Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Otroški vozički – ZMEŠNJAVA

Otroški vozički – ZMEŠNJAVA

Kaj naj ti rečem, imamo voziček iz vrha cenovne lestvice…

Glede mure ti pa žal ne znam svetovati, meni takrat niso potegnili in se sploh nisem ukvarjala s temi vozički (sem enega prijela v BC v roke in naredila en krog in sklenila, da takega tanka jaz ne mislim porivat okoli:):):) Sem zdajle na hitro pogledala fotko in tako na prvi uč mi izgleda hrbtišče kar dobro, le sedalo se mi zdi pregloboko, ampak to sklepam le po fotki. Sedalo mora biti ravno, čvrsto in otroku segati do 3/4 njegovih stegen, pa otrok mora stopala odložiti oz. nasloniti na podporo, ne pa da nogice prosto bingljajo (zelo slabo za prekrvavitev in držo).[/quote]

Mene pa zanima, kako je z enim vozičkom mogoče doseči tole pri otroku, starem 5 mesecev in potem npr. starem eno leto? Obstaja voziček, ki ima sedalo takšno, da se ga da podaljševat? T.i. seat reducer sistem imajo številni vozički, tudi tvoj Stokke, pa to ni ravno isto, kot če je voziček (sam sedalni in hrbrni del) tako narejen, a ne? Pa ta kalupast sedež – a to je pa tu ok? Eh, idelanega vozička ni, potem je samo še odvisno, koliko si zadovoljen s tistim, kar si izbral in kako pač lahko spregledaš pomanjkljivosti (ki jih ima vsak voziček).[/quote]

Stokke ima to krasno rešeno, ker reducer vzameš ven zadaj in je sprednje hrbtišče še vedno enako, samo globina sedala se pridobi, in to je vse, kar potrebuješ. Pa naslon za nogice ima tudi nastavljiv po višini, tako da kar se mene tiče, bolj anatomskega športnega sedeža ni. Pravzaprav sploh ne vem, kaj si želela povedati:-s

5 mes še ne sedi sam in se ne vozi pokonci. Vsaj smel se ne bi. Tisto o 3/4 stegen velja za otroka, ki že hodi in tudi trdno sedi. Tja do 1. leta pa večina otrok sedi z razkrečenimi nogicami in tako naj bi sedeli tudi v vozičku, torej bi bilo zaželjeno, da je sedišče dovolj široko, da to omogoča. Razni plikoti, marele ipd vozički tega sigurni ne omogočajo. Idealna so široka sedišča kot jih imajo haucki, teh se edino iz glave spomnim, kako so izdelani. Nekaj časa je Peg Perego imel vozičke, ki so se zlagali kot knjiga in ti so tudi imeli odlična sedišča. Vsa sedišča, ki se zlagajo na “marelo” in jih sestavlja zgolj blago oz. blagu podoben material in tvorijo namesto sedeža “korito”, so neprimerna posebej za maljše otroke, ki so še velik v vozičkih. Ko otrok shodi in mu je voz samo “pomična klopca”, kjer si odpočije za max. pol ure in nato hodi dalje, postane sedišče manj pomembno, za kobacaja od 6. do 18. mes pa je dobro sedišče in hrbtišče zelo zelo pomembno. Boljši vozički tudi imajo “poličko” za nogice, ki se jo kasneje spusti (preklopi, “zaviha”) navzdol, s tem pa se otroku tudi omogoči bolj pravilno pozo pri sedenju.

Meni najboljši voziček je Peg Perego GT3! Velika napihljiva kolesa ki grejo po vsakem terenu, spodaj velika priročna košara, na porodniški mamice rade hodimo po trgovinah 😉 , na ročaju je priročna torbica za denarnice, telefone, flaško.
Ležalni del enostavno podreš v vodoravno linijo in lahko prevažaš dojenčke enako kot v košari. Za pozimi je snemljiva zimska vreča, za dež dežna prevleka. Pa zelo dobro je okreten. Zame je obvezno da ima tri kolesa, je enostavno vodljiv.
Če imate večjega otroka, se lahko usede spredaj na kolo ali pa stoji zadaj pri ročaju.

Skratka ne morem ga prehvalit!

Ma, hočem povedat, da imajo takšen sistem tudi drugi vozički – torej ni nič posebnega.
Še to – petmesečnik seveda lahko sedi samostojno (vsaj moja dva sta) – sta se že pri 3 mesecih in pol dvigovala in opirala na komolce (samo, da nista ležala) in tako tam nekje pri 5 mesecih tudi sama usedla. Torej si ne predstavljam, da takšnega otroka ne bi smela dati v malo dvignjen položaj, ko pa sedi, pa v normalen sedeč položaj. Da je sedišče dovolj široko, pa je seveda tudi meni bilo vedno pomembno, ampak ravno to se meni pri stokkeju ne zdi, da bi ravno imel. Tako je otrok bolj ali manj prisiljen v neko držo, sploh, če je malo večji. Ja, ok, drža je sicer čisto ok, ampak – komu pa se zdi udobna prisiljena drža? Pa kakršnakoli drža, v kateri si dlje časa, itak ni zdrava. Še nekaj – to sem pa ravno zadnjič videla (pa res nimam izkušenj s tem) – v stokkeju je sedel en malo večju otrok – imel je tam nekje 2 leti. Pa se je stalno nekaj obračal in skakal. A je voziček res dovolj varen, da se ne prevrne, če je otrok v njem malo bolj živahen? Mislim seveda na malo večjega in težjega otroka, ker je težišče vozička precej visoko (ker ima sedežni del lahko precej visoko)? Sicer ga je mama držala, ampak nisem imela ravno občutka, da bi ga lahko sploh izpustila.

Men je tale Stokke najbolj nepraktičen voziček kar sem jih vozla…. ga ima sestrična in se mi zdi najbolj nevodljiv voziček, poleg tega pa se mi zdi najbolj nestabilen in sem imela ves čas občutek, da se mi bo prevrnil. Vsekakor se mi zdi primeren zgolj za mestne ženske, ki vozijo le po ravnem terenu. Nikakor si ga ne predstavljam, da bi šla s tem vozičkom po kakem makedamu ali otroka pustila v njem spati na kaki travi če ni čisto raven teren… Edino kar se mi je fajn zdelo je, da ko smo bili na kavi je tamala imela res dober sedež (zaradi naklona je sedela pravilno) in preglednost (lepo jo je lahko tudi hranila s kašico ker je mela zelo malo maneverskega prostora tamala za opletanje – čeprav to tut ne vem če je dobro), ampak žal ni zdržala dolgo v tem položaju in smo si jo potem malo podajali ko je silila iz vozička.

Jaz pa sem Stokke fan. Vodljiv je z enim prstom, seveda ni za skale in neutrjen makadam, utrjen makadam zmore bp. Glede težišča in stabilnosti pa,.. sedež lahko višaš in nižaš in tudi s tem poskrbiš za boljšo stabilnost. Sicer pa mi je prav zanimivo da se najbolj kritizira najdražje vozičke… zavist?? Vsak si izbere voziček za katerega misli da bo zanj najbolj praktičen, da bo za otroka udobenin, ustrezen in tudi katerega si lahko privošči.
Sem sigurna da če bi bil Stokke 300 € bi jih bilo mnogo več na ulici pa tudi precej manj bi ga kritizirale… Mene pa prav nič ne moti če vidim mamo ki vozi otroka v no name vozeku,..še s tem se bom ukvarjala. Me marsikaj drugega bolj moti in kaže na neskrbne starše kot pa znamka vozička…

Ma saj imajo vsake oči svojega malarja in če ti je všeč in si zadovoljna z njim – super. Ne kritiziram zato, ker je med najdražjimi, pač pa sem samo replicirala eni, ki ga je dala za primer najboljšega oz. najprimernejšega vozička. Pač – vsak, ampak čisto vsak voziček ima svoje prednosti in slabosti in idealnega ni. Izbereš pa potem pač enega, ki zadovolji večino tvojih potreb in ti je všeč, da potem tiste pomanjkljivosti lažje prezreš. 🙂
Glede stabilnosti – tudi Mutsy ima precej visoko težišče in je s tega stališča manj stabilen od npr. Mure (pa sta oba štirikolesnika). Podobno je tudi z bebeconfort high track (ki je še trikolesnik po vrhu), če imaš otroka obrnjenega proti sebi…pa še bi se jih našlo. To sicer v začetku ne igra vloge, malo kasneje, pa če je otrok še med živahnejšimi, pa še kako.

Če pa Stokke ni vodljiv, potem ne vem, kateri voziček je:-( Tako je namreč tudi padla moja odločitev, sem šla v BC in ko sem zapeljala Stokkeja (z enim prstom ga praktično lahko vodiš!), sploh ni bilo več dileme, za vsemi ostalimi sem se počutila, kot da porivam tank (dobesedno porivam, Stokkeja pa peljem). Kakokorkoli, moja ta mala sedi notri ko kraljična, nikoli ne teži, da bi hotela ven, glede stabilnosti absolutno nobenih pomislekov, tudi na makadamu otroka notri trese natanko toliko, kot v kakšnem terencu (videla na lastne oči, ko sva šli s kolegico skupaj na sprehod). V mojih očeh ima samo eno hibo, in to je, da se ne da blokirat sprednjih koles. Nakup bi ponovila kadarkoli:)

Ojla punce…zanima me vašo mnenje glede ABC design 3 tec vozička: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=237597…
meni se je zdle super vodljiv, ima velika kolesa itd….sedaj pa vidim da ste tukaj že vse profi glede vozičkov in me res zanima vaše mnenje o njemu…

HVALA 🙂

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Ali pa tega: http://www.bolha.com/ostali-vozicki/x-lander-x-run-2012-3v1-otroski-vozicek-lupinica-globoka-kosara–oglas1279801922

in: http://www.bolha.com/jane-vozicki/otroski-vozicek-jane-duo-slalom-pro-reverse-formula-matrix-light-nov–oglas1279823591

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Na oko zgleda zelo v redu, bistveno pa je, kako izgleda ko v njem sedi otrok.

Morda samo še odgovor zakaj naj otroci pred šestimi meseci ne bi šli v športni sedež oz. zakaj naj bi bili kar čim dlje v košari s čvrstim hrbtiščem.

Tudi moja se je že pred tretjim mesecem znala obrniti na trebuh in je bila od takrat naprej skoz na rokah in kasneje vseh štirih, vendar je šla v sedež šele po dopolnjenih šestih mesecih. Tako da nekateri otroci imajo morda že razvito muskulaturo, vsekakor pa niso razvita (čvrsta) vretenca in kosti, in če otroka začnemo prezgodaj posedati, lahko pride do posedanja vrtenc in drugih deformacij, kar seveda za sabo potegne veliko problemov.

Ali pa tega: http://www.bolha.com/ostali-vozicki/x-lander-x-run-2012-3v1-otroski-vozicek-lupinica-globoka-kosara–oglas1279801922

in: http://www.bolha.com/jane-vozicki/otroski-vozicek-jane-duo-slalom-pro-reverse-formula-matrix-light-nov–oglas1279823591%5B/quote%5D

Če imaš za avto kombi ali vsaj nekaj v smislu berlinga, potem sta oba voza OK. Vkolikor pa voziš običajni avto, si zamisli, kam boš ob vsej krami, ki jo predstavlja razstavljen voz, dala še prtljago za npr. en teden morja?????? Sploh X-lander je OGROMEN! Vprašaj se tudi, če boš vsakič pulila dol kolesa in jih natikala nazaj, ker X-landerja v običajen prtljažnik ne boš spravilq s kolesi na ogrodju. Jane je malo boljši, še vedno pa je hud zalogaj za vse “povprečne” družinske avte in še za marsikakega karavana. Če že zbašeš voz not, ti zunaj ostane vse drugo. N evem sicer, koliko potreb po transportu voza imaš, a vsaj na dopust ga običajno vlečemo s sabo in je fajn, če nam gre v prtljažnik še kaj poleg voza. Na izlete tudi. Razmisli.

Ma, saj ne pomeni,da ga posedaš, pač pa se otrok sam usede (kar pa je razlika). Pa tudi – pri osmih mesecih je shodil (s tem mislim, da je sam prehodil sobo). Ja, a bi ga morala na silo vlečt dol?!? Ja, vem, da je to zgodaj, ampak kaj pa biti naredila s takšnim otrokom, ki ni po regelcih?!? Najbrž nič in bi ga pustila, da bi sam delal toliko, kolikor sam zmore.

Glede zgornjih vozičkov pa:
ABC Design 3-tech: – meni se zdi nepraktično zlaganje – da moraš ekstra pritisnit, da se zloži še sprednje kolo,
-itak je trikolesnik, ki je dejansko manj stabilen od štirikolesnikov (sploh pri prehodu s pločnika oz. nanj)
– športni del se ne da obračat v obe smeri (meni se je to zdelo zelo nujno), oblika je školjkasta (torej se nagiba cel sedež)
– strehica izgleda majhna, tista okenca ob straneh pa so meni čisto mimo – pri nas smo jih prelepili,
– teža je presenetljivo visoka – 14 kg, kar ni malo za en tak, na pogled majhne voziček

X-lander x-run:
– ogromen voziček, verjetno pa precej stabilen za tek(za kar je tudi namenjen),
– strehica s tistim oknom meni ravno tako nepraktična (ne nudi nobene sence oz. zaščite pred soncem)
– športni del se ne da obračat, otrok v njem je nagnjen bolj nazaj (kar itak mora biti ob teku)
– varovalo je nekam čudno visoko (nekje v višini otrokovih oči in precej stran),
– vodljivost je zaradi sprednjega kolesa precej slaba in za normalno rabo precej nepraktična
– naklon se uravnava s pasom (ok, ne vem, kako je s tem, ampak nekateri vozički imajo potem to čisto zjahano)

Jane Duo Slalom Pro Reverse:
– športni del se obrača v obe smeri
– je med lažjimi, vendar pa se ne zloži ravno na majhno
– strehica izgleda dovolj velika
– otrok v športnem delu bolj leži (ker je cel sedež malo nagnjen nazaj, naklon pa je max 107 stopinj),
– sprednje varovalo je precej visoko
– v tem sem videla otroka, ki je visel res čudno v njem (bi res potreboval tisti seat reducer).

V glavnem je to to, me pa zanima, zakaj primerjaš vozičke, ki nimajo veliko skupnega – razen treh koles? 🙂
Prvi je bolj mestni, drugi je čusto in samo za tek, tretji je a nekaj vmes (nekak mestni terenec).
Primerljiv prvemu bi bil npr. tale (samo, da se športni del obrača v obe smeri in je štirikolesnik, pa lažje se zlaga, strehica je pa ravno tako slaba):
http://www.bimbo.si/product.php?id_product=947

Hm, najbrž bi bilo dobro, če bi povedala, kaj točno bi rada, kje boš vozila pretežni del, kakšen avto imaš in kje živiš (blok, hiša,stopnice….).
Meni npr. izgleda zanimiv tale Jane Muum (ker je lahek in se lahko zloži skupaj s športnim delom, ni pa idealen :-)):
http://www.youtube.com/watch?v=Qlrl7f3G62Y

A lahko še jaz za pomoč poprosim? Prvi otrok, ne znam izbrati vozička. Vem da bi rada, da se košara obrača v vse smeri pa lupinico bom ne glede na voz ločeno kupila. Če bo pri vozu kakšna, bo za rezervo za v avto od babice. 😉
Je pa hiša skoraj brez stopnic, pa mestni teren, samo malo nežnega makedama na kakšni sprehajalni poti, nič hribov.
Gledam rabljene hartane. A bi bil kakšen v redu? A moram pri rabljenih še na kej bolj pazit?

Hartan racer: http://www.xn--otrokivoziki-xrb38i.com/otroski-vozicek-hartan-racer-gt.html

Hartan skater: http://www.xn--otrokivoziki-xrb38i.com/otroski-vozicek-hartan-skater-s.html

Rabljen npr.: http://www.bolha.com/hartan-vozicki/otroski-vozicek-hartan-racer-oglas1279279859

Res hvala, punce!

Aja, pa enoprostorec, za prostor v avtu ni problema.

Ma, saj ne pomeni,da ga posedaš, pač pa se otrok sam usede (kar pa je razlika). Pa tudi – pri osmih mesecih je shodil (s tem mislim, da je sam prehodil sobo). Ja, a bi ga morala na silo vlečt dol?!? Ja, vem, da je to zgodaj, ampak kaj pa biti naredila s takšnim otrokom, ki ni po regelcih?!? Najbrž nič in bi ga pustila, da bi sam delal toliko, kolikor sam zmore.[/quote]

Seveda ga ne omejuješ pri njegovem gibanju, ampak to še ne pomeni, da ga daš takoj v sedež in v trip trap.

Torej – Hartani so večinoma težkokategorniki – torej res težki vozički, kar sicer ni nek hud minus, če ga ne prestavljaš prav pogosto v avto in iz njega in če ne voziš po kakšnih klancih, kjer se vsaka kila pozna pri potiskanju vozička (in otroka). Sicer izgledajo ti vozički čisto ok – so bolj klasiki, Sedež se obrača v obe smeri, se tudi popolnoma poleže – torej trda košara ni obvezna, imaš zato mehko. Strehica je res velika, vendar jo je pred zlaganjem vozička potrebno odstraniti (in odpeti vse sponke, kar je zamudno), naslon za noge je pri novejših modelih mogoče uravnavati tudi po dolžini (kar je bil prej minus, ker je bil naslon prekratek). Skoraj sem pozabila – sistem pasov za pripenjanje pa ima malo smotan (poglej stran 69):
http://www.hartan.de/downloads/dokumente/Racer_GT_%28Ost-Europa%29.pdf
Večina vozičkov ima čisto normalno pettočkovno pripenjanje in ne takšno narejeno na horuk?!?
Kar se kvalitete tiče – kar berem na tujih forumih, je večina zadovoljnih, nekateri pa pač ne – težave so nastala pri plastičnih delih pri držalu in strehici.
Če zaključim – ne poznam jih sicer dovolj dolgo, ampak na pogled izgleajo čisto dobri vozički in čisto ok, če jih le nimaš namena kaj veliko zlagat in prevažat v avtu. Za to pa so malo pretežki in preokorni. Ampak to je res samo moje mnenje.

Ja, ok, potem pa nimam pojma, pa pediatri in fizioterapevti tudi ne. Kdaj, po tvoje, pa je potem pravilno, da otroka daš v sedež in stolček, če ne takrat, ko samostojno sedi?!? Ma, da je imel oz. ni imel tvoj otrok dovolj čvrste vretenca in kosti pri dopolnjenih 6. mesecih oz. moj pri 5., pa ne moreš vedeti, a ne?

New Report

Close