Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??


Ne morem si kaj kot, da požrem svojo besedo glede odgovorov.Ker je to moje prvo pisanje na furum, pravil nisem poznal.
Javno sem te pozval, da se o stvari prepričaš, ti pa seveda v tvojem stilu spet v napad.
Verjam, da si bodo ljudlje na osnovi najinih pisanj ustvarili svoje mnenje.
Tebi pa se iskreno zahvaljujem za prvi in edini pametni nasvet.

LP Zoran

Ekosen doo
Kapital 9.338 €ur[/quote]

Začetni vložek je seveda bil manjši. Ampak smo ves denar vlagali, ki smo ga zaslužili nazaj v podjetje in tega je bilo več kot 100.000€ (oglaševanje, programe, izobraževanja, razvoj….). Še to da sem moj prejšni posel predal moji sodelavki (Vse stranke), in tako sem že ste predal kar nekaj deset tisoč evrov, saj sem se želel ukvarjati z Ir ogrevanjem[/quote]

Če imate tako znanje tudi na področju te vrste ogrevanja kot ga kažete na področju financ, potem je povsem razumljiv odziv vseh zgornjih pisanj.

Slučajno sem zasledil to temo in bom napisal svojo iskušnjo. Leta 2011 sem kupil IR panele in sem ogreval stanovanje. Jaz osebno sem bil razočaran nad IR ogrevanju. V sobi od 20 m2 sem montiral 2 panela od 600w, vsak panel naj bi ogreval po specifikaciji prodajalca 10 m2. Pri porabi od 1,2 kwh sem rabil par ur, da se temperatura v prostoru zviša za 1 C. Prodajalec je bil prijazen in mi je omogočil vračilo omenjenih panelov. Kupil sem invertersko klimo(montiraj sam princip), ne bom reklamiral proizvajalca klime. Ogreva do -15C. Je inverter in porabi max. 0,99kwh pri ogrevanju. Letos sem bil izredno zadovoljen. V pol ure pri max porabi 1kwh zviša temperaturo v sobi za 4-5 C. V prostoru je resnično toplo(zgodbe o soncu in IR so za mene ki sem to probal smešne).

Najcenejše ogrevanje na elektriko je inverterska klima ki je toplotna črpalka zrak-zrak in ima COP vsaj 3,6 oz. pri porabi 1 kwh odda za 3,6 kwh(ali seveda, kakšna dražja razlčičica toplotne črpalke). IR paneli so marketinški trik. Za dobrih 600 eur dobite invertersko klimo ki si jo lahko sami montirate. Za ta denar lahko tudi kupite IR panele če želite. Vsem ki se ogrevate na elektriko pred nakupom svetujem obisk(ali e-mail) pri energetskem svetovalcu. Storitev je brezplačna(mislim, da jo plača EU), seznam imate na internetu. Energetski svetovalec mi je povedal(in prav je imel), da je najboljši način če se človek že mora ogrevati na elektriko inverterska klima.
IR paneli imajo max. 1:1 iskoristek. Klime pa imajo 1:3,6 ali višji iskoristek. Bodite pametni……..

Res je…. in če je investicija v klimo prevelik strošek oz. rabiš samo za zasilno ogrevanje, kupiš električni radiator za 15€ in je to to.

V vašem primeru ste imeli definitivno premalo moči. Saj je pri IR paneli zelo pomembna zadostna količina moči da lahko paneli lažje pregreje stene in tla. V kolikor je premalo moči imajo lahko konvekcijski grelniki boljši učinek. Zato zelo povdarjam da pride na objekt izkušen svetovalec. Tudi mi smo na začetku naredili nekaj napak in dali premalo moči ampak smo potem zadevo rešili, na lastne stroške smo strankam menjali panele za močnejše. In je prav škoda da se še ponekod naprej dela takšna škoda in da kupci veliko krat panele kupujejo preko spleta in se lahko zgodi da bodo razočarani. Mi smo se v zadnjih 4 letih zelo veliko naučili in ne delamo več takšnih napak. Lahko se nam še kakšna zgodi ampak jo seveda takoj popravimo. Veliko je odvisno kdaj se paneli montirajo, saj sredi zime je težje pregreti stene. V teh primerih je potrebno dodati do 25% moči še ddoatno ali pa vam mi posodimo industrijski IR panel da se lažje segrejejo predmeti. Komaj takrat imajo Ir paneli efekt, ko so segrete stene in tla. Res škoda da so se pojavile takšne izkušnje. Jaz našim svetovalcem zelo podarjam, da naj pazijo nato. Zelo pa povdarjamo da se s paneli začne ogrevati v začetku oktobra. Škoda da nekateri panele kupuje decembra, januarja, ko je od zunaj nahbolj hladno. To velja samo za slabo izolirane stavbe, Pri dobro izoliranih ni tako velik problem. Zato mi dajamo največje popuste od aprila pa do avgusta. V novebru in decembru skoraj da nimamo popustov in še več moči panelov morajo kupiti. V kolior razmišljate o IR ogrevanju jih nabavite med aprilom in avgustom. Morda še septembra.

Smo pa tudi enemu našemu bivšemu svetovalcu dali odpoved pogodbe, ker je je nekaj krat v našo aplikacijo lažno vpisala kvadraturo, da bi lahko bila čim nižja investicija, kar pa je velika napaka. Sedaj ta dela pri konkurenci :-).
Pri ir ogrevanju je ZELO POMEMBNO na začetku cca. 2 dni pregrevati vse predmete. Ko to naredimo se IR paneli v povprečju vklopijo cca. 5 ur na dan. Na začetku pa rabi dalj časa. Ko pa se pregrejejo stene se potem hitro segreje iz 19 na 22 stopinj Celzija.
Pri IR panelih se zelo počasi ohlaja prostor in zato se tudi veliko manj vklapljajo. Pri klimi se na začetku hitro segreje ampak se kasneje tudi hitro ohladi. Če pogledamo skozi celotno sezono je poraba z IR paneli za nekaj odstotkov manjša kot s klimo. Prednost Klime je ta da lahko prostor tudi hladi. Prednost panelov pa je seveda v občutku toplote. Je prijazna in zdrava toplota. Ne dviguje prahu. Enakomerno razporejena toplota. So popolnoma tihi. Življenjska doba vsah 4 daljša od klime, saj nimajo nobenih vrtljivih in gibljivih delov. Vizualno zelo lepi. Zavzamejo malo prostora…
Pri IR sunjoy panelih povečate negativne ione v zraku. Pri klimi pa se zmanjšujejo. Pri konvekcijskem ogrevanju se suši sluznica, kar pa je zelo slabo za naše zdravje.

Gospod Alekdander vam pa bi z veseljem posodil dva mobilna panela, ki bi zadoščala za vaš prostor in potem bi morali samo slediti našim navodilom in sem 100% prepričan da bi spremenili mnenje. V Sloveniji imamo že cca. 550 strank, tako da lahko uredim da jih lahko tudi osebno vprašate glede porabe…
Ir ogrevanje in konvekcijski način ogrevanja pa žal ne moremo enačiti. Splogh pa ne primerjati s copom, ker je to čisto drug način ogrevanja. Zato se tudi večina energetskih svetovalcev moti, ker imajo premalo znanja o IR sistemu ogrevanja.

Začeli smo z predavanju o IR ogrevanju. Bomo naredili morda že v juniju predavanje na temo (Naj kaj moramo paziti preden začnemo ogrevati z IR paneli)

lp
Aleš

Samo talno ogrevanje nam nudi največje klimatsko udobje.


Pojav krčnih žil?
Ne hvala!

Kakor vem je IR valovanje najbolj naraven način prenosa toplote. In tudi najbolj zdrav, saj z IR zdravimo po poškodbah, bolečine v mišicah in sklepih, v inkubatorjih – novorojenčki, IR savne, itd…

V letošnjem letu bom montiral v prostore, pa da vidimo to novodobno ogrevanje.


Pojav krčnih žil?
Ne hvala!

[/quote]

Hahaha…pa čarovnice tudi obstajajo.

Ne enačiti talno ogrevanje izpred 20 let in danes. Danes imajo kotli za ogrevanje 2 temperaturna režima. Mogoče je, ampak mogoče, da je talno res povzročalo krčne žile vendar je bila včasih temperatura v talnih sistemih previsoka, kar je sedaj z dvojnim režimom in mešalnimi ventili odpravljena.

ja res je, talno gretje je zakon, mešalni ventil zmeša vodo na željeno temperaturo.Tla so v bistvu mlačno-topla in lepo počasi oddajo toploto.V bistvu je je ttalno gretje IR toplota, saj keramika ali kamen oddaja toploto kot IR panel.Tudi kmečka peč oddaja IR toploto.
Če ima nekdo talno gretje in lesena tla, je pa to brez veze, ker les je v bistvu izolator in nima smisla ogrevat lesa.

Sam si niti ne predstavljam, kako bi imel v prostorih, kjer preživim večino časa kaj drugega kot les, parket po tleh?

Seveda se lahko položi na talno ogrevanje tudi parket.

Torej je IR primeren za pasivno hišo?
Sam se sprašujem, zakaj bi investiral TČ in razvod cevi po tleh, stenah, investiral v kurilnico, …če pa lahko z elektriko pogrejem prostore.
Pasiv potrebuje malo, zaokrožim na 3kW za 200m2. Kopalnico dogrejem s sevalom ali konvekcijo ob tuširanju in to je to.
Kaj mi torej IR prodajalci predlagajo ali še bolje, ali mi garantirajo IR ogrevanje? Ko bo hiša narejena, ne bo moč razbijati tal in sten.
Lahko mi tudi pišete na [email protected].

Če pa na streho postavim še par panelov električnih celic, potem je elektrika samo moja in tudi pozimi polnim akumulator in grejem IR panele ter hišo.

Đizs, v katero šolo si pa ti hodil…če si sploh v katero. In če že si, si moral imeti prav strahoten odpor do predmetov imenovaneih fizika in matematika.

zakaj v katero šolo je hodil, kaj je narobe napisal???
V katero šolo si pa ti hodil?

[/quote]

V tapravo.

1. Paneli električnih celic ne obstajajo.
2. Kaj to pomeni, da je elektrika “samo moja”?
3. Pozimi polniš akumulator? Pozimi se akumulator hudičevo počasi polni.
4. Bullshit, akumulatorjev moraš imeti ogromno ( konkretno 19,16 kosa, da bodo določen čas proizvajali 230V in pravo amperažo.)
5. Greješ IR panele? Bomba. IR panelo oddajajo toploto. Nič jih ni treba greti.
6. ..ter hišo? Z IR paneli greješ hišo.

Tako. V katero šolo si torej hodil. Predvidevam da na Janeza Levca.

Aleš Babič obrazložite mi prosim samo eno stvar. Kako je lahko izkoristek ogrevanja z IR paneli večji od 1:1?

Klima je toplotna črpalka in ima izkoristek energije tudi do 4,2. Torej pri porabi 1 kW odda 4,2kW. IR paneli pa pri porabi 1 kW oddajo 1 kW.

Pozdravjeni

O tem sem že veliko krat pisal. Ne moremo enačiti konvekcijskega načina ogrevanja in IR ogrevanja. To sta popolnoma drugačna načina in jih ne moremo primerjati z izkoristki COP, kot se to primerja med konvekcijskimi sistemi ogrevanja.
Preberite si na tej strani in to več krat pa boste razumeli. Dobro preglejte spletno stran in vam bo malce bolj jasna zadeva
http://www.ekosen.si/#prihranki

Tudi za ogrevanje vode je COP v primerjavi z električnim boljlerjom 3 krat boljši ampak se potem pozabijo upoštevati še druge stvari. Zato pri dobrih električnih bojlerjih, ki je montiran direktno v prostoru.. je že zelo majhna razlika.

Ok očitno še nismo končali. Da pojasnimo zadeve. Vsak predmet ima določeno toplotno prevodnost, ki jo izražamo z W/m2K. Če vzame za primet okno s popularno prevodnost 1,1 W/m2K pomeni, da se skozi okno izgubi 1,1W energije za vsako stopinjo razlike. Če ogrevate prostor na 22 stopinj in je zunaj -8 stopinj pomeni, da skozi okno izgubite 30 (razlike v stopinjah) x1,1W= 33W na uro na m2. Vkolikor bi s takšnimi okni ali materiali enake toplotne prevodnosti sestavili kocko 2x2x2m, ki ima 6 stranic 2x2m in s tem 24m2 površine bi imeli naslednje izgube:
24m2 površin z izgubo 1,1W/m2K= 26,4W/h
ker je ogrevamo kocko na 22 stopinj zunaj pa je -8 stopinj imamo 30 stopinj razlike
26,4W x 30 stopinj razlike = 792W
To pomeni, da moramo vsako uro v kocko vložiti 792W energije, da ohranjamo temperaturo.
Za cel dan to pomeni 792W x 24 ur = 19,008W oz. 19kW energije.
Sedaj pa kje jo pridobimo
Ga ni električniga ogrevala, ki bi imel 100% izkoristek ampak dajmo panelom to možnost za lažje računanje.
IR panel 19kWx0,13€ cena elektrike = 2,47€
Potem dajmo za primerjavo klimo, ki jo pač ne marajo za primerjavo, ker so IR paneli oh in sploh.
Klima ima izkoristka tudi do COP 5 vendar pri -8 ta COP pade nekje na 2,5
Rabimo 19kW COP imamo 2,5 (kar pomeni, da za 1kW vložene energije dobimo 2,5kW toplote)
19kW : COP 2,5 =7,6 kW toliko električne energije potrebujemo, da zadovoljimo toplotnim izgubam

IR paneli 19kW x 0,13€ el. = 2,47€
Klima 7,6kW x 0,13€ el. = 0,988€

To so dejstva in ne neka brezvezna pisanja o nekih prihrankih in vlaganjih v banko in podobno.

New Report

Close