Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija operacija žolčnih kamnov

operacija žolčnih kamnov

Pozdravljeni

Star sem 36 let in čakam na oprracijo žolčnih kamnov na katero sem naročen 9. oktobra. Pred mesecem so mi po hudem napadu na ultrazvoku trebuha ugotovili, da imam žolčne kamne in vnetje žolčnika. Bil sem sprejet v celjsko bolnišnico kjer so mi z antibiotiki umirili vnetje.
Sedaj se držim stroge diete in nimam težav. Zanima me, če je operacija edina in najboljša rešitev. Zanima me tudi če so med in po operaciji možni kakšni zapleti in kako dolg je bolniški stalež po operaciji glede na to da imam fizično dokaj težko delo.

Za odgovor sevam zahvaljujem in vam želim lep dan.

Pozdravljeni,

čez mesec dni sem naročena na odstranitev žolčnika, v katerem se nahajajo žolčni kamni in mi že dlje časa povzročajo težave (kolike, slabosti…).

Prebrala sem si mnogo informacij o samem operativnem postopku ter okrevanju, vendar imam še vedno eno precej specifično vprašanje. In sicer kdaj, po operaciji, teoretično lahko oseba ima spolne odnose? 🙂 Seveda zgolj v primeru dobrega počutja in normalnega poteka zdravljenja.

Lp

POZDRAVLJENI
Star sem 36let in pred enom mesecem sem imel hud napad po pregledu (uz trebuha) so mi odkrili žolčne kamne imel pa sem tudi vnet žolčnik. Bil sem sprejet v bolnišnico kjer so mi z antibiotiki umirili vnetje.Na operacijo sem naročen oktobra v celju. Držim se diete in nimam več težav.
Zanima me če je operacija edina in najboljša rešitev (verjetno pa da je) kašni zapleti so možni in predvsem kako dolg je ponavadi bolniški stalež po operaciji glede na to da imam fizično dokaj težko delo večkrat sem namreč zasledil da je bolniki stalež po takšni operaciji 2-3 tedne da pa dvigovanje in težki napori niso priporočljivi dlje časa.

HVALA ZA ODGOVOR IN LEP DAN

Spoštovani, glede bolniškega staleža imate pravilne informacije, dvigovanje se odsvetuje vsaj 3 mesece.
Zapleti po operaciji so redki, možne pa so krvavitve ali poškodbe žolčevodov, kar lahko zahteva ponovne operacije. Po operaciji se lahko oprevi tudi ERCP najpogosteje zaradi zaostalih kamnov v žolčevodih. Kljub navedenemu pa je operacija najprimernejša rešitev za ljudi, ki imajo težave z žolčnnimi kamni, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

poZDRAVLJENI
po pregledu trebuha-uz trebuha so mi zaradi občasnih bolečin ugotovili da imam žolčni pesek-v premeru par milimetrov mislim da 3mm. ker sem vliko prebrala o tem da je mogoče kamne razstopiti oz. odstraniti tudi kako drugače, s kurjo kožico, z pitjem limona-olivno olje-prebrala na forumih od izkušenj ljudi, ki so se jih “znebili” na tak način, retkvico (sok od retkvice)-to je tudi lepo v eni knjigi napisano-Zdravje iz božje lekarne, vendar vse če so kamenčki holesterolni, veliko pitja-nekje sem cel zasledila, da se lahko “sperejo”, kot tudi sedaj jem rowacol,za moje težave. zanima me, ali je operacija neizbežna, ali je mogoče to “odstraiti” z zgoraj navedenimi “metodami”….?

v upanju na čimhitrejši odgovor vas lepo pozdravljam

Spoštovani, uradna medicina priporoča operacijo..večkrat smo že obravnavali bolnike, ki so se kamnov lotili po različnih metodah, kar ponavadi ni bilo uspešno. Lahko pa se težave bistveno zmanjšajo zaradi diete, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Zanima me v primeru če ti odkrijejo zolčne kamne (2 x 1cm), ali je nujna odstranitev celotnega žolča, ali pa Je možno da se z operacijo odstranit kamne z tem da ti žolč ostane?

L.P

pozdravljeni. ker imam težave z odvisnostmi in me zanima, kako je z jemanjem poživil po operaciji odstranitve žolčnika (amfetamini)? si jih bom po tem še tu in tam privoščila? hvala za odgovor.

Spoštovani, na tako vpr. zal ne morem odgovoriti..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close