Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija operacija žolčnih kamnov

operacija žolčnih kamnov

Spoštovani.

Čakam na operacijo žolčnih kamnov, ki bo prvi teden v oktobru. V zadnjem letu sem se zelo zredila (študij) in se bojim, da me bodo operirali samo klasično in ne laporoskopsko. Imam namreč 35 kg nad normalno težo. Ali mi svetujete posvet pri operaterju glede prestavitve operacije in predhodnega hujšanja. Težav z žolčnimi kamni nimam že eno leto.
lep pozdrav

Spoštovana, načeloma gre za laparoskopsko operacijo, je pa seveda odvisno tudi od operaterja..
pri vaši teži osebno ne vidim problema, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani, imam otroka ki je star 4 mesece in sem čez 2 meseca naročena na operacijo žolčnih kamanov in me zanima ali bom lahko po operciji normalno dojila in skrbela za otroka. Slišala sem da po operaciji ne smem dvigovati bremen težjih od enega kg?

spoštovana, priporočamo da prvi dan mleko zavrzete (vsebuje se nekatera anesteziološka sredstva), kasneje pa seveda previdno dvigovanje otroka, natancna navodila boste dobila v bolnici..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,

star sem 29 let, dne 11.10.2010 sem prestal laporaskopsko odstranitev žolčnega kamna
( velikost cca 2,5 cm ), bil 13.10.2010 odpuščen iz bolnišnične nege in včeraj odstranil šive
( rane lepo zaceljene ). Z izjemo manjših rahlih bolečin ob obremenitvah ( vstajanje, kihanje, kašljanje ) v predelu popka, drugih bolečin ni.

Blato in vodo odvajam normalno ( prve 3. dni po peraciji nisem opravljal potrebe ), strogo se držim predpisane diete, počutje ni najboljše ( slabotnost in na trenutke omotičnost,zlasti med hojo ), telesna temperatura že nekaj dni 37C.

Je pa od posega dalje prisotna napetost oz povečanost trebuha ( kot pri kaki nosečnici), na otip bolečin ni, ki vse do danes ni uplahnel. Zanima me ali je to običajno po takem posegu? Kako je z omotičnostjo?V kolikem času lahko pričakujem, da bo trebuh uplahnel ?

Po operaciji sem zaradi zgoraj navedenih razlogov opravil krvno preiskavo, kjer je bilo vse v redu.

Hvala za odgovor!

Spoštovani
Pre skoraj dvema mesecema sem bila operirana in so mi odtsranili kamne in žolčnik! Po enem mesecu sem začela že jesti zelenjavo in sadje in malo telovaditi. V zadnjem tednu čutim bolečine kjer je bil prej žolčnik! Zanima me,ali je to posledica hrane ali telovadbe!
Bolečina se predvsem pojavi ko se prepognem,včasih pa tudi ko sedim!
Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni, sem 21 letna študentka in pred kratkim so mi odkrili dva žolčna kamna v velikosti 1 cm, katere mi laparoskopsko nameravajo odstraniti, zanima me če je sam poseg boleč, koliko dni moram ostati v bolnišnici in kakšni so možni zapleti pri posegu.

Lp

Spoštovani, moznost preklopa okoli 1%, ostale komplikacija pa v bistveno manjsem %, v bolnici ostanete 1-2 dni, operacija je v splosni anesteziji, pooperativne bolecine pa so zmerne..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Čez dober mesec me čaka odstranitev žolčnika; poseg naj bi bil laparoskopski, mene pa zanima kdaj lahko po operaciji zanosim?

Hvala za odgovor in lep dan.

Spoštovana,
menim, da lahko zanostite nekje 3 mesece po operaciji. Tako bodo ranice na vstopnih mestih trokarjev do poroda zaceljene, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!

Operirana sem bila pred štirimi dnevi znaj me je močno napihnilo v predelu trebuha.Žolč so mi odstranili laparoskopsko.Držim se diete za žolč.Imam pa tudi težave z srcem.

Hvalaza odgovor.

Spoštovana,
verjetno je odgovor pozen, najverjetneje gre še za zaostali plin v trebuhu (CO2), ta se v celoti resorbira šele v 14 dnevih. Sicer je najverjetneje, da ste ob žolčnih, imeli tudi želodčne težave, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,

sem mamica in imam 2 mesečno hčerko, ki jo polno dojim. Čakam na operacijo žolčnih kamnov in me zanima kako je v tem primeru. Ali operacija kakorkoli vpliva na dojenje in kako se reši dojenje v takem primeru glede na to,da si hospitaliziran sigurno 2-3 dni? Je možno imeti otroka pri sebi?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,

Ksenija

Spoštovana, otroka ni priporočljivo imeti s seboj, saj zanj po op. pač ne morete skrbeti. Potrebno je tudi zavreči mleko, ki se načrpa 24 ur po operaciji, ker vsebuje anestetične snovi in metabolite, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,mene zanima kakšna je razlika med laparaskopskim posegom in laserskim posegom odstanitve žolča??Hvala

Pozdravljeni,
obstaja le laparoskopska tehnika operacije žolčnih kamnov, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Mati je bila 12.4.2012 operirana na žolču, klasično. Odstranili so ji žolčne kamne, odpuščena je bila iz bolnišnice 20.04.2012, s katetrom in vrečko za žolčno tekočino.
Kontrola 30.04.2012, poskušali so ji zapirati kateter, vendar so se pojavile bolečine, krči. Ponovno poslana domov z vrečko.
Ponovno hospitalizirana dne 6.5.2012 zaradi povišane temperature 38,4 C in bolečin. Težava je, da ji ne morejo odstraniti katetra, zaradi manjkajočega tkiva (izvodila), ki je bilo verjetno poškodovano med operacijo. Kako naprej, kakšna je prognoza?
Hvala za odgovor.

Spoštovani, s katetrom lahko gospa ostane tudi okoli 2 meseca. Veliko je odvisno od tega kako je potekala operacija. Pri dolgotrajnih vnetjih lahko pride do fistul – neanatomskih povezav med žolčnikom in žolčnimi izvodili ali črevesjem, ki praviloma pripeljejo do najtežjih potekov zdravljenja in operacij žolčnih kamnov, kar se je verjetno zgodilo privaši mami. Verjetno pa bo potrebna še kakšna operacija. lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni

Star sem 36 let in čakam na oprracijo žolčnih kamnov na katero sem naročen 9. oktobra. Pred mesecem so mi po hudem napadu na ultrazvoku trebuha ugotovili, da imam žolčne kamne in vnetje žolčnika. Bil sem sprejet v celjsko bolnišnico kjer so mi z antibiotiki umirili vnetje.
Sedaj se držim stroge diete in nimam težav. Zanima me, če je operacija edina in najboljša rešitev. Zanima me tudi če so med in po operaciji možni kakšni zapleti in kako dolg je bolniški stalež po operaciji glede na to da imam fizično dokaj težko delo.

Za odgovor sevam zahvaljujem in vam želim lep dan.

Pozdravljeni

Star sem 36 let in čakam na oprracijo žolčnih kamnov na katero sem naročen 9. oktobra. Pred mesecem so mi po hudem napadu na ultrazvoku trebuha ugotovili, da imam žolčne kamne in vnetje žolčnika. Bil sem sprejet v celjsko bolnišnico kjer so mi z antibiotiki umirili vnetje.
Sedaj se držim stroge diete in nimam težav. Zanima me, če je operacija edina in najboljša rešitev. Zanima me tudi če so med in po operaciji možni kakšni zapleti in kako dolg je bolniški stalež po operaciji glede na to da imam fizično dokaj težko delo.

Za odgovor sevam zahvaljujem in vam želim lep dan.

New Report

Close