Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

V tej temi se kaže predvsem to, da IR kritizirajo tisti, ki ga še nikoli niso uporabljali in nimajo nobenih praktičnih izkušenj s to novo tehnologijo panelnega ogrevanja.

Če je stvar dokaj nova še ne pomeni, da je slaba! Verjamem, da ji lahko damo priložnost in naj nas prepričajo, da je vredno nakupa. Iz tega izhajam, ker se zavedam da število COP ne pomeni ničesar, saj gre za drugačen princip ogrevanja.

babic, se strinjam.

Saj človeku postane slabo ko prebira pisanje nekaterih pseudonimnikov, kateri samo podpihujejo sovražnost in mečejo polena pod noge ljudem, ki nekaj delajo. Bi pričakoval, da bi na takšnem portalu prišel do ene zdrave debate in predvsem koristnih informacij, vendar dogaja se vse prej kakor to. Kar naprej se mečejo naprej neki butasti zakoni za katere vsak pameten človek ve od koga so dirigirani. Omenjajo se termoakumolacijske peči, talno gretje katero se ne da regulirati… Prosim vas lepo. Predpotopno razmišljanje, Brezvezno nakladanje. Pred 22 leti sem sam že imel talno električno gretje, računalniško krmiljeno, senzorji v tleh, zidovih in zunaj. Poraba po watih malo večja kakor potrebujejo paneli, glede na prostornino. Nikoli niso tla presegala telesne temperature. Bilo je toplo, poceni kakor nobena druga stvar in izvedba je bila najcenejša od vseh ogrevanj. No saj tudi takrat so se že našli pametnjakoviči kateri so govorili kako to ne deluje, kako rabiš še dodatno peč in ne vem kaj še. Jaz sem se pa grel. Upam vsem pokazati računalnik, ki sedaj sicer že zgleda predpotopno, napeljavo, krmilno omarico, račune elektrike….. Električno ogrevanje s pravimi ogrevalnimi napravami in majhnimi stroški izvedbe je še zmeraj najcenejše, zato ga pa tudi tako preprečujejo. Po dirigiranju politike in različnih multinacinalk je potrebno čim bolj onemogočati stvari, ki so ljudem koristne in ne rabijo dosti vzdrževanja. To zelo škodi nastavljenemu gospodarstvu. Temu pa še pomagajo takšni osebki ki smetijo po forumih kjer naj bi človek izmenjal kakšne koristne informacije,
Res pa bi bilo koristno izvedeti imena in naslove teh osebkov, ki se skrivajo za nekakšnimi pseudonimi, da bi se jih potem v življenju lahko drugi v velikem loku izognili.
Ne navijam za IR panele, ker jih pri sebi nisem vgradil. Sem poskusil kako delujejo in poznam ljudi, ki jih uporabljajo in so zadovoljni. To je dovolj, da si ustvarim svojo sliko in mnenje. Verjamem pa, če se obnese moje talno gretje, potem se splača in obnese tudi to.

babic, se strinjam.[/quote]
Kakšen babic??!
Kaj tebi ni jasno?!
Ne moreš iz svoje kože, ker si ali konkurenca IR panelom ali pa namenoma provociraš!

Ali bodo konstruktivne debate, da imamo vsi kaj od tega, ali pa naj administrator briše tiste, ki samo smetijo po forumih!

In se strinjam s predhodnikom:
“človeku postane slabo ko prebira pisanje nekaterih pseudonimnikov, kateri samo podpihujejo sovražnost in mečejo polena pod noge ljudem, ki nekaj delajo.”

Nič ne podpihujemo in ne mečemo polena pod noge, samo nikjer ni nikakršnih podatkov na katere bi se človek lahko naslonil. Tudi različni varčni električni radiatorji so čunga lunga. Zadeva je preprosta, objekt ima toplotne izgube, in z panelom moči 1000W lahko v prostor preneseš v idealnih razmerah 100% moči.
Tukaj ni vloženih 300W moči za 1000W toplote. In ni mogoče zaobiti toplotnih izgub objekta pa lahko še
tako segrevaš ljudi predmete….. Izgube so izgube ki jih moraš z nečim nadomestiti, TČ, plin, olje
IR ne igra bistvenega pomena. Je pa res, če človeku, ki je imel 20 let staro plinsko peč na olje ali plin
z lahkoto prodaš električno ogrevanje, ki bo imel boljši izkoristek, kot njegovo prejšnje zastarelo ogrevanje
z majhnim izkoristkom. Poleg tega pa so vsi energenti skoraj cenovno enaki (UNP, ELKO, Elektirka), samo, da ima elektrika veliko prednosti. Je že v hiši, ne potrebuje kotlovnice, ne potrebuje dimnika, obstaja poceni tok, 1/3 ogrevalne sezone se dogaja v cenejši tarifi (tukaj je razlika). Ko bodo to resnico navedli potem sprejmemo IR, dokler pa jih opevajo kot nekaj božanskega bo pa pač tako kot je.

Zgoraj ste spraševali in se zanimali za panele, sedaj ko ste “razkrinkani” pa ste obrnili ploščo?

Kdo je razkrinkan? Nimam biti česa razkrinkan. Nekaterim tukaj se očitno blede in so zreli za kakšno pomoč. Če pa se že spravljate ljudi provucirat potem vam pa svetujem da se malo bolje tehnično usposobite. Ni dovolj da poznate enega soseda ki ima TČ. Sam jih poznam okrog deset, vsi imajo različne in vsi se grejejo najceneje. Ja saj ni problema. In celo s vsemi se lahko normalno pogovarjam in debatiram. Za panele se še zmeraj zanimam, ker kakor sem navedel na začetku iščem bolj ugodno ogrevanje. Tista varianta talnega ogrevanja je bila prekinjana po sedmih letih zaradi tehničnih napak v montaži in sem moral stvar izklopit. sedaj sem kot že rečeno na plinu in peletih. Vse kar sem tukaj navedel lahko tudi dokažem, kar pa za kar nekaj pametnih tukaj dvomim da lahko. Sicer pa ne mislim več svojih osebnih stvari tukaj pisati in zapravljati časa med takšnimi sogovorniki. Sem samo mislil da lahko tukaj dobim mogoče še kakšno zanimivo informacijo več, kakor sem že dobil tudi pri ostalih recimo tujih ponudnikih in forumih. Očitno sem se zmotil. Takšne dialoge in nevoščljivost pa res malokje na svetu najdeš kakor je tukaj. Tipični škodoželjni Slovenceljni. Če je meni krava poginila naj še vsem sosedom pa še komu. Lepo se imejte v svojem svetu. Jaz očitno nimam tukaj kaj več iskati. Ste mi vse povedali.

In lep pozdrav.

Jaz imam klima naprave povsod po hiši in to Toshiba inverter, ki naj bi delovale do ’15 st.C.
Imam pa same težave z njimi.Najprej so začele zamrzovat že pri -1, čez dan ko se je malo ogrelo pa je kar scalo-teklo iz njih potleh po tlaku, kjer se je ponoči naredil led.Seveda so bili odtoki speljani v žleb, ampak ko je ponoči klima zamrznila ni šlo nič v žleb, po celi klimi se je nabirala voda, ki je čez dan tekla po tleh.Potem sem reklamiral, pa so mi rekli naj montiram v odvodne cevi-odtoke bakrene grelce in termostate.To so mi naredili kar iz iste firme kjer sem klime kupil, seveda za dodatne denarje.
Nekaj časa je bil mir, potem pa tudi to ni več pomagalo, zopet je zamrzovalo, čez dan pa teklo.
Klicaril sem jih nazaj, preverili so če so termostati v redu-vse je bilo kao v redu, nekaj so z silikonskim lepilom mazali okrog, pa ni bilo nič boljše.To traja že 3-4 leta pa ne znajo popraviti.Potem so rekli da bi moral pod klime montirat posebne pladnje, da bi voda tekla na te pladnje iz teh pladnjev pa potem v odtoke, ampak meni zdrava pamet pove, da bo tudi na teh pladnjih temperatura pod ničlo.
Klime nikoli več, saj se ne moreš greti z njo ko je pod nulo.

Tole kopiram iz enega bolj resnih forumov na temo gradnje :

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Po mojem bi bilo dobro, da se vsi, ki so “srčno pripravljeni pomagati s prikritim reklamiranjem” združijo v kakšni zbornici, ker bodo lahko izmenjevali izkušnje na temo – Kako se zadeve lotiti bolj verodostojno..
Precej izkušenj bi lahko prispevala oseba porazdeljena v različnih nickih na temo določenega sevalnega ogrevanja (ki je mimogrede – ne samo meni kot nekomu ki se mu zdi v resnici zadeva prehodno čisto OK) celoten sistem zaradi vsiljivega nakladaštva zagravžala do obisti.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Toplo sonce zdaj nam sije,
kdo pred njim lahko se skrije?

Na planinah in v snegu,
na morju in na barki,
grejejo nas IR ŽARKI.

To darilo sonca je, narave,
zakaj se branite toplote zdrave.

Na planinah in v snegu,
na morju in na barki,
grejejo nas IR ŽARKI.

Če pa nočeš na planine, morje,
ker zelo si len,
naj vsaj greje te IR PANEL.

Vse kar si napisal je popolnoma res, edino, da se ne moreš ogrevati pod ničlo. Že 6 čet se ogrevam na
klime znamke Fujitsu, imam podobne probleme vendar nisem šel v nobene nadgradnje z grelnimi kabli.
Tako kot je dela malo zamrzne, se odtaja, deluje pa normalno do -10, pri -15 je pa treba speči kakšno pecivo za dogretje 🙂

Pri ogrevanju s klimo do minimalne zunanje temperature do katere še klima greje npr. -15 pade moč klime nekje za polovico glede na moč klime pri ogrevanju pri +7 st. celzija zunanje teperature.
To pomeni, da če se hočemo greti pri minimalni zunanji temperaturi ko klima še greje je potrebna večja moč klime. Mnogo monterjev, prodajalcev klim svetujejo, da je za ogrevanje potrebno 30W moči klime na kubični meter ogrevanega prostora, kar pa ni dovolj za ogrevanje do min. temperature do katere klima še greje.

Mitsubishi priporača 55W moči na kubični meter prostora za dobro izoliran prostor in 65W za slabše izoliran prostor (klikni):

http://www.klimanaprave.si/KLIMA%20PDF/Izbira%20klimatske%20naprave%20Mitsubishi.pdf

http://www.klimanaprave.si

To da moč klime pade za polovico je že res, vendar tako posploševanje 55 in 65W ni na mestu. Prvo
je potrebno izračunati toplotne izgube objekta ali stanovanja in šele potem izbirati primerno klimo. Ker v stanovanju je ponavadi samo ena do dve zunanji steni ostalo pa meji na ogrevane prostore oz. hodnik in so manjše izgube kakor v hiši.

HERMANN:

sam imam zmontirani dve klimi ena je za ogrevanje do -15, druga pa do -25. Pri prvi se dogaja(-15), da se pri ogrevanju tvori led na dnu zunanje enote in je kot si napisal problem pri odtekanju vode iz klime, druga(-25) pa ima na dnu zunanje enote vgrajen električni grelec(boljši modeli) in ni nobenih problemov pri odtekanju vode iz klime.
Drugače pa, ko predlagam (potencialnim) kupcem, da se odločijo za klime z grelcem(do -20, -25 ogrevanja) pa mislijo, da jim predlagam takšno klimo(je dražja), da jih zavajam, ker bi jim rad prodal dražjo klimo. Tudi zaradi takšnih stvari so potem glede ogrevanja klime na slabmu glasu po domač povedano.

http://www.klimanaprave.si

Zavajanje:

se strinjam glede posploševanja 55 in 65 W. Če bi želel določiti natančno moč bi bilo potrebno izmeriti toplotne izgube z npr. termo kamero(pri čim nižji zunanji temperaturi) in zrčunat. Ampak glede na strošek meritev se bolj splača izbrat boljši model klime in računat moč klime po posplošenem(55 in 65W).
Koliko monterjev ima termo kamero(precej draga zadeva) je pa vprašanje, kolikor vem zelo malo(verjetno bi se jih dalo na prste ene roke preštet).

Kar se tiče moči je dobro, da se ne izbere klima, ki bo ravno prav zadostovala pri 100% zmogljivosti ampak močnejša. Za primer lahko vzamemo vožnjo z avtomobilom. Če pritiskamo maximalno na plin se poraba goriva močno poveča glede optimalnega, pa tudi življenjska doba motorja oz. delov je krajša.

http://www.klimanaprave.si

Sedaj je sezona že mimo in me zanima kakšno je kdo imel porabo z ir paneli.

380 eurov, 240m2 ogrevalnih površin, 24°C, toplotna črpalka, normalno izolirana hiša

DUNDI sem napisal, da so mi naknadno z doplačilom montirali grelce in termostate, ampak nič ne pomaga, ko je minus zmrzne voda vse okrog klime in potem ko se tali vse kaplja iz nje kot da bi jo nekdo z vodo polival.
Toshiba je sranje in zelo draga klima.
Podjetje NIX ki je klime montiral pa sploh ne pridejo več blizu.
Njihov odnos je sramota za Toshibo, ampak v Sloveniji ni generalnega uvoznika, ki bi bedel in skrbel za dobro ime Toshibe.To so tipi, ki se gredo podjetnika in delajo z dobrim imenom kot svinja z mehom !

Pozdravljeni!
Odločil sem se napisati moje izkušnje z IR paneli. Stanujem v manjšem blokovskem naselju. Do nedavnega smo se ogrevali preko manjše skupne kurilnice, ki jo je upravljalo javno podjetje. Ker je kurilnica zelo stara in s tem močno potratna, temu soraznerno so tudi zelo visoke položnice, je prišel čas za obnovo. Predračun za obnovo je bil astronomski. Druga opcija je bila, da nas priključijo na mestni vročevod. Po pripovedovanju uporabnikov vročevoda, se položnice kaj bistveno ne bi zmanjšale. Ker je obstajala obcija, da si ogrevanje uredimo sami, so si nekateri uredili različna lastna ogrevanja.Tudi sam sem začel razmišljati v tej smeri. Na forumu sem zasledil ogrevanje z IR paneli. Mnenja so bila za in proti. Tudi sam sem precej skeptičen glede novosti (muhe enodnevnice) in možnost reklame ponudnikov. Iskal sem ljudi, ki se ogrevajo z IR paneli in bi bili pripravljeni le te pokazati ter opisati njihove izkušnje. Rezultat je bil zelo jalov. Pridobiti njihov naslov ali stopiti z njimi v stik, mi ni uspelo. Tako sta minila še dva meseca. Po dveh mesecih me je poklical sodelavec, ki je izvedel, da se zanimam za to vrsto ogrevanja. Sam se ograva z IR paneli že dve leti. Povabil me je na ogled in predstavitev. Ko sva prišla z ženo k njemu, mi je ob mrzlem pivu natrosil toliko pohval, da sem rahlo podvomil v verodostojnost njegove predstavitve. Sam ima panele montirane na steni in poslikane tako, da delujejo kot slika. Cena vgradnje je dokaj ugodna, stošek pa naj bi bil samo porabljena el. energija.Tako je minil še en mesec in prišla je nova zelo visoka položnica, kajti sam sem se še vedno ogreval preko naše stare kurilnice. Odločil sem se poklicati gospoda, katerega mi je priporočil prijatelj. Gospod je prišel v treh dneh. Opravil je meritve in mi okvirno predstavil celotni stošek montaže. Izračunal mi je tudi približno porabo celoletnega ogrevanja. Ker je njegov izračun znašal 2/3 manjši strošek mu nisem verjel, ter rahlo podvomil o pravilnost svoje odločitve. Verjetna opcija, da si strošek ogrevanja zmanjšam za 1/3 je vodila v naročilo. Po plačilu panelov, je po enem tednu sledila montaža, ki je bila opravljena v 3 urah. Paneli so bele barve montirani na stropu in skoraj neopazni. Začel sem se ogrevati na panele. Sam termostat ima veliko možnosti nastavitev. Ker je v vsakem prostoru svoj termostat, sem si v določenih prostorih določen čas ograval prostor na 24*C. Iz dneva v dan je moja bojazen bledela, veselje pa je raslo. Sedaj je bilo potrebno počakati samo še na gostilničarja, da iztavi račun. Ker si porabo el. energija redno popisujem, sem si okvirno na osnovi razlike pred montažo in po montaži, izračunal porabo. Precejšni približek si izračunam tako, da VT in NT porabo seštejem ter pomnožim z 0,13 centa. Moj izračun ter kasnejša položnica za el. energijo sta me postavila na realna tla. Poraba se je bolj nagibala v prid gospoda, kot pa mojim predpostavkam. Lahko povem, da je tak način ogrevanja za več kot polovico cenejši. Seveda to velja konkretno za moj primer. Pri skupinskem ogrevanju si nikoli ne moreš izračunati porabo, čeprav še tako varčuješ. Vedno so neki stroški, ki ceno dvigujejo. Vsi, ki si delite mojo usodo, veste o čem govorim. Moja odločitrv je bila pravilna in jo ne obžaljujem. Primerjam jo lahko z menjavo starih oken z novimi.

Verjamem, da bo vaša odločitev čez par let veliko lažja, ko bo to ogrevanje bolj poznano. Bojim se samo, da si naši gospodje in njihovi apetiti ne izmislijo kakšne zakonske blokade ali novega davka. Moto naših politikov je, da se narod čim bolj osiromaši.

V pomoč in resničnosti mojega pisanja vam nudim možnost ogleda in predstavitve na svojem domu.
Za dogovor me pokličite na mobi 040 365 811.

LP Zoran

@Zoran
1-Kršiš zakon
2-elektrika bo dražja…
3-ni klimatskega udobja
4-srečno in uživaj

New Report

Close