Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina OMOTICA, PRITISK V GLAVI

OMOTICA, PRITISK V GLAVI

Spoštovani!

V takem primeru gre pravioma za psihične motnje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Star sem 40 let in že imam več kot 13 mesecev hude vrtoglavice, slabost, pritisk v glavi, aritmija. Skozi sem dal preiskave kot so pregled krvi tudi za ščitnico, ekg, ct glave, kardiolog z holter kontrolo, orl- splošna kontrola, splošen nevrološki pregled, kjer ni pokazalo dobenih težav. Dobil sem paroksat prvo 10 mg potem 20 mg vendar sem zaradi še slabšega počutja moral prenehat po 3 mesecih, sedaj jem samo aspirin protect 1* na dan. Ker imam v zadnjem mesecu hude slabosti, omotico in ne morem biti po konci zdravnica pa me noče poslat na dodatne kakšne preiskave vas sprašujem kaj mi priporočate, da naredim. Sam razmišljam, čeprav nisem zdravnik, da bi šel samoplačniško na slikanje ali ultrzvok vratnih žil, slikanje vratne hrbtenice ali specialni pregled ravnotežnega organa. Zanima me kaj bi najprej dal skozi. Saj razumete ne morem dat vseh preiskav samoplačniško kar naenkrat skozi in me zanima vaše mnenje.

lp

Spoštovani!

Opis kaže na telesne znake psihičnih težav. Pogovorite se z vašim zdravnikom o obisku psihiatra in zdravljenju. Vsekakor bi bilo poleg antidepresiva smotrno jemati pomirejvalo ali enega od blagih stabilizatorjev razpoloženja ali antipishotikov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
nova
Uredništvo priporoča

Dragi Janko Kresnik! Meni se kjlub moji mladosti dogajajo podobni(zgoraj navedeni) problemi: vsakih nekaj minutk ali pa kar cel cas zacutim VISOK pritisk in takrat se mi precej zvrti dobim mravljince v prstih in pritisk v glavi priznam da je vcasih tudi tako hudo da me zagrabi panika vendar to je le trenutek. Zivim lepo zivljenje tudi v nobeno sluzbo se nisem hodil in nikoli nisem zivel pod stresom pa tudi samega se ne pocutim traja ze dva dneva hudo je celo ko se ulezem v posteljo ko odidem spat takrat se to se podvoji in takrat me velikokrat zagrabi panika sicer spim le da spim s strahom zato bi mi tvo ja pomoc pomeni veliko! In da se omenim ne pomaga ne zrak ne veter ne sedenje in ne ležanje.

Lp <3

Pozdravljeni,
žal je kolega prof. Janko Kersnik mnogo prezgodaj umrl in skušam njegovo delo na med.over.netu nadaljevati.
Povsem se strinjam s pokojnim profesorjem, tudi vam svetujem obiskati psihiatra, saj navajate težave, ki so zelo značilne za telesne simptome psihičnega vzroka. Pogovorite se še s svojim osebnim zdravnikom.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Živijo. Imam eno vprašanje. .Že tri leta jemljem pomirjevala zdaj pa poleg se tritico da se od vadim; leksavrina ; zelo sem se zredila pa skozi imam omotico težek vdih pa kod ne morem stati na nogah …katastrofa …Skozi delam delam; trebusnjake; da sm lahko pokonci…Kaj mislite kaj je to kaj druga kot psiha??

Pozdravljeni,
na podlagi navedenega vam ne morem domneve potrditi, zato vam svetujem opraviti kontrolo pri zdravniku. Lahko da so že izključili organske bolezni, ki bi povzročale naraščanje teže, utrujenost in stanje brez moči. Tega ne vem. Če niste opravili laboratorijskih pregledov, vam jih svetujem, vsaj določiti delovanje ščitnice in nivo elektrolitov. Trittico nadaljujte, držite se predpisane sheme jemanja zdravil. Za uspeh je to zelo pomembno.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni, imam hudo vrtoglavico-omotico in sem dobila zdravilo Betaserc 24 mg /2x na dan /.Čakam še na pregled CT glave, vratnih žil, in žil v nogah. Ko sem dobila napad nisem mogla stati na nogah in hoditi in sem se počutila kot, da sem na čolnu, ki se ziba levo in desno na visokih valovih. Občutila sem slabost in močan pritisk v glavi/bolečine/ in tudi vid se mi je takrat poslabšal.Če sem zaprla oči ni bilo nič bolje.Tudi , ko sem šla ležat v posteljo in sem si dala visoko vzglavje /2x vzglavnik /ni nič pomagalo. To je trajalo približno 20 min.in se je ponovilo tisti dan še 2 x.Potem sem bila zelo utrujena in me je močno zeblo. Imam nizek pritisk,zvoni mi v ušesih in me včasih , ko nimam vrtoglavice kar zanese bolj v desno stran.Drugih zdravil nimam.Pravijo, da je kri je ok.imam pa malo premalo železa , a ni panike.ščitnica je tudi Ok.To se mi je zgodilo na srečo doma.

Če bi se mi to zgodilo kje zunaj ali bi mimo idoči videli po mojem obnašanju telesa , da imam napad vrtoglavice -omotice/se telo tudi premika levo, desno ali samo to čutimo mi v glavi ?Ali se ob takem napadu lahko tudi pade ? Po stopnicah dol imam še vedno občutek , da bom nekam padla v prazno.Kupila sem si tudi palico , ki mi pomaga , da mi oporo in hodim tudi doma z njo. Kaj sproži take napade in na koliko časa se to lahko znova ponovi ?
Hvala za odgovore in LP !

Pozdravljeni,
če vas razumem, ste dobili zdravila pri zdravniku. A vam ni povedal, kaj je vzrok? NI nič hudega, gre za spremembe v zaznavanju položaja glave, v srednjem ušesu. To se v nekaj tednih popravi, zdravilo betahistin težave zmanjša. Najverjetneje je torej vzrok Menierova bolezen, preberite si. Sigurno imate kontrolo pri zdravniku. Vprašajte, kaj vam je. A imamo ob pregledih res tako malo časa, da tega ne more narediti?
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close