Najdi forum

Operacija želodca

mene pa zanima koliko bolniškega staleža ti pripada,po operaciji baypas,namreč jaz sem bila operirana 14.3.in grem danes že delat,pa se mi zdi,da sem še bolj slaba.Odgovor prosim

Toliko, kolikor potrebuješ, da lepo okrevaš. Osebna zdravnica ti da lahko do 30 dni bolniške, za več pa je treba it na komisijo, če se ne motim. Običjano so max 1 mesec na bolniški, lahko pa tudi manj ali pa tudi več, če so bile kakšne komplikacije. Sama sem bila 1 mesec.

Lep pozdrav vsem. sem nova dopisovalka na forumu berem pa vas ze dolgo.Hvala vsem ki pisete na te strani.Brez vas marsikatera nebi imela poguma da se odloci za ta korak.Tudi jaz sem med njimi.Cestitke vsem ki ste uspesno prestale prve korake in ze izgubile kilograme.Ravno ve ste moja najvecja motivacija.Nam ki se cakamo na ta poseg pride prav vsaka informacija.Hvala.

No pa je zamano prvi pregled na Ravnah pri dr. Breznikarju in pri psihologinji. Moram rečt da imam pozitvne občutke pri obeh, sta oba zelo prijazna, dobila sem kup napotkov in nasvetov kako in kaj do operacije. Sedaj pa moram opravit še gastroskopijo in sprometrijo, oboje bi rada naredila v Ljubljani. Vas bi prosila če mi lahko katera svetuje kje se pride hitro na vrsto.
Nasveti vas operirank so zelo dobrodošli in zelo smo jih vse katere še čakamo na poseg zelo vesele. Vem da je o tem že veliko napisanega pa vendar bi bila zelo vesela vašega nasveta.
Drugače pa moram rečt da prvo kar zjutraj naredim je da pogledam na forum in prebrem vse kar je novega in sem vsakega novega poročila o vašem počutju in vašem napredku zelo vesela in komaj čakam da bom tudi jaz v vaši družbi.

Rade se imejte.

POZDRAVLJENE PUNCE!

Znova se vam javljam, malo moram 🙂
Ravno sem prebirala vaše poste, in vidim da nas je vedno več :)))

Moram povedati da se je pri meni stanje fino normaliziralo, končno sem se naučila poslušati svoje telo in ne več oči in želje po hrani.Njabolj pomembno mi je da ne bruham več, ampak sem začela jest res počasi, dobro prežvečim ion to je to. Je res, da je malo čudno ko grem jest ven, saj jem precej časa in moram vedno prosit da mi krožnik še pustijo, saj ljudje ne razumejo zakaj jem tako dolgo, kljub temu da sem po postavi sodeč vedno vse zmetala vase :)))
Pa vendar se vse da!
Res je pri meni trajalo skoraj 9 mesecev da se je tehtnica začela nagibat v levo, precej je bilo obupavanja, češ da se nisem prav odločila, ampak na srečo sem vztrajala in danes me je manj za 5 kg, od 9.3. do danes!!!!
Upam da bo šlo še čim več dol, ampak naj kr gre tako počasi, je le bolje za telo.
za vse tiste ki pa ste na začetku, ali pa obupavate tako kot sem jaz-ne se sekirat,
VSE GRE, ČE SI DOVOLJ ŽELIŠ!

LP TINA

Dolenjcica kako prav si napisala da pricnes ziveti v svojem svetu.Nemores se vsakemu zaupati ker te itak ne razumejo.Vsi so pametni in te prepricujejo kako to ni zdravo in bla bla ….Jaz sem tiho in ne govorim vec o tem.Ko imam kak pregled povem to se samo hceri inprijateljici.Na preglede in vse kar je potrebno pa se vozim sama kajti tudi moz je proti temu. So mu ze oprali nozgane.Toda jaz sem odlocna in nic me vec ne more prepricati da odneham.Imam ze vse preglede skozi. 19.04.pa imam tretji razgovor z dr.Breznikarjem v Sl.Gradcu.

Tako za mano je prvi pregled po op.baypas.Dr.B. bil zelo zadovoljen z mano.Jaz pa s sabo.Uspelo mi je zgubiti 12 kg od op.,vsega skupaj pa 17 kg in sem prav ponosna sama nase.Še 0.3 me loči od druge stopnje :-)) Počutim se super,zgleda da sem med tistimi srečneži,ki jim hrana ne dela problemov,edino kar ne prenesem je sladko:-)(sadni jogurti,sokovi,…)ker mi je slabo po njih.Skor ne morem verjeti kako se mi je okus spremenil.
Vsem ki še čakate na op kar pogumno,pol je vse lažje,vsaj meni

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Punce, dajti mi rečt, kako poteka ta pregled v SB slov. Gradec, pri Dr. Breznikarju…? To je tisti pregled, ko si elektr. vpisan na čakalno listo oz. si opravil oba posveta (jaz samoplačniško v njegovi amb. v Ravnah na Koroškem), sedaj pa je rekel, da še ta v SB SG, potem pa datum za op…

Kako poteka tam, kako dalje potem… ? to imam 24.5…!

HVala

LP

Barbara

kosi-ko prideš(ti ,ki si bila do zdaj samoplačnica),k njemu v SG.,tam ima namreč knjigo z operacijami,tam dobiš tudi napotnico za anasteziologa,ki ga obiščeš isti dan,jaz sem bila pri njemu 15.2.in sem dobila datum 14.3.,sicer sem preložila na teden kasneje,zaradi menstruacije,vendar meni je rekel,da menstruacija ni noben tabu in,da kljub njej imaš lahko operacijo.
julci-mene pa zanima ta pregled,prvi po operaciji in pa tudi to kako je z bolniško,vem,da pripada 1m,vendar,jaz delam v trgovini in moram veliko dvigovat,zelo rada bi ,da pridem čim kasneje,saj mi v službi ne bo nihče prizanesel.
mamika57-drži se,imej se rada,ne obremenjuj se,veš meni so pral možgane,pa tudi tak klic sem dobila ene 6ur po operaciji,češ kolk pa te je manj in,ko sem rekla,da sem ista (kilaža),so se mi smejali v brk.jz pravim “pust budale”.ja včasih te tudi mož ne razume,saj pri men je tako,ampak jaz se ne obremenjujem,glavno,da so moji sončki z mano,jaz imam od njih tolk pozitivne energije,da vse prekaša.najlepše,pa čeprav sem bila čist še omotična,mi je bilo to,ko so me iz prebujevalnice pripeljali v sobo,da me je tam čakala moja hčerka,tudi vstala in naredila sem par korakov,na njeno željo(normalno,ob prisotnosti sestrein nič na svojo roko).to gesto je naredila,po pogovoru z dr.B.namreč,ko sem bila na pregledu je vedno bila z mano in dr.B ji je svetoval,da ta gesta da posebno moč,kar je tudi res.v glavnem vse besede,ki jih pove dr.B si dobro zapomnite,človeško telo je kot pumpa in čimprej po operaciji začnite hodit z majčkenimi koraki(samo malo prestopati ,okoli postle),ter piti vodo v čist majčkenih požirkih,da vspostaviš,nazaj ravnotežje.in to je to,potem,pa narediš kak kiks in vsak kiks boli,tako se začneš učit na napakah in potem začutiš svoje telo,ga znaš poslušati in zmaga je tukaj.

Dolenčica jaz sem dobila bolniško podaljšano tudi s strani komisije,do prvega pregleda pri dr.B.Meni je od začetka ful padal in naraščal pritisk,bila sem kr fejst omotična.Tk da se probi zmenit s tvojodr.da ti da na komisijo,ker lahko maš tud 6 tednov bolniške.če se ne čutiš še zmožna za delo.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Tud jaz bolj spremljam te komentarje,eni so ful pozitivni in te vzpodbujajo,maš pa na žalost tudi takšne,ki te žal ne zastopijo in ti dajejo takšne neumesne komentarje in polno negativne energije.
Pri meni jih nekaj ožjih sorodnikov in prijateljev ve ,da sem bila na operaciji in morem rečt da me maksimalno podpirajo in vzpodbujajo,tako da sem jim hvaležna zatisto psihično podporo,ki ti veliko pomaga,sploh pozitivni komentarji.Prvi ki mi je izkazal veliko podporo pa je bil mož,ki ve kako dolgo se že ubadam s kilam in to mi res veliko pomeni.
Punce jaz vam želim res veliko podpore,ker veš da nisi sam

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Kosi-potem tudi ti cakas na zadnji posvet z dr.Breznikarjem da ti doloci datum operacije.Mogoce bova skupaj.Jaz imam datum za posvet in kar je se potrebno 19.04.ob11uri v Sl.Gradcu.Komaj cakam da izvem datum op.Bog daj da bi to bilo cim hitreje.Dolenjcica Julci in vse ostale hvala za vase javljanje in izkusnje ki jih delite z nami.Komaj cakam vasih sporocil na tej strani.Oprostite za pomanjklivosti z racunalnikom nekaj ni vredu pa tudi sama nimam ravno velike prakse z njim.Toda srecna sem da lahko na ta nacin komuniciram z vami.

mamika 57,no potem imaš pregled ravno isti dan kot jaz,prvo kontrolo po operaciji,tako,da se mogoče še osebno spoznava 🙂
julci,potem bom pa tudi jaz en mal pojamrala,če mi lh malo podaljšajo,sicer se pri plači kr pozna,ampak,če se sama ne bom čuvala,me noben nebo.

Tako kot si rekla,ni glih fajn če dviguješ prvih 6 tednov,pa še na nov prehranjevalni način se navajaš.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Dolenjcica to bi me pa zares zelo veselilo ce se spoznava in kaj poklepetava.Ti ze imas iskusnje in mi bo marsikateri nasvet prisel prav.Torej se vidiva naslednji teden v torek.Upam da se najdeva. Kosi jaz sem bila na prvem pregledu 15.02.tam sem dobila vse napotnice.Endokrinologa sem opravila ze23.02.in sicer samoplacnisko v mariboru dr.Subic laboratorij pa v UKC MB kajti po redni poti bi prisla na vrsto komaj junija.Potem sem sla samoplacnisko k psihologinji dr. Breznikarjevi na Ravne 5.03. nato se k dieticarki Skornja v SL.Gradec 9.03.Gastroskopijo sem opravila21.03. v Roaski slatini spirometrijo sem naredila konec februarja.EKG pa mi je naredila moja osebna zdravnica v ambulanti.Tako sem dala skoz ze vse preglede.poklicala se v SL.gradec da se narocim na drugi pregled pa mi recejo datum nekje sredi junija.Cisto sem bila sokirana glede cakalne dobe.Pa nato poklicem na Ravne v dr. Breznikarjevo ordinacijo in mi recejo da lahko pridem ze naslednji ponedeljek.Ker pa sem imela na ta dan gastro.v Rogaski sem nato sla 28.03na Ravne,Tam mi je dr.Beznikar narocil naj pridem v SL.Gradec19.04.Upam da mi bo dolocil datum za OP in to cim prej.Zahvaljujem se Bogu in materi Mariji za take zdravnike kod je dr.Breznikar in njegovi sodelavci.

No,da se še jaz malo oglasim.Minilo je 1 leto od moje operacije-trak. Lažja sem za 26 kg,počutje fenomenalno,skratka vse super.Rečem pa lahko,da je vsak začetek težak in tako je bilo tudi pri meni.Od začetka se kg niso premaknili 6 mes.,začelo se je šele pri 7ml in se je stopnjevalo,vsak mesec 2-3 kg.Sprememba prehrane,urejanje stvari v svoji glavi in pa gibanje,so stvari,ki jih moraš spremenit 100%,da prideš do zmage.Sedaj vidim,da sem šele začela prav živeti in se ne obremenjevati s hrano,kot sem se prej.Pot je od začetka kruta in težka,ampak ko pridejo prvi rezultati,verjemite,da se splača.Edina stvar,ki mi je žal je ta,da nisem tega koraka naredila že prej.Zato vse,ki ste na tej poti le pogumno naprej in verjemite ne bo vam žal..

Lep pozdrav..)

Cestitam Monika35 za izgubljene kilograme.Upam da bo tudi meni uspelo.Lep pozdrav.

FranciC kje si kaj ti,me ful zanima kako kaj,javi se nam!!!

FranciC kje si kaj ti,me ful zanima kako kaj,javi se nam!!!

Kje pa ste vsi,da se ne oglasate.Zanima me kako vam gre.Ali imate kakse tezave po OP.Lepo bi bilo videti kako tabelo kako izgubljate tezo,Dajte pisite da dobimo mi ki se cakamo vec poguma.Pa lep dan.

New Report

Close