranjena nimfa zelo dere ter ali me bo napadla?
3.Ali so ročno hranjene nimfe res manj imune(hitro zboliji)
4.Ali je ročno hranjene nimfe potrebno siliti jesti(da tudi če že same jedo želijo da jih hrani človek in da sploh nočejo jesti če jih človek ne hrani)..
5.Ali je ročno hranjena nimfa res zelo rada v središču pozornosti ter koliko časa na dan naj se z no ukvarjam(če je dovolj2 uri popoldne , ker sem dopoldne v šoli.)
6.Ali se ročno hranjena nimfa že takoj pusi čohati po glavi ter če jo moramo tudi loviti z rokavicami ali gre že sama v kletko(kdaj naj jo 1.spustim)
7.Ali lahko nimfa pije iz istega kozarca kot jaz recimo ter ali je zato potrebna velika mera učenja..(moja sošolka jo ima in je z njo ter pije)

…..Res imam veliko vprašanj in bi vas prosila za odgovore.Do zdaj sem imela skobčevko, ki pa je žal poginila.Kot veste sem pri nimfi že zelo neizkušena..Že vnaprej hvala za odgovore!

Mina pokliči rejca in on to bo z veseljem odgovoril na vsa zastavljena vprašanja. Verjetno prvi dan nimfa ne bo prišpla k tebi, saj bo preplašena in zmedena. Nihče ti ne more povedati koliko bo glasna, napadla pa tre gotovo ne bo.Moje vse jedo hrano iz posodic, iz roke poa vzamejo hrano takrat ko jim ponudim. Pazi le da papige ne vzameš premlade, naj ti rejec zagotovi, da si zna sama poiskati hrano. Nimfa bo prosta toliko kot ji boš dovolila, ukvarjala se boš z njo pač po razpoložljivem času. Več se boš ukvarjala, več se bo naučila.Vse kar boš z njo počela v začetku počni previdno (božanje, čohanje) če bo zelo mirna je ni potrebno loviti z rokavicami.

Hvala za odgovor.Le nekaj pa bi še rada vprašala.Ali so ročno hranjene nimfe manj imune kot navadne(hitreje zbolevajo).

Jaz sem Piko (najbolj crtljivo papigo) dobila ko je imela 4 leta in je bila pri meni še 3 leta. Poginila pa je zaradi zastoja jajčka ( ni mogla znesti jajčka). Moji starši so imeli nifo 24 let, pa je tudi bil precej domač. Mislim da je veliko odvisno od živali. Pazi da ne bo na prepihu in da ne poje preveč človeške hrane, ker je preslana.

js mam nimfo staro 6 mesecev.kupu sem jo v trgovini ko je imela 4 mesece.hočem jo navadit na roko ampak brez uspeha.samo piha in me poskuša ugriznit.Kaj naj naredim.prosim za nasvet.upam da bom čim hitreje dobil odgovore

Lep pozdrav

Še preden prideš do kletke jo prijazno ogovarjaj, odpri vratca in daj počasi roko v kletko. Na začetku se je ne poskušač dotakniti. Mogoče je dobro da si v roko nasuješ kakšno priljubljeno hrano in jo vabiš k sebi. Ne delaj nobenih hitrih gibov, roko imej vedno tako da jo lahko umakneš, če bi te želela uščipnit. Veliko potrpljenja ti želim.

Hvala za odgovor.Le nekaj pa bi še rada vprašala.Ali so ročno hranjene nimfe manj imune kot navadne(hitreje zbolevajo)

Glede bolezni oziroma imunosti, ti ne znam odgovoriti. Vsekakor pa je zelo važno, da za papigo dobro skrbiš, jo redno hranihš, menjuješ vodo, ji dodajaš sadje in zelenjavo ter da ima čisto kletko. Mogoče je dobro, da jo nekajkrat na leto pošpricaš s sredstvom proti ušem. Kletka naj ne bo na prepihu in na močni sončni pripeki.

Lep pozdrav!
Zanima me, kako bi lahko naučil nimfo govoriti ali jo dati na prst.

Lep pozdrav!
Imam papigo z imenom Carlino in je vrste nimfa.
Imam nekaj problemov in sicer: papigo sem dobil pred približno pol leta. Po 2 tednih je bila povsem udomačena in je bila živahna, v četrtek pa smo prišli iz smučanja in ji je začelo izpadati perje v izjemno velikih količinah.. Kletka je dovolj velika, poizkusim narediti da vsaj malo leta a noče kaj preveč.. Zato me skrbi da ali ima kakšno bolezen, ali pa je res osamljena.. Prosim svetujte mi v obeh primerih kaj naj naredim..Naj jo peljem k veterinarju?
Naj ji kupim igrače? Igračo sicer ima a se z njo nič ne igra…
Hvala za nasvete in lep dan še naprej!

Koliko časa je bila papiga sama in kdo je skrbel zanjo? Mogoče ji manjkajo vitamini, mogoče pa je stres. Posvetuj se z veterinarjem, papigi dodaj vitamine, sadje in zelenjavo.

New Report

Close