Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Otroški vozički – ZMEŠNJAVA

Otroški vozički – ZMEŠNJAVA

Pozdravljene!

Vidim, da ste nekatere res skoraj eksperti in zato se na vas obračam s prošnjo po svetovanju (v trgovini itak vsak svetuje zgolj samo znotraj omejene ponudbe).

Vem, da idealnega vozička ni, bi pa vseeno rada izbrala kar najbolje in v skladu s kriterijji:
– trokolesnik
– ročna zavora na potisni ročici
– napihljiva kolesa, vrtljivo sprednje kolo, ki se lahko tudi fiksira
– športni sedež se obrača v obe strani (otrok lahko gleda tako v smer vožnje kot voznika)
– športni sedež je res kvaliteten in otrok lepo sedi v njem (ni razlezen kot, povzemam izraz od prej, razkuhan makaron)

Se sicer nagibam raje h kompletu (lupinice, košare in športnega dela), vendar pa mi je vseeno, četudi kupim vsako stvar posebej, samo da bo zaares kvalitetno in otroku najbolj prijazno.

Hvala vsem za pomoč.

Prijazen pozdrav, Simona

Jane slalom reverse ( ne vem, ce jih se delajo?), hartan skater gt, bebeconfort high trek
Od teh mi je sicer se najbolj vsec jane, najboljsi sportni del ima definitivno hartan, ki pa je res tezkokategornik, najslabsi sportni del pa hightrek- otrok je kot na pladnju( pa se manj stabilen je vozicek, ce je sportni del obrnjen k tebi). To pa je nekako to od vozickov z zavoro. Je ta res nujno potrebna?
Sicer pa – sem bolj za stirikolesnike, ceprav sem najprej zelela trikolesnika. Po prakticnem preizkusu ( prehodu ss plocnika oz. Nanj) sem se zaradi stabilnosti odlocila za stiri kolesa.

Se gesslein f3 npr. Ima opcijo zavore.

Super ste, hvala. Trenutno sem najbolj nagnjena k Bebeconfortu, ker je dejansko edini, ki ustreza popolnoma vsem kriterijem in ga še delajo 🙂

Drugače pa bi se definitivno odločila za Jane slalom reverse pro, če bi se ga dalo še kjerkoli kupiti v neutralni barvi, tako da če ve katera kje za kakšno staro zalogo, bom zares zelo vesela.

Hvala še enkrat in prijazen pozdrav,
Simona

Mi smo in še uporabljamo Peg Peregov GT3 voziček in smo z njim izredno zadovoljni. V kompletu, ki smo ga kupili je bila tudi košara, ki bi jo sploh priporočila, vsaj tistim, ki nameravajo otroka dosti prevažati v avtu na daljših relacijah saj ta košara omogoča pripenjanje otroka v košari, kot tudi pripenjanje košare s posebnimi nastavki s pasom (za druge košare ne vem, ker smo mi uporabljali samo to). In pa še ena prednost košare Navette je ta, da je prostorna in velika in je otrok v njej kamot ne pa stisnjen, da ne more migat. Naš tamal je bil bolj med velikimi in je košaro vseeno lahko koristil do 5,5 meseca starosti. Smo ga pri starosti 4 mesecev poskusili dati v košaro od Tako vozička pa je bil revež k hrenovka v hotdogu. Kar se tiše športnega dela omogoča sedenje kot grofu. pravilna pozicija nogic, nastavljiv naklon za nogice, hrbtni del se spusti čisto dol. Zlaganje in odpiranje mačji kašelj, gre z lahkoto. Vodljiv z eno roko in izredno primeren za makadam pa tudi gozdne poti. Mi smo bili z njim izredno zadovoljni. še najbolj zadovoljen pa je bil naš uporabnik, saj v njem uživa in se še vedno rad pelje v njem, čeprav zna že prav lepo hoditi in tekati. :o)

Pozdravljeni
Zaradi slabe izkušnje pri Peg Peregotu (Mami d.o.o.) v Trzinu sem se odločila zadevo napisati in deliti z vsemi, ki se odločate za nakup vozička.
Pri njih smo kupili otroški voziček Book+ Mokka za katerega smo odšteli malo manj kot 800€ (s popustom), ker naj bi šlo za res kvaliteten voziček.
Po samo 10 mesecih uporabe pa je voziček pokazal svojo ”kvaliteto”. Blago se je začelo v predelu glave in nog muckati, ogrodje vozička je ukrivljeno, kolesa vozička so obrabljena kot da se voziček uporablja že kar nekaj let, voziček neprestano škripa, napis v predelu rok je izbrisan,… Nič zato, če bi bili vsaj prodajalci kjer smo voziček kupili korektni tako kot pri nakupu. Odločili smo se oglasiti pri njih in uveljavljali garancijo, vendar so nas želeli prepričati, da je voziček tak kot razstavni v njihovem salonu. Odgovor je bil, da smo vse povzročili sami oz. da je vse v mejah toleranc proizvajalca (ki seveda nobenemu niso znane). Smešno in žalostno hkrati kaj ne? Ker smo videli, da garancijsko ne bomo rešili nič, smo omenili stvarno napako (nasvet TIRS-a ter ZPS), ki pa je pri njih povzročila še dodatni odpor do primera in zanikanje vsega navedenega – voziček naj bi bil »brezhiben« (po tem, ko so slišali za stvarno napako). Vseeno smo vložili zahtevek za uveljavljanje stvarne napake in po 8 dneh so nam ga zavrnili, češ da o stvarni napaki ne morejo govoriti. Čeprav so bile priložene slike vozička in so ga tudi fizično pregledali so trdili, da v predelu glave muckanja niso zaznali, da ne govorimo o muckanju v predelu nog za katerega je bil odgovor, da so krivi čeveljčki, ki jih nosi šele 1 mesec. Kaj bi bilo če bi jih nosila šest mesecev ali več? Kolesa so normalno obrabljena v mejah toleranc proizvajalca… Za ukrivljenost vozička v prvem odstavku trdijo, da je naša napaka (nepravilno ravnanje) v naslednjem odstavku (v istem odgovoru) pa trdijo, da so vozički v njihovih prodajnih salonih enako ukrivljeni (čudno, ker sami verjetno ravnajo pravilno).
Prijateljica je kupila v enem izmed trgovskih centrov otroški voziček za cca. 300€ pa je njihov voziček po 2 letih uporabe v veliko boljšem stanju kot naš, ki smo ga kupili za 800€ pred desetimi meseci. Le toliko v premislek saj bi vsakemu odsvetovala nakup pri Peg Peregotu. Nam pa ker smo naleteli na gluha ušesa ne preostane nič drugega kot da uveljavljamo vsa pravna sredstva za razrešitev nastale situacije.
Lep pozdrav!

Punce, jaz pa imam eno vprašanje za tiste, ki že imate izkušnje z vozički marelami. Na Bolhi sem kupila rabljen voziček Cosatto za dvojčke (ker pričakujemo še enega dojenčka, pa prvi nima še niti eno leto). Vse lepo in prav, sem ga oprala, še namažem ga, pa bo super. Ene stvari pa nisem predvidela in sicer tista zaponka, ko se paski skupaj dajo, je tako grozno trda. Super, ker se otrok niti pod razno ne more sam odpet, ampak na žalost se tudi jaz kar namatram, da jo odprem. Imate zame kak nasvet, kako zadevo olajšat – s čim namazat, sponko v čem namočit ali kaj podobnega. Hvala že vnaprej vsem za koristne nasvete.
Aja, ker je ravno debata o vozičkih, še moja izkušnja. Tudi za tretjega otročka bom imela voziček, ki sem ga kupila že za prvega – Peg Perego Skate (jih ne prodajajo več novih, na Bolhi pa se jih dobi zelo dobro ohranjene). Z njim sem zelo zadovoljna, gor dam na hitro tudi lupinico, kadar skočim iz avta v trgovino ali kaj podobnega. Moj nasvet vsem, ki bi se rade dobro odločile za malo manj denarja, naj spremljajo takele forume in če se odločijo za kak dražji voziček, naj ga poiščejo na Bolhi, kjer bodo dobro ohranjenega dobile za pol cene. Voziček se namreč uporablja kako leto in pol, potem pa si večinoma nabaviš kako marelo, tako da se voziček niti pod razno ne izrabi in je tudi iz druge roke še zelo ohranjen.

Pozdravljeni,

tudi sama prvič iščem voziček za svojega prvega otročiča 🙂 In sem popolnoma zmedena… Torej, kaj potrebujem:

– ker imam v bližini veliko makadamskih poti po katerih se bom redno sprehajala, želim napihljiva (nekoliko večja) kolesa in amortizerje
– obračanje športnega sedeža naprej in nazaj
– ker je partner zelo visok bi potrebovala tudi nekoliko višja držala (teleskopski ročaji se mi v vseh primerih zdijo še vedno prenizki,…)
– otroku kakovosten voziček 🙂

To so moje dosedanje ugotovitve glede na razlage prodajalcev (?!) in pomoč forumov. Če se kakšna izkušena mamica s čemerkoli ne strinja, lepo prosim z besedo na plan.

So pa seveda težava tudi finance… Zato sem poskusila najti kaj cenovno sprejemljivejšega… Zaenkrat se mi še najprimernejši zdita kombinaciji 3v1:
– CAMARELO SEVILLA: http://www.mali-vragci.si/otroski-vozicek-camarelo-sevilla-3v1-se-14
https://www.youtube.com/watch?v=QcjKddkcw8g

– BABY DESIGN – LUPO: http://www.mali-vragci.si/otroski-vozicki/baby-design/lupo
https://www.youtube.com/watch?v=T_DR5Jd0IV8

Sta res nekoliko težja (še vedno lažja od drugih terencev), vendar pa ne najdem pri njiju nekih pomanjkljivosti v primerjavi z vozički višjega cenovnega razreda… Je pa res, da verjetno teh pomanjkljivosti ne opazim tako hitro 🙂

Zelo lepo bi vas prosila za pomoč in mnenja o zgornjih vozičkih – predvsem kar se tiče otrokovega položaja, ipd. Res ne bi rada prihranila in s tem povzročila škode svojemu otročku. Če je tako se raje kakšni drugi zadevi odpovem za boljši voziček 🙂

Prav tako bi bila zelo vesela predlogov 🙂

Pa v naprej lepa hvala 🙂

Jaz imam abc 3 tec, sicer smo se v kosari. Meni je vozicek zakon, res ga lahko bp vozim z eno roko. Pa se lep je. O sportnem delu porocam 🙂

Mi smo si sicer voziče izposodili, načleloma smo bili zadovolnji z njim…ko pa me kdo vpraša kaj gledat, rečem naslednje:

-košara za dojenčka
-športni del, ki se da poležit se pravi od 90-180 stopinj, poleg tega naj bo obračljiv da lahko gledate otroka, ozirom gleda on naprej
-delovna zavora (na ročaju kot na biciklu) + ročna
-napihljive gume
-dovolj mehko vzmetenje da se otrok notri gunca med vožnjo
-fiksna/gibljiva kolesa spredaj

In ko greš iskat tak voziček…jih skoraj ni…kar mi je sicer nerazumljivo glede na vse reklame in ogromno ponudbe. Tak voziček je sicer Quinny Freestyle…ki pa je milorečeno 15 kilska gara…cena pa je tudi kr konkretna, mislim da …za kako mamico z 50 kilami je to že fajn fitnes…

Seveda mora biti tudi takšen da gre v avto…ko sma iskala voziček recimo PegPerego GT3 nisma uspela spravit v Accorda.

Na koncu sva si izposodija baby boom se mi zdi en štirkolesnik, ki je sicer ok, nima vsega kar bi si želel, gre v avto, malo je bilo treba predelat špotni del, ker je bil original neuporaben, dokler otrok ni velik kakšnih 90 centi.

LP

Če bo katera še rabila kakšen nasvet.

Sama sem zelo zadovoljna z vozičkom True Love City Like . Je dobesedno ”TERENEC”. Gre povsod.

Super vzmetenje, krasno se vozi – tudi z eno roko. Snemljvost košarice, športnega dela in lupinice na preprost način. Skratka res priporočam voziček.

Največja prednost pa je, da se lahko športni del povsem sleče in se vse opere.

Jaz imam otroški voziček z napihljivimi velikimi kolesi in je prav super, saj me pločniki, makedam, luknje v cestah in vse kar je nepravilnega prav nič ne moti. Prav tako pa lažje voziček porivam v breg 🙂

Kupila sem Roan Marita S in še lep je za povrhu, saj je ta otroški voziček retro 🙂

Prodajajo jih pa v
https://vrhunski-otroski-vozicek.weebly.com/

http://www.mali-vragci.si/otroski-vozicek

Jaz bi pri vozičku gledala predvsem da se fino zloži in da ima velika kolesa.
Seveda pa ima vsaka svojo potrebo. Najhuje je ko kupuješ prvič in res ne veš kaj kupiti.

Jaz imam Poljski otroški voziček Roan Marita S in sem zelooo zadovoljna, pa še manj kot 500 eur je bil čisto nov z zimsko vrečo, športnim delom, dežnikom, zaščitami za dež in marčes.
Lepo se nastavlja po višini, zloži se samo z eno roko, kolesa ima velika in ga res lahko povsod furam, zavijat z fiksnimi kolesi pa sem se tudi že navadila :-)))

TOplo priporočam.

Imajo ga pa na:
mali-vragci
http://vrhunski-otroski-vozicek.weebly.com

mi smo kupili voziček v mariboru – lux4kids. znamka vozička BEBETTO. Svetovni voziček – fenomenalna okretnost, napihljiva kolesa… ima vse v kompletu. res smo zelo zadovoljni.
imenoval se je luca.
je pa tudi super, ker imajo tudi trgovino in se lahko vedno obrneš na njih če kaj rabiš.

Joj kaj je danes z izbiro teh vozičkov. Pa en test pa drug test pa to ni vredu pa ne bo šlo v avto pa potem še material in barva in potem še problem ker bosta 2. Občasno se mi kar zvrti, ko pomislim skozi kaj vse smo šle in skozi kaj so šle naše mame pred veliko leti. V avstrijo po 1. voziček (itak sta bila samo 2 na voljo) in to je to.

Jaz nakoncu že nisem več vedela kaj iščem če povem po pravici. Odločila sem se pa za tega: http://www.lux4kids.si/otroski-vozicek-za-dvojcke-castor-twist-twins?zenid=4dd0002268874ef6cbfc06bae2be9dcd
Predvsem pomembno mi je to da vsako hrbtišče lahko posebi nastavljam. Upam da se mamicam v prihodnje ne bo potrebno toliko odločat 🙂

Največja izbira novih in rabljenih otroških vozičkov: http://www.gugu.si

Pozdravjene,
ali je katera že kupila kaj v trgovini https://polna-kahlica.si/ ? Kakšne izkušnje imate? ste zadovoljne? jaz sem gledala pri njih voziček https://polna-kahlica.si/uppababy-vista-2015?search=vista&category_id=40 ima katera ta voziček? ali ste zadovoljne z njim? glede na prebrano me je strah, da se ne bi nasankala kaj 😉 lp

pozdrav, zanima me kako novo mnenje. Sama sem gledala vozicke na vozicki. net, kje imajo lustne in poceni komplete. Zanima me ali ima je katera kupovala tam in kako je zadovoljna ?

Hej hej…. do avgusta bom potrebovala voziček za dvojčka. Kupim rabljenega pod pogojem, da je vse v kompletu (avtosedež, jajčka, košara) ali pa novega… prosim za predloge….

Hvala!

New Report

Close