Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina OMOTICA, PRITISK V GLAVI

OMOTICA, PRITISK V GLAVI

Spoštovani!

Če bi bil vzrok nizek krvni tlak, potem bi bile težave predvsem pri spreminjanju položaja – iz sedečega ali ležečega v pokončni položaj. Opis bolj govori, da bi lahko šlo za telesne znake anksioznosti. Seveda bi se bilo treba temeljiteje pogovoriti, preden bi se odločil za potrdite tega suma. Če vas to zelo moti oz. ovira, bi bilo smotrno za kakšne tri tedne poskusiti antidepresivna zdravila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!

Tudi jaz sem nov na forumu, imam pa sledeče težave. V zadnjih nekaj dneh me je začel boleti vrat in pa predel glave nad tilnikom (z vratom imata problem že moj ded in tudi oče, tako da je vse skupaj lahko dedno), to pa je kombinirano z občasno omotičnostjo. Star sem 20 let in te težave so se pojavile prvič. Sicer imam tudi blažjo obliko epilepsije (2x500mg/dan), vendar s tem v življenju nimam nikakršnih težav. Pritisk imam normalen, 120/80. Sem študent prvega letnika in se imam veliko za učiti, tako da je za bolečine v vratu morda ‘odgovorna’ neprimerna lega vratu. Vseeno pa je tu zraven občasna omotica, ki prihaja od ne vem kje.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Pozdravljeni,

stara sem 22 let in sem študentka. Pred štirimi meseci so se začele pojavljati težave z glavo, ki nikakor ne izzvenijo. Glava me boli vsak dan, vendar gre za blago (skoraj nemotečo) bolečino, ki je nekako prisotna preko celega dne in s katero se že prebudim. Pogosto imam občutek, da mi v glavi utripa, kot nekakšen pritisk ob katerem se pojavlja občutek vročine, kot, da mi glava gori. Zdi se mi, da ne vidim dobro, kot, da bi svet opazovala preko luknjice, močan, narazložljiv občutek odsotnosti (obiskala sem okulista in dobila očala, vendar je stanje popolnoma enako). Motijo me zvoki, ko govorim mi v glavi čudno odmeva. Težave imam s koncentracijo, težko se učim in si zapolnim stvari, največjo težavo pa mi povzroča govor. Ko govorim moram razmišljati o tem, da nekaj prav povem, da ne zamenjam besede, vendar se pogosto dogaja, da menjujem končnice, da se mi jezik zaplete, da pridejo iz mojih ust napačne besede. V zadnjem času imam pogost občutek mravljinčenja v rokah in stopalih, ki pa se pojavlja vsake toliko. Zaradi opisanih simptomov ne morem normalno živeti, delovati.
Osebna zdravnica se za te težave ne zmeni kaj preveč, saj pravi, da je vse psihosomatsko.
Kaj mi svetujete?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lp

Spoštovani Klemen9!

Strinjam se s tem, da je verjetni razlog prisilni položaj glave zaradi učenja. Na pol ure 5 minut razgibavanja v vse smeri in masaž z roko mišic vratu. Verjetno je tudi omotica povezana s tem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav,

zadnje dneve se mi pojavlja v desnem ušesu čuden pritisk, katerega težko opišem. Ni bolečina in me ne moti kaj preveč..ampak ko sem zdajle začel brat zadeve o tem, me je zaćelo skrbet, saj sem študent glasbene pedagogike in mi je oster sluh zelo pomemben pri vsakdanjih opravilih. Pojavlja se po intervalih…je prisoten kakih 5 sekund.. opišem ga lahko kot da pride nek šum..malo šuumi in potem izgine. Ko sem v mirnem položaju začutim ta pritisk večkrat…ko sem na faksu oziroma v družbi ga pa ni, oz nit toliko moteč, da bi se ga zavedal. Poskusil sem tudi s stisnjenim nosom in pihanjem, ampak ne pomaga. Kaj takega do zdaj še nikoli nisem občutil…
Omenim lahko še, da ni vzrok stres, kajti se kar dobro spopadam z izpitnim obdobjem…ne bi rekel, da bi bil to vzrok.

Upam da bi mi znali kaj več povedat o mojem problemu…

lp

Spoštovani!

Razlogov je lahko več. Lahko imate nizek krvni tlak in takrat pogosto zaznavamo zvoke iz telesa, kot je šretok krvi. Lahko bi šlo za kakšno infekcijo zgornji dihal in delne zamašitev prehoda med žrelom in srednjim ušesom, kar lahko kar nekaj dni povzroča različen težave. Zelo težko pa je konretno določiti vzrok in napvoedati dolžino trajanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni!
Zadnja 2 meseca se počutim zelo šibko in ko premikam glavo skozi obcutim omotico kakor. Da bom izgubila zavest. Kot da je use upocasnjeno. 5 let tudi jemljem antipsihotike, vendar že 3 leta najmanjso dozo in je use uredu. Pred 2 mesci pa sm nehala jemati prozac, tega sm pa jemala le zaradi pozivitve. Skušam se zdravo prehranjevar, teza je normalna. Zanima me kaj bi to lahko bilo?
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Težko rečem. Zelo verjetno, da je v povezavi s spremembami vašega psihičnega stanja. Da bi šlo za kakšno drugo bolezen, skorajda ni mogoče.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

včasih sem omotična, npr. ko se peljem z dvigalom ali z avtobusom na daljšo pot, sem včasih omotična, ne vedo. To občutim kot da mi valovijo tla. Traja nekaj minut, nato mine, včasih se pa dolgo vleče. Se je pa tudi že zgodilo, da sem imela kak dan vrtoglavico, ne hudo, ampak ob premiku glave. Vrtoglavico sem imela redko. Bi morala opraviti test z nagibno mizo? EKG je vredu, UZ srca je vredu, EEG sem opravila zaradi migren (tudi ok), krvna slika je ok, le trombociti 353:( … kaj menite, da je vzrok temu? Naj omenim, da imam epizode depresije in sem hipohondrična. Je to res lahko samo psiha?

Spoštovani!

To je, tako kot ugotavljate sami, povezano s psiho. Gre za telsne znake tesnobe, ki pa so na srečo blagi in kratkotrajni, tak oda ne motijo pretirano vašega vsakdanjega življenja. Zaekrta ne potrebujete nobenih preiskav.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
Stara sem 27 let. Večkrat se mi pojavalja da se mi zdi kot da lebdim, nato mi postanejo roke in noge mravljinčaste, kadar se mi to zgodi doma se uležem in čez kakšno uro mine. Nato postanem rdeča v obraz in ušesa ter vroča, po ostalih delih telesa pa hladna in me rahlo trese. Ne znam opisat občutka ali me zebe ali mi je vroče. Kadar me to doleti si večkrat izmerim kvni tlak ki mi raste do max (spodnji)120-(zgornji)160 nato se mi zmanjša na normalno raven (spodnji)80-(zgornji)120. Previsok kvrni tlak je v družini ga ima mami ter brat. Imam moten spanec in sicer se večkrat zbudim in imam zopet občutek kot da lebdim, imam rahlo vrtoglavico. Velikokrat mi šumi v ušesih. Velikokrat se mi tudi zgodi da imam občutek kot da bom izgubila ravnotežje, npr. ko hodim po stopnicah moram gledati v tla ter se prijeti ograje, ker imam občutek kot da bom padla oz. zgrešla kakšno stopnico, ko stopim na stopnico imam občutek kot da nisem trdno stopila… In zelo moteče mi je tudi da velikokrat kar nenadoma se mi zdi da kot da ljudje govorijo v daljavi, čeprav so blizu mene. Ti občutki so zelo moteči, in se tudi težko skoncentriram, tudi v službi. Kdaj pa se mi tudi zgodi ko me ti občutki doletijo se kar zjočem in se ne morem kontrolirati.
To se mi dogaja že dalj časa cca 1,5 leta, ko se mi je to začelo dogajat sem obiskala zdravnika, ki mi je rekel da obstja možnost da imam kronično utrujenost ali depresijo, antidepresive sem odklonila. S športom se ukvarjam bolj malo cca. 3/mesec grem teči, pozimi peš, in cca.1/mesec pozimi smučat, poleti tudi kolesarim in grem včasih v hribe (vedno manj ker ko sem na vrhu se mi zdi kot da bom padla). Zanima me ali mislite da so to simptomi depresije ali bi mogla ponovno poiskat zdravniško pomoč? Ali bi lahko s pogostejšim športom izboljšala stanje?
Na splošno pa sem kar pozitivna oseba ki rada potuje in mislim (moje mnenje) da to ni depresija, ker nekako nisem črnogleda in kar pozitivno razmišljam. Je pa res da imam probleme v službi, ter da so doma prepiri z očetom zaradi alkoholizma. Sem sama prišla do tega da zaradi službe se ne obremenjujem več – vsaj meni se zdi, včasih sem potrta zaradi večih stvari ampak ne pogosto, največkrat pred menstruacijo, kar se mi zdi čisto normalno. Imam pa redno menstruacijo, zelo močno s strdki in tudi velikokrat tako bolečo da moram za kako uro se uleči in vzamem protibolečinsko tableto (načeloma se tablet izogibam).
Prosim Vas za Vaše mnenje.
V naprej se Vam najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav.
Larisa.

Spoštovani!

Občutja, ki jih opisujete so zelo verjetno telesni znaki psihičnih težav, t.i. somatizacijo. Vsekakor pri vas (še) ne gre za težave, ki bi ible povezane z zvišanim krvnim tlakom.

Če vas opisane težave ne obremenjujejo preveč, potem vam nit potrebno ničesar ukreniti. K potrditvi diagnoze bi pomagalo jemanje antidepresiva s pomirejvalnim učinkom, da bi bilo teh napadov čim manj (če se vam sedaj dogajajo tedensko ali pogosteje). če pa učinka ne bi bilo, bi bilo smotrno preveriti delovanje nadlevične žleze s pregledom kateholaminov v urinu ali UZ nadobistnic.

Vaše življenjske okoliščine vsekakor najbolj kažejo na to, da gre pri vas za somatizacijsko motnjo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za hiter odgovor!
Lep pozdrav in lepe praznike.
Larisa

Živijo

Prosil bi za eno mnenje.Pred tremi dnevi mi je nenadoma v glavo prišel nek čuden pritisk da sem se skoraj onesvestil. Nato me je zajela vročina v notrajnosti telesa , nato sem se dobil mravlijinčaste noge in roke(izmenično).Danes mi še vedno vsake toliko časa ratajo mravljinčaste noge. Star sem 26 let in sem drugače zdrav in zelo sproščen.Zdaj bi vas prosil za kakršno koli mnenje.
L.P.

Spoštovani!

Tole je še najbolj podobno napadu tesnobe, ki se je pokazala s telsnimi znaki. Zanekrat ni potrebno nič ukreniti. Taki napadi se lahko brez škode ponavljajo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Sumenje v usesih omoticnost slabost vse to me spravlja v obup 13 oktobra so mi postavili dijagnozo vertigo betaderca bec ne jem vendar pritisk v usrsih in bolecina v glavi je neznosna pritisk imam ok le srcni utrip imam previsok v mirovanju ga imam 88 le kaj bi lahko to bilo no imam pa tudi veckrat mravljincast obraz to se sedaj vlece ze predolgo ekg je vredu prav tako tudi kri hvala za odg

Pozdravljeni,

tudi sama imam probleme z omotico in vrtenjem. Stara sem 27 let, zdrava, pritisk imam v mejah normale. Celo življenje sem fizično aktivna, v zadnjih letih, ko ne treniram več odbojke, nekoliko manj. Vsakič, ko se poskušam prehranjevati malo bolj zdravo (kar ne pomeni, da zelo zmanjšam obroke, temveč, da jem več zelenjave, sadja, polnozrnatih izdelkov ipd.) ter več rekreirati, se mi počutje poslabša. Ves čas sem utrujena, brez energije in omotična. Večina ljudi se ob takšnih spremembah življenjskega sloga počuti bolje in ne slabše. Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok mojemu počutju?

Hvala za odgovor
S.

Spoštovani!

Na podlagi teh podatkov vam ne znam nič konkretnega svetovati. Za vaša lta je brez anemije ali zelo nizkega krvnega tlaka to nenavadno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zanima me naenkrat mi postane full toplo pol pa izgine,prvo sem mislo da je vročina ampak ni hvala za odgovor.

Zanima me naenkrat mi postane full toplo ampak ni vročina,pol pa naenkrat izgine,kaj bi to lahko bilo,hvala za odgovor.

New Report

Close